Skocz do zawartości
zigino

Win 10 nie wychodzi z uśpienia prawidłowo (ROZWIĄZANY)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem, bo gdy na lapku wciskam „uśpij” komputer to normalnie się wyłącza, potem gdy chcę go włączyć, oczywiście również szybko się włącza tak jakby nigdy nic natomiast zawsze, gdy go usypiałem i wracałem, to miałem pootwierane wszystkie katalogi i przeglądarki itp. na ekranie, teraz tego nie ma, tak samo, jak wyłączę jakiś program np. chomik (apka serwisu hostigującego jest włączona na auto start) to po wyjściu z uśpienia sam się włącza, ogólnie rzecz biorąc, wygląda to tak jakby komputer się resetował, a nie usypiał (mam ssd i nie widzę różnicy w szybkości włączania z zimnego startu i uśpienia tyle, że z uśpienia powinienem widzieć od razu pulpit, a nie logo asus rog).

 

Czy macie jakieś pomysły co się schrzaniło?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez zigino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w biosie\uefi czy usypianie nie jest tam wyłączone (może power options, coś takiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę późno odpisuję ale komp mi się bardziej rozsypał xD. Popatrzyłem w bios i niestety jest trochę ubogi (laptop) była jedna opcja która odpowiadała za oszczędzanie energii więc ją wyłączyłem, podczas testu uśpienia za każdym razem dostawałem komunikat o nie prawidłowym wyłączeniu komputera i pojawiała się plansza z naprawą i skanowaniem dysku i systemu windows, a więc zdecydowałem się na "przywrócenie windows do stanu początkowego" i od tej pory mam problem ponieważ ani uśpienie się nie naprawiło i nadal jest to samo oraz dodatkowo nie mogłem połączyć się z żadną siecią wi-fi gdyż było napisane, że są dostępne połączenia ale po kliknięciu i wysunięciu się okienka z dostępnymi sieciami było/jest nadal pusto (tak jakby to okienko się zawiesiło i nie odświeża nie pokazuje) udało mi się połączyć sieć ręcznie wpisując nazwę i hasło ale nadal nie pokazuje żadnych sieciami nawet tej z którą jest połączony ;/

 

....

 

 

@edit

w okienku z sieciami nadal nic niema, natomiast udało mi się zlokalizować opcje "uśpienie hybrydowe" i teraz po zamknięciu klapy lub ręcznie wybraniu uśpij programy zostają pootwierane jak były (to od czego jest sama funkcja uśpij????)

więc nie wiem czy problem rozwiązany czy nadal coś jest nie tak a ja go załatwiłem w połowie, natomiast zostały mi jeszcze niewidzialne sieci wi-fi

Edytowane przez zigino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uśpienie ok, tzn to tzw hibernacja - usypia, a zawartość pamięci zrzuca na dysk, po wybudzeniu ładuje z powrotem pamięć z dysku, dlatego programy otwarte, itp

 

co do sieci - upewnij się w menedzerze urządzeń, że sterowniki karty sieciowej ok, jeśli tak usuń sieć - po restarcie zostanie utworzona na nowo - uruchom cmd w trybie administratora, i wpisz

 

netsh wlan show profile

 

netsh wlan delete profile name=nazwa profilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę minęło i już piszę co i jak:

 

1. Sieci pojawiły się po instalacji aktualizacji 1709 - po problemie

2. Uśpienie działa ale, raz na ruski rok przychodzę do komputera, a on musiał się wyłączyć(może wszedł w uśpienie ale później się wyłączył? nie wiem) ponieważ nie reaguje na wznawianie z klawiatury (to znak, że komputer jest wyłączony) więc uruchamiam komputer włączam np. Chrome a tu komunikat, że przeglądarka została wyłączona nie poprawnie czy przywrócić karty.... takżeeee co jest grane z tym kompem ;/

 

2x przywracanie systemu do stanu początkowego, instalacja wszystkich sterowników i wszystkich aktualizacji

 

 

uśpienie ok, tzn to tzw hibernacja - usypia, a zawartość pamięci zrzuca na dysk, po wybudzeniu ładuje z powrotem pamięć z dysku, dlatego programy otwarte, itp

 

To wiem, że uśpienie wrzuca do ramu jak braknie prądu to wszystko przepada a hibernacja na dysk i jak braknie prądu to zostaje, ale w moim przypadku nawet po uruchomieniu uśpienia hybrydowego który robi to i to co jakiś czas jest problem więc o co może chodzić ;/

 

@edit

 

dodam jeszcze coś z systemowego dziennika zdarzeń

 

Nie można wznowić działania systemu Windows po hibernacji. Błąd: 0xC0000411.
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

generalnie dużo jest tam błędów i ostrzeżęń ale nie wiem do czego (ja nie widzę powiązań ) wstawiam tylko to co rzuciło mi się w oczy.

