Skocz do zawartości
azgan

Final Fantasy XV - PC, PS5, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Final Fantasy XV trafi na PC (już oficjalnie) w podrasowanej wersji z dodatkowymi bajerami od NVIDII.

 

Nowa produkcja Square Enix w wydaniu na PC otrzyma tekstury w rozdzielczości 4K, oraz dźwięk z pełnym wsparciem dla Dolby Atmos. Na tym oczywiście ilość dobrobytu się nie kończy bowiem Windows Edition obejmie NVIDIA wraz całym pakietem technologii GameWorks. W grze będziemy mogli podziwiać istny przepych realistycznych symulacji - za generowanie trawy i włosów będzie odpowiadać NVIDIA Turf Effects oraz NVIDIA HairWorks. Deweloperzy wykorzystali ponadto rozwiązanie NVIDIA Flow do symulacji ognia i dymu, nie zabraknie też nowych rozwiązań jak NVIDIA Hybrid Frustum Traced Shadows do prezentacji płynnych przejść między cieniami i NVIDIA Voxel Ambient Occlusion, a więc okluzję otoczenia bazującą na wokselach.

 

Jeśli jesteście ciekawi jak całość prezentuje się w akcji obejrzyjcie poniższy filmik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=h0o3fctwXw0

 

Oczywiście tak mocno podrasowana grafika okupiona będzie wysokimi wymaganiami sprzętowymi które prezentują się następująco:

 

Zalecane wymagania sprzętowe.

 

- Procesor: Intel Core i7 3,4 GHz lub AMD Ryzen 7 1700,

- Pamięć RAM: 16 GB,

- Karta graficzna: GeForce GTX 1080 Ti

 

Na zakończenie warto też wspomnieć iż gra otrzyma pełne wsparcie dla monitorów oraz TV z obsługą HDR.

 

Zapowiada się kolejny wymagający Benchmark ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam gównoport. :E

Od 10 nie grałem w dobre FF, a od 12 w przyzwoite więc zobaczymy.

Miałem nawet zagrać na PS4 ale się powstrzymałem, słusznie jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ogrywam na PS4 kupiłem za 70 zł - nie chciało mi się czekać do 2018 roku (dokładnej daty Square Enix nie podaje). Final Fantasy XV na konsole zebrał dobre recenzje oraz opinie graczy.

 

Mój ostatni FF to VII i VIII od tamtej pory nie grałem w kolejne części :P.

 

Na tym Gameplay'u od Eurogamer z Gamescom 2017 gra działa płynnie nawet z tym bajerami od NVIDII więc jest spora szansa na dobry port ;).

 

PS. Osobiście czekam najbardziej na Remake Final Fantasy VII :D.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się od 12 tak po drodze zawiodłem, że niespecjalnie mi się spieszyło.

Zebrał dobre recenzje i opinie ale jednak sporo elementów dotyczących historii było krytykowanych, szczególnie końcówka i samo zakończenie.

 

Na remake czekam i nie czekam. Pomijając już durnowate kombinacje z wydawaniem gry w częściach pewnie namieszają w rozgrywce i scenariuszu.

Usprawnienia czasem okazują się być "usprawnieniami". ;)

 

Ciekawe na czym to było odpalane w tym 4k@60.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC'tach wreszcie doczekacie się prezentacji możliwości Luminous Engine w pełnej krasie a dla wielu było to marzeniem zobaczyć tak wyglądającą grę na tym silniku :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=UVX0OUO9ptU

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że FFXV nie wygląda aż tak dobrze jak to tech demo. :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na konsolach nie bo są na to za słabe, ale na PC ma pokazać pazur. Wystarczy zerknąć, ile technologicznych bajerów od NVIDII dostanie wersja na PC a to robi już sporą różnicę.

 

Na konsolach Final Fantasy XV i tak wygląda bardzo dobrze jak na bebechy tych maszynek. Na PC powinno być już tylko lepiej czego przykładem są powyższe filmiki.

 

Wiadomo nowy FF zawsze może zaliczy downgrade po drodze, ale w 2018 roku pojawią się nowe GPU i CPU więc czymś ludzi będą chcieli zachęcić do zmiany sprzętu :E.

 

A chyba sam przyznasz że prezentuje się to okazale ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się ale nawet na PC nie będzie to poziom tego tech dema. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest te tech demo, gdzie jak się okazało dużą część nie byłą w czasie rzeczywistym ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cały czas mam na myśli to do czego link jest wyżej i demo "witch", gdzie pokazywali ruch i zmiany w scenie... Co oczywiście też można było zmontować. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sięgam tak daleko pamięcią, żeby sobie to przypomnieć bo to Tech Demo Luminous Engine od Square Enix jest z 2012 roku ale wiem jedno poziom detali i szczegółów będzie bardzo wysoki i to odbije się mocno na wymaganiach. Wiedźmin 3 z samym HairWorks drastycznie ubija wydajność nawet najszybszych kart graficznych efekt jest świetny, ale sporym kosztem wydajności. W Final Fantasy XV Windows Edition dostaniemy całą masę takich bajerów np. Turf Effects odpowiadający za generowanie trawy który pojawił się do tej pory tylko w Ghost Recon: Wildlands i też GPU mocno się pociły przy tym. Pomyślcie co się będzie działo, jak odpalicie pozostałe poprawiacze grafiki typu Flow do symulacji ognia i dymu, Hybrid Frustum Traced Shadows do prezentacji płynnych przejść między cieniami i NVIDIA Voxel Ambient Occlusion, a więc okluzję otoczenia bazującą na wokselach. Na bank nawet topowe karty graficzne będą miał problem z udźwignięciem tego wszystkiego :E. Jak dosadzili by jeszcze taki poziom jak w tym Tech Demo to nie wiem jakiego PC trzeba by mieć, żeby pograć w nowego FF ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że ta gra będzie wyglądać źle bo już na konsolach prezentuje się całkiem ładnie.

