Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_NeroN_

Uwaga kolejny "OSZUST?" sarna23

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oddaje ci płytę oraz obudowę z racji niezgodności towaru z opisem. Na płycie jest backplate którego ja nie chcę ruszać a obudowa posiada zatajone uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to sarna23 powinien zwrócić pieniążki Nero (płyta + obudowa 1050zł), Nero zwraca obudowę i płytę i bez względu z jakim skutkiem zostanie wyciągnięty backplate Sarna23 nie rości żadnych praw wobec Nero bo jak wiadomo zawinił sarna23 wciskając backplate. Odeślesz płytę do sarna jeszcze przyjdzie gorzej uszkodzona albo przez użytkownika albo tym razem przez wysyłkę. Wysyłka w jedną stronę czyli do sarny, kasa w łapę i macie pozamiatane... za dużo kombinujecie aż przekombinujecie. :cul:

 

Chore jest odsyłanie całości jeśli nie noszą żadnych śladów użytkowania posiadają plomby oraz gwarancję to gdzie jest sens? Już nie róbcie sobie pod górkę.

Ja wyślę pieniądze a potem szukaj wiatru w polu? Na takie coś na pewno się nie zgodzę ten człowiek to osoba prywatna, ja ludziom na słowo nie wierzę.

Jeśli sprzęt trafi do mnie dokładnie w takim stanie jak otrzymał i nic z nim nie zrobił nie ma się czego obawiać sprzęt jest 100% sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko w temacie, nagraj filmik z przebiegu całej sytuacji ( nagraj pakowanie, sposób pakowania, co wkładasz itp) żeby nie było wmawiane ,że coś uszkodziłeś lub czegoś nie dołączyłeś. Ja tak zawsze robię.

 

Równie dobrze ty możesz odebrać sprzęt i kasy nie wysłać. Kwestia zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaje ci płytę oraz obudowę z racji niezgodności towaru z opisem. Na płycie jest backplate którego ja nie chcę ruszać a obudowa posiada zatajone uszkodzenia.

Zgadzam się na zwrot z podanych powyżej przyczyn, adres odbioru taki sam jak adres wysyłki towaru?

Odbiór na dwie paczki?

 

No i wszystko w temacie, nagraj filmik z przebiegu całej sytuacji ( nagraj pakowanie, sposób pakowania, co wkładasz itp) żeby nie było wmawiane ,że coś uszkodziłeś lub czegoś nie dołączyłeś. Ja tak zawsze robię.

 

Równie dobrze ty możesz odebrać sprzęt i kasy nie wysłać. Kwestia zaufania.

Tak samo mogłem w 1 stronę nie wysłać wogóle towaru po wpłacie prawda?

Nie róbmy kolejnych schodów ja już mam naprawde tego wszystkiego dość, zamiast radości ze sprzętu i sprzedaży to są tylko kwasy i oszczerstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam te części ze względu na niezgodność opisu towaru. Nie ważne jaki będzie skutek, ja nie chce tych części więcej oglądać. Chce swoje 1050 zł ze względu na twoje uchybienia i niedopatrzenia, które wynikły na NIEZGODNOŚĆ TOWARU Z OPISEM. Co z nimi zrobisz dalej? Twój interes - ja chce zobaczyć 1050 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyślę pieniądze a potem szukaj wiatru w polu? Na takie coś na pewno się nie zgodzę ten człowiek to osoba prywatna, ja ludziom na słowo nie wierzę.

Jeśli sprzęt trafi do mnie dokładnie w takim stanie jak otrzymał i nic z nim nie zrobił nie ma się czego obawiać sprzęt jest 100% sprawny.

 

I tutaj Ci przyznam racje

 

Neron musi wyslac jako pierwszy (zreszta ZAWSZE nabywca odsyla towar jesli chce zwrot kasy a nie na odwrot)

I do Nerona - zanim przyjdzie Ci na mysl pisac, ze Sarna moze mataczyc, nie ufasz mu bo juz raz Cie oszukal itd. Otoz Sarna z racji tego, ze zalatwil z Toba problem, tutaj, przy wszystkich oraz wykazuje chec rozwiazania problemu - nie mozesz domniemać, ze Cie oszuka itd. ze nie wysle kasy itd.

Wg. mnie - jesli chcesz mu zwrocic towar - musisz wyslac a nastpenie otrzymac hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wg. mnie - jesli chcesz mu zwrocic towar - musisz wyslac a nastpenie otrzymac hajs

 

Tak to jest wg. prawa.