 

próbowałem dziś usunąć plik z hibernacją reset i włączenie hibernacji na nowo. Wychodzi na to, że jak na chwilę zamknę komputer (uśpienie) to trzyma a jak na dłużej to w którymś momencie coś się dzieje i wszystko pada, dodam tylko, że laptop ma podłączony w tym czasie cały czas kabel od ładowarki oraz włożoną baterie, więc teoretycznie nie ma opcji żeby stracił zasilanie ;//

Edytowane przez zigino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat..

 

Wczoraj postawiłem system od nowa razem z wszystkimi partycjami, niestety problem nie znikł, nadal mam problem z uruchamianiem z hibernacji ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error 0xC0000411 stands for STATUS_HIBERNATION_FAILURE, the system could not switch to the hibernation mode. So Windows 10 deactivates hibernation mode until the next restart

 

czyli wynikałoby z tego, że w ogóle nie był zahibernowany

 

ewentualnie wyłącz w ogóle hibernację - trochę przedłuży to start, i to cały efekt

 

przyczyną może być sterownik, np grafiki albo dysku, itp, samo uefi - wtedy wymaga aktualizacji; ewentualnie sprawdź dokładnie wszystkie opcje uefi, zwłaszcza oszczędzania energii, czy nie ma jakichś funkcji intela włączonych, do reagowania nawet podczas uśpienia, itd; posprawdzaj wszytkie tryby sleep w opcjach usypiania - hibernacja np to sleep mode 4 - czy jest włączony w uefi, itp

 

w systemie możesz sprawdzić opcje usypiania urządzeń - polecenie do cmd

 

powercfg -a

 

wyswietlą się dostępne tryby usypiania

 

powercfg -devicequery wake_armed

 

wyświetli się, jakie tryby obsługują

 

żeby sprawdzić hibernację wpisz

 

powercfg -devicequery S4_supported

 

można też sprawdzić, jakie urządzenia można ręcznie ustawić na określony tryb

 

powercfg -devicequery wake_programmable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sterowniki są najnowsze, dzieje się tak zaraz po postawieniu systemu oraz po instalacji sterowników oraz po aktualizacji sterowników. Z biosem nie mogę nic zrobić bo mam zainstalowany najnowszy strony asusa i po prostu nie da się zainstalować tego samego raz jeszcze bo pojawia się komunikat, że chcę zainstalować starszy i lipa... Ja w biosie nic nie zmieniałem ale jest on tak ubogi, że tylko 1 opcje od power saving mode można znaleźć i oczywiście ją wyłączyłem i nadal to samo... zaczynam mieć wrażenie, że coś jest nie tak z sprzętem a nie softem ;// za chiny nie mogę sobie poradzić z tą hibernacją.

 

A dodam jeszcze, że nie bardzo czaje drugiej części twojego postu z cmd bo co tam mogę zmienić lub na co patrzeć? hmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej części ewentualnie wpisz tylko to z -a i s4 supported - wyświetli się jakie tryby urządzenia wspierają - może akurat np s4 nie będzie, itp - mało prawdopodobne, ale można sprawdzić

 

natomiast z s4 wyświetlą się urządzenia, które ten tryb wspierają - może zauważysz, że jakiegoś urządzenia brakuje, jeśli instalowałeś do niego sterownik, itd - też mało prawdopodobne, ale sprawdzić można

