Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puchatek2

GTX 1060 vs RX 580 a monitor 4K 60Hz i Ryzen 7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam małą zagwozdkę co do wybory karty graficznej do poniższych podzespołów.

Mam monitor LG 27UD58-B 4K 60Hz z Freesync

Padło na 4K z racji potrzeb pracy. Chwilowo podłączam do tego laptopa i jest ok.

Chcę wrócić do stacjonarki po 20 latach niebytu:) w tym obszarze.

Padło na platformę AMD i R1700.

Teraz pytanie jaką kartę do tego by młodzież w domu mogła katować na tym sprzęcie

LOL i CS a ja CIV5/6

Pójdzie to w 4K na poniższych kartach w 60FPS?

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB

czy

MSI Radeon RX 580 GAMING X 8G 8GB za 100 zł więcej

czy lepiej dołozyć te 400 zł do ZOTAC GeForce GTX 1070 IceStorm ExoArmor 8GB

Z racji monitora z Freesync skłaniam się ku RX580.

Monitor bardzo fajnie skaluje z 1080p na 4K, więc jeśli w 4K na żadnym z tych sprzętów nie dobiję do 60fps to może nie warto iść aż tak daleko w tak wysokie modele kart

i wystarczy 1050Ti i jakiś odpowiednik ze stajni Radeona (jakieś propozycje) by te 60 FPS w powyższe tytuły osiągnąć dla 1080p.

Z racji tylko 60 hercowej matrycy to chyba nie warto walczyć o więcej fpsów?

Proszę doradźcie wapniakowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier, które podałeś 1050ti powinien być wystarczający, radeona nie rozważaj nawet, bo powinny radony kosztować mniej więcej ~~1150zł 8GB , ceny są makabryczne ze względu na kryzys związany z kopaniem kryptowalut na GPU. Najprędzej gf 1060 6gb kosztoje prawie normalnie i byłyby do rozważenia po 1050ti. Ale do grania w 4k to chyba musiałbyś już mieć gf1070 con najmniej chyba, lub grać na full hd z 1050ti, przed zakupem karty jeszcze może sobie obejrzyj jakieś testy gpu w 4k z civilization jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak już użytkownik RX mówi żeby go sobie odpuścić to chyba coś jest na rzeczy:).

To może inaczej postawię pytanie.

Kulturą pracy GTX będzie przewyższał RX'a to oczywiste, ale czy ten cały FreeSync jest w tej sprawie wart uwagi czy należy go całkowicie pominąć i nie brać pod uwagę.

Czy to czy karta będzie w stanie wygenerować więcej FPS niż 60 ma tutaj jakiś wpływ?

 

A może jeszcze inaczej 1050TI 4GB vs 1060 3GB, czy te 3GB nie będzie za mało to tych moich gierek (LOL,CS) w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

W dziale "sprzedam" są dwa ogłoszenia dotyczące RX-ów. Natomiast z dwóch, które zaproponowałeś, zdecydowanie 1060.

Do CS czy LOLa wystarczy. A pamiętaj, ze między fullhd a ultrahd jest jeszcze 2K.

 

Mam identyczny do Twojego zestaw i miałem dokładnie ten sam dylemat. 1050ti czy 1060? A jeśli 1060, to 3GB czy dopłacić do 6GB? A skoro 6GB, to może RX480/580? Będzie feesync. W końcu po zmarnowaniu masy czasu, przestudiowaniu testów, recenzji oraz opinii, wkurzyłem się i... rozwiązałem problem kupując Vege 56. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, na pewno są to niezarżnięte kopaniem RX :E, kto sprzedaje nowiuśkie karty.

3gb kontra 6gb będzie miało bardzo duże znaczenie jeśli przymierzasz się do 4K, 4gb vram na GPU to już jest minimum przy graniu w full hd, a co dopiero w 4k.

Ja jakoś, żyje bez freesync :P, raczej patrzyłbym na to jako drugorzędną sprawę, zwłaszcza przy aktualnych cenach GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny do Twojego zestaw i miałem dokładnie ten sam dylemat. 1050ti czy 1060? A jeśli 1060, to 3GB czy dopłacić do 6GB? A skoro 6GB, to może RX480/580? Będzie feesync. W końcu po zmarnowaniu masy czasu, przestudiowaniu testów, recenzji oraz opinii, wkurzyłem się i... rozwiązałem problem kupując Vege 56. :)

Vega56 od początku była brana jako pozycja wyjściowa, niestety cena nie jest adekwatna do oferowanych osiągów. w tej cenie mam 1080.

Poczekam jeszcze na 1070Ti jak wpłynie na rozkład cen. i będzie trzeba finalizować zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...