Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AtGod

Klawiatura 300-350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj padła mi klawiatura, którą użytkowałem kilka lat, wszystkie jakie posiadałem były membranowe głównie były to Art,Tracer,Esperanza czyli budżetowe.

 

Dlatego postanowiłem przeznaczyć trochę pieniędzy w porządniejszą klawiaturę na kilka lat, myślałem nad mechanikiem od dłuższego czasu, ale nie mam pewności czy będzie mi leżeć taka klawiatura, z racji braku doświadczenia z takową, przeczytałem wiele tematów i artykułów na temat przełączników Kalith,Cherry,Otemu,itd. ale dalej nie mam pojęcia co wybrać bo wybór jest spory w tym budżecie.

 

Klawiaturę będę używał do gier różnych gatunków,single oraz multiplayer, dodatkowo dojdzie więcej pisania z racji studiów(Informatyka), z tego faktu myślałem o czymś na Cherry Brown z racji że są najcichsze co też ma w pewnym stopniu znaczenie, ale zapewne i tak więcej będę grał niż pisał.

 

To co klawiatura musi mieć to,aby klawisze były "wystające/wyspowe"(nie pamiętam dokładnego określenia) ale to raczej ma każdy mechanik oraz żeby była pełnowymiarowa,nie potrzebuje przycisków programowalnych/makro czy multimedialnych, podświetlenie i podpórka nie są wymogiem.

 

Wpadła mi w oko HyperX Alloy FPS, ale cena wzrosła ostatnio, mogę rozważyć nawet używki jak ma ktoś z was na stanie nadmiarowo.

 

Szukałem mechaników u siebie, aby przetestować ale niestety nie ma w żadnym sklepie takowej klawiatury, membrany znam bo używałem je od wielu lat, ale chętnie spróbowałbym czegoś nowego, myślałem o nożycowych klawiaturach ale raczej ostatecznie odpuszczę sobie. Budżet jak w temacie 300-350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz rozważyć zakup RX85 - tam masz też Browny, choć Kailh a nie Cherry. Mimo to klawa daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o chińczykach?

Biorę każdą opcję pod uwagę, a masz coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić Razer Ornata. Po obejrzeniu testów byłem negatywnie nastawiony ale po spróbowaniu w sklepie kupiłem.

Mam jeszcze X Chroma ale jakoś się nie przyzwyczaiłem do mechanika, wolę Ornata.

Korci mnie mechanik ale z niskim profilem

HAVIT HV-KB395L

Tesoro Gram Spectrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają przełączniki Outemu i inne na tle Kalithów oraz Cherry, chodzi mi o głośność,nacisk,itd.

 

@Greg ten Havit wygląda ciekawie ale niski profil nie leży mi i raczej niebieskich khalithów nie potrzebuje do swoich zastosowań. Co do Razera to jakoś nie kupuje mnie on, dla mnie Razer to płacenie za znaczek niżeli za faktycznie dobrą jakość, choć mogę się mylić bo patrzę na tą markę ze względu na przeszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo uprzedzeń myślę że warto dotknąć tę klawiaturę i wyciągnąć wnioski.

Akurat mam ten komfort mentalny że na marki nie zwracam uwagi, a jedynie na sprzęt :)

choć nie powiem, czasami focha złapię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo uprzedzeń myślę że warto dotknąć tę klawiaturę i wyciągnąć wnioski.

Akurat mam ten komfort mentalny że na marki nie zwracam uwagi, a jedynie na sprzęt :)

choć nie powiem, czasami focha złapię :P

Gdybym znalazł w sklepie to bym chętnie sprawdził, wiadomo najlepiej samemu spróbować i się przekonać, lecz niestety u mnie próżno szukać czegoś porządnego do przetestowania. :(

 

@Greg Co do Ornaty to jak dobrze widzę to jest połączenie membrany z mechanikiem, to jak oceniasz to dzieło Razera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim fajny klik, przyjemne czucie klikania, dobre wyczucie, skok odpowiedni, głośność ok - wcale nie taka jak na filmach,

bo w porównaniu na żywo do mechanika, ta klawa jest cicha.