 

z hibernacją od 8.1 jest taki problem, że są jej 2 rodzaje - używana do fast start - tryb hybrydowy - w tym trybie hibernowana jest tylko pamięć systemowa, ok z reguły 10-15% zawartości pamięci - i hibernacja pełna, tzn zapisywana jest cała aktualnie zajęta pamięć, wraz z sesją użytkownika - wtedy od razu wraca do pulpitu z otwartymi aplikacjami, itp - ewentualnie sprawdź w trybach oszczędzania, czy tryb hybrydowy jest aktywny, może spróbuj wyłączyć, a zamiast włączyć pełną hibernację w panelu sterowania - w system, itp; w zasadzie to to samo, tzn np tryb reinicjalizacji sterowników jest chyba ten sam, ale w trybie hybrydowym chyba musi to wspierac uefi - może to właśnie problem, i pełna hibernacja będzie działać lepiej; ale tylko wskazówki, bo nie za bardzo się tym interesuję; być może jeśli uaktywnisz pełną hibernację fast start trzeba wyłaczyć - to chyba to samo co start hybrydowy (hybrydowy, bo system ze sterownikami jest ładowany z pliku hibernacji, ale sesja użytkownika jest tworzona od nowa - stąd tryb "mieszany")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to sprawdziłem wcześniej jednak to, co napisałeś z wierszem polecenia, i jednak wszystko było git. Natomiast piszę, bo rozwiązałem problem (po blisko trzech miesiącach ;/), coś, co chciałem zrobić wcześniej, ale nie pozwalał mi na to program więc pominąłem, ale do meritum, pomógł re-flash biosu (wcześniej nie dałem rady, bo program twierdził, że bios jest starszy i nie pozwoli zrobić niby downgrade'u) a poniżej zostawię instrukcję dla potomnych. Testuje od wczoraj i komputer normalnie się zachowuje, jeżeli chodzi o uśpienie :) także supcio.

 

Mój model to Asus G771JW, ale powinno zadziałać również na innych asusach, które wykorzystują ten program (uwaga przy flashu starszego biosu niż jest zainstalowany istnieje ryzyko uwalenia komputera).

 

1. Trzeba mieć zainstalowany program Winflash ze strony asusa i uruchomić go za pomocą wiersza poleceń, ale to zaraz.

2. Wiersz polecenia można znaleźć w menu Start w Akcesoria lub Win+R i cmd oraz enter.

3. Teraz w wierszu poleceń przejdź do miejsca, gdzie masz zainstalowany Winflash, dla mnie to " cd C:\Program Files (x86)\ASUS\WinFlash " bez "" .

4. Teraz po prostu wpisz "Winflash /nodate" bez "", uruchomi się program WinFlash.

5. Następnie wybierz żądany plik biosu (pobrany ze strony asusa), zignoruj ostrzeżenie o tym, że jest to starsza wersja i naciśnij Flash.

6. Po zakończeniu komputer uruchomi się ponownie i zainstaluje bios.

 

Na razie, bez odbioru pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnę ponad rocznego odkopa :)

Podobna sytuacja przydarzyła mi się w GL552VW.

Dzięki @zigino bo bym już trzeci raz odsyłał lapka na serwis.

Miałem taki problem, że laptop nie reagował na przycisk "power" na baterii ani na zasilaczu. Mogłem usiąść do niego za godzinę i laptop wstał - no loteria.

Serwis ASUSa wymienił całą "górę" (klawiaturę) Wszystko było ok tylko pojawił się problem taki jak u autora. Oczywiście serwis po naprawie zaktualizował BIOS do najnowszej wersji (300), który jak się przekonałem powodował problem kilkuminutowego wybudzania (lub w ogóle). Powrót, w tym przypadku do biosu 218, rozwiązał problem.

 

Na koniec wszystkim Wszystkiego Najlepszego ;)

Edytowane przez savi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odgrzewam temat gdyż mnie od lipca 2018 r. do chwili obecnej nie udało się rozwiązać problemu z opcją "uśpij".

 

Posiadam laptopa Asus ROG GL553VD - niżej specyfikacja z Windows 10 PRO, x64.

 

https://www.x-kom.pl/p/351051-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl553vd-i5-7300-8gb-1tb-win10-gtx1050.html#Specyfikacja

 

a w nim dysk ssd Corsair MP510, M.2, 240 GB.

 

https://www.x-kom.pl/p/465050-dysk-ssd-corsair-240gb-m2-nvme-pcie-x4-ssd-force-series-mp510.html

 

Laptop podczas pracy na samej baterii wyłącza się za każdym razem gdy używam opcji "uśpij".

Jeśli pracuje na podłączonym zasilaczu wszystko działa poprawnie.

 

Laptopa reklamowałem 2 razy na gwarancję do Asusa.

