Skocz do zawartości
Ryoni

Nowy pokój "zabaw"

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie(i panie?), od dłuższego czasu doskwiera mi odblask w monitorze. Powodem jest okno w którego wnęce odbija się światło o każdej porze dnia(poddasze...). Dodatkowo, jako że w tym roku miałem już 11 płyt głównych i bardzo często wymieniam klamoty w kompie skos poddasza mocno utrudnia mi pracę.

 

W związku z powyższym przesiadam się do nowego pokoju, w którym ściana na której stało będzie biurko ma ponad 5 metrów wygodnej do pracy przestrzeni. Razem z tym pójdzie w życie nowy projekt czyli zwodowany testbench gdzie będę sprawdzał co i jak zanim platforma wyląduje na stałe w głównym kompie.

Buda Lian Li PC-T70X będzie wyposażona w platynowy zasilacz Seasonic 1050W, dyski odpowiednio dla obu platform intel oraz AMD(tu się trafił nawet SSD od AMD by mieć najwyższą kompatybilność) oraz GPU standardowo od EVY - GTX1050 by nie było wstydu.

Do tego 360mm chłodnica z pompką D5 i blokiem Heatkiller i miękkimi wężami.

 

Zaraz po uruchomieniu tego na warsztat pójdzie X299 Rampage Extreme bo NDA schodzi w ostatnim tygodniu sierpnia :D

 

fotosy jutro

 

PS.

przy okazji, w weekend pokój zmieni barwy w całości na matową szarość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bencz Lian Li fajny - można na niego ciekawą nakładkę przykrywającą całą górę kupić i w zasadzie używać jak normalnej budy, na dodatek ze sporą ilością miejsca na chłodnice, z dobrze zaplanowanym RGB było by cudo:)

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/t70-1/

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokój z główną ścianą:

p1000069.jpg

 

pierwsze płyty i królowa:

p1000070.jpg

 

dysk pod platformy intela i AMD:

p1000071.jpg

 

p1000072.jpg

 

Ryżowe 4 rdzenie siedzą:

p1000073.jpg

 

I komplecik ready to play:

p1000074.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyjechał ryżowy żniwiarz wątkóf... 1950 we własnej osobie :)

 

p1000094.jpg

 

a dziś malowanie i składanie biureczka.

 

Cały czas nie mogę się zdecydować na budę do "ostatecznego" buildu na x299.

Oczywiście proszę sobie wyobrazić że już wrzesień i Rampage Extreme jest zamontowany + woda, etc...

 

p1000097.jpg

VS

p1000100.jpg

 

 

A tak wygląda wszystko po podłączeniu zasilania:

p1000113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuć jeszcze ambilight i disco idealne :E

 

Jakich wymiarów jest biurko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich wymiarów jest biurko?

 

90*180

 

dużo leduf :E

gdzie duzo, tego co jest e obudowie 20cm nie widac

chyba nie liczysz klawy i podkladki??

 

a 3 wiatraczki i paski to komplet aurory

https://www.techpowerup.com/236005/in-win-announces-availability-of-their-aurora-rgb-led-fans

tyle ze ja mam już je od kilku miesięcy - taki ze mnie beta tester :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy tajemniczą paczuszkę :)

 

p1000128.jpg

 

a w srodku ledow monster

 

p1000130.jpg

 

z dedykacją :)

 

p1000131.jpg

 

Pierwsza płyta pod AMD którą rozważam używać :)

 

p1000133.jpg

 

Siedzi

 

p1000134.jpg

 

no to wkładam...

 

p1000147.jpg

 

w weekend zabawa, kręcenie i odpalamy testy, zobaczymy jak wypadnie VS 7900X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z asusem sie nie udało bo pacjent zmarł na stole, zobaczymy jak będzie tym razem

p1000165.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo papu dostał asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę pokój "zabaw" z prawdziwego zdarzenia :D

P.S Za tego S-Frame to był zabił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo papu dostał asus?

 

śrubeczka wyrwała sockety z płyty...

 

Widzę pokój "zabaw" z prawdziwego zdarzenia :D

P.S Za tego S-Frame to był zabił :P

 

może nie będziesz musiał zabijać, ja potrzebuje małego bodźca by ostatecznie z niej zrezygnować na rzecz bardziej praktycznego rozwiązania... lub pomysł jak ją zagospodarować. Na tą chwilę mam taki plan że złożę ją do kupy jak Extreme przyjedzie i "sprawdzę" jak będzie mi się podobała w takim ustawieniu. Później podejmę decyzję czy s-frame czy jednak Marlin. Niestety ostatnio Enthoo Elite też wpadł bi w oko jako bardziej praktyczny kompromis między obiema obudowami. Pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryoni no to jak się zdecydujesz się pozbyć tego s-frame daj znać ja czekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy to potrzebuje na nią pomysł bo ten który mam ja zakłada wykręcenie w niej 4 dziur i minimalistyczne rurki z wodą.

