Skocz do zawartości
MagicMike

Creators Fall Update gry s a niegrywalne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Zainstalowałem ostatni update Windowsa 10 i liczba FPS w Battlefront 1 i w BF1 spadła to okolic 10 FPS. Wcześniej było 60 FPS. Wgrałem najnowsze sterowniki 388.00 ale nic to nie dało. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A miało być +20% to wydajności... :E

Sprawdź czy masz włączony Game Mode- jeżeli tak to go wyłącz.

Jeśli to nie pomoże- odinstaluj sterowniki za pomocą DDU i zainstaluj je ponownie na czysto.

Przy dalszym braku poprawy- ponownie deinstalacja przez DDU i wgraj starszą wersję sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób czystą instalację sterowników, lub usuń je najpierw za pomocą DDU i potem zainstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie. W Forza Horizon 3 nagle spadki do nawet 30 FPS. Nie było tak wcześniej. Niestety DDU nie pomaga.

Edytowane przez MagicMike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problemy z BF 1. Zrobiłem czysta instalke wersji 1709 mam najnowsze sterowniki 388.00 swiezutkie z wczoraj i dropy sa

Jest jakas metoda wyłaczenia trybu gry poza otwarciem paska gry w danej grze i odznaczenia opcji "uzyj trybu gry dla tej gry"? Wczesniej mozna było globalnie wylaczyc to gowno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problemy z BF 1. Zrobiłem czysta instalke wersji 1709 mam najnowsze sterowniki 388.00 swiezutkie z wczoraj i dropy sa

Jest jakas metoda wyłaczenia trybu gry poza otwarciem paska gry w danej grze i odznaczenia opcji "uzyj trybu gry dla tej gry"? Wczesniej mozna było globalnie wylaczyc to gowno

powershell jako admin a potem:

Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage

i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie dalo usuniecie xbox. Czy macie tak w BF 1 ze dzwieki dopiero po jakiejs chwili sie jakby wczytuje? U mnie tak jest do tego lagi podczas wczytywania i dropy w czasie rozgrywki. Kiedys tak nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA tam używam 1607 i też mnie wkurza ten system. NIe dla mnie system, ale zainstalowałem by lepiej dysponował rdzeniami procesora ale ta różnica to chyba minimalna jest. Chyba wrócę do windows 7

Na forum nvidii piszą, że pomaga program "Memory Cleaner"

https://www.koshyjohn.com/software/memclean/

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemozliwe. Gdzie? Jaka masz wersje windowsa?

Z tymi jakimis memory cleanerami to... zwolnilo mi 100 mb a mam 16 gb wiec nie sądze by akurat to mialo jakiekolwiek znaczenie i powodowalo jakiekolwiek problemy. Po ktoryms z patchy mi sie dzwiek zaczal zacinac i w ogole gra chodzi coraz gorzej z kazda aktualka. Niech to naprawia wreszcie bo ile mozna czekac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie dalo usuniecie xbox. Czy macie tak w BF 1 ze dzwieki dopiero po jakiejs chwili sie jakby wczytuje? U mnie tak jest do tego lagi podczas wczytywania i dropy w czasie rozgrywki. Kiedys tak nie bylo

Ja mam tak że w bf1 widzę tylko 2 serwery.... Nowy Xbox wychodzi więc trzeba było rozwalić Windowsa żeby więcej sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemozliwe. Gdzie? Jaka masz wersje windowsa?

Z tymi jakimis memory cleanerami to... zwolnilo mi 100 mb a mam 16 gb wiec nie sądze by akurat to mialo jakiekolwiek znaczenie i powodowalo jakiekolwiek problemy. Po ktoryms z patchy mi sie dzwiek zaczal zacinac i w ogole gra chodzi coraz gorzej z kazda aktualka. Niech to naprawia wreszcie bo ile mozna czekac

Szybko się nie doczekasz, problem z dropami i stutteringiem w Creator Update jest znany od początku roku, jak widać w FCU nic się nie poprawiło, mimo zapowiedzi MS. Nie pozostaje nic innego jak siedzieć na AU i czekać czy coś się poprawi w przyszłych aktualizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musieli dac jakies zapewniene ze cos z tym zrobia zeby uspokoic systuacje. To papka zeby sie ludzie odczepili i przynajmniej czasowo dali spokoj. Niektorym sie ponoc poprawilo i BF dziala jak wczesniej. Mi niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA tam używam 1607 i też mnie wkurza ten system. NIe dla mnie system, ale zainstalowałem by lepiej dysponował rdzeniami procesora ale ta różnica to chyba minimalna jest. Chyba wrócę do windows 7

Jak wrócić do tej wersji? Odzyskiwanie systemu mam wyłączone. Da radę jakoś wgrać na nowo Windows 10 bez formatu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obraz płyty byś musiał ściągnąć.

A ten gościu twierdzi, że jest wzrost wydajności :E

https://www.youtube.com/watch?v=dW4dS_1hxuA

Bo jest. Na 1704 bf1 chodził jak gówno na r9 280x, i5 2500k i 16gb ramu. Zainstalowałem fall creators update i na wysokich w full hd baaaaaaardzo rzadko spada poniżej 60fps, a gram z vsync(lagów czy stuttera też nie uświadczyłem). Skoro na moim starym złomie tak dobrze działa to u was tymbardziej powinno. W CS GO(w które nie gram, żeby nie było, tylko fps sprawdzałem) +20/30fps~, w ets 2 średnio +10-20fps.

Wyłączenie optymalizacji pełnoekranowej we właściwościach gry może pomóc.

Edytowane przez JKMD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To problem może jest ze sterami nVidia. Bo wczoraj jeszcze wszystko było ok. Dziś wgrałem nowe stery i zaczęły się problemy. Tylko DDU i powrót do starych nic nie dał.

Doom 9 FPS

Edytowane przez MagicMike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem w czym problem?

Postawiłem system od 0 wgrywając Windows 10 razem z zintegrowanym Creators Fall Update (obraz pobrany bezpośrednio od Microsoftu) i u mnie wszystko ładnie działa.

PS. W niektórych grach zanotowałem nawet niewielką poprawę wydajności :)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może na integrze ci się włącza ? Kurde no niemożliwe by taka niska wydajność była...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi