Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dishar

Total War: Warhammer 2

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu taka cisza przy dzisiejszej premierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z instalacją Tw Warhammer 2 na steam. Grę zakupiłem w pudełku, aby nie pobierać tylu gb z netu. Po instalacji zonk... okazuje się, że z 4 płyt zainstalowało się pół gry ok 12gb. a pozostałe 12 steam pobiera... Czy to żart? gra wyszła dzisiaj, nie ma żadnych patchy... czemu do cięzkiej ***** pobiera mi pół gry z neta????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę,jak wyłączyć interfejs w czasie walki? Klawisz K nie działa jak wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: posiadam obecnie dwóch Lordów: jeden na 10 poziomie i z max armią (20 na 20) a drugi na pierwszym poziomie i z liczbą jednostek 10 na 20. Czy mogę połączyć ich armię w jedną przeciwko silniejszemu wrogowi i jak to zrobić, jeśli istnieje taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: posiadam obecnie dwóch Lordów: jeden na 10 poziomie i z max armią (20 na 20) a drugi na pierwszym poziomie i z liczbą jednostek 10 na 20. Czy mogę połączyć ich armię w jedną przeciwko silniejszemu wrogowi i jak to zrobić, jeśli istnieje taka możliwość?

 

Nie możesz połączyć, ale każdy lord zbiera posiłki w określonym zasięgu. Po prostu podejdź tą mniejszą armią pod wrogą armię i zaatakuj większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich ustawieniach gracie? dx 11 czy 12?

 

Total War: WARHAMMER działa zdecydowanie lepiej w DX11 przynajmniej na kartach NVIDII

 

https://www.youtube.com/watch?v=s9dIGqnYK_A

 

po przełączeniu na DX12 występuje spadek wydajności. Dziwne to wszystko, bo DX12 miał poprawiać wydajności w tego typu grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu na DX12 występuje spadek wydajności. Dziwne to wszystko, bo DX12 miał poprawiać wydajności w tego typu grach.

Brak sprzętowego wsparcia kluczowych elementów DX12 po stronie NV swoje robi. Efekt jest taki, że wydajność spada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy można wcielić dodatkowego Lorda do armii w miejsce jednostek tak żeby było ich 2 lub 3? Jeśli tak to jak to zrobić?.

 

EDIT: O.K już wiem można dodawać tylko Bohaterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą wydajnością na Ultra w FHD?

W teście na głównej piszecie, że na GTX 1070 powinno być ok. 72 kl/s a u mnie - I7-4790K, GTX 1070 i 16 GB RAM mam 30 kl/s na mapie taktycznej i jakieś 45 kl/s na mapach bitwy.

Może włączyłem coś bardzo zasobożernego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video Recenzja od Eurogamer PL

 

https://www.youtube.com/watch?v=JaEz3s7M3P0

 

Właśnie zaczynam grać w TWW2 i pierwsze co to powaliła mnie wielkość mapy która jest gigantyczna.

 

Zapowiedziano też już duży darmowy dodatek DLC, który połączy kampanie z Jedynki i Dwójki.

 

Wprowadzi szeroko reklamowaną przez twórców łączoną kampanię. Tryb Mortal Empires przenosi graczy na specjalną mapę, złożoną z regionów Starego Świata oraz kluczowych terenów Ulthuanu, Naggaroth, Południowych Ziem oraz Lustrii i pozwala na objęcie kontroli nad dowolną grywalną frakcją obecną do tej pory w podserii. Kampania Mortal Empires zawiera wszystkie nowości i usprawnienia rozgrywki wprowadzone w Total War: Warhammer II.

 

Ja się podepnę,jak wyłączyć interfejs w czasie walki? Klawisz K nie działa jak wcześniej?

 

Działa tylko początek gry to samouczek i tam tryb obserwatora nie jest aktywny ;)

 

Jak to jest z tą wydajnością na Ultra w FHD?

 

Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana po prostu jak masz masę jednostek na ekranie to CPU nie zawsze wyrabia i są dropy ale faktycznie coś kiepsko u Ciebie to działa. GPU też ma co robić te wszystkie czary, efekty cząsteczkowe, cienie rzucane przez masę obiektów, iskry, dym, pył, deszcz...

 

Sprawdź co jest u Ciebie wąskim gardłem ustaw grę na minimum i zobacz, czy problem leży po stronie CPU czy GPU. Masz najnowszą wersję sterowników do GeForce ?

 

Wgrywałeś jakieś mody poprawiające grafikę np. na 2x więcej jednostek widocznych na ekranie ?

 

Jakość cieni masz ustawioną na Ultra czy na Extreme ?

 

Spróbuj wyłączyć V-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana po prostu jak masz masę jednostek na ekranie to CPU nie zawsze wyrabia i są dropy ale faktycznie coś kiepsko u Ciebie to działa. GPU też ma co robić te wszystkie czary, efekty cząsteczkowe, cienie rzucane przez masę obiektów, iskry, dym, pył, deszcz...

 

Sprawdź co jest u Ciebie wąskim gardłem ustaw grę na minimum i zobacz, czy problem leży po stronie CPU czy GPU. Masz najnowszą wersję sterowników do GeForce ?

