Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janofon

Havit - Klawiatura mechaniczna na Kailh blue low profile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dość dawna szukałem kalwiatury mechanicznej z klawiszami o niższym skoku, polowałem na Tesoro (już nie wiem jaki to był model) ale nigdzie nie mogłem jej dostać. Dzisiaj trafiłem zupełnie przypadkiem na klawiaturę Havit 87 KLIK

 

Miał już ktoś z tego forum do czynienia z tym sprzętem? Godne to polecenia? Na moje oko wydaje się OK, jakie jest wasze zdanie?

 

na YT znalazłem kilka recenzji nim od TaeKeyboards i generalnie opinie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze takie coś https://www.morele.net/klawiatura-razer-ornata-chroma-rz03-02040100-r3m1-1070295/ mechaniczno-membranowe z fajniusią podstawką pod nadgarstki i kolorowym podświetleniem + darmowa dostawa to powinno ci sie spodobać :D

 

jak za drogo to jedynie w sumie w gre wchodzi gigabyte force k7 - nożycowe klikacze czyli ulepszona membrana - teraz dopiero zauważyłem że już wycofywana ze sprzedaży :(

 

wygląda to na dosyć płaskie guziczki więc jeden z twoich głównych warunków spełniony :D

 

 

 

jak ci zależy na niskim skoku to kup sobie membrane w normalnym sklepie w polsce i zrecenzowaną a nie tak w ciemno szukasz, mechan ma głównie 2 zalety nad membranami z czego jedna jest taka opcjonalna mianowicie przyjemny klik coś jak pisanie na maszynie + dużo lepsza żywotność co daje mniejsza szanse na wyrobienie zobacz sobie razerowskie plaskie membrany lub gigabyte k7 z nożycowymi przyciskami -płaski klik i troche żywotniejsze od klasycznej membrany ale gorsze w czyszczeniu.

 

Mechanik fajnie klika bo pokonuje pewną odległość i ma mechanizm na każdym klawiszu więc tutaj wybór nad niskim membranowo-nożycowym skokiem lub mechanicznym wysokim.

 

Do tego nie jest to typowy mechanik według opisu wychodzi na to że to jakaś dziwaczna odmiana zwykłych kailh do tego miej na uwadze że blue są głośne i mają typowe haczenie co w połączeniu z niskim profilem może być dość nieprzyjemne ale to kwestia gustu.

 

Jak ci szkoda na membrane tyle wydawać to spróbuj przekonać się do mechaników wysokoprofilowych tyle że na kailh brown bo to takie dość uniwersalne klikacze a przede wszystkim tanie i ważne żeby taka klawiatura miała dobrą podstawkę pod nadgarstki co ci znacznie ułatwiło by przesiadke, ja tez niedawno przeskakiwalem z membrany na mechanika z malym budzetem i przypasowal mi rx85 od nateca bez podkladki pewnie bym go zwrocil bo klawisze bylyby za wysokie natomiast z podstawka jest bardzo fajnie.

 

jedyny mankament rx85 to oczojebne diody capsa,windows locka i trzeba je zakleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie już nieaktualne. Kupiłem k70. Klawa sztos.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...