Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

Pentium Pro 256K vs Pentium Pro 1MB vs Pentium II Overdrive

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne :) mój pierwszy cep to 586 AMD - to były ciężkie czasy gdy byle co kosztowało krocie a konfiguracja zworkami i w ogóle stawianie systemu to było coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium stare czasy. ;)

 

Brakuje Pentium classic.

 

Miałem PI 100@133 jako działający PC DOS+98SE wszedł w XXI wiek, miał 16, 24, 32 MB RAM, na allegro za grosze 4x32 MB RAM oraz 166@200 dało się zrobić grubszą prezentację dźwięk wav, większe tło z jpg przejścia, jeszcze cdrw obsługiwał chyba max 8x wypalałem, wyższe prędkości to już płyta CD wyglądała jak winylowa. :E

 

Tak otwieranie większych jpg trwało.

 

Pamiętam jak ktoś rodzinie powiedział że kupił właśnie 2xPentium 200 bo myślał że będzie to samo jak jeden procesor 400 i nie wyszło za bardzo, chyba coś do CADa / architektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Classic moglbym tu dodac gdybym mial dwuprocesorowa plyte na Socket 7. Z czasem pojawi sie art tylko o Socket 7 czyli Cyrix vs Pentium Classic/MMX, K5, K6 i Winchip. Ale testy tak starych procesorow zajmuja wiecznosc wiec staram sie mieszac troche nowego ze starym :)

Jutro pojawi sie test C7 vs C3 zegar w zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, sam miałem układ logiki na płycie najpierw, FX, potem dopiero 430TX z obsługą USB 1.0 i SD Ram 66/100Mhz. Fajny test. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test, mialem Pentium Pro :)

Ale najlepiej wspominam 80486 Overdrive i AM5x86 133MHz wyciagniety na 4 x 40MHz :D - 160MHz na Sockecie 3 to byl szal :)

 

Obecnie mam wlasnie okazje zajmowac sie sprzetem z tamtych lat i duzo przewija sie przez moje rece i az milo sie ustawia zworki na plytach glownych, kartach rozszerzen czy rozwiazuje sie konflikty IRQ, DMA, Port :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Ciekawy tekst, poprosze wiecej takich historycznych tekstow.

-Tak, dziadku opowiedz nam jak bylo podczas wojny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, sam miałem układ logiki na płycie najpierw, FX, potem dopiero 430TX z obsługą USB 1.0 i SD Ram 66/100Mhz. Fajny test. thumbup.gif

 

Dziekuje :)

 

Fajny test, mialem Pentium Pro :)

Ale najlepiej wspominam 80486 Overdrive i AM5x86 133MHz wyciagniety na 4 x 40MHz :D - 160MHz na Sockecie 3 to byl szal :)

 

Obecnie mam wlasnie okazje zajmowac sie sprzetem z tamtych lat i duzo przewija sie przez moje rece i az milo sie ustawia zworki na plytach glownych, kartach rozszerzen czy rozwiazuje sie konflikty IRQ, DMA, Port :)

 

486 Overdrive nie mam, ale AM5x86 tak, bedzie i o tym artykul :) To calkiem wydajny procesor.

 

-Ciekawy tekst, poprosze wiecej takich historycznych tekstow.

-Tak, dziadku opowiedz nam jak bylo podczas wojny;)

 

O wojnie (producentow) tez bedzie, malo kto pamieta ze kiedys x86 to byl burzliwy rynek z duza konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem fajna karte graficzna calkiem pasujaca do tej konfiguracji - Diamond Viper V550 PCI (Riva TNT 16MB), ale zupelnie nie mam pojecia w jakich grach to testowac? Quake na pewno, ale co jeszcze? Jakies sugestie/zyczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno jest znalezc informacje o pentium overdrive w internecie, fajnie ze ktos je porzadnie przetestowal. A bedzie porownanie z innymi procesorami z epoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie byly popularne procesory. Tzn teraz sa, wsrod kolekcjonerow ;) Ale dawniej kosztowaly duzo, a byly slepa uliczka - na horyzoncie byly juz szybsze Pentium II Slot na slot 1. Taka troche podobna historia do Broadwelli :)

 

Porownania beda, na razie opracowuje inne rzeczy. Wlasciwie nie wiem co dla ludzi jest ciekawsze, czy naprawde stare sprzety (powiedzmy Socket 7/Sloty) czy moze jednak Socket A/478. Na razie wiec skacze po tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie jeszcze starsze niż wymienione? Mam kilka różnych 486, ale to już naprawdę prehistoria. Wątpie czy kogoś to zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...