Skocz do zawartości
VSS

Kawa na ławę Plyty ASUS-a Z370

Rekomendowane odpowiedzi

no tak tylko pamiętaj ze kręcąc kości w gore jeżeli pozostawisz większość wartości nie zmienionych to masz lepsze wyniki jak kręcąc pamięci w dół chyba ze cały profil będzie ułożony indywidualnie [ ja szybko się zniechęcam i zazwyczaj po dwóch trzech dniach się poddaje] , ja obecnie weryfikuje Max 2x16GB vs max 2x8 przy wartości 3900 bo na 2x16 wyżej nie pojadę , obecnie leci Memtest 2x8 3900 C16 1.408V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS AI Suite 3 dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Utility/AI_Suite_III_3.00.13_DIP5_1.05.13.zip Version 3.00.13 2018/01/12

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie parametry wydajnościowe wróciły jakimś cudem do normy :o (1628 pkt CB15) x265 fhd bencharmk 36,8 ..cuda Panie niuniek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem,bo w sumie nie wiedziałem co,ten asus jakis organiczny chyba jest.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem,bo w sumie nie wiedziałem co,ten asus jakis organiczny chyba jest.

tez odnoszę wrażenie ze nie mam pełnej kontroli na Apexem , tak jak by cały system działał w trybie adaptive zależny od Mr.X , a Mr.X wciska guzik Full Power albo Low Power :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez odnoszę wrażenie ze nie mam pełnej kontroli na Apexem , tak jak by cały system działał w trybie adaptive zależny od Mr.X , a Mr.X wciska guzik Full Power albo Low Power :E

Exactly :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w końcu zapanowali na metoda zdalnego sterowania wydajnością ;)

BIOS 1003

warto zwrócić uwagę a raczej jest wskazane zapuścić OSD dla weryfikacji parametrów zasilania , zauważyłem ze niektóre zakresy wartości V przykładowo DRAM sa niestabilne i przykładowo 1.440v DRAM cyka na 1.456V , zaś 1.408v jest stabilny jak skala , dla Vcore pow 1.4v trzeba dobrać odpowiedni LLC LVL i Vcore bazowe

o lagach nawet nie wspominam bo od jakiegoś czasu mocno dokuczają , a w WOT nawet notuje wzrost PING o około 20ms

https://www.youtube.com/watch?v=EU14HTZ98mk

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak maja dobry chumor to jest przeciag a niekiedy sa dosc duze roznice w wartosciach , nie umiem tego jeszcze zdiagnozowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak mają :kwasny: u mnie 960 evo albo sie bawi albo ma kaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz wychodzi na to ze dzis Plyta ma chumor na Benchmarki ;)

 

81f2db-1516029230.png

 

092a74-1516029258.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki poziom LLC ustawić jak będę chciał podkręcić i7 8700K na Asus Z370-F na 4.7-4.8 GHz ?

Edytowane przez Dami@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki poziom LLC ustawić jak będę chciał podkręcić i7 8700K na Asus Z370-F na 4.7-4.8 GHz ?

Najlepiej taki ktory zapewni stabilny vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taki ktory zapewni stabilny vcore

Oczekiwałem gotowej odpowiedzi z racji, że już się tym bawiliście i testowaliście na pewno różne ustawienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to ze kazda plyta reaguje inaczej a nawet wersja bios wprowadza istotne zmiany w parametrach , do tego kazdy procesor traktuje sie indywidualnie , racja tak bawilismy sie i kazdy ma inny setUp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki poziom LLC ustawić jak będę chciał podkręcić i7 8700K na Asus Z370-F na 4.7-4.8 GHz ?

U siebie nam tak 4.8ghz 1.3v tryb adaptive llc5 asus z370f a jak będzie u ciebie kto to wie Edytowane przez Darok76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ VSS ładnie 1702, 5.1 - zdradzisz przy jakim napięciu ta stabilność osiągnięta ?

Edytowane przez vonorlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ VSS ładnie 1702, 5.1 - zdradzisz przy jakim napięciu ta stabilność osiągnięta ?

Vcore jest uwarunkowane Zegarem RAM , czym wyzej tym więcej trzeba dać , średnio to x51 potrzeba 1.408v llc5

 

najlepszy setting RAM vs CPU

8496f3-1516289127.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie nam tak 4.8ghz 1.3v tryb adaptive llc5 asus z370f a jak będzie u ciebie kto to wie

 

Aktualnie mam 4,8 przy stałym napięciu 1,215V bez LLC plus IA AC Load Line and IA DC Load Line to .01

próbowałem 1,2V ale OCCT wyrzuca błąd.

Generalnie wolałbym tryb adaptacyjny z ofsetem dla vcore tylko że ustawiając go zawsze w stresie dostaje na procesorze 1,344V ?

nie ważne co ustawię zawsze max ląduje na tej wartości i nie wiem dlaczego, coś trzeba dodatkowo włączyć / wyłączyć dla tego trybu ?

włączony CPU SVID Support, bez niego nie jest dostępny i w sumie tyle.

 

Jeszcze jedno, czy konfiguracja trybu adaptacyjnego bez ustawionych parametrów IA AC Load Line and IA DC Load Line to .01 właśnie będzie podbijać vcore niezależnie od ustawionego przez użytkownika ?

Edytowane przez dunios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź VSS, jednak 1.4+ to dla Krakena x62 za dużo, tempy podbiją pod 96 ( przy Cinebenchu ), zmienię chłodzenie i wrócę do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego mam tak mało GFLOPS-ów ? Od czego to zależy? Fikołek mówi,że powinienem mieć coś koło 390

5484111700_1516322375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montował ktoś może dodatkowy mały wentylator 50mm na sekcję, daje to coś czy to tylko chwyt marketingowy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montował ktoś może dodatkowy mały wentylator 50mm na sekcję, daje to coś czy to tylko chwyt marketingowy? :P

Na pewno to coś tam zawsze daje, ale czy masz taką potrzebę, żeby to montować? Według mnie wystarczy dobry przewiew w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...