Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

esloqu

G4560 vs G4600 vs G4620 rx570 czy rx580

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przychodzę do was po poradę

Planuje złożyć komputer do gier, targetem jest Wiedzmin 3 ALE chciałbym żeby wystarczył mi jeszcze na najbliższe 2 lata gier RPG " w dobrym stylu.."

Myślę nad zestawieniem G4560 + rx570 4gb, wiem że było już milion testów i oglądałem je,

pytanie mam czy opłaca się na dzień dzisiejszy dopłacić 200zł do karty rx580 i 100zł do procka G4620

A może polecicie mi jakiś i5 który nie trzeba podkręcać by był oplacalny zł/osiągi bo nie mam o tym bladego pojęcia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie traktowałbym na serio radeonów............ przynajmniej nie tych z sterii rx5xx ................. nvidia chodniejsza i szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie traktowałbym na serio radeonów............ przynajmniej nie tych z sterii rx5xx ................. nvidia chodniejsza i szybsza.

 

Czyli mam wziac pod uwage 1060, problem w tym że 3GB może na długo nie wystarczyć więc trzeba 6GB, windforce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

do tego pentiuma ? maksymalnie gtx 750

 

Weź przestań. Mam go i powiem szczerze - nie dziwie się że intel wycofuje się z niego. Wspaniały procesor za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora - Radeony podrożały o około 400-600zł. Jeśli już coś miałbyć brać to gtx 1060 6gb, ale do gier na 2 lata "w dobrym stylu" to nie pentium :D Pentiumy są na tu i teraz bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora - Radeony podrożały o około 400-600zł. Jeśli już coś miałbyć brać to gtx 1060 6gb, ale do gier na 2 lata "w dobrym stylu" to nie pentium :D Pentiumy są na tu i teraz bardziej.

Dzięki za opinie, opłaca się teraz kupić jakiś i5 ? Tak jak wspomniałem bez podkręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procki to:

 

Albo Radeon r5 1600 (jest w cenie I5) z czego można je lekko podkręcać.

 

Albo zaczekać miesiąc do października do premiery 8 generacji Inter core, gdzie I5 będą również miały 6 rdzeni, sprawdzić testy wydajności i ew. kupić ;) W 8 gen. będzie na początku tylko jeden procek zablokowany z serii I5, czyli I5-8400.

 

Twój wybór co zdecydujesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 to na prawdę topowy cep jeśli chodzi o cena/wydajność. Jak bym miał brać coś lepszego to..... ryża 1600 minimum. i5 kebablejk jest nieopłacalne, bije go ryż 1600, i3 nieopłacalne już w ogóle. Ryże 4c4t - niska wydajność ogólna, ew. ryż 4c8t ale one cenami podchodzą pod ryża 1600. Więc ryż 1600 albo ........... g4560. Uzysku wielkiego z i5 nie będzie. Tzn i5 jest ma prawie 300% ceny a tylko 175% wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś solidne odpowiedzi, dziękuje wam bardzo Panowie, proszę dajcie mi jeszcze jakieś wskazówki co do GTX 1060, na którego 6GB miałbym się zdecydować

backplate/chłodzenie w którym najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaka jest teraz różnica w cenie między 1060 3 GB a 6 GB? Wersja 3GB wcale nie jest taka zła, jak ją wielu maluje. Po pierwsze - akurat Wiedźminowi to i 2 GB wystarcza. Po drugie - a i owszem, trzeba na niej ciąć ustawienia w grach, ale nie wszystkie - ustawisz oczko niżej tekstury i też jest ok. Ostatnio jak się interesowałem tematem to to była różnica typu 900 vs 1350 - ja bym tyle nie dołożył. Przecież to jest różnica między Pentiumem a i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tylko jeden procek zablokowany z serii I5, czyli I5-8400."

 

Wiadomo coś o potencjonalnej cenie tego procesora i teoretycznej premierze? Chciałbym złożyć komputer do połowy października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wynalazki typu i5 7400 są nieopłacalne. Podłączam się pod wątek. Również planuje zestaw pod gry, które są TERAZ na rynku, czyli Wiedźmin 3, Far Cry Primal i Gta V. Celuje w zestaw, który nie będzie schodził poniżej 45 fps w fhd.

Pentium G4600 + Aorus 580 4gb. Alternatywą jest gtx 1060 6gb(3gb nie istnieje dla mnie), ale tracimy wtedy możliwość korzystania z FreeSync w monitorze 24 fhd. Jaką płytę polecacie do tego procka?(najlepiej ATX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 3 miesięcy używam zestawu z g4620 + gtx 970 od MSI, Do tego 8 gb ram 2400Mhz od Good ram, na płycie głównej Asrock h110m-dvs r3.0, z biosem 1.20. Do tego dysk ssd GoodRam CX300 120Gb, oraz HDD 1Tb od WD i zasilacz 1000W od fujitsu siemens. Komputer hula na pełnych obrotach i cały zestaw jest bardzo przyjemny dla ludzi którzy chcą sobie pograć w fajnych detalach i przy dobrej płynności. Problem pojawić się może u osób które chcą używać takiego zestawu do wielu zadań na raz. Dlatego ja w przyszłości zamierzam przejść na procesor o większej wydajności wielowątkowej. Bo niestety ale rendering materiałów firmowych (np. na You Tube) i jednoczesne odpalenie jakiegoś innego programu skutecznie zamula procesor. No ale dla przeciętnego użytkownika który chce sobie tylko odpalić kompa i przejżeć neta, albo pograć w grę dla przyjemności, jest to bardzo dobry budżetowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ale są wyjątki (dlatego wymieniłem na i5-7600).

np. w pubg bardzo mocno lecą fpsy (solidne dropy) aż się odechciewa grać. na 4/4 też są dropy (bo niestety mierna optymalizacja), ale dużo mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale coś ty zasilacz 1000w do pentiuma wy.. zakupił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale coś ty zasilacz 1000w do pentiuma wy.. zakupił :E

Nie nie do pentiunma. Dawniej miałem zamontowany q6600 którego intensywnie kręciłem, a do tego miałem jeszcze Gtx 590, a potem do tej samej karty urzywałem modelu i7 875K na płycie Biostar Tpower i55 i potrzebowałem stabilnego i mocnego zasilacza. No a gdy zmieniłem zestaw, to nie zmieniałem zasilacza bo w przyszłości planuję też "coś" co można dobrze podkręcić ;) Zwłaszcza że ten model zasilacza nawet nie jest ciepły gdy pracuje pod obciążeniem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...