Co więcej w przypadku niezgodnosci towaru z umowa:

 

"Uprawnienia kującego

 

 

W pierwszej kolejności:

 

- żądanie bezpłatnej naprawy lub wymiany towaru na nowy,

 

Jeżeli naprawa lub wymiana towaru nie są możliwe, wymagają nadmiernych kosztów, jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość żądaniu konsumenta w odpowiednim czasie lub też naprawa albo wymiana narażałyby kupującego na znaczne niedogodności, kupujący może:

 

- żądać obniżenia ceny towaru

 

- odstąpić od umowy i żądać zwrotu ceny towaru.

 

Odstąpienie od umowy jest możliwe jednak tylko w przypadku jeżeli wada towaru jest istotna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac kupujacy najpierw zwraca towar potem sprzedajacy przelewa pieniadze.zawsze tak bylo czy to z jednej czy z drugiej strony bynajmniej w moim przypadku.ogolnie zawsze szlo sie dogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj Ci przyznam racje

 

Neron musi wyslac jako pierwszy (zreszta ZAWSZE nabywca odsyla towar jesli chce zwrot kasy a nie na odwrot)

I do Nerona - zanim przyjdzie Ci na mysl pisac, ze Sarna moze mataczyc, nie ufasz mu bo juz raz Cie oszukal itd. Otoz Sarna z racji tego, ze zalatwil z Toba problem, tutaj, przy wszystkich oraz wykazuje chec rozwiazania problemu - nie mozesz domniemać, ze Cie oszuka itd. ze nie wysle kasy itd.

Wg. mnie - jesli chcesz mu zwrocic towar - musisz wyslac a nastpenie otrzymac hajs

Tak się stanie jeśli towar, który odesłał jest w stanie jakim go wysłałem nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zamów kuriera po 2 paczki na poniedziałek na ten sam adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam te części ze względu na niezgodność opisu towaru. Nie ważne jaki będzie skutek, ja nie chce tych części więcej oglądać. Chce swoje 1050 zł ze względu na twoje uchybienia i niedopatrzenia, które wynikły na NIEZGODNOŚĆ TOWARU Z OPISEM. Co z nimi zrobisz dalej? Twój interes - ja chce zobaczyć 1050 zł.

Zobaczysz swoje 1050zł jeśli sprzęt który mi wyślesz jest w dokładnie takim stanie jak go otrzymałeś. Jeśli świadomy jesteś że coś sam tam namajstrowałeś to już Ty tylko możesz ocenić "nieważne jaki będzie skutek" czyli powiedzmy założmy tak wylało Ci się coś na tą płytę i ja mam uznać że sprawa jest ok?

Tak jak mówię jeśli z towarem nic nie zrobiłeś niedobrego nie ma się co obawiać gorzej w innym przypadku - jeśli coś tam sam nagrzebałeś.

 

Ok. Zamów kuriera po 2 paczki na poniedziałek na ten sam adres

Załatwione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem takim amatorem jak ty u mnie sprzęt sam się nie psuje poza starymi ssd od ocz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj Ci przyznam racje

 

Neron musi wyslac jako pierwszy (zreszta ZAWSZE nabywca odsyla towar jesli chce zwrot kasy a nie na odwrot)

I do Nerona - zanim przyjdzie Ci na mysl pisac, ze Sarna moze mataczyc, nie ufasz mu bo juz raz Cie oszukal itd. Otoz Sarna z racji tego, ze zalatwil z Toba problem, tutaj, przy wszystkich oraz wykazuje chec rozwiazania problemu - nie mozesz domniemać, ze Cie oszuka itd. ze nie wysle kasy itd.

Wg. mnie - jesli chcesz mu zwrocic towar - musisz wyslac a nastpenie otrzymac hajs

Domniemać może w końcu nazwał mnie przecież oszustem

 

Nie jestem takim amatorem jak ty u mnie sprzęt sam się nie psuje poza starymi ssd od ocz :D

W porządku, jeśli sprzęt jest w stanie jakim go otrzymałeś po sprawdzeniu wysyłam pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz swój towar w takim stanie jak na zdjęciach które wstawiałem poza wyjętym procesorem bo sam nie chcesz bym ci zwracał jako całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/zYy8Zaf.jpg

To wyglada bardzo nieciekawie.

Zreszta to tez:

http://i.imgur.com/ZkbVVN4.jpg

Jezeli jakas sciezka jest przerwana i jest to widoczne, to lepiej oddac od razu do serwisu (moze przyjma), bo mozna tylko pogorszyc sprawe "sprawdzajac".

