Forum PCLab.pl: Jednopostowce z reklamami - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jednopostowce z reklamami Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Sierpień 2017 - 11:16

Problem zna chyba każdy forumowicz. Nie dałoby się czegoś zrobić z takimi użytkownikami/botami? Zakładane są nowe tematy przez takie osoby albo odświeżane sprzed kilkunastu lat, a tam zamiast wypowiedzi jakaś agresywna reklama. Nikt się i tak na to nie nabiera, zwłaszcza na forum komputerowym. Człowiek tylko marnuje czas i się wkurza, wchodząc w taki temat. Może dałoby się zrobić tak, że każda nowa osoba przez pierwszych 5 postów musi mieć akceptację posta przez moderatora, by pojawił się na forum? Na forach taki trik często jest spotykany i faktycznie spamu nie ma.

#2 Użytkownik jest niedostępny   matekmz 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 11:24

Słuszna uwaga, dzięki za sugestię. Przegadam ten temat dokładnie.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2017 - 12:47

Zobacz postÁltair, o 23 Sierpień 2017 - 12:16, napisał(a):

Może dałoby się zrobić tak, że każda nowa osoba przez pierwszych 5 postów musi mieć akceptację posta przez moderatora, by pojawił się na forum? Na forach taki trik często jest spotykany i faktycznie spamu nie ma.

Pierwsza przeszkoda, to sama mechanika forum, która nie udostępnia nam możliwości monitorowania czy coś czeka na akceptację. Próbowałem czasami taką formę kary stosować ale to z przyczyn technicznych jest bez sensu jak muszę szukać kto i gdzie coś nowego napisał. Musielibyśmy mieć prostą listę z postami nowych użytkowników.
Druga sprawa, to ilość nowych użytkowników i postów. Ktoś to musi poklikać i zaakceptować w sensownym czasie.
Trzecia sprawa (wynikająca z drugiej), to wkurzenie użytkowników, że piszą i nic im się nie wyświetla, a przecież muszą dostać odpowiedź natychmiast!!!111 :E

Odnośnie odgrzebywania starych tematów, to może łatwiej i sensowniej wprowadzić automatyczne zamykanie? W razie potrzeby zgłasza się moderatorowi chęć dopisania czegoś i temat otwiera się na nowo.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Paayor 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2017 - 01:04

Zabronić wklejania linków dla kont mających mniej niż 25/50postów. Jak ktoś ma problem wrzuci zdjęcie na forum lub w załączniku, a chociaż część spamu zostanie wyeliminowana :E I dodać limit 1post na minutę, żeby nie było spam postów, a rzadko kiedy ktoś piszę post w mniej niż minutę.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2017 - 01:55

Prościej będzie zamknąć forum :E

#6 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2017 - 14:13

Z zamykaniem starych tematów też dobry pomysł, np. po połowie roku nieaktywności.

Zobacz postPaayor, o 25 Sierpień 2017 - 01:04, napisał(a):

Zabronić wklejania linków dla kont mających mniej niż 25/50postów. Jak ktoś ma problem wrzuci zdjęcie na forum lub w załączniku, a chociaż część spamu zostanie wyeliminowana :E I dodać limit 1post na minutę, żeby nie było spam postów, a rzadko kiedy ktoś piszę post w mniej niż minutę.

Tyle że nieraz linków nie wklejają, ale piszą posty w stylu "polecam lek X, bardzo mi pomógł na trądzik".

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 25 Sierpień 2017 - 14:13

#7 Użytkownik jest niedostępny   staffer 

• na żywo jestem brzydszy i nie noszę peleryny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2017 - 10:01

Zobacz postPaayor, o 25 Sierpień 2017 - 02:04, napisał(a):

Bez sensu. Przykład? Filutka pomaga w infekcjach, jednym z warunków jest wrzucenie logów na serwis hostujący tekst i podanie do tegoż linku. Bez tego nie ma pomocy. Sam system się sprawdził i działa (nie ma zalewu tematu setkami linii, a amatorzy mają problem coś czasami w spoiler wrzucić), szkoda by to było niszczyć. Tym bardziej, że wrzucając plik z programu na stronę nie przerabiamy jego treści..
Problem nr 2 opisany był powyżej.

