Skocz do zawartości
Kapucynałke

frytki z piekarnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mianowicie mam piekarnik http://allegro.pl/mini-piekarnik-severin-2045-pizza-ciasto-20l-1500w-i6945703542.html

 

i niewazne jakie frytki w nim robie zawsze od dołu palą sie jak cholera jak wrzucam je tak na te blache z zestawu co zrobić żeby nie były surowe upiekły się ale nie przyrżnęły do blachy na samym dole?

 

na jakiej mocy w tym piekarniku je zrobić?

 

każdy chwali frytki pieczone a jak je zjeść jak od dołu są czarne jak węgiel

Edytowane przez Kapucynałke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób tak samo jak z naleśnikami i kotletami - obracaj na drugą stronę :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co wy stałbym godzine w tym piekarniku to niemożliwe obrócić tak frytki bo przecież tam jest ich z 60

 

jak ja tam na tyle czasu reki nie wloze nawet bo sobie zjaram zeby je przekrecic

 

to nie 5 ziemniaków tylko frytki halo :hmm: :hmm:

a jakbym te frytki polozyl na kajzerkach to moze jako podest by byly dobre i by sie zjaraly a frytki zrobily

 

czy sie zjara razem chleb z frytkami?

????

Edytowane przez Kapucynałke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Ja obracam. Warto pobawić się, a nie zajmie ci to minuty. Najwyżej krój grubsze frytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te frytki są gotowe pocięte super long cienkie jak makaron

 

o tej porze nie wytrzasne kartofli w domu takich prawdziwych

 

a jak je poloze na tej kratce od grilla to tez sie przykleja czy nie?

 

tam duzo tych frytek juz nie mam a nie chce majsterkować ale nie mam na czym usmazyc bo olej sie skonczyl a frytek na masle to sie chyba nie robi co

 

wiecie moze czy czynny jest jeszcze w wawie jakis bar co maja frytki na zamowienie bo te moje wlasnie chyba zaczely sie jarac

 

dobra przekrecalem i zrobilem troche sie zjaraly na koncach ale da sie zjesc, najwyzej odwiedze dentyste

 

dzieki za porady

Edytowane przez Kapucynałke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

1. Używaj papieru pergaminowego. Kratka to też dobra opcja, bo przy termoobiegu pozwala smażyć ze wszystkich stron.

2. Nie jedz mrożonych frytek. To syf jakich mało. Lepiej, żebyś miał zawsze jakieś ziemniaki w domu i z nich robił, posolone, skroplone delikatnie tłuszczem oraz obsypane przyprawami przed włożeniem do piekarnika, niż jadł to badziewie nasączone chemią i również tłuszczem, bo "bez tłuszczu" na opakowaniu nie odnosi się od tego, że są pokryte delikatną warstwą tłuszczu niewiadomego pochodzenia, tylko do tego, że przy finalnej obróbce nie używa się tłuszczu.

3. Będzie zgłoszenie za nie ten dział.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.To gówno a nie piekarnik.

2.W tym obrócić Ci sie frytek niechce, jak longow tam wejdzie 30.

3.instrukcji jak zrobić frytki nie rozumiesz?

4.Jak masz takie problemy to współczuję z poważnymi sprawami.

5.Frytki z ziemniaków się nie soli tylko namacza w wodzie z cukrem tak na przyszłość.

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

5.Frytki z ziemniaków się nie soli tylko namacza w wodzie z cukrem tak na przyszłość.

A próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i jak się trafi ujowe ziemniaki to jest to złoty środek na chrupiące frytki. Oczywiście namaczasz przed smażeniem, tak na godzinkę, płaską stołową łyżkę cukuru. Takie frytki zawsze wychodzą super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Pisałem o soleniu, a nie namaczaniu w cukrze. Właściwie można robić obie rzeczy.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Kupiłem sobie kiedyś frytkownicę, wrzuca się pociete ziemniaki, 1 łyzkę oleju do miski wewnątrz urzadzenia. Maszyna obraca i przewraca je w kółko i nagrzewa. Po 30-40 minutach frytki są gotowe. Ja mam wersję na 1,5 kg ziemniaków, ale są tez większe. W każdym razie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kiedyś frytkownicę, wrzuca się pociete ziemniaki, 1 łyzkę oleju do miski wewnątrz urzadzenia. Maszyna obraca i przewraca je w kółko i nagrzewa. Po 30-40 minutach frytki są gotowe. Ja mam wersję na 1,5 kg ziemniaków, ale są tez większe. W każdym razie polecam.

 

 

niezły sprzęt, to te frytownice bezolejowe po 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Tak, frytkownica bezolejowa. Jaki koszt to nie wiem, pewnie zależy od producenta. Moja to zdaje się, że nie jest jakiś wysoki model, ale pomimo to bardzo dobrze się sprawdza.

EDIT: Tefal Actifry Eexpress.

Edytowane przez Dthlfwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut na frytki, no dajcie spokój, w tym czasie to zjem już co innego, no kuźwa 40 minut frytki haha, ziemniaki to 3 godziny gotujesz?

 

Ps

 

Frytownica bez olejowa, ale łyżkę oleju trzeba no faktycznie bez olejowa.

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

40 minut na frytki, no dajcie spokój, w tym czasie to zjem już co innego, no kuźwa 40 minut frytki haha, ziemniaki to 3 godziny gotujesz?

 

Ps

 

Frytownica bez olejowa, ale łyżkę oleju trzeba no faktycznie bez olejowa.

No cóż, tka sobie marketingowcy wymyslili. Jednak trzeba zauwazyć, że oleju się daje tutaj zdecydowanie mniej niż przy "normalnym" robieniu frytek (czyli całe zanurzone w oleju). Czas wg instrukcji to 30 minut, ja jednak czekam ok. 40, bo takie wolę. Mi się takie urządzenie podoba i często z niego korzystam, nie wiem dlaczego masz z tym problem? Edytowane przez Dthlfwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzieki rozejrze sie bo to nieglupi pomysl lyzka oleju to nie butelka :lol2: :lol2:

 

 

 

@Ps mod dzieki za wrzucenie do działu kulinaria, nie ogarnalem nawet ze taki tutaj macie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się rumienią od spodu, ale nie że przypalają. Robię zawsze jak każą na opakowaniu. A mimo to mam tę brązową skorupkę. Nie przewracam ich, bo mi się nie chce, ale chyba trzeba będzie się pobawić w mieszanie, żeby nie spalały się od spodu. Dodam, że zawsze blachę kładę na środku i daję góra-dół albo termoobieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś miałem ochotę na frytki więc kupiłem jakieś znanej marki i nic się nie przypiekło.

Według opisu 20min i 200 stopni ale jak zwykle nie podano czy z termoobiegiem więc zrobiłem po swojemu.

180 stopni, 10 min z grzałką dolną + 10 min z termoobiegiem i wyszły idealne, chrupiące i brązowe z zewnątrz, wewnątrz mięciutkie.

Wczoraj jeszcze obracałem przed włączeniem termoobiegu, dziś mi się nie chciało i wyszły takie same :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to, co czytam.

Mnie to wygląda na uwalony termostat ;)

A mieszać fryty można w taki sposób, że wyciągasz cała blachę na której one są i trzesiesz ją. I tak kułak razy co kilka minut.

 

I na przyszłość, jadąc bo skuna kup sobie też frytki. Nie będziesz na pakmana później w środku nocy tematów na forach zakładał jak upiec frytki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię tez czasem frytki z marchewki z tymiankiem i papryka slodka, calkiem dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z frytkownicy beztłuszczowej? Jestem ciekaw takiego smaku frytek

 

Z piekarnika takie se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...