Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dlogi

[Modernizacja] 1100-1300zł/Gry/OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam przejść ze starego i7 2600K na Ryzena 1200. Wiem, że wydajnościowo będzie gorzej, ale ta powinna być dla mnie wystarczająca. Głównie gram w BF4, więc mam nadzieję, że będzie ok 60 FPS bez spadków. Zmiana z obecnej platformy z powodu braku gwary i tego, że uciekam przed utratą wartości. Szukam opłacalnego sprzętu (jakość/cena), na którym będzie można dobrze podkręcić cepa. Płyt tyle, że głowa mała a wypadłem z obiegu i zanim ogarnę co i jak to pewnie ktoś już naświetli sprawę. W przyszłości zmiana na mocniejszego Ryzena jak ruszy nieco rynek używek. Chciałbym jakiś spoko RAM tylko interesuje mnie czy można kupić jakiś tańszy, wolniejszy RAM i podkręci się do 3200 czy raczej nie ma takiej opcji? I czy w ogóle jest sens sie bawić w drogie memki?

 

No więc wymiana CPU, mobo i ram. Postawione będzie na zasiłce Corsair 430W, karta GTX 1060 3GB, chłodzenie Fera 2 tylko dokupię kit na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-tomahawk-am4-976467/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-b350-plus-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-90mb0tg0-m0eay0-1137487/

 

Tylko nie wiem czy któraś nie robiła jakiegoś problemu z temperaturami czy napięciami. W tej chwili właśnie nie wiem czy nie Tomahawk. Musiałbys doczytać.

 

Ogólnie się upewnij czy na tym Ryzenie przy detalach które lubisz, nie będziesz miał zjazdów poniżej 60 FPS na tym Ryzenie. Może znajdziesz coś na YT.

Ja bym poczekał do przyszłego roku na tanie płyty na Coffee Lake, i przesiadł się dopiero nowe i3 (4 fizyczne rdzenie!), lub i5 w zależności od budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...