Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam więcej, w tym duże okno wideo z tancerką na samej górze :)

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko górny baner reklam googla ale:

-w pracy pewnie filtrują

-w domu mam wycięte kilka adresów na firewall-u

-mam ograniczenia na ciasteczka i np. blokuję ze stron nieodwiedzanych (z tym bym spróbował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najśmieszniejsze, ten problem nie występuje na samym pclabie, także GG, super to zrobiliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie adblock plus nie działa na pclab ani forum ale zwykły adblock z aktualizacjami i włączonymi wszystkimi filtrami robi robotę ;)

 

a jak si już nie będzie dało blokować to przestanę wchodzić na forum :E

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów.

 

r2EhvF4.jpg

Pojawia mi się to jakiś czas temu, wydaje mi się że od okolic początku roku.

Pojawia się jednak losowo. Raz, dwa razy blokuje dostęp, potem całe dnie cisza. Albo to są jakieś testy, albo nawet to zostało spartolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia mi się to jakiś czas temu, wydaje mi się że od okolic początku roku.

Pojawia się jednak losowo. Raz, dwa razy blokuje dostęp, potem całe dnie cisza. Albo to są jakieś testy, albo nawet to zostało spartolone :)

bo dodałeś do wyjątków główną stronę forum w adblock a subfora nie są zabezpieczone :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to musi być jakiś bardziej wyrafinowany mechanizm, coś czegoś mój umysł nie ogarnia. Transcendentalny, wielowymiarowy skrypt blokujący czasowo czasoprzestrzeń wokół mojego konta.

Zawsze zaczynam swoją lekturę pcimlaba od głównej strony forum, a i nie używam adblocka, tylko innych blokerów :)

 

EDIT:

Chwilę temu: uruchamiam przeglądarkę, wchodzę na główną forum, blokada. Wyłączam, uruchamiam, wchodzę, brak blokady.

W zasadzie to dobrze, że to też im się nie udało :E

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, jeżeli nie chcę reklam to instaluję adblocka, a Wy mi na siłę je wciskacie i mówicie, że chcecie kasę...

To do roboty. Same artykuły sponsorowane na stronie głównej obniżyły wiarygoność tego portalu i od dawna tutaj nie wchodzę.

A mówię wejdę, bo zima, siedzę więcej na komputerze i co? I tragedia...

Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to musi być jakiś bardziej wyrafinowany mechanizm, coś czegoś mój umysł nie ogarnia. Transcendentalny, wielowymiarowy skrypt blokujący czasowo czasoprzestrzeń wokół mojego konta.

Zawsze zaczynam swoją lekturę pcimlaba od głównej strony forum, a i nie używam adblocka, tylko innych blokerów :)

 

EDIT:

Chwilę temu: uruchamiam przeglądarkę, wchodzę na główną forum, blokada. Wyłączam, uruchamiam, wchodzę, brak blokady.

W zasadzie to dobrze, że to też im się nie udało :E

Jakie blokery polecasz? Bo szlag mnie trafia a trochę już tu siedzę i nigdy nie miałem z reklamami problemów.

Edytowane przez Matthew1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie blokery polecasz? Bo szlag mnie trafia a trochę już tu siedzę i nigdy nie miałem z reklamami problemów.

adguard daje radę tylko co jakiś czas odświeży stronę bo zrobili sobie na labie "disconnect" dla użytkownika jeśli reklama nie zostanie wyświetlona. Wolę odświeżanie strony niż dawać hienom z laba zarobić na reklamach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie z uBlockiem ten komunikat jest za każdym razem. A jak mam wyłączonego, to jedyna reklama jaka pojawia się na forum, to ta mała po prawej. Może mam jakieś konto premium, a nawet o tym nie wiem. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się hajs ;) Cóż jak zmuszaja do reklam to userów bedzie mniej :D Zostaną szczawiany.

 

Wisi mi to i powiewa niech sobie robią co chcą ja czytać więcej nie będę bo albo reklamy na 80% strony albo durny napis jak dodać do wyjątkó by zobaczyć te swietne reklamy zasłaniające forum.

 

 

Na zdrowie pclab.pl łyżeczka, łyżeczka a nie koparęczką bo będziecie się krztusić.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie blokery polecasz? Bo szlag mnie trafia a trochę już tu siedzę i nigdy nie miałem z reklamami problemów.

Różnych używam, bo i używam różnych przeglądarek, jak i systemów (Win & OSX). Chyba wszystkie blokery są w ten sam sposób traktowane z punktu widzenia administratora strony.

 

Hajs się liczy, wiadomo. I bądźmy szczerzy: ogólnie nie ma w tym ani nic niezwykłego, ani złego.

Portal nie jest po to, żeby coś nam dawać za darmo, tylko żeby zarabiać. Przecież nawet same pensje redakcji muszą się z czegoś brać.

...ale...

...patrząc na to, jaką jakość prezentują treści nam serwowane; w jakim stanie technicznym jest forum i portal, kontekst tej całej komercji robi się trochę nieciekawy.