Jest jeszcze kolejna kwestia, albo i dwie :)
1. Moderatorzy po raportach czasami nie usuwają linków/postów z reklamami. Ban na randomowe konto służące do wrzucenia treści nic nie da. Jeśli to ma działać, to linki/nazwy muszą zniknąć.
2. Sporo jest sztucznych "międzybotowych" rozmów. Jeden niby o coś pyta, drugi niby coś poleca i tak to leci. Nie wiem czy ktoś te konta hodował (niektóre są stare), czy po prostu przejął nieużywane (może z wycieków danych z innych stron). Jak się poszuka, to okazuje się że takie osoby po 100, 50 postów dziwnym trafem ze sobą gadają w różnych, rozbieżnych tematycznie, tematach. Ciężko mi znaleźć automatyczne rozwiązanie na ten problem, ale dlatego sygnalizuję, może ktoś inny na to wpadnie..

#8 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Październik 2017 - 13:12

2. Tutaj to już deep learning trzeba zaimplementować ;)
Niestety ale nawet jako człowiek czasami mam problem z prawidłowym rozpoznaniem. Jednopostowiec z linkiem - spoko; 1 post z poleceniem - spoko; osoba wypowiadająca się często w tematach "co kupić", "kto mi to zrobi" itp. które są odgrzebywane, nie daje żadnych linków, nic konkretnego nie poleca - tu zaczynają się schody. Są też użytkownicy, którzy nabijają najpierw posty jakimiś banałami, co w zasadzie nie łamie regulaminu ale wiadomo do czego prawdopodobnie prowadzi.

1. Ja się staram czyścić, z reguły cała treść spamera jest ukrywana automatem włączanym przy banowaniu. W takim przypadku mogą zostać wypowiedzi innych spamerów, bo nie zagląda się do wszystkich tematów, gdzie się blokowany wpisał.

#9 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 25 Październik 2017 - 21:26

Zobacz postÁltair, o 23 Sierpień 2017 - 12:16, napisał(a):

Problem zna chyba każdy forumowicz. Nie dałoby się czegoś zrobić z takimi użytkownikami/botami? Zakładane są nowe tematy przez takie osoby albo odświeżane sprzed kilkunastu lat, a tam zamiast wypowiedzi jakaś agresywna reklama. Nikt się i tak na to nie nabiera, zwłaszcza na forum komputerowym. Człowiek tylko marnuje czas i się wkurza, wchodząc w taki temat. Może dałoby się zrobić tak, że każda nowa osoba przez pierwszych 5 postów musi mieć akceptację posta przez moderatora, by pojawił się na forum? Na forach taki trik często jest spotykany i faktycznie spamu nie ma.

Nic z tym nie zrobisz. Zgłaszać i się nie przejmować. SEO spam jest odkąd pamiętam i póki boty da się wykosić to niestety to co jest pisane przez ludzi przechodzi. Szybkie usuwanie spamu, który przeszedł to już kwestia sprawności moderacji, tudzież czy się ludzie w ogóle połapią, że to był spam. Wiem, bo sam kiedyś na tym trochę zarobiłem xD

Ten post był edytowany przez Push-up3k dnia: 25 Październik 2017 - 21:27

#10 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Październik 2017 - 10:37

Z drogiej strony to jest też taka gra na emocjach... Bo przychodzi ktoś z 1 postem i mówi o wypadku, uszczerbku na zdrowiu... To są znowu takie nieprzyjemne i delikatne rzeczy. Ja te wypowiedzi (reklamy kancelarii) ogarniam po składni zdań, bo nie są mi obce. Ale po użytkownikach widać nieraz, że się produkują, doradzają...

Takie to lipne strasznie.

#11 Użytkownik jest niedostępny   staffer 

• na żywo jestem brzydszy i nie noszę peleryny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Październik 2017 - 12:46

Zobacz postmatekmz, o 23 Sierpień 2017 - 12:24, napisał(a):

Słuszna uwaga, dzięki za sugestię. Przegadam ten temat dokładnie.

http://pclab.pl/kom9...0.html#c1104715

Warto zwrócić też uwagę osobom pilnującym na samej stronie :P
Nie ma możliwości zaraportowania już zaraportowanego posta, a link został podczepiony pod stronę. Autor posta ma w tyłku, czy dostanie perma czy nie, liczy się tylko link..

Strona 1 z 1