 

Wgrywałeś jakieś mody poprawiające grafikę np. na 2x więcej jednostek widocznych na ekranie ?

 

Jakość cieni masz ustawioną na Ultra czy na Extreme ?

 

Spróbuj wyłączyć V-Sync.

 

Najmniej klatek mam na mapie strategicznej, taktycznej, gdzie nie ma wielu jednostek na ekranie. Tam mam 30 kl/s, a w samych bitwach jest już lepiej, bo prawie 50 kl/s. Nie mam żadnych modów, cieni nie dałem na maxa i mam najnowsze sterowniki - 385.69.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem faktycznie dziwna sprawa u mnie wszystko jest O.K.

 

dishar a jak u Ciebie działa Total War: Warhammer 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu gry mam 30 fps, na mapie strategicznej, podobnie. W bitwach jest ciut więcej.

Wyłączyłem SSAO i zrobiłem test bitwy na zbliżeniu i średnia to 34 fps.

Czym jest dostosowanie rozdzielczości jednostek i interfejsu? Tam mam 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lis22 na Twoim sprzęcie gra powinna fruwać nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną może zaktualizuj UEFI do płyty głownej?

 

Czym jest dostosowanie rozdzielczości jednostek i interfejsu? Tam mam 100%.

 

Nic tam nie zmieniałem i nie wiem czy ta opcja ma jakiś wpływ na Twój problem

 

PS. A jakie masz wł. wygładzanie krawędzi MSAA czy FXAA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jeśli idzie o anti-aliasing mam tylko x8 a widzę na YT, że ludzie mają po prostu FXAA, nie mają też włączonego VSYNC.

 

- Tu ktoś ma 41 fps

 

- Tutaj jest 53 fps w bitwie i 56 fps na mapie strategicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu FXAA i po wyłączeniu VSYNC jest już 70 fps, ale myślę, że te ponad 30 fps z VSYNC w tego typu grze powinno wystarczyć. Zwłaszcza, że nie przez cały czas mamy kamerę przy ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mega-kampania w Total War: Warhammer już od 26 października - połączenie map z dwóch części serii

 

Kampania Mortal Empires połączy mapy z dwóch odsłon Total War: Warhammer już 26 października. Będzie dostępna w formie darmowej aktualizacji dla posiadaczy obydwu gier.

 

Deweloperzy z Creative Assembly nie ukrywają, że zaprojektowanie mega-kampanii było dużym wyzwaniem - choćby dlatego, że Stary Świat i Nowy Świat nie pasują do siebie zbyt dobrze pod względem rozmiarów, a odwzorowanie „realistycznych” kształtów kontynentów wpłynęłoby negatywnie na tereny z pierwszej odsłony cyklu.

 

Dlatego też obszary zostaną nieco przeprojektowane, by rozgrywka była w miarę możliwości jak najwygodniejsza i zbalansowana. Nadal otrzymamy jednak ogromny teren łączony - w sumie zaoferuje on 142 miasta i osady. Frakcję wybierzemy oczywiście spośród wszystkich, które posiadamy - ośmiu podstawowych i kilku z dodatków do pierwszej części.

 

W Mortal Empires zabraknie mechaniki rytuałów i magicznego wiru z Total Warhammer 2, ale w Starym Świecie i tak pojawią się nowe elementy - choćby możliwość przejmowania dowolnych miast. Do tego eksploracja mórz i ruin.

 

Celem kampanii będzie kontrolowanie konkretnej liczby prowincji.

 

Znakomita wiadomość nie mogę się już doczekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że jak wyjdzie warhammer 2 DLC do 1 stanieją ale raczej się na to nie zapowiada. Swoją drogą niektórzy wspominają o trylogii warhammera, są jakieś oficjalne informacje na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niektórzy wspominają o trylogii warhammera

 

Od początku seria Total War: Warhammer jest zapowiadana jako trylogia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :P. Ostatnio zacząłem grać w w jedynkę i jako, że nie znalazłem tematu to zapytam się tutaj.

Mam niestety aktualnie słabego kompa q6600 ~3400ghz, 4GB DDR2 i GTX560 1GB i zwyczajny dysk SATA+Win7. W grze zrobiłem test i jest średnio prawie 40 fps na średnich detalach. Ogólnie podczas bitwy nie zacina, na mapie też dobrze jeżeli chodzi o spadki fps-ów jednak masakrycznie długo ładuje się bitwa lub z niej wychodzi później na mapę, ładowanie sejwa też długo trwa.

 

Jak biorę mój komputer->właściwości to mam tan te indeksy szybkości poszczególnych podzespołów: procesor, ram, gpu i dysk. Wszystko oprócz dysku jest w okolicach 7,5pkt a dysk 5,9 :/ Wydaje się, że nie nadąża za resztą. Czy wymiana na SSD pomogła by w szybkim ładowaniu mapy i bitwy i zapobiegła takim doczytywaniom w niektórych momentach czy to wina procesora, małej ilości ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało ramu grafiki na tekstury, choć dysk też jest problematyczny. Spróbuj obniżyć tekstury na low, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...