 

Co do weekendu zapowiada się pracowicie:

p1000198.jpg

Nowe bestie w domu, będzie trzeba potestować co się lepiej kręci :)

 

Dotarł też do mnie w końcu blok od BP. No przecież wiadomo że im mniej w kompie brandów od chłodzenia tym lepiej :)

p1000201.jpg

p1000202.jpg

p1000203.jpg

p1000204.jpg

p1000205.jpg

p1000206.jpg

 

i teraz wierzcie lub nie ale metodologia jest taka sama, test w cinebenchu r15. Procek to te same 10 jajek na 4,7GHz z napięciem 1,25v - po delidzie. Pasta Grylza nakładana identycznie za każdym razem. Większa ciapka na środek i 4 mniejsze w kierunku narożników. Pomieszczenie w kotrym jestem jest klimatyzowane i utrzymuje sie stała temperatura 22-23'C

 

phanteks.png

 

Ja jestem przerażony bo chciałem tego kolorowego bakłażana używać ale nie przy takich różnicach.

Z pewnością coś jest nie tak w mojej metodologi i pewnie wiele osób będzie się ze mną mogło kłócić. Ja jednak na podstawie moich doświadczeń do chłodzenia mojego klocuszka wybieram najlepszy testowany przeze mnie blok i decyzji nie zmienię.

 

Następne testy w drodze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rezultaty, z chęcią zobaczę jakieś kolejne testy porównawcze tych bloków :)

 

Btw Summit jest śliczny :red:

Edytowane przez Waka Waka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summit wizualnie najlepszy. Temperatury rzeczywiście trochę niespotykane, bo przeważnie Summit dostawał po dupie, no ale może akurat u Ciebie rozwinął skrzydła przy 10-core.

Co do wyniku Phanteksa to akurat nie jestem zdziwiony. Miałem kilka różnych bloków na poprzedniego GTX1080 i Phanteks wypadał najsłabiej. U Ciebie potwierdza się, że ich bloki dupy nie urywają jeśli chodzi o wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summit wizualnie najlepszy. Temperatury rzeczywiście trochę niespotykane, bo przeważnie Summit dostawał po dupie, no ale może akurat u Ciebie rozwinął skrzydła przy 10-core.

Co do wyniku Phanteksa to akurat nie jestem zdziwiony. Miałem kilka różnych bloków na poprzedniego GTX1080 i Phanteks wypadał najsłabiej. U Ciebie potwierdza się, że ich bloki dupy nie urywają jeśli chodzi o wydajność.

 

I pomyśleć, że właśnie kiedyś to Summit dostawał ostro po tyłku. Ma godnego następcę :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbyś do testów "klasyka" czyli EK Supremacy, sam jestem ciekaw ;)

 

 

p.s

Pracujesz jako recenzent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summit wizualnie najlepszy. Temperatury rzeczywiście trochę niespotykane, bo przeważnie Summit dostawał po dupie, no ale może akurat u Ciebie rozwinął skrzydła przy 10-core.

Co do wyniku Phanteksa to akurat nie jestem zdziwiony. Miałem kilka różnych bloków na poprzedniego GTX1080 i Phanteks wypadał najsłabiej. U Ciebie potwierdza się, że ich bloki dupy nie urywają jeśli chodzi o wydajność.

Kurde a ja kupiłem blok Glacier do mojej EVGA GTX1080 SC... Teraz nie wiem czy montować czy sprzedawać i EK brać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbyś do testów "klasyka" czyli EK Supremacy, sam jestem ciekaw ;)

 

EK jest odrobinę gorszy od Heatkillera, niestety kilka miesięcy temu się pozbyłem swojej sztuki na korzyść własnie Heatkillera

 

Kurde a ja kupiłem blok Glacier do mojej EVGA GTX1080 SC... Teraz nie wiem czy montować czy sprzedawać i EK brać :/

 

Glaciery na GPU to tragedia, ja miałem 2, oba na gwarancje bo krzywe jak banany, na moje evgi pójdą również bloki od BitsPowera - co fajne to mają również sterowane LEDy, nawet pod Aure można je podłączyć jak ktoś lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój jest krzywy czy nie. Kupowałem na caseking.de. Może dało by powołać się na rękojmię i powiedzieć, że krzywy blok jest? :E

Albo może kupi ktoś na forum za 500-500zł ? Czy za dużo? Blok w sumie nówka, nie wodowany nawet.

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze dlatego ze to xenen :>? BP zawsze odstawal ale u CB jak widac jest inaczej rozne rzeczy sie dzieja :E u mnie jak na razie EK najlepiej wypada ze wszystkicch no moze headkilera nie przebija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem juz dlaczego - 7920X ma duzo wiekszy rdzen czyli wieksza powierzchnie oddawania ciepla.

OC jest takie samo bo to Skylake, wiadomo. Jedyne co go trzyma to temperatury, 80*C w cinebenchu czyli w Prime95 bedzie juz na granicy 95*C i kolo 100*C package.

 

Trzeba sprawdzic to zrobi po delidzie, moze byc ciekawie.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...