Asus za pierwszym razem wymienił płytę główną na nową. - niestety nic to nie dało

Za drugim razem zaproponowali mi odpłatnie fabryczny dysk ssd montowany w tej serii - odmówiłem.

 

Ze swojej strony wykonałem testy opcji "uśpij" na innych dyskach gdzie problem podczas pracy na samej baterii nie występował.

 

- laptop po zakupie posiadał tylko talerzowy dysk HDD 1 TB, 7200 rpm sata - test OK

- ssd Adata model SU800 - M.2, 256GB - test OK

- serwis Asus testował w ramach gwarancji fabryczny dysk ssd S3, 128 GB M.2 2280/Z2317002 - test OK

 

Wcześniej przez ponad 9 miesięcy miałem inny model dysku SSD M.2 od Corsair MP500, który zareklamowałem do sprzedawcy.

Reklamacja została uznana i wymieniłem dysk na obecnie posiadany od 2 tygodni Corsair MP510.

 

Ponadto posiadam wszelkie możliwe najnowsze wersje oprogramowania jak niżej:

 

- BIOS Asus v.307 (dzisiaj testowałem również v.306 oraz 304) - na nic się to zdało, wróciłem na ostatnią tj. v.307

- Windows v. 1809, kompilacja 17763.379

- wszystkie aktualizacje Windows Update

- VGA driver v. 419.35

- Chipset płyty głównej

 

Support Asus i Microsoft twierdzą, że problem nie leży po stronie laptopa czy też systemu.

Odsyłają mnie do producenta dysku tj. Corsair.

Na razie czekam na odpowiedź od Corsair.

Temat będę aktualizował.

 

Jeśli macie jakieś pomysły co może być tego powodem będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

P.s. Jeśli ktoś z Was posiada laptopa Asus ROG GL553VD z dyskiem M.2, ssd to poproszę o linki do modeli, specyfikacji dysków.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat...

Win 10

Ja mam podobny problem po ponownej instalacji Windy...komp nie budzi się po uśpieniu...odpala się wentyle chodzą...ale brak obrazu...świeci się czerwona dioda sugerująca błąd CPU(MSI b350 TOMAHAWK),po resecie komp się normalnie odpala

 

Wcześniej miałem INTELA i nie postawiłem sytemu na nowo bo mi się zwyczajnie nie chciało tylko wgrałem stery i śmigało...dziś przy niedzieli był format

 

OFC. części sprawne

 

Czegoś takiego jeszcze nie miałem na Win 10

 

Ostatecznie może być to problem Windowsa(kompilacji Wersja systemu operacyjnego 10.0.17134.254 (Win10 RS4 Insider Preview) bo próbowałem wszystkich sposoby z neta ale nie dały efektu

 

Dziś instalowałem wersję HOME inne wersje i problem ten sam

 

Stery ze strony AMD i MSI-problem występuje

Stery GPU 431.60-desktop-win10-64bit-international-whql

 

Ryzen 1600

MSI b350 TOMAHAWK

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

Crucial MX500

Corsair RM550x

 

Logi:

C:\Windows\system32>powercfg -a

The following sleep states are available on this system:

Standby (S3)

Hibernate

Hybrid Sleep

Fast Startup

 

The following sleep states are not available on this system:

Standby (S1)

The system firmware does not support this standby state.

 

Standby (S2)

The system firmware does not support this standby state.

 

Standby (S0 Low Power Idle)

The system firmware does not support this standby state.

 

C:\Windows\system32>powercfg -devicequery wake_armed

Mysz zgodna z HID

Urządzenie klawiatury HID

Urządzenie klawiatury HID (001)

Mysz zgodna z HID (001)

 

C:\Windows\system32>powercfg -devicequery S4_supported

Port przełącznika transmisji do klienta PCI Express

Zasoby płyty głównej

Port drukarki (LPT1)

Ogólny silos sondowania IEEE 1667

Główna kolejka wydruku

AMD GPIO Controller

WDC WD40EFRX-68N32N0

Menedżer woluminów

Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji

Urządzenie kompozytowe USB

Kontroler bezpośredniego dostępu do pamięci

Microsoft XPS Document Writer

NVIDIA GeForce GTX 1070

Standardowy mostek CPU hosta PCI

Systemowe oprogramowanie układowe

Silos magazynu Microsoft TCG

Fax

Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID

Podstawowy sterownik ekranu firmy Microsoft

Mysz zgodna z HID

Microsoft Print to PDF

Urządzenie sterujące użytkownika zgodne z HID

AMD GPIO Controller (001)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (001)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (002)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (003)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (004)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (005)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (006)