Inne membrany są jeszcze bardziej ciche ale zupełnie inaczej pracują, w zasadzie to nie ma co porównywać jeśli chodzi o klik.

Jakość plastików ok. Jakość wykonania ok. pomimo że

pierwszy egzemplarz (zanim w ogóle podłączyłem) to wymieniłem bo miałem wątpliwości do jednego klawisza, wrażenie jakby czasami przycinał. Sprzedawca też to wyczuł i przy okazji stwierdził z lekkim zaskoczeniem że klawiatura ma fajny klik.

Drugi egzemplarz okazał się bez zastrzeżeń.

Oceniam pozytywnie ten model, żadne cudo techniki żeby nie było i wiadomo jak jest - nie wszystkim przypasuje.

W ciemno nigdy bym nie kupił, tylko dlatego się zdecydowałem bo byłem w sklepie i mogłem poklikać no i do tej pory nie widzę dla siebie lepszej opcji.

 

Do czego by się tu przyczepić... cena 100zł mogła by być niższa :P

podświetlenie między klawiszami mogło by być mniej intensywne bo jak się patrzy, to symbole na klawiszach są mniej intensywnie podświetlone niż to między klawiszami - powinno być odwrotnie.

Cienie (równomierność) podświetlenia między klawiszami mogła by być bardziej równa.

Symbole informujące "caps lock" itp są podświetlone na biało (intensywność w sam raz) ale mogłyby zmieniać kolor razem z całą resztą.

Może nóżki jakieś bardziej antypoślizgowe by się przydały.

i standardowo dla Razer'a oznaczenie klawiszy między (M) a (shift) symbole na klawiszach (<) (>) (?) są na dole klawisza a powinny być na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie to połączenie mechanika z membraną, ale spróbuję Motosport ck104 na outemu red, skoro to ma być mój pierwszy mechanik to spróbuję od czegoś takiego, jak się spodoba, to może zrobię własnego mechanika w przyszłości. Zdaje sobie sprawę że Outemu to nie Cherry/Kalih ale myślę że outemu to tez jakiś początek.

 

Jak dojdzie dam znać jak się sprawuje i jakie odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sparrow przeglądałem Logitecha klawiatury ale jakoś nie byłem do końca przekonany co do nich.

 

A więc tak dzisiaj doszło do mnie CK 104 Motospeed, klawiaturę użytkuję z 6/7h, przez 2h ciężko było przyzwyczaić się do układu klawiszy ale obecnie już szybkość pisania jak i zapamiętanie układu jak na poprzednim sprzęcie. Klawiatura waży swoje co uważam za plus bo nie przesuwa się, gumowe nakładki na nóżki wraz z wagą uniemożliwiają przypadkowe przesuwanie klawiatury, przełączniki Outemu RED nie są złe, ciężko mi porównać do innych z racji że to pierwszy mechanik, siła nacisku nie jest wymagana ogromna,klawisze wchodzą lekko, dźwięk nie jest donośny.

 

Podsumowując kupiłem ostatecznie klawiaturę za 165zł z przesyłką, zakup uważam za dobry jak na chińczyka, myślę że pieniądze wydanie dobrze co do jakości, minusem może być to że kabel nie jest w oplocie ale idzie to przeżyć, osobiście polecam na pierwszego mechanika bo to dosyć dobra baza na posmakowanie mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry to drogo ciężko wybory ale sobie kaihua=kailh=Outemu tania np Genesis Thor 300 TKL Red (Red- minimalnie głośn, gry) jest od 160zł.

 

Co to Outemu Blue a Red to klone (Jest to odpowiednik budowa rożnie Cherry MX Blue a Cherry Mx Red)

Outemu is the closest clone to the Cherry MX Blue, but Cherry MX Blue isn’t terribly smooth at the beginning, so it feels like a waste to clone it so precisely, when one could be improving the design or doing something different. That said, keyboards using Outemu Blue switches are often extremely affordable, yet still provide an extremely comparable experience to more expensive models.

 

 

Logitech Romer-G switch

https://www.youtube.com/watch?v=c6bOlJPcXKY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...