 

Moja propozycja jednak to pójście dalej: pozostawić forum swojemu losowi, zaś założyć paywalla na artykuły i newsy. Żądam odcięcia dostępu do tych treści dla tych, którzy nie płacą! :>:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby forum odżyło powinni oddać je komuś spoza Onetu, a to jest niemożliwe. RAS myśli tylko w kategorii opłaca się / nie opłaca się. Skoro forum nadal stoi, to znaczy że mają jakiś tam zarobek z reklam. Nie zostawiliby forum samemu sobie bez żadnego zarobku. Kiedy coś przejdzie w łapy korporacji, już nigdy z tych łap nie wyjdzie, chyba że ktoś to wykupi za sporą cenę. Ich nie obchodzi, że przeglądanie forum z toną reklam jest uciążliwe dla użytkowników. Póki nie będzie jakiegoś większego buntu, to nic nie zmienią. Zresztą buntu i tak już nie będzie, bo forum wygasa. Powoli, ale wygasa. Osoby, które znają się na rzeczy i potrafią normalnie dyskutować, odchodzą jeden po drugim, zostają spamerzy i ludzie dyskutujący o nowinkach technicznych, a raczej plotkujący na temat jakichś "przecieków". Nowi to najczęściej osoby, które jednorazowo potrzebują pomocy. Jak już tą pomoc dostaną, to szybko żegnają się z forum.

 

Nie ma co się oszukiwać. Paradoksalnie, mimo że nadal będzie sporo osób online, to forum będzie martwe w przeciągu kilku lat. Już teraz jest np. 125 osób online, ale patrząc na prawdziwą aktywność, szybko można dojść do wniosku, że tylko w pojedynczych tematach jest jakieś życie.

 

A Ringier Axel Springier jest jak rak, który od długich lat niszczy polskie media. W taki i wiele innych sposobów. Tylko czemu ich za to winić? Polacy sami zdecydowali, korzystając z ich "oferty".

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów.

 

r2EhvF4.jpg

 

Dodaj to do swoich filtrów uBlock i po problemie.

forum.pclab.pl##.inner
forum.pclab.pl##.pc_lab.contentInfo
forum.pclab.pl##*:style(filter: none !important)
forum.pclab.pl##html:style(overflow: auto !important;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodaj to do swoich filtrów uBlock i po problemie.

forum.pclab.pl##.inner
forum.pclab.pl##.pc_lab.contentInfo
forum.pclab.pl##*:style(filter: none !important)
forum.pclab.pl##html:style(overflow: auto !important;)

Z tego co widzę te reguły działają nie tylko na uBlock Origin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi po zastosowaniu tych reguł (uBlock) nowo otworzona strona odświeża się po kilku sekundach (raz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi po zastosowaniu tych reguł (uBlock) nowo otworzona strona odświeża się po kilku sekundach (raz)?

To jest po prostu kolejne desperackie utrudnienie. Z drugiej strony jestem po formacie i nadal z wyłączonym uBlockiem mam tylko jedną reklamę na forum "Znajdź pracę swoich marzeń" szczerbaty.gif . Może przeglądarka blokuje mi resztę? Chociaż wątpię, bo nic o tym nie wiem, zresztą na FF chyba było to samo. Pokażecie jak to u was wygląda?

 

U mnie tak: screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu kolejne desperackie utrudnienie. Z drugiej strony jestem po formacie i nadal z wyłączonym uBlockiem mam tylko jedną reklamę na forum "Znajdź pracę swoich marzeń" szczerbaty.gif . Może przeglądarka blokuje mi resztę? Chociaż wątpię, bo nic o tym nie wiem, zresztą na FF chyba było to samo. Pokażecie jak to u was wygląda?

 

U mnie tak: screen

 

Beztytulu_qanshwn.png

 

 

ale jest sposób z zezwolonym adblock na stronie ręcznie pojedynczo zablokować reklamy ! to działa ! przed chwilą to odkryłem

Edit:

już z 15 min przeglądam i ani razu nie wyskoczył żaden komunikat :E

 

Oto wideo krok po kroku

https://www.youtube.com/watch?v=JNssV6WTJ0M

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zablokować / wyłączyć reklamy na ublock origin?

 

Gdyby strona główna była coś bardziej poprawiona, czy ktoś zacząłby czytać newsy przed ich opublikowaniem, to bym rozważył siedzieć z wyłączonym ublockiem, ale to co się dzieje to jest komedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj to do swoich filtrów uBlock i po problemie.

forum.pclab.pl##.inner
forum.pclab.pl##.pc_lab.contentInfo
forum.pclab.pl##*:style(filter: none !important)
forum.pclab.pl##html:style(overflow: auto !important;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dlaczego nie widzę reklam nawet z wyłączonym uBlockiem. :)

 

WcyHxNm.png

 

 

Jeśli to wyłączę, to pokazuje się większa reklama na forum. Prawdopodobnie działa to też na innych stronach, ale nie na każdy typ reklamy. Widocznie niektóre reklamy są traktowane jako skrypty śledzące. A co najlepsze ta opcja nie jest wykrywana przez żadną znaną mi stronę, więc nie ma się utrudnionego dostępu i upierdliwych komunikatów jak w przypadku uBlock. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dlaczego nie widzę reklam nawet z wyłączonym uBlockiem. :)

 

https://i.imgur.com/WcyHxNm.png[/im]

 

 

Jeśli to wyłączę, to pokazuje się większa reklama na forum. Prawdopodobnie działa to też na innych stronach, ale nie na każdy typ reklamy. Widocznie niektóre reklamy są traktowane jako skrypty śledzące. A co najlepsze ta opcja nie jest wykrywana przez żadną znaną mi stronę, więc nie ma się utrudnionego dostępu i upierdliwych komunikatów jak w przypadku uBlock. :E

 

Temat proponuję przypiąć gdzieś na głównej w poradnikach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się ominąć problem odświeżania po dodaniu filtrów w ublock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...