Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kochamma

Lenovo z70-80 spadki wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kupiłem niedawno 2-letniego lapka Lenovo z70-80 z prockiem i7, zauważyłem jednak spadki wydajności. Laptop ma kłopot z odtwarzaniem wydarzeń sportowych w full hd - podczas przyspieszeń, ciosów obraz spowalnia. Przyznam że jestem w szoku bo na służbowym lapku o zdecydowanie gorszej konfiguracji materiały sportowe full hd spowalniają się w podobny sposób. W testach na moim lapku Far Cry 4 spokojnie śmigał płynnie na najniższych, u mnie na najniższych gra jest niemozliwa bo tak wysoki jest stopień lagów. Obecnie gram na nim w Gears of War i czasami zdarzają się momenty spadku wydajności - naglę zaczyna się ciąć cały czas, dopiero restart pomaga. Dodam że laptop cały czas jest podpięty pod ładowarkę. Mam windowsa 10 może w tym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma wbudowaną dedykowaną karte graficzną GF 840. Najbardziej mnie martwi to spowalnianie przy wydarzeniach sportowych. Używam Windows Media Player Classic Home Cinema - może to wina programu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz ustawienia zasilania windowsa na "wysoka wydajność", może jakiś soft albo ustawiania windowsa nie pozwalają prockowi osiągnąć pełnego taktowania. Uruchamiając grę klikaj na ikonce .exe prawym przyciskiem myszki i wybierając dedykowaną grafikę zamiast tej zintegrowanej, może to się przestawiło i na zintegrowanej się włącza?

No i przede wszystkim podaj pełną konfigurację laptopa, może ramu mało na Far Cry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja lapka to : i7 5500u, 8 gb RAMu, GeForce 840 m 2gb. Zmieniłem te ustawienia jak zalecałeś, jednak w chwili obecnej nie mam jak sprawdzić efektu tych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...