Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khorni

Mysz z wytrzymałym scrollem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze!

 

Jak w temacie, czy posiadacie bądź możecie polecić mysz z dobrym scrollem? I nie chodzi mi tutaj o możliwość przewijania a o klikający scroll, który ma być wytrzymały? Korzystam z Blendera a tam middle click jest potrzebny do obracania widoku, więc używam go dość intensywnie. I tak, wiem że jest opcja emulacji środkowego przycisku myszy jednak wolę klikający scroll. Obecnie posiadam od pół roku bardzo fajnego Logitecha G602, który ma dodatkowo 6 bocznych przycisków, z których korzystam, no ale ten scroll już przestaje wyłapywać klikanie. Co polecacie?

A może warto zainwestować w coś od 3DConnexion? Tylko nie wiem czy jest to warte pieniędzy, które sobie życzą za te cudeńka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/mysz-logitech-g502-proteus-spectrum-rgb-910-004617-853682/

 

metalowy scroll możesz nim rozbijać schabowe

 

i jak go puścisz to ci dalej się kręci jak fidget spinner

 

tylko któreś ttam rewizje mają problem bo kółko giba się na boki wiec jak kupujesz to lepiej sprawdź albo weź z 14 dniowym zwrotem to najwyżej oddasz i kupisz druga.

 

Jak dla mnie to najlepsza opcja jeżeli chodzi o trwałość scrolla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale G502 to jest bardzo kiepska propozycja przy wymaganiach jakie ma autor tematu. Po pierwsze to co Ci po metalowym scrollu skoro jest zawieszony w plastikowym koszyku który pęknie w pierwszej kolejności. Albo padną miniaturowe switche bo Logitech upchnął w tym scrollu tyle bajerów że pełnowymiarowe się nie zmieściły. Po drugie to ta mysz ma strasznie twardy środkowy przycisk więc nie nada się do częstego wciskania i przytrzymywania przy poruszaniu kamerą w 3d. To że scroll wciska się na boki (mówię o przyciskach a nie o luzach) to też w tym wypadku wada bo próbując wcisnąć prosto łatwiej jest wcisnąć na bok...

Mysz jest fajna ale nie do takich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze Steelseries? Rival, Sensei? Używałem obie myszki, aktualnie rival 100 i są wykonane porządnie. Scrolla też dosyć często używam i w porównaniu do innych myszek przyjemnie sie go używa (nie trzeba sie jakos specjalnie wysilać żeby go wcisnąć) przez rok użytkownia nie zauważyłem żeby coś się pogorszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze Steelseries? Rival, Sensei? Używałem obie myszki, aktualnie rival 100 i są wykonane porządnie. Scrolla też dosyć często używam i w porównaniu do innych myszek przyjemnie sie go używa (nie trzeba sie jakos specjalnie wysilać żeby go wcisnąć) przez rok użytkownia nie zauważyłem żeby coś się pogorszyło

A mógłbyś proszę opisać jaki jest "feel" tego scrolla? Czy przeskok jest twardy i wyraźny czy może subtelny ale precyzyjny? No i oczywiście czy wciskasz scrolla na tyle dużo żeby potwierdzić jego niezawodność :) Kiedyś gdy komputer służył mi do grania to nigdy nie udało mi się zajechać scrolla ale teraz scrollem klikam prawie tyle samo co lewym przyciskiem myszy no i zużycie jest o wiele większe.

 

@ Kapucynałke metalowy scroll brzmi ciekawie i przekonująco jednak uważam, że to przełącznik w koszyku oraz sam koszyk scrolla powinien być "pancerny".

 

Swoją drogą szkoda, że nie widać konstrukcji, w której scroll byłby nie pomiędzy LPM i PPM a pod kciukiem na bocznej ściance myszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przeskok jest precyzyjny i w miare subtelny. Może nie używam go aż tak dużo żeby nie potwierdzić, ale na moje jest on wytrzymały.

Co do konstrukcji ze scrolem pod kciukiem Logitech MX Revolution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logitecha g502 nie miałem możliwości rozebrać więc nie powiem co w środku natomiast zakładałem że skoro metalowego scrolla włożyli to też usadzony jest na dobrym siedzisku a skoro mówicie że ma tandetny no to w takim razie trudno mi inną myszkę doradzić tym bardziej że tandetny scroll jest usadzony w zwierzaku za 300zł..

 

Co do samej ciężkości scrolla to miałem okazje poklikać i ja tam nie wyczuwałem jakiegoś mega oporu to chyba już zależy od preferencji i siły palców oponenta poza tym przecież khorni zachwala g602 więc pewnie siła nacisku jest podobna bo to też seria G i powinno mu raczej pasować bo to też seria G ale mniejsza a jeżeli chodzi o kiwanie się go na boki to jeżeli trafi taki egzemplarz to przecież przysługuje opcja 14 dniowego zwrotu i można oddać a nie każdy egzemplarz chodzi na boki jak nawalony żul.

 

Mówisz że korzystasz ze scrolla do middle clicku a nie lepiej byłoby np przypisać scroll do bocznego przycisku na myszy i obracać sobie ten projekt myszką tyle że z wciśniętym bocznym? nie miałem nigdy z takim czymś styczności ale może to się okaże wygodniejsze od duszenia scrolla.

 

Wymieniacie też rivale itd a tam wcale lepszej podbudowy pod scroll nie ma i też wszystko jest plastikowe.

 

@qdyn + sensor też do przyjemnych nie należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rival 100 ma słaby scroll, rolka buja się lewo prawo lepiej kup jakiegoś Logitech taniego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mówisz że korzystasz ze scrolla do middle clicku a nie lepiej byłoby np przypisać scroll do bocznego przycisku na myszy i obracać sobie ten projekt myszką tyle że z wciśniętym bocznym?"

 

Oczywiście, że IMHO tak jest najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mówisz że korzystasz ze scrolla do middle clicku a nie lepiej byłoby np przypisać scroll do bocznego przycisku na myszy i obracać sobie ten projekt myszką tyle że z wciśniętym bocznym?"

 

Oczywiście, że IMHO tak jest najlepiej :)

 

Oczywiście testowałem już takie rozwiązanie ale problem polega na tym, że kiedy trzymam przycisk boczny oraz przesuwam myszą to działa to jakby tylko w pojedyńczej osi i gwałtownie przeskakuje pomiędzy osią X oraz Y. Nie wiem czy to bug oprogramowania czy może coś innego ale działa to w dziwny sposób. Dlatego został mi tylko scroll :) A używał ktoś z Was czegoś pokroju M570 Logitecha? Jak się taka kulka spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trackball to ogólnie taki przecież drugi sensor jest i nie ma powiązania ze scrollem, zamiast ruszać myszką po blacie to jeździsz kciukiem po tej kulce więc chyba nie o to ci chodzi

 

troche takie odwrócenie że zamiast ruszać myszką to musisz ruszać tylko kciukiem i ogólnie jest średnio precyzyjny, do przeglądania neta czy jakiegoś RPG to może tak ale ogólnie to mi by się z tym komfortowo nie pracowało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...