Kontroler systemu zgodny z HID

Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID (001)

Port główny PCI Express

Port główny PCI Express (001)

Urządzenie klawiatury HID

Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID (002)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (007)

Kontroler systemu zgodny z HID (001)

Urządzenie sterujące użytkownika zgodne z HID (001)

Standardowy kontroler SATA AHCI

Moduł wyliczający magistrali kompozytowej

Moduł wyliczający dysku wirtualnego firmy Microsoft

Urządzenie klawiatury HID (001)

AMD PCI

Kontroler miejsc do magazynowania firmy Microsoft

Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio

CT500MX500SSD1

Port komunikacyjny (COM1)

AMD USB 3.10 eXtensible Host Controller - 1.10 (Microsoft)

Głośniki (Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (008)

Generic IEEE 1667 ACT

AMD PCI (001)

Głośnik systemowy

NVIDIA High Definition Audio

AMD SMBus

Moduł wyliczający magistrali głównej UMBus

Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

AMD USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft)

Standardowy kontroler SATA AHCI (001)

Płyta systemowa

Komputer oparty na architekturze x64 obsługujący interfejs ACPI

Mostek PCI Express — PCI/PCI-X

Standardowy mostek CPU hosta PCI (009)

Interfejs zarządzania Microsoft Windows dla ACPI

Interfejs zarządzania Microsoft Windows dla ACPI (001)

Zespół główny PCI Express

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (001)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (002)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (003)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (004)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (005)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (006)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (007)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (008)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (009)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (010)

AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor (011)

Czasomierz systemowy

Urządzenie wejściowe USB

System zgodny ze standardem Microsoft ACPI

Podstawowy sterownik renderowania firmy Microsoft

Standardowy monitor PnP (002)

System zgodny ze standardem Microsoft UEFI

Mysz zgodna z HID (001)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (010)

Przycisk ACPI Fixed Feature

Interfejs zarządzania Microsoft Windows dla ACPI (002)

Port przełącznika transmisji od klienta PCI Express

Zasoby płyty głównej (001)

Zasoby płyty głównej (002)

Zasoby płyty głównej (003)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (011)

Port główny PCI Express (002)

Port główny PCI Express (003)

Urządzenie kompozytowe USB (001)

Realtek PCIe GBE Family Controller

Q3279WG5B (NVIDIA High Definition Audio)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (012)

Urządzenie wejściowe USB (001)

Przycisk zasilania ACPI

Urządzenie wejściowe USB (002)

AMD PSP 3.0 Device

Moduł wyliczający wirtualnej karty sieciowej NDIS

Port przełącznika transmisji do klienta PCI Express (001)

Standardowy mostek ISA PCI

Standardowy mostek CPU hosta PCI (013)

Zasoby płyty głównej (004)

Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio (001)

Sterownik BIOS zarządzania systemem firmy Microsoft

Główny koncentrator USB (USB 3.0)

Aplikacja zbierająca informacje o oprogramowaniu urządzeń Plug and Play

Zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego

Zasoby płyty głównej (005)

Główny koncentrator USB (USB 3.0) (001)

SoftPerfect Virtual Bus

Urządzenie wejściowe USB (003)

Standardowy mostek CPU hosta PCI (014)

Port przełącznika transmisji do klienta PCI Express (002)

Programowalny kontroler przerwań

 

 

C:\Windows\system32>powercfg -devicequery wake_programmable

Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID

Mysz zgodna z HID

Urządzenie sterujące użytkownika zgodne z HID

Kontroler systemu zgodny z HID

Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID (001)

Urządzenie klawiatury HID

Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID (002)

Kontroler systemu zgodny z HID (001)

Urządzenie sterujące użytkownika zgodne z HID (001)

Urządzenie klawiatury HID (001)

Mysz zgodna z HID (001)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powróciłem do domyślnych ustawień biosu ...problemem okazały się profile OC...ustawiłem na nowo testując i teraz jest wszystko ok. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast pomogła zmiana dysku z Corasir na Samsung 250GB Evo m.2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...