 

Co do przewiercania, to ja osobiscie nie radze. Osobiscie ja bym probowal do tematu podejsc troszke inaczej. Przewiercanie podgrzeje dosyc znaczaco laminat, a to moze byc jeszcze bardziej zgubne od dotychczasowych uszkodzen.

 

Zreszta zapewne sarna nie bedzie tego ruszac, tylko wlozy jakiegos procka podepnie chlodzenie ktore przeciez ma i bedzie sprawdzac. Wrzuci taki filmik i bedzie zadowolony, ze mial racje. Pozniej to sprzeda na olx czy allegro i tak w kolo macieju ;p

 

Tak czy inaczej troszeczke sie chlop zreflektowal tym kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/zYy8Zaf.jpg

To wyglada bardzo nieciekawie.

Zreszta to tez:

http://i.imgur.com/ZkbVVN4.jpg

Jezeli jakas sciezka jest przerwana i jest to widoczne, to lepiej oddac od razu do serwisu (moze przyjma), bo mozna tylko pogorszyc sprawe "sprawdzajac".

 

Co do przewiercania, to ja osobiscie nie radze. Osobiscie ja bym probowal do tematu podejsc troszke inaczej. Przewiercanie podgrzeje dosyc znaczaco laminat, a to moze byc jeszcze bardziej zgubne od dotychczasowych uszkodzen.

 

Zreszta zapewne sarna nie bedzie tego ruszac, tylko wlozy jakiegos procka podepnie chlodzenie ktore przeciez ma i bedzie sprawdzac. Wrzuci taki filmik i bedzie zadowolony, ze mial racje. Pozniej to sprzeda na olx czy allegro i tak w kolo macieju ;p

 

Jeżeli jest przerwana ścieżka to podczas sprawdzenia nie wydarzy się nic, gdzieś prąd/sygnał popłynie a gdzieś już nie.

 

Spokojnie da się to wyjąć ale trzeba będzie trochę przy tym posiedzieć, w pierwszej kolejności do wyłamania jest plastikowy backplate, następnie jeżeli owe tuleje nie mają żadnych zgrubień po za łbem to trzeba będzie owy łeb delikatnie odciąć i wypchnąć tuleje od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było w końcu przedmiotami tej transakcji?

 

Rozumiem, że też ram i CPU, ale spór krąży wobec płyty i obudowy. O ile z obudową jest kwestia bardziej indywidualna i można mówić o ewentualnych wadach zatajonych - sprzedawca deklaruje ją jednak przyjąć więc skończmy w tym miejscu.

 

Sprawa z płytą jest oczywista, aż do bólu. Bubel prawny nastąpił już w momencie jej wysyłki ( wspomniany art. 545 KC ) Co innego, jeśli mówilibyśmy o jakimś nietypowym towarze np.

Szkle teatralnym, gipsowej rzeźbie, malowidle - wtedy wspomniany przez KC sposób wysyłki zapewniający rzeczy

 

"całość i nienaruszalność; w szczególności sposób opakowania i przewozu powinien odpowiadać właściwościom rzeczy."

Nie jest do końca oczywisty. Można się bawić w biegłych i ustalać czy owinięcie gipsowej rzeźby folią bąbelkową odpowiadał jej właściwościom, czy nie.

 

Tutaj jest o tyle prosto, że są specyfikacje, jest serwis ASUSa i wytyczne, które JASNO I WYRAŹNIE regulują kwestię jak powinno się wysyłać płytę główną. Można napisać do supportu ASUSA proste pytanie - Czy wklinowany na chama backplate ma prawo być wysyłany razem z płytą główną za pośrednictwem przewoźnika i czy wysyłka w taki sposób jest niebezpieczna i może uszkodzić sprzęt?

 

Co odpiszą? Tym bardziej, że już wydali oświadczenie na temat uszkodzenia laminatu i ewentualnej reklamacji płyty w serwisie?

 

Koniec dyskusji. Kupujący ma pełne prawo i obowiązek by nie uruchamiać tej płyty, gdyż ryzyko związane z "przypadkowym zgubieniem i uszkodzeniem rzeczy" o którym wspomina art 548 KC zostało w sposób wadliwy przeniesione na kupującego z winy sprzedającego !!

Płyta ma wrócić do sprzedającego ( razem z obudową, jeśli tak ustalono ) następnie ten ma zwrócić pieniądze. Tyle.

