Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Realt

GTX 1050Ti vs 1060 vs AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam zestaw, nieco już starowinki jak w mojej stopce. Właśnie sprzedałem GTX660 Ti, który już mnie irytował (głośny, gorący, energochłonny) i już miałem kupować GTX'a 1060 6GB gdy coś mnie tknęło i popatrzyłem na model niżej, tj. 1050 Ti. Koszt tej karty jest praktycznie o połowę niższy i z tego co widzę, nieźle się te modele sprawdzają w rozdzielczości 1080p. W najbliższej przyszłości nie zamierzam zmieniać monitora (w planach jest dołożenie drugiego o tej samej rozdzielczości ale, grałbym maksymalnie na jednym, drugi będzie typowo do pracy) a, gram raczej dość rzadko, głównie w gry typu War Thunder, Civek V, Wiedźmin 3 czy ostatnie Anno.

 

Ponieważ już trochę pogubiłem się w ofercie AMD to nie wypowiadam się na temat ich modeli, aczkolwiek jeśli mylę się i mają coś konkurencyjnego ceną do 1050 Ti, albo jakiegoś wydajnościowego "killera" który, jest niewiele droższy to proszę mnie oświecić.

 

Co o tym sądzicie GTX 1060, 1050Ti czy może coś od AMD?

 

PS.

Jeśli już 1050 Ti to upatrzyłem sobie takiego Gtx'a 1050 TI, jeśli jest coś lepszego to z chęcią przyjmę inną propozycję. Zastrzegam tylko że najważniejsza jest cisza(tryb półpasywny to must have, jak czasem coś kodzę i myślę to terkocząca turbina irytowała) następnie cena a potem fabryczne OC (nie chce mi się bawić znowu z profilami i suwakami :D).

 

Wszystkim którzy się wypowiedzą i pomogą, serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz bardzo duży wzrost w wydajnosci z 660 ti to bierz GTX'a 1060 6gb, ona jest 50% szybsza od 1050 Ti, stąd też dwukrotnie wyzsza cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że z podobnych przyczyn (cisza oraz niskie TDP, bo mała obudowa + nie chcę mieć grzejnika z komputera w pokoju) kupiłem takie 1050 Ti: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-windforce-4gb-gddr5-128-bit-3xhdmi-dvi-d-dp-box-gv-n105twf2oc-4gd-975511/ i faktycznie jest niesłyszalne przez większość czasu, tj. wentylatory się nie kręcą. Więcej to trudno mi powiedzieć, bo używam jej tylko jako wsparcia do renderowania filmów, a z grami nie jestem na bieżąco :P odpaliłem teraz FurMarka, przy użyciu 75% gpu po 2 minutach nagrzał się do 62 stopni, wentylatory chodzą na 1100 rpm, ledwo słychać, trochę głośniejsze od zasilacza BeQuiet albo na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za dużo nie grasz, to nie warto przepłacać. Ta EVGA którą zalinkowałeś jest idealna, miałem taką, sprzedałem użytkownikowi tego forum jakoś w zeszłym tygodniu. Co mogę o tym modelu powiedzieć? Polecam. Jest ekstremalnie cicha, ma długą gwarancję i przede wszystkim jest bardzo chłodna. Po podkręceniu z 1366/7000 do 1500(1911turbo)/9000MHz miała maksymalnie 54C, po paru godzinach titanfall 2 na maksymalnych detalach, z teksturami ustawionymi na 4GB. Czytałem, że wiele 1050ti podkręca się słabo na pamieciach, mają problemy z przekroczeniem 7600MHz, a tutaj kości samsunga poszły na tyle, na ile pozwolił suwak, czyli +1000MHz (efektywnie 2000MHz), wydajność podskoczyła w Titanfall 2 o średnio 7-8fps, głośność pozostała praktycznie bez zmian (bardzo cicho), temperatury wzrosły o 2-3C. Jakbym miał drugi raz brać 1050Ti to tylko EVGA SSC. 1060 jest z 50% wydajniejszy, ale po co Ci, skoro i tak nie grasz za dużo, a do gier które wymieniłeś 1050Ti wystarczy spokojnie. Piszesz, że nie chcesz robić oc, ale w tym przypadku po prostu przesuwasz suwaki i tyle.

 

(nie chce mi się bawić znowu z profilami i suwakami :D).

