Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BenedyktW29

Pomoc w wyborze zegarka do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję zegarka dla siebie, zdecydowałem iż nie muszę wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy na szwajcarski chronometr, dlatego postanowiłem iż będzie to chronograf kwarcowy w stylu lekko sportowym i z ułożeniem tarcz w kształcie odwróconego trójkąta. Taki mi się najbardziej podoba, dlatego wybrałem Seiko SSB 135P1. Byłem niemal pewny zakupu, jednak dzień przed wypłatą znalazłem jeszcze ładniejszy zegarek Certina. Niestety przekracza on mój budżet. Wierzę iż macie jakieś typy chronografów w tej cenie, które spełniają moje wymagania. Dodam iż zegarek nie może być firmy Timex, ani microbrandem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opinia, że japończyk lepszy jest od budżetowego szwajcara. Certina wsadza w swoje zegarki różne mechanizmy, np. ETA G10.211, który jest cały z tworzywa sztucznego i jest nienaprawialny. Podobnie robi Tissot. Więc trochę szkoda wydać tysiaka na taki zegarek, choć może z zewnątrz ładnie wygląda, a w środku jest badziewny mechanizm. Sam kiedyś byłem napalony na Certinę DS Action, ale własnie tam jest montowany mechanizm G10.211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up mimo wszystko wolę styl z dwoma wskazówkami na górze i jedną na dole. Certina robi śliczne zegarki, jednak budżet twardo sobie założyłem bo inaczej bym głodował. Także odpada. A co byście powiedzieli na Citizeny albo np stary dobry Vostok? Albo Fossil? Mam mętlik w głowie czy brać tego Seiko SSB135P1 czy może jednak znajdę coś jeszcze ładniejszego, a za tydzień będę żałował że pospieszyłem się z zakupem. Dlaczego nie Timex? Oglądałem w sklepie dwie sztuki i oba miały luzy na sekundniku. Porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Solar, w wersji militarnej. Ceny od 750 do 1200. Rózne paski, czarny, grantanowy, zielony, oliwkowy i skórzany.

58c52083becba-600x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o styl z dwoma wskazówkami na górze i jedną na dole. Z resztą styl militarny odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Tissot V8, wersja z 2016. Starsze V8 były operte na mechanizmie ETA G10.211, te nowe już na ETA G10.212. Tylko, że one chodzą po ok. 1400zł (na pasku). Fajnie wyglądają na ręku.

 

a1f7e64263a7b9242c1d72ceaaf6e021.jpg

860043509d2766b69c315bf126a1fa40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciemny Tissot właśnie o to mi chodzi ale mogę dać max 1000 zł. Widzę że się znasz także zapytam. Czym się różni Lorus od sportowych chronografów Seiko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus należy do Seiko, tylko że sprzedaje tańsze zegarki, choć korzysta z tych samych rozwiązań technicznych. Ogólnie ludzie sobie chwalą, nawet na forach maniaków zegarków piszą, że jest to dobry stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizeny jak najbardziej polecam, mam AT0360-50E i po paru latach noszenia na co dzień nie widać po nim większych śladów zużycia, szybka jak nowa a dostała kilka razy tak, że bałem spojrzeć się na rękę. Do tego fajna sprawa z Eco Drive - jak zaczyna pokazywać, że bateria słaba (wskazówka sekund przeskakuje o dwie pozycje) to w wolny dzień wystarczy położyć na parapecie i jest jak nowy.

Lorusa miałem wcześniej(standardowy model za ok. 250 zł), utopiony w morzu potrzebował kilku dni na odparowanie, po wypadku odpadły drobne elementy dekoracyjne z tarczy i delikatnie się wgniótł - miał bardzo ciężkie życie ale dzisiaj nadal działa idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w nim bateria trzyma? U mnie w Casio piszą, że 7 miesięcy. Nie muszę go doładowywać na parapecie itd., bo to co noszę na ręku wystarczy, żeby podnosić poziom baterii (jak do mnie przyjechał ok. 3 tyg. temu to było niecałe 50%, teraz jest ok. 80% naładowania). Nie bardzo więc sobie wyobrażam ile trzeba by go nie nosić, żeby trzeba podładowywać. A zapłaciłem pewnie mniej niż Ty za tego Citizena (chyba, że to po prostu kwestia postępu technologii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem Seiko SSB135P1. Prezentuje się genialnie, pasuje do ubioru w stylu casual i do sportowego. Dzięki wszystkim za propozycje, ale do Seiko podjazd miały jedynie znacznie droższe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile w nim bateria trzyma? U mnie w Casio piszą, że 7 miesięcy. Nie muszę go doładowywać na parapecie itd., bo to co noszę na ręku wystarczy, żeby podnosić poziom baterii (jak do mnie przyjechał ok. 3 tyg. temu to było niecałe 50%, teraz jest ok. 80% naładowania). Nie bardzo więc sobie wyobrażam ile trzeba by go nie nosić, żeby trzeba podładowywać. A zapłaciłem pewnie mniej niż Ty za tego Citizena (chyba, że to po prostu kwestia postępu technologii).

 

Rezerwa jest na 180 dni z tego co pamiętam, nie miałem na myśli, że trzeba go co chwilę doładowywać tylko jak już trzeba będzie to wystarczy parapet. Nie przypominam sobie sytuacji żebym musiał go doładować ale mimo to jak odkładam zegarek to staram się ustawiać go tarczą w kierunku okna, takie przyzwyczajenie.

Wybór autora na plus, fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij Daniela Welingtona na skórzanych paskach, nie jest to szwajcar ale trafia w mój gust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa jest na 180 dni z tego co pamiętam, nie miałem na myśli, że trzeba go co chwilę doładowywać tylko jak już trzeba będzie to wystarczy parapet. Nie przypominam sobie sytuacji żebym musiał go doładować ale mimo to jak odkładam zegarek to staram się ustawiać go tarczą w kierunku okna, takie przyzwyczajenie.

Wybór autora na plus, fajny zegarek.

 

Rozumiem. Ustawianie na słońce to i ja już mam w nawyku, z początkowej ciekawości "jak szybko to się ładuje". Ja mam EQB 600 (poniżej). Ale poruszam się między różnymi strefami czasowymi i zależało mi na podwójnej tarczy, dacie i dniu tygodnia (pracuję od poniedziałku do niedzieli, więc dni tygodnia mi się czasami zlewają i sprawdzam je na zegarku - ludzie dziwnie wtedy patrzą ;-) ). No i na tym, żeby tej daty nie trzeba było regularnie ręcznie cofać jak miesiąc ma 30 dni - zegarek "pamięta" godzinę, a strefy czasowe ustawiam mu przez... bluetooth. Nawet nie wiedziałem, że są takie bajery do niedawna.

 

i-casio-edifice-premium-eqb-600d-1a2er.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...