Skocz do zawartości
Poszukiwacz195

Czy tutaj w biosie są dobre ustawienia do OC? 4.2ghz i5-7600k

Rekomendowane odpowiedzi

próbowałem podkręcić proca i5-7600k na 4.2ghz bo i tak do grania z gtx 1060 więcej nie będę potrzebował i zmieniłem zegar na 42 i wybrałem profil Intel i5-7600k 4.2 ghz żeby pasował do zmienionego taktowania na 42 w opcji cpu upgradge, napięcie jest na auto.

Czy wszystko tutaj jest ok? czym najlepiej obciążyć procka żeby sprawdzić czy np komputer nie zgaśnie i ile czasu taki test ma trwać?

tutaj fotki ustawień biosu a płyta to gigabyte z270 gaming k3

http://imgur.com/a/2qJ6E

http://imgur.com/a/M5avU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko masz na "auto", więc trudno, żeby było źle.

Na takie domowe podkręcanie najlepsze będą gry. Odpal sobie coś wymagającego i pograj, przyjemne z pożytecznym, a jak będzie gasł, to zauważysz. Bo zgaśnie. Wszystkie wielkie testowania to tylko strata czasu i prądu. Wybuchnąć nie wybuchnie, a jak się będzie sypał, to pierwszy zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak wygląda sprawa napięć? czytałem że na auto może zjarać płyte główną i lepiej dać na sztywno a z drugiej strony na auto samo sobie dobiera ile chce mocy tylko czy takie samodobieranie mocy nie powoduje spadków w grach gdzie w jednej lokacji nagle spadnie napiecie a na otwartym terenie nagle wzrośnie?

głównie o to mi chodzi

czy to mi bardziej nie zniszczy procesora? nie skróci jego żywotności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:D gdzieś Ty to czytał lol2.gif. Danie v Core na auto spowoduje, że proc będzie mieć większy zapas napięcia i tyle. Nie zjara to płyty. No chyba, że ja polejesz acetonem i podpalisz.wink.gif

Napiecie to stabilność. Większe napięcie nie oznacza większej wydajności procesora. Pracuje on dokładnie tak samo, jeżeli jest prawidłowo ustawiony.

Nie zniszczy to też procesora. Jak nie ma wad w litografii, to będzie służył długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi