Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makatanka

FX-8350 + GTX 1060 6GB od ZOTACA

Rekomendowane odpowiedzi

Masz absurdalne zużycie RAMu.

 

masz w rozdziałce 2560x1440:

 

US1gIAD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie doom ok 6.3 gb na fhd z ulta i tyle samo w 4k ;) przy kostce 16 gb

 

No po otwarciu z 10 zakładek firefox dobija do 7 gb w 4k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz absurdalne zużycie RAMu.

 

masz w rozdziałce 2560x1440:

 

https://i.imgur.com/US1gIAD.png

 

Chłopie no bądź że ludzki, tak się nie sprawdza użycia pamięci, zobacz sobie na ogólny, już 8GB w tym momencie cały system praktycznie posysa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie no bądź że ludzki, tak się nie sprawdza użycia pamięci, zobacz sobie na ogólny, już 8GB w tym momencie cały system praktycznie posysa.

 

to dlatego że mam ustawione w firefoxie dla zwiększenia szybkości multikartowania chyba x4, przez co firefox zabiera 4x tyle, co powinien :E (w tym okienku nie widać, ale mam odpalone jeszcze 4 wątki firefoxa;))

 

dziwi mnie trochę niemniej co piszecie, Dooma ograłem jeszcze na 8GB RAM i nie miałem nawet jednej ścinki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlatego że mam ustawione w firefoxie dla zwiększenia szybkości multikartowania chyba x4, przez co firefox zabiera 4x tyle, co powinien :E (w tym okienku nie widać, ale mam odpalone jeszcze 4 wątki firefoxa;))

 

dziwi mnie trochę niemniej co piszecie, Dooma ograłem jeszcze na 8GB RAM i nie miałem nawet jednej ścinki :)

Może ograłeś tego dooma w 640 na 480 i dlatego tak ci ładnie chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A grałeś na poziomie Koszmar? Grałeś z otworzonym FF w tle? Bo ja jestem kimś kto często alt+tabuje, nie umiem wytrzymać grać godzinę bez sprawdzenia pewnych rzeczy :D

 

Nie mówię, że dużo Doomowi na maxa brakuje by nigdy nic nie ścięło, więc może to być kwestia nawet wolnych 200mb - błąd pomiarowy związany z używaniem innych rzeczy. Mimo wszystko jak włączysz sobie pomiar wirtualnej pamięci w MSI Afterburnerze to nawet grając w FIFĘ razem potrafi dochodzić od 10,5 do 12-13GB użycia razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem koszmar z af16 i 4k i jest poniżej 7 gb ;)

 

Może ograłeś tego dooma w 640 na 480 i dlatego tak ci ładnie chodził

Prędzzej u ciebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grałeś na poziomie Koszmar? Grałeś z otworzonym FF w tle? Bo ja jestem kimś kto często alt+tabuje, nie umiem wytrzymać grać godzinę bez sprawdzenia pewnych rzeczy :D

Może rozwiązaniem byłaby tu wbudowana przeglądarka w nakładkę steamową. By coś na szybkiego sprawdzić, to lepsze rozwiązanie niż alt-tabowanie na pograniczu RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może rozwiązaniem byłaby tu wbudowana przeglądarka w nakładkę steamową. By coś na szybkiego sprawdzić, to lepsze rozwiązanie niż alt-tabowanie na pograniczu RAM.

 

Spoko by było, gdyby tylko ta przeglądarka była funkcjonalna jak normalna, czyli posiadała historię, zapamiętywanie haseł i loginów, czy zakładek (choć to może najmniej potrzebne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Chłopie no bądź że ludzki, tak się nie sprawdza użycia pamięci, zobacz sobie na ogólny, już 8GB w tym momencie cały system praktycznie posysa.

