Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bazyio

Spadki wydajności dobrego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój komputer to:

CPU- i5 6600k

GPU- gtx 1080 msi gaming x

RAM- 2x4 GB Crucial Ballistix 2600

MB- Asrock Z270

PSU- Be Quiet! L8 600W

SSD- Goodram cx300, Samsung 840.

Od jakiegoś czasu znowu borykam się z problemem w moim komputerze. Wcześniej miałem gtx 1060 oraz z170x-ud3 Gigabyte i PC potrafił mi się zawieszać co kilka minut, nawet przy reinstalacji systemu- problem? Płyta główna, która została wymieniona. Wszystko działało w miarę przyzwoicie aż do czasu spadków fps oraz ogólnej słabej stabilności jednostki w grach (głównie spadki fps). Byłem przekonany że to GPU, ze względu na zielone linie na ekranie, to też się jej pozbyłem. Jego następca gtx 1080 przez pierwszy tydzień może nawet dwa tygodnie sprawował się niesamowicie- zero spadków, stabilna praca, wszystko spoko, aż do czasu... wczoraj znowu komputer lekko mi figle sprawia skacząc FPSami w podobny sposób do konfiguracji z gtx 1060. Myślę, że to może być wina zasilacza, chociaż z tego co pamiętam to jakoś miesiąc temu był on sprawdzany i wszędzie napięcia podobno mieściły się w granicach. Jakieś pomysły? Wymiana zasilacza pomoże?

Pozdrawiam czytających do końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to jak sie nie znasz nie ma sensu samemu wymieniać każdej części w PC,napisałeś że 1060 sprawiał ci problemy więc wymieniłeś na 1080 więc tutaj przeskok cenowy uhuhuh - zakładam że masz tąstówkę na przegląd całego kompa idź go oddaj powiedz w czym problem i niech ci sprawdzą co może to powodować.

 

Kasowałeś wszystkie sterowniki z 1060tki przed instalacją nowych do 1080?

 

weź pobierz np msi afterburner i poustawiaj tam sobie żeby ci wszystko w grze pokazywało taktowania temperatury procesora,karty i ich obciążenie jeżeli np procesor działa na pełnych obrotach i trzyma temperatury to jego można raczej wykluczyć.

 

Grzebałeś może w ustawieniach panelu nvidii? do każdej gry ustawiałeś synchronizację pionową szybką oraz maksymalną wydajność?

 

Masz 1080 więc ewentualnie może spróbuj grać z v-synciem w ustawieniach gier bo z taką kartą spokojnie powinieneś dawać rade w tych 60 klatkach czy 75 w zależności od twoich HZ w monitorze bo obstawiam że masz IPS.

 

Jeżeli tak skakały by ci te fpsy na v-syncu w grach to spróbuj włączyć potrójne buforowanie to chyba działa jakoś stabilizująco ale używa sie tego tylko z v-sync.

 

Jeżeli nic ci z tych porad nie pomoże to chyba nie wiele więcej jestem ci w stanie pomóc z racji tego że sam dużej wiedzy nie mam ale mi grzebania w ustawieniach gier/panelu pomogły przy wiedźminie i nie tylko.

 

Jeszcze takie drobne pytanie z jakiego systemu korzystasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają te spadki fps? Masz takie półsekundowe "chrupnięcie" i wraca do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1060 już miałem jakiś czas problemy, że spaadki sięgały nawet 0 fps, przez co niektóre gry się kompletnie zawieszały na sekundę, dwie. Mam Windowsa 7, korzystam z msi afterburnera i narzędzia do monitorowania na bieżąco. Ogólnie posprzątałem trochę na dysku systemowym i teraz chodzi cacy, chociaż raz na... kilka godzin pracy nadal się pojawia taki spadek mocny z fpsami, ale to już nie problem. Problem praktycznie rozwiązany ;) Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Poszukiwaczu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się może poprawić, ale może się zepsuć coś innego. Jak już ustało, niech nie kombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam też problem z upgrade do win10, za każdym razem wszystko przebiega pomyślnie aż do momentu gdy system sam się restartuje, wtedy mam czarny ekran i kursor myszki :v Po kolejnym ponownym uruchomieniu komputera znowu jest win7 z komunikatem na dzień dobry że coś poszło nie tak podczas instalacji. Prawdopodobnie spróbuje się skontaktować w weekend z supoortem od Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci sprawdzałeś? Ja miałem wadliwą sztukę 6600K, która zawieszała cały komputer (żadnych restartów, tylko zwiechy na amen), więc to raczej nie w procesorze problem, bo masz inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...