W przypadku tej karty raz przesuwasz, zapisujesz i zapominasz;) Nawet nie musisz zmieniać napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier , które autorze podałeś, spokojnie styknie ci 1050ti (w Wiesia na high z wyłączonymi włosami będziesz miał 50-60 fps, zależnie od lokacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli decyduje sz się na 1050ti to bierz najtańsze, te karty są na tyle chłodne same z siebie że 2 wentylatory w tym GPU to przesada. Np zotac z 5 lat gwarancji. Szczególnie że przesiadasz się z dość głośnej jednostki różnicę w hałasie poczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj pana Henryk Nowak bo pierdzieli głupoty, 54 stopnie pod obciążeniemv? Ciekłym azotem to chłodzisz? Czy masz grę na pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj pana Henryk Nowak bo pierdzieli głupoty, 54 stopnie pod obciążeniemv? Ciekłym azotem to chłodzisz? Czy masz grę na pasku?

a co w tym dziwnego? u mnie ze skręconym na minimum wentylem w chłodniejsze dni 62 st nie przekracza, jak były upały max 69 miałem, jak ma wentyl(wentyle) ustawione na normalną pracę pod obciązeniem, może mieć takie tempy, dodatkowo jak gra np z włączonym vsync i karta nie chodzi na 99% to tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. W takim razie będę brał 1050Ti i to chyba nawet tą od EVGA. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, widzę że ten rdzeń jest dość energooszczędny ale, czy brak 6 pinowej wtyczki dodatkowego zasilania nie ograniczy możliwoście ew. OC, skoro jest już ono takie proste? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta się nie grzeje (1050ti) ja mam wersję całkowicie pasywną i max co miałem to po 2h heaven benchmark 73c. W Battlefield 1 po około 2h gry max 70c .W zastosowaniach 2d karta nie przekracza mi 29c.Jest absolutna cisza. W dobrej cenie masz Zotac 1050ti mini (na emag 609zł razem z wysyłką),karta też cicha choć pewnie nie ta jak całkowity pasyw.

Co do AMD to jakby RX570 był w cenie sugerowanej z przed boomu koparkowego czyli jakieś 750-800zł to byłby najlepszy wybór, obecnie AMD poprostu się nie opłaca kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, żadne 1050Ti nie ma sensu w cenie >600 zł. Za ok. 850 można kupić 1060 3GB która w 95% gier będzie szybsza o 50-100%. W relacji cena/wydajność nie ma w tej chwili nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. W takim razie będę brał 1050Ti i to chyba nawet tą od EVGA. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, widzę że ten rdzeń jest dość energooszczędny ale, czy brak 6 pinowej wtyczki dodatkowego zasilania nie ograniczy możliwoście ew. OC, skoro jest już ono takie proste? ;)

tylko nie licz na przepasc w wydajnosci, 660 Ti to gdzies poziom gtxa 950 który jest zaledwie o 20% wolniejszy od 1050 Ti, osobiscie bym nie przeprowadzil takiej wymiany.

tak, wiem ze karty sie pozbyles ale jesli chodzi o czysty zysk wydajnosci - wedlug mnie 1050 ti z 660 ti to poprostu malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 865 jest giga mini 1060 3g :D

 

1050ti w podobnej kasie to szczyt absurdu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti można przecież mieć za 650-700, a 1060 3GB nie zawsze robi dużą różnicę na plus przez mało VRAM (czasem nawet robi różnicę na minus, patrz RE7).

 

Jak dopłacać, to od razu do 1060 6GB i masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jedyna gra w której 1050 Ti jest szybsza (po wylaczeniu shadow cache, 1050 ti nie ma startu do 1060), pomijajac tą gre to w 1080p i 1440p GTX 1060 3gb jest zawsze o ponad 40% szybszy od 1050 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba byc niezlym fantasta zeby zaplacic 750pln za 1050ti :E 6 setek lub troche ponad jeszcze ujdzie.coraz czesciej na lolegro i olx mozna trafic 3-4-5 miesieczna w granicach 550-570pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie daje tak zabojcze ustawienia dla takich kart, to tak jest ze 1050 ti sie zbliza do 1060 3gb, ale co z tego skoro klatek jest bardzo malo? ponizej 30,20.

GTX 1060 3gb to nie jest karta do ustawien ultra, jak brakuje pamieci to sie scina tekstury na nizszy poziom i gra dalej z duzo wyzsza liczba klatek niz 1050 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj pana Henryk Nowak bo pierdzieli głupoty, 54 stopnie pod obciążeniemv? Ciekłym azotem to chłodzisz? Czy masz grę na pasku?