 

 

to dlatego że mam ustawione w firefoxie dla zwiększenia szybkości multikartowania chyba x4, przez co firefox zabiera 4x tyle, co powinien :E (w tym okienku nie widać, ale mam odpalone jeszcze 4 wątki firefoxa;))dziwi mnie trochę niemniej co piszecie, Dooma ograłem jeszcze na 8GB RAM i nie miałem nawet jednej ścinki :)

 

 

Może ograłeś tego dooma w 640 na 480 i dlatego tak ci ładnie chodził

 

Doom na fhd i 8GB RAM - bez ścinki najmniejszej,czemu takie bzdury piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam pisać nieprawdę? Pisze jak było - możesz wierzyć lub nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na to zerknąłem, nawet w wymagających miejscach/mapach w 1440p maxed sam doom raczdj nie przekracza 4gb. Wygląda na to, że w niektórych sytuacjach na vulkanie, podczas minimalizowania gry w magiczny sposób windows może dodać do procesu extra 2-3 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym ramem do Dooma, ja ograłem go na 6GB ramu,FHD,Mozilla z 4+ kartami,Borderless i jakoś żadnych przycinek nie miałem. Przy Doomie miałem okazję zobaczyć co powoduje brak Vramu pomiędzy 960 2GB a 1050TI 4gb, może Vram coś nie alokuje się dobrze jak masz takie problemy. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem koszmar z af16 i 4k i jest poniżej 7 gb ;)

 

 

Prędzzej u ciebie :E

ja gram typie w 1920x1200 na dellu 27 calowym lub 50 calowym tiviku od czasu do czasu w 4K np w gta 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4gb Doom? Chyba mierząc kalkulatorem. Zainstalujcie MSI Afterburner, to będą pomiary takie same jak u mnie.

 

A co do vramu to doskonale widc na filmie ze bierze ponad 3,9gb czyli calosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom na fhd i 8GB RAM - bez ścinki najmniejszej,czemu takie bzdury piszecie.

 

Ja bym się zapytał prędzej, jakim cudem ukończyłeś szkołę podstawową bez umiejętności władania taką funkcją jak czytanie ze zrozumieniem.

 

Doom bez większych problemów można ogrywać na 8GB, nie zmienia to faktu że gra włącznie z całym systemem potrafi zaciągnąć 6-7.5GB i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 16GB system/gra jest mniej oszczędny. Przy 8GB więcej danych pewnie ląduje w swapie. Na youtube jest gdzieś porównanie 8 vs 16. Różnice dochodzą do 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 16GB system/gra jest mniej oszczędny. Przy 8GB więcej danych pewnie ląduje w swapie. Na youtube jest gdzieś porównanie 8 vs 16. Różnice dochodzą do 1GB.

 

To akurat nie jest żadną nowością, natomiast do swapu i gry i tak pakują chore ilości danych nawet przy 32GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram typie w 1920x1200 na dellu 27 calowym lub 50 calowym tiviku od czasu do czasu w 4K np w gta 5

I to wszystko na R7 370 (kotlet HD7850) :lol2: :lol2: :lol2: Zmień forum trolu.

 

8GB RAMu wystarcza niemal do wszystkich gier, pod warunkiem nie odpalania w tle przeglądarki czy innego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB RAMu wystarcza niemal do wszystkich gier, pod warunkiem nie odpalania w tle przeglądarki czy innego softu.

 

no wlasnie i dlatego dobrze miec (jak np ja) 32gb szybkiej pamieci ram ddr3 1600mhz i problem z głowy z przeladarkami, kartami i apkami w tle podczas grania. taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i dlatego dobrze miec (jak np ja) 32gb szybkiej pamieci ram ddr3 1600mhz i problem z głowy z przeladarkami, kartami i apkami w tle podczas grania. taka prawda.

 

1600 MHz to było szybkie, ale 7 lat temu. To jest zwykła standardowa pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ma jakieś 1600 cl7, to wtedy jest szybsze od 2133 cl11 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi tam Wiesław tnie na ultra teksturach przy 8gb ram i 4 karta, wiec moze i jest sporo gier ktore chodza dobrze, ale sporo nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Płażyński chyba pracuje na wykreślenie z wyścigu o kandydaturę na Prezydenta RP z PiS-u na 2025 rok i zarazem dołączenie w tym gronie do Bocheńskiego, który już został skreślony z tego wyścigu przez wyraźną porażkę z Trzaskiem o Warszawę niecałe 2 tygodnie temu. Choć z drugiej strony do tego wyścigu podobno dołącza następny młody wypatrzony przez Kaczego. Jest to Jarosław Margielski, aktualny prezydent Otwocka. https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-plazynski-wywolal-polityczna-burze-w-pis-ujawniamy-tresc-rap,nId,7457432
    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...