Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem pewną rzecz na allegro i wybrałem sposób przesyłki - kurierem za pobraniem. Dzisiaj przyjechał kurier i gdy chciałem mu zapłacić powiedział ze nie ma jak wydać - tutaj moje pytanie: czy jako osoba odbierająca muszę mieć wyliczoną kwotę by odebrać paczkę (kwota przesyłki 55zł ja dałem 100zł). Kurier zaczął mieć do mnie straszne pretensje że marnuje jego itp itd - ogólnie niemiło, wziął paczkę i odjechał. Nie wiem teraz czy będzie ponowna próba dostarczenia paczki czy została odesłana. Firma kurierska to Patron service

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w takim przypadku rozwiewa wątpliwości. Zgodnie z kodeksem cywilnym, podstawowym obowiązkiem kupującego jest zapłata ceny (art. 535). Cena to wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę (art. 3). Przejęcie własności rzeczy następuje w zamian za zapłatę ceny. Oznacza to, że to konsument powinien mieć odliczoną ilość pieniędzy.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdy-w-sklepie-nie-ma-drobnych-n75709.html

;-]

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za informacje będę wiedział na przyszłość ;) Mimo wszystko nie chce popuścić tego jaki bezczelny w stosunku do mnie był kurier - czy skarga do firmy w takiej sytuacji ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak bardzo był niemiły i jak Ty się zachowywałeś. Jeśli się po prostu zirytował, to postaw się w jego sytuacji. Mnie by pewnie też krew zalała, chociaż trzymałbym nerwy na wodzy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I między innymi dlatego nigdy nie wysyłam za pobraniem :E

Coraz częściej kurierzy mają terminale płatnicze więc ten problem znika. Ale patron service to jedna z gorszych firm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@michal341:

A teraz postaw się w miejscu kuriera, który ma kilkaset paczek do rozwiezienia i niech powiedzmy 1/4 z nich będzie za pobraniem. Jeżeli każdy by mu wyskakiwał z banknotem 100 zł to już po 3-4 osobie pewnie skończyły by mu się drobne do wydawania. I co ma teraz zrobić? Jeździć po sklepach/bankach i szukać, czy mu ktoś rozmieni? Dla nich to strata czasu i paliwa, a więc pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@michal341:

A teraz postaw się w miejscu kuriera, który ma kilkaset paczek do rozwiezienia i niech powiedzmy 1/4 z nich będzie za pobraniem. Jeżeli każdy by mu wyskakiwał z banknotem 100 zł to już po 3-4 osobie pewnie skończyły by mu się drobne do wydawania. I co ma teraz zrobić? Jeździć po sklepach/bankach i szukać, czy mu ktoś rozmieni? Dla nich to strata czasu i paliwa, a więc pieniędzy.

A co to konsumenta obchodzi?

Kiedyś z kurierami nie było tego typu problemów. Dziś Poczta Polska bije firmy kurierskie na głowę jeśli idzie o obsługę klienta - dziwię się że ludzie jeszcze z kuriera korzystają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś z kurierami nie było tego typu problemów. Dziś Poczta Polska bije firmy kurierskie na głowę jeśli idzie o obsługę klienta - dziwię się że ludzie jeszcze z kuriera korzystają.

Zależy od rejonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@michal341:

Jeździłem kiedyś z paczkami. Jak nie miałem wydać, to szło się do jakiegoś pobliskiego sklepu i rozmieniało. Nawet przez myśl mi nigdy nie przeszło, żeby tak po chamsku zabrać komuś paczkę, bo nie ma drobniejszych i sobie odjechać. Tym bardziej, że za dostarczoną paczkę płacili mi więcej niż za awizowaną.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Kurierzy zawsze mówią że nie mają czasu więc ani nigdy nie czekają jak się chce paczke otworzyc i spisac protokół, ani tym bardziej nie czekają na rozmienienie pieniedzy w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurierzy zawsze mówią że nie mają czasu więc ani nigdy nie czekają jak się chce paczke otworzyc i spisac protokół, ani tym bardziej nie czekają na rozmienienie pieniedzy w sklepie

To w dużej mierze zależy od kuriera-kurier też człowiek

Ja mam u siebie pozytywne doświadczenia(tak otwieraliśmy paczkę z kurierem z DPD i nie robił problemów) ale jak pisałem wcześniej to zależny od rejonu i ludzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczta ma wydać bo listonosze roznoszą nie tylko paczki ale i pieniądze... Kuriera z towarem mam na dzień następny a paczka ekspres 24 szła pocztą dni 5....

Co do kurierów i paczek za pobraniem to dawniej zawsze dostawałem informację albo od sprzedawcy albo od firmy kurierskiej mailowo z prośbą o posiadanie wyliczonej kwoty.

Jak się poprosi o sprawdzenie stanu przesyłki to czekają, częściowo to kwestia kuriera a częściowo tego w jaki sposób się do nich z prośbą zwraca odbiorca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się bierze za pobraniem, to się wie ile jest do zapłaty. I się pieniądze wcześniej przygotowuje. To się nie dzieje w 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jak się poprosi o sprawdzenie stanu przesyłki to czekają, częściowo to kwestia kuriera a częściowo tego w jaki sposób się do nich z prośbą zwraca odbiorca.

Nigdy nie jestem niemiły dla ludzi a na 10 kurierów ani jeden nie poczekał, bo nie ma tego w regulaminie, ani nie ma czasu bo musi sie uwijać. Mówił co najwyżej że jakby coś nie było tak to można zadzwonić i on podjedzie później jak juz uwinie sie z innymi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi