Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

Pentium Pro 256K vs Pentium Pro 1MB vs Pentium II Overdrive

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne :) mój pierwszy cep to 586 AMD - to były ciężkie czasy gdy byle co kosztowało krocie a konfiguracja zworkami i w ogóle stawianie systemu to było coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium stare czasy. ;)

 

Brakuje Pentium classic.

 

Miałem PI 100@133 jako działający PC DOS+98SE wszedł w XXI wiek, miał 16, 24, 32 MB RAM, na allegro za grosze 4x32 MB RAM oraz 166@200 dało się zrobić grubszą prezentację dźwięk wav, większe tło z jpg przejścia, jeszcze cdrw obsługiwał chyba max 8x wypalałem, wyższe prędkości to już płyta CD wyglądała jak winylowa. :E

 

Tak otwieranie większych jpg trwało.

 

Pamiętam jak ktoś rodzinie powiedział że kupił właśnie 2xPentium 200 bo myślał że będzie to samo jak jeden procesor 400 i nie wyszło za bardzo, chyba coś do CADa / architektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Classic moglbym tu dodac gdybym mial dwuprocesorowa plyte na Socket 7. Z czasem pojawi sie art tylko o Socket 7 czyli Cyrix vs Pentium Classic/MMX, K5, K6 i Winchip. Ale testy tak starych procesorow zajmuja wiecznosc wiec staram sie mieszac troche nowego ze starym :)

Jutro pojawi sie test C7 vs C3 zegar w zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, sam miałem układ logiki na płycie najpierw, FX, potem dopiero 430TX z obsługą USB 1.0 i SD Ram 66/100Mhz. Fajny test. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test, mialem Pentium Pro :)

Ale najlepiej wspominam 80486 Overdrive i AM5x86 133MHz wyciagniety na 4 x 40MHz :D - 160MHz na Sockecie 3 to byl szal :)

 

Obecnie mam wlasnie okazje zajmowac sie sprzetem z tamtych lat i duzo przewija sie przez moje rece i az milo sie ustawia zworki na plytach glownych, kartach rozszerzen czy rozwiazuje sie konflikty IRQ, DMA, Port :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Ciekawy tekst, poprosze wiecej takich historycznych tekstow.

-Tak, dziadku opowiedz nam jak bylo podczas wojny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, sam miałem układ logiki na płycie najpierw, FX, potem dopiero 430TX z obsługą USB 1.0 i SD Ram 66/100Mhz. Fajny test. thumbup.gif

 

Dziekuje :)

 

Fajny test, mialem Pentium Pro :)

Ale najlepiej wspominam 80486 Overdrive i AM5x86 133MHz wyciagniety na 4 x 40MHz :D - 160MHz na Sockecie 3 to byl szal :)

 

Obecnie mam wlasnie okazje zajmowac sie sprzetem z tamtych lat i duzo przewija sie przez moje rece i az milo sie ustawia zworki na plytach glownych, kartach rozszerzen czy rozwiazuje sie konflikty IRQ, DMA, Port :)

 

486 Overdrive nie mam, ale AM5x86 tak, bedzie i o tym artykul :) To calkiem wydajny procesor.

 

-Ciekawy tekst, poprosze wiecej takich historycznych tekstow.

-Tak, dziadku opowiedz nam jak bylo podczas wojny;)

 

O wojnie (producentow) tez bedzie, malo kto pamieta ze kiedys x86 to byl burzliwy rynek z duza konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem fajna karte graficzna calkiem pasujaca do tej konfiguracji - Diamond Viper V550 PCI (Riva TNT 16MB), ale zupelnie nie mam pojecia w jakich grach to testowac? Quake na pewno, ale co jeszcze? Jakies sugestie/zyczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno jest znalezc informacje o pentium overdrive w internecie, fajnie ze ktos je porzadnie przetestowal. A bedzie porownanie z innymi procesorami z epoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie byly popularne procesory. Tzn teraz sa, wsrod kolekcjonerow ;) Ale dawniej kosztowaly duzo, a byly slepa uliczka - na horyzoncie byly juz szybsze Pentium II Slot na slot 1. Taka troche podobna historia do Broadwelli :)

 

Porownania beda, na razie opracowuje inne rzeczy. Wlasciwie nie wiem co dla ludzi jest ciekawsze, czy naprawde stare sprzety (powiedzmy Socket 7/Sloty) czy moze jednak Socket A/478. Na razie wiec skacze po tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie jeszcze starsze niż wymienione? Mam kilka różnych 486, ale to już naprawdę prehistoria. Wątpie czy kogoś to zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trailer bieda, chwalą się rzeczami które powinny być zrobione parę lat temu. Podtrzymuję, nie dam im zarobić pierwszy raz od 15 lat.
    • Dzięki, zaplanuję to sobie jakoś sprytnie, żeby jak najwięcej objechać w 2-3 dni. Katarzyna Niewiadoma wygrała Walońską Strzałę. 😃 W końcu, po 5 latach oczekiwania na kolejne zawodowe zwycięstwo, zmogła rywalki pięknym atakiem na kultowej ściance Mur de Huy. A było co podjeżdżać, bo ten piekielny kawałek od lat pokonuje najlepszych zawodników tej dyscypliny: Długość: 1 300 m Nachylenie: AV: 9,3%, MAX: 26% Przewyższenie: 120 m Wysokość: 240 m Cieszyłem się jak dziecko podczas transmisji, po drugim miejscu we Flandrii, wygrana wisiała w powietrzu.
    • Podobno bardzo dobrze. Nie gorzej niż francuskie. Testy mieli przez prawie cały 2022 rok, dodatkowo pomoc zachodu pewnie doszlifowała projekt. Budowa takiej armatohaubicy jest prostsza niż PzH czy Kraba.   
    • Większość natywnie, dynamicznie czy checkerboard lub FSR 720-1440p renderuje. Okazjonalnie do ~1800p, 4k z świeczką szukać
    • Cześć, zastanawiam się nad słuchawkami. Padły mi słuchawki nauszne AKG K 271 MK II, jedna przestała grać, koszt naprawy praktycznie zbliżony do nowych.  Do czego jeszcze mają służyć? Do wielogodzinnych montaży wideo oraz do słuchania muzyki. Jako, że zraziłem się do AKG (choć dźwiękowo nie można było im nic zarzucić, szukam czegoś innego. Wpadła mi w oko najpierw Audio-Technica ATH-M50x, później widzę niewiele droższy model Audio Technica ATX-M50xBT2, generalnie byłem zawsze na kablu, ale jeśli ten drugi model z BT jest równie dobry co ten wspomniany na początku, to czemu nie. Dźwiękówkę mam ASUS Xonar Essence STX. Proszę Was o poradę. Nie jestem też jakimś audiofilem, szukam czegoś co mi zastąpi AKG i będzie dobre zarówno dźwiękowo jak i komfortowo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...