Tylko do poziomu tych ich tech demek jednak brakuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten gameplay z wersji PC, coś tam że 1080ti jest za słaba do 60fps w 4k.

Po filmie jakiegoś opadu szczeny to tam nie widziałem więc nie wiem czym się jarać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za słabe łącze (15mb/s ;/ ) brak fizyki trawy, koles przechodzi i nic się nie ugina, animacje jakieś takie :E

Wygląda jak black desert online, tyle że tekstury nie renderują się 10m od postaci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma zajmować 170GB na HDD, ciekawe co chyba tekstury, ale "tylko" w 4K, mogli by pójść na całości i walnąć 8K/16K tekstury i gra by zajmowała 400GB, a co tam. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma zajmować 170GB na HDD (...)

Zdementowane, jak i całe opublikowane wymagania sprzętowe: https://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-15s-170-gb-pc-requirement-a-mistake-/1100-6452790/

 

To, co wcześniej trafiło do neta, to specyfikacja kompa, na którym odpalili gameplay. Jak na 4K i 60 klatek, nie wygląda to źle.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolojna gra w ktora zagramy na ultra za 4 lata :E

SLI z volty powinno dać radę w 4k i 60fps+, no może po delikatnych cięciach :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten gameplay z wersji PC, coś tam że 1080ti jest za słaba do 60fps w 4k.

Po filmie jakiegoś opadu szczeny to tam nie widziałem więc nie wiem czym się jarać :E

 

A to pewnie dlatego że na targach Gamescom 2017 ten fragment rozgrywki udostępniony dziennikarzom i który widziałeś nie był jeszcze dopakowany wszystkimi bajerami od NVIDII. Podobno nawet GTX1080Ti klęka po odpaleniu wszystkich "fiuczerów" z listy GameWorks ;). Podejrzewam że tą grą będą reklamować nowe GTX'y z serii VOLTA.

 

SLI z volty powinno dać radę w 4k i 60fps+, no może po delikatnych cięciach :E

 

Wcale by mnie to nie zdziwiło :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak bez bajerów lata w 4k@60 na 1080ti to z bajerami będzie latać na...? :hmm::E

Ta radość, że gram dalej na 1080p. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8K już za rogiem czeka, 4320p, kamery już takie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do gier? Ile osób grywa w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do gier? Ile osób grywa w 4k?

Chodziło mi o to że 4K jest takim 720p, a 8K to będzie 1080p w przyszłości, no i o to że TV już takie są, monitory się pewnie też pojawią, a 8K i 60 FPS to jeszcze pieśń przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak bez bajerów lata w 4k@60 na 1080ti to z bajerami będzie latać na...? :hmm::E

Ta radość, że gram dalej na 1080p. :E

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to topowa VOLTA albo nawet SLI z wskazaniem drugiego GPU do obliczeń symulacji i całej reszty z listy GameWorks. Te wszystkie bajery NVIDII wyglądają świetnie ale są okupione okrutnymi wymaganiami. Weź odpal Wiedźmina 3 z HairWorks i HBAO+ w 4K to zobaczysz jak szybko skończy się GTX1080Ti ;) Pomyśl tylko co będzie się działo jak w Final Fantasy XV Windows Edition opalisz całą resztę upiększaczy :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, owszem są dziury fabularne ale gameplay i klimat jest pierwszorzędny, ponad 100h spędziłem i chętnie jeszcze raz zagram z wszystkimi dodatkami. Żeby zrozumieć o co chodzi i wczuć się odpowiednio w świat (gra niestety nie wprowadza dobrze w historię) trzeba obejrzeć mini serial "Brotherhood", opowiadający o tym jak nasza paczka się poznała:

 

 

oraz film fabularny "Final Fantasy XV: Gwardia Królewska", przedstawiający wydarzenia przed grą i wprowadzający nas do tego świata.

 

http://www.filmweb.pl/film/Final+Fantasy+XV%3A+Gwardia+Kr%C3%B3lewska-2016-762384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film Kingsglaive Final Fantasy XV widziałem ale o serialu to nawet pojęcia nie miałem :E. Będę musiał nadrobić zaległości ;).

 

Gra faktycznie fajna, przyjemnie się w to gra :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...