Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matheo123

Procesor Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim muj komp składa sie z :

Płyta ASUS P5N-E SLI

Zasilacz 500 w

Dysk 320 GB samsung SATA

Pamięć RAM 5 GB 3x po 1 gb i jeden 2GB

Karta graficzna ATI radeon 4670 1 GB

Procesor DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz

 

I tera tak zmieniłem procesor z "DualCore Intel Core 2 Duo E4500" na "Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz" i niechce działać jak go próbuję włączyć na q8200 to 1 sekunda i się wyłancza wgrywałem biosy i nic to nie dało czytałem na rożnych forach i jedni piszą działa a drudzy że nie działa pomożecie ?? z góry dzięki :) pozdrawiam.

post-585542-15073177848155_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo płyta wspiera Quady do 45nm włącznie.

Może CPU uszkodzone, albo coś przy montażu źle robisz, choć jak stary CPU działa, to niekoniecznie.

Możesz się upewnić czy wszystkie piny są równe w sockecie. Poczytaj też ew. pod kątem przeczyszczenia pod spodem procesora. Odpowiednie środki i materiał. Google pomoże. Tylko nie byle co, bo łatwo zarysować. A może nawet widać jakieś zanieczyszczenia.

Możesz jeszcze przed włożeniem CPU do socketu zresetować bios, i wyjąć jedną kość, lub zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU działa na pewno, źle nie montuje bo stary procek działa, a piny jak by były nie równe to stary procek by chyba też nie działał nie ? resetowałem BIOS bateryjka i zworką i nic to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. generalnie przy niektórych procesorach część pinów może być nieużywanych, a przy innych już mogą być.

Zasadniczo też dopóki nie sprawdzisz tego C2Q czy działa na innej płycie, nie będziesz miał do niego całkowitej pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo płyta wspiera Quady do 45nm włącznie.

?

Może jakieś źródło ?

Bo jak na moje oko, w CPU Support są tylko 45nm Dual Core albo 65nm Quad Core : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"LGA775 Intel® Core™2 Processor Ready

This motherboard supports the latest Intel® Core™2 processors in LGA775 package. It also can support Intel® next generation 45nm Multi-Core CPU. With new Intel® Core™ microarchitecture technology and 1333 / 1066 / 800 MHz FSB, Intel® Core™2 processor is one of the most powerful and energy efficient CPU in the world."

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5NE_SLI/

 

Brawo. Pomimo sprzeczności ze stroną producenta, wychodzi na to że znalazłeś rozwiązanie.

Dla nich multi-core 42nm to tylko dual core...

 

I jest chyba tak jak piszesz. Płyta wspiera tylko Quady 65nm.

 

Nie wierzyć nigdy gadce marketingowej.

I nie ulegać rutynie (gdzieżby mi się chciało do support zaglądać, skoro napisali...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...