 

Niech zrobi nowe zdjęcia i opis aukcji obejmujący "nowy stan rzeczy" i wystawi ją ponownie.

 

Fakt, że BP o którym mowa prawdopodobnie zamontowany jest niezgodnie ze specyfikacją samej płyty jest ważny - wciąż jednak drugorzędny.

 

Co do pozostałych podzespołów ( RAM, CPU ) trzeba pamiętać, że są odrębnymi przedmiotami własności. Nie są częścią składową płyty głównej !!

 

Art 47 KC

 

 

§ 1. Część składowa rzeczy nie może być odrębnym przedmiotem własności i innych praw rzeczowych.

§ 2. Częścią składową rzeczy jest wszystko, co nie może być od niej odłączone bez uszkodzenia lub istotnej zmiany całości albo bez uszkodzenia lub istotnej zmiany przedmiotu odłączonego.

 

Tym samym - ewentualne dywagacje, czy są sprawne - jest całkowicie innym zagadnieniem!!

 

Sama ekspertyza zlecona przez kupującego i jej koszta nie mogą stanowić obciążenia sprzedającego, chyba że ekspertyza była konieczna ze względu na postawę sprzedawcy i stanowiła niezbędny element, by sprzedawca "uznał" swoją odpowiedzialność.

 

Porusza chociażby wyrok Sądu w Świdnicy sygn. I C 2079/13

 

Tutaj nie ma o czym mówić, bo ekspertyzy nie trzeba. Wystarczy sprawdzić podzespoły na innej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby sciezki byly przetarte,na zdjeciu widac ze raczej tylko warstwa zabezpieczajaca jest wyrezana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby sciezki byly przetarte,na zdjeciu widac ze raczej tylko warstwa zabezpieczajaca jest wyrezana

 

Bez znaczenia. Jakbym Ci wysłał zasilacz przebity na wylot gwoździem i zapewnił, że nie przebił on kondensatorów to włączył byś go, by to sprawdzić? Kupujący wtedy ryzykuje. Niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz swój towar w takim stanie jak na zdjęciach które wstawiałem poza wyjętym procesorem bo sam nie chcesz bym ci zwracał jako całość.

W pudełku z oryginalnym kompletem od płyty jest zaślepka socketu, załóż ją

 

watpie zeby sciezki byly przetarte,na zdjeciu widac ze raczej tylko warstwa zabezpieczajaca jest wyrezana

Też tak uważam, kurier zlecony, okaże się we wtorek co i jak w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia. Jakbym Ci wysłał zasilacz przebity na wylot gwoździem i zapewnił, że nie przebił on kondensatorów to włączył byś go, by to sprawdzić? Kupujący wtedy ryzykuje. Niepotrzebnie.

po co mi to tlumaczysz ???? tutaj to inna sytuacja nic nie jest gwozdziem przebite :E dla swietego spokoju przykladowo dla nowego nabywcy jezeli plyta sprawna wystarczy odtluscic i odpowiednim lakierem zamalowac rys nie zlikwiduje ale zabezpieczy.chlopaki sie dogadali wiec pisze jak to mnw powinno wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pudełku z oryginalnym kompletem od płyty jest zaślepka socketu, załóż ją

 

 

Stary, 18 stron dyskusji, a ty dalej nie rozumiesz, że to nie leży w jego kwestii!? Dostał płytę w nieoryginalnym stanie i do tego mającą defekty, dlaczego ma choćby próbować naprawiać cokolwiek po tobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

345 postów po to aby w końcu dojść do oczywistości, że płyta powinna być bez problemów przyjęta przez sprzedającego. Może sprzedający nie jest oszustem, ale z automatu powinien trafić na wszystkie możliwe czarne listy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, 18 stron dyskusji, a ty dalej nie rozumiesz, że to nie leży w jego kwestii!? Dostał płytę w nieoryginalnym stanie i do tego mającą defekty, dlaczego ma choćby próbować naprawiać cokolwiek po tobie?

Ale co naprawiać człowieku, puste gniazdo jak wyciągnie procesor? Pieprznij się w łeb!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, 18 stron dyskusji, a ty dalej nie rozumiesz, że to nie leży w jego kwestii!? Dostał płytę w nieoryginalnym stanie i do tego mającą defekty, dlaczego ma choćby próbować naprawiać cokolwiek po tobie?

płyta przyszła z zamontowanym CPU, teraz ma odesłać bez CPU więc Sprzedający chce żeby Kupujący zasłonił socket zaślepką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...