Ta EVGA serio naprawdę nie przekraczała u mnie 54C po oc. Ta karta ma dwa wentylatory a cały prąd bierze z pcie, czego się spodziewasz? Moja obecna RX 580 nie przekracza 77C po OC. Może to częsciowo kwestia dobrze wentylowanej budy ale fakt jest taki, że 1050Ti to prawdopodobnie najchłodniejsza karta jaką miałem.

 

Ta karta się nie grzeje (1050ti) ja mam wersję całkowicie pasywną i max co miałem to po 2h heaven benchmark 73c. W Battlefield 1 po około 2h gry max 70c

Poza tym co się dziwić, jak EVGA ma dwa wentylatory, a pasyw nie przekracza 73C:) Link do aukcji. Jakoś pozytywny komentarz wleciał, kupujący (z forum) pewnie też może się wypowiedzieć, do ilu stopni rozgrzewa się ta karta.

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. W takim razie będę brał 1050Ti i to chyba nawet tą od EVGA. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, widzę że ten rdzeń jest dość energooszczędny ale, czy brak 6 pinowej wtyczki dodatkowego zasilania nie ograniczy możliwoście ew. OC, skoro jest już ono takie proste? ;)

Brak wtyczki ogranicza OC. Pamięci poszły na +1000MHz, rdzeń na 1500(turbo1911MHz) bez podnoszenia napiecia), jak ustawiłem np. 1520MHz, karta boostowała ponad 1970MHz, ale były crashe, a podnoszenie napięcia nie pomagało, za mało prądu. Niski pobór prądu i niska temperatura są okupione tym ograniczeniem, że niestety wyżej nie polecisz. Podejrzewam, że z wtyczką dodatkowego zasilania by boostowała tak jak np. 1060, do 2100MHz albo i więcej. W sumie za te pieniądze nie ma co narzekać;)

 

IMHO, żadne 1050Ti nie ma sensu w cenie >600 zł. Za ok. 850 można kupić 1060 3GB która w 95% gier będzie szybsza o 50-100%. W relacji cena/wydajność nie ma w tej chwili nic lepszego

Niby tak, ale ja bym nie kupił żadnej karty z mniejszą ilością ramu niż 4GB. W titanfallu zużycie ponad 3300MB, Resident Evil ~3900MB. Jak juz dopłacać, to do pełnej 1060. Moim zdaniem 1050Ti dla niedzielnego gracza to bdb wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj pana Henryk Nowak bo pierdzieli głupoty, 54 stopnie pod obciążeniemv? Ciekłym azotem to chłodzisz? Czy masz grę na pasku?

Chyba sobie nie zdajesz sprawy jak 1050ti są chłodne, szczególnie jeżeli masz dobrą budę, z dobrym przewiewem.

 

Sam byłem w szoku. (moja pod max obciążeniem trzyma ok 60 C, jestem w stanie uwierzyć, że inny model w lepszej budzie ma 6 C mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie nie zdajesz sprawy jak 1050ti są chłodne, szczególnie jeżeli masz dobrą budę, z dobrym przewiewem.

 

Sam byłem w szoku. (moja pod max obciążeniem trzyma ok 60 C, jestem w stanie uwierzyć, że inny model w lepszej budzie ma 6 C mniej).

Mam zalmana z3 za 160zł, z tyłu 2 wentylatory, na górze dwa i z tyłu jeden. Cenowo żaden szał, ale wentylacja jest dobra i wszystkie części są dość chłodne, za to odkąd mam RX 580 na wszystkim przybyły 2-3C :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po obniżeniu detali okazuje się, że nagle 1050Ti też daje radę.

 

I po co było dopłacać? :3

Dla 40%/ponad 40% wyzszej wydajnosci.

Moze sie w przyszlosci okazac ze 1050 Ti bedzie mial problemy z utrzymaniem 60kl/s w nowszych grach, nawet na niskich a wtedy to 1060 3gb zapewni.

Oczywiscie aktualnie na 1050 Ti mozna grac w nowsze gierki w 1080p na teksturach na ultra bo te nie maja wplywu na FPS, ale inne opcje musisz zbijac, na 1060 3gb odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050/1050 Ti nie poleci tak wysoko jak reszta Pascali, bo jest produkowany w 14nm procesie Samsunga/GloFo, a nie w 16nm TSMC, ponad 1900 MHz to i tak dobry wynik jak na tę kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...