Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Posiadam aktualnie dwa dyski jeden ssd 128gb - system, i magazyn 1tb hdd,

 

Mam zamiar zakupić nowy dysk ssd i zastanawiam się nad interfejsem pod m2 sata(moja płyta główna to msi m250 pro vd), tak żeby trzymać tam jakieś gry/wymagające aplikacje (a żeby nie instalować na systemowym aby go nei zapchać).

 

i teraz pytanie co jest bardziej opłacalne zwykły ssd pod sata czy może ten z interfejsem m2 sata ?

 

Dysk, który chciałbym kupić docelowo 200+ gb

Edytowane przez arkosek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedno i to samo (tu sata i tam sata), różni się tylko rozmiarem i gniazdem. A mniejszy rozmiar to gęstsze upakowanie, co zwykle oznacza dopłatę.

Jak nie zależy Ci na miniaturyzacji bądź ograniczeniu ilości kabli to nie masz specjalnie po co ładować się w m.2, no chyba że trafisz dobry deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M2 jest szybszy (zależnie od modelu), dlatego aż takie przebicie cenowe jest. (miniaturyzacja też, ale w mniejszym stopniu)

Edytowane przez iVecti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M2 jest szybszy (zależnie od modelu)

Nie jest. Dyski NVMe są szybsze, a tutaj mówimy o SATA.

 

Dyski SATA w wersji M.2 potrafią być wolniejsze od wersji 2.5 calowej, gdy używają mniejszej ilości, ale pojemniejszych kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod gry/aplikacje spokojnie starczy SSD SATA. Chyba że zależy ci na miniaturyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zależy, pytałem właśnie tylko po to czy pchać się specjalnie w m2 czy nie, skoro nie to mam zamiar zakupić good ram iridium polecacie? czy może coś innego również ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedno i to samo (tu sata i tam sata), różni się tylko rozmiarem i gniazdem. A mniejszy rozmiar to gęstsze upakowanie, co zwykle oznacza dopłatę.

Jak nie zależy Ci na miniaturyzacji bądź ograniczeniu ilości kabli to nie masz specjalnie po co ładować się w m.2, no chyba że trafisz dobry deal.

Z drugiej strony, wersja M.2 oznacza brak obudowy (wliczając montaż dysku w jej środku) oraz dodatkowych elementów montażowych (do dysków dają zwykle ramki do montażu w różnych zatokach, śrubki, etc.). Niektórzy też dają kabel SATA. To wszystko są oszczędności w przypadku dysku M.2.

W budżetowej półce różnice w cenie są marginalne lub jest ich brak, np. SU800 w obu wersjach kosztuje tyle samo w przybliżeniu do kilku złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już w końcu nie wiem, wiecie może czy w paczce z Good Ram Iridium jest dołączony kabel sata czy trzeba dokupic :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki SATA to dostajesz z płytą główną. Jak się skończyły, to należy dokupić.

Do dysków SSD zwykle dodają albo plastik pogrubiający do 9.5mm (do laptopów) albo ramkę do montażu w zatoce 3.5 (do stacjonarek).

Dodawanie kabelków SATA to rzadkość. Śrubek też - te z kolei dostajesz razem z obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez gwarancji - który producent przyjmuje dyski OEM z rozbiórki sprzętów bezpośrednio do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez gwarancji - który producent przyjmuje dyski OEM z rozbiórki sprzętów bezpośrednio do siebie?

 

sorki nie zwrocilem na to uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tez mam dylemat czy dokupić dysk m.2 ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro czy jednak ssd microna czy cruciala a pojemnościowy 1tb. Problem jaki mam to płyta a mam Gigabyte Z97X-Gaming 5 ze złączem M.2 do szybkich SSD (PCI Express 2.0 ×2 lub SATA3. Pytanie co sie opłaca, bo przyszłościowo to na pewno Adata tylko czy będzie chodzić szybciej niż ssd czy tak samo a możne wolniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mamy widzieć jakie zastosowanie będzie dla tego dysku?

Ale odpowiem...jeśli jakaś obróbka danych to NVME a jeśli nie to SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk przede wszystkim na system i programy typu cad. Na gry przeznaczę mx100 którego już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mamy widzieć jakie zastosowanie będzie dla tego dysku?

Ale odpowiem...jeśli jakaś obróbka danych to NVME a jeśli nie to SATA

NVME nie zwiększa komfortu grania, czy samego użytkowania komputera względem SSD na Sata?

Zastanawia mnie, że NVME poleciłeś tylko do obróbki danych.

Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVME nie zwiększa komfortu grania, czy samego użytkowania komputera względem SSD na Sata?

Zastanawia mnie, że NVME poleciłeś tylko do obróbki danych.

Jak to jest?

Niespecjalnie zwiększa. Ma wpływ właściwie tylko na ładowanie się niektórych rzeczy np. poziomów i tylko w niektórych grach.

Jeśli chodzi o odczucia z codziennego używania komputera, to różnice są niewielkie choć dla mnie np. odczuwalne.

Nie jest to natomiast nic porównywalnego z przejściem z HDD na SSD.

 

Ale kto wie jak będzie w przyszłości skoro nowe konsole mają mieć NVME o niezłych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz/edytujesz/obrabiasz duze (10+GB) pliki/projekty (audio/video/grafika itp) - bierz nvme.

Nie robisz tego co powyzej - bierz SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...