Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

Dziwne odgłosy z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co może wydawać dziwne sekundowo przerywane dźwięki buczenia w komputerze?

 

postawiłem ogólnie na chłodzenie fortisv2 ale nie jestem pewny, nie znam sie na demontazu PC i nie mam drugiego komputera do którego mógłbym każdą część z kolei wkładać i sprawdzać a ewidentnie słysze buczenie w komputerze jednostajne momentami sekundowo przerywane, z ciekawości zajrzałem do cpuhwmonitor i mam wiatraki w karcie graficznej 0 rpm, wyłączyłem wszystkie wiatraki z przodu i z tyłu w obudowie i nadal jest to buczenie,z czegoto może iść? zasilacz jest zabudowany w obudowie taką czarną płytką więc gdyby to był on raczej nie byłoby tego tak słychać.

 

Czy płyta główna przy idle może warczeć,procesor? a może dysk mam SSD adata su128 i toshiba p300 1tb

 

bo ogólnie najbardziej stawia sie na wiatraki no ale po wylaczeniu tego co moge czyli rpm w karcie i wiatraków w obudowie chodzi jedynie fortis na 852RPM czy to winowajca?

 

komputer na gwarze ale w morele calego nie chcialbym oddawac zwlaszcza ze moze to byc jakas drobnostka co w takim wypadku zrobić?

 

polecacie ewentualnie jakiś dobry serwis w warszawie centrum gdzie nie zjedza czlowieka na diagnostyce tego buczenia? czy moze da rade to samemu sprawdzic w domu bo jezeli plyta glowna,procek nie moze wydawac takiego dzwieku to wtedy wszystko zdawałoby się na fortisa.

 

czekam na jakas pomocna opinie bo szczerze przyznam komp dość nowy a fortis zaliczany jest do dość cichych jeszcze w idle gdzie nie robi na max rpm to dziwna sprawa.

 

temperatury w idle jak co mam na gtxie bez włączonych rpm 39-40 stopni a procesor 34-37

 

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kiepską obudowę to może dysk twardy takie odgłosy wydawać. Sam wibruje, wibracje przenoszą się na obudowę i buczy. Odłącz HDD to się przekonasz czy to to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie Buka próbuje się wydostać na zewnątrz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał (raczej 100%), że jakiś wentylator zaczął ocierać o elementy blachy obudowy. Różnie bywa, może od temperatury się coś odkształciło, nie wiem, czasem tak bywa. Ja bym proponował odłączać wszystkie wentylatory (obudowy) po kolei i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtop, ale Poszukiwacz jest hipochondrykiem komputerowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie hipochondrykiem tylko coś wydaje dźwięk buczenia najgorsze że nie jest to cały czas ten sam dźwięk tylko potrawi nagle chrypnąć a najgorzej to w nocy słychać.

 

Żaden wentyl nie trze o obudowe bo na 0 rpm to nadal buczy.

 

W sobotę jak będę miał więcej czasu to sprawdzę dysk w momencie jak go odłącze i włącze to w biosie nic nie musze zmieniać ? bootowań itd

 

teraz robią chiński szmelc wszędzie a co najlepsze produkty potrafią mieć wady od razu.

 

 

oho to chyba jednak dysk

 

sprawa rozwiazana a wiec wcale p300 nie jest taka kulturalna, mam wrazenie ze stary seagate 1tb ciszej chodzil

 

@fonziak ty śmieszku

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłożyć podkładki gumowe pomiędzy mocowanie dysku w koszyku. Jeżeli to jednak Toshiba to te dyski niestety nie należą do najcichszych. Sam mam HDD Toshiby 2TB i w porównaniu z moimi dwoma Segetami 1TB których praktycznie nie słychać nawet przy intensywnej pracy, ten dysk Toshiby to prawdziwa "pralka" która na dodatek generuje wibracje, dlatego przeznaczyłem go jedynie na magazyn danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dokładnie w pc przed tym, 2 letnim allegro seagate miałem 1tb i nadal jest w szafie, bede go probowal podlaczyc jak bedzie czas bo to prawdopodobnie ta toshiba taki wibruje i powoduje dziwne dzwieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...