Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wienzien1

Wymiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zmianą procesora obecnie 3570k, myślę nad zmianą na ryzena 5 1600 i podkręceniu go do 3.8-4.0 Ghz. Ewentualnie coś z Intela (tylko co ??). (płytę mam już upatrzoną MSI b350 tomahawk). Przeznaczenie głównie do gier. Grafika 1060 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zmianą procesora obecnie 3570k, myślę nad zmianą na ryzena 5 1600 i podkręceniu go do 3.8-4.0 Ghz. Ewentualnie coś z Intela (tylko co ??). (płytę mam już upatrzoną MSI b350 tomahawk). Przeznaczenie głównie do gier. Grafika 1060 6GB.

Osobiście polecam Ryzena, możesz wybrać też pcmate, to ta sama płyta co tomahawk, tylko bez podświetlenia czerwonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ryzena ale lepiej jak trochę dopłacisz do 1600x, jak nie masz budżetu to poczekaj trochę aż ceny ddr4 spadną.

Od intela to tak właściwie tylko i7-6700k (i5 odrzucam ze względu na wybór ryzena 5 1600), nic więcej nie ma bo ani x99 ani x299 nie będą opłacalne do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zmianą procesora obecnie 3570k, myślę nad zmianą na ryzena 5 1600 i podkręceniu go do 3.8-4.0 Ghz. Ewentualnie coś z Intela (tylko co ??). (płytę mam już upatrzoną MSI b350 tomahawk). Przeznaczenie głównie do gier. Grafika 1060 6GB.

 

Tomahawk jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zamiast dopłacać do wersji X lepiej dopłacić do szybszych RAMków albo lepszej mobo. X tylko jak ktoś wybitnie nie chce podkręcać, i wtedy nawet B320 styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem kilka tygodni temu R5 1600, B350 PC MATE i 8GB 2400MHz - w sumie wydałem około 1550 zł. Nie ma sensu dopłacać do droższego modelu (czy to płyty czy CPU - no chyba, że chcemy mieć podświetlenie led na mobo ;) ). Procek kręci się u mnie do 3.95GHz przy 1.33V w biosie. Ramy idą na 3200 MHz. Czego chcieć więcej?

 

Jedyne co mnie denerwuje to, że w PC MATE mocno grzeje się chipset - ale wydaję mi się, że nastała taka era gdzie zamiast dawać dobre radiatory producenci wolą dać zwykły blok z aluminium bez żadnych żeberek, bo lepiej wygląda.

 

 

Chyba tylko Threadrippera 1950X :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypowiedzieli się posiadacze Ryzenów.

Owszem, całkiem niezłe procki, ale na łeb bije je i5 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie denerwuje to, że w PC MATE mocno grzeje się chipset - ale wydaję mi się, że nastała taka era gdzie zamiast dawać dobre radiatory producenci wolą dać zwykły blok z aluminium bez żadnych żeberek, bo lepiej wygląda.

 

I dlatego właśnie warto dopłacić do lepszej mobo :P Zresztą chipset to pikuś, bardziej chodzi o sekcję zasilania.

 

Poza tym sporo się naczytałem o problemach z biosem na