Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sowekel

szkic do formatu dxf, .dwg , .ai

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam narysowany na kartce szkic pewien. Chciałbym go zeskanować w skali 1:1 i zamienić na obrys w jednym z formatów: dxf, .dwg , .ai . Jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi jeden pomysł do głowy. Wrzucić skan do Corela i użyć trasowania (które różnie może wyjść...), no i oczywiście zapisanie do .dxf lub .dwg jak wolisz. Bo rozumiem, że po prostu nie masz ochoty, czasu itp. na zrobienie tego bezpośrednio w cadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam narysowany na kartce szkic pewien. Chciałbym go zeskanować w skali 1:1 i zamienić na obrys w jednym z formatów: dxf, .dwg , .ai . Jest to możliwe?

Co do .ai to adobe illustrator ma opcję przemielenia obrazu(skanu) na wektory. Później możesz poprawić niedociągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi jeden pomysł do głowy. Wrzucić skan do Corela i użyć trasowania (które różnie może wyjść...), no i oczywiście zapisanie do .dxf lub .dwg jak wolisz. Bo rozumiem, że po prostu nie masz ochoty, czasu itp. na zrobienie tego bezpośrednio w cadzie.

Tak, chcę przyspieszyć ten proces.

Jeszcze mam inny szkic zrobiony w jpg, i możliwość konwersji z jpg na jeden z powyższych formatów też by mnie interesowała. Czyli tu zadziała adobe ilustrator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien, tylko ja go nigdy nie używałem, dlatego napisałem o Corelu. W zasadzie to są podobne programy. Tylko wiec, że takie przekształcenie idealnie nie wyjdzie i trochę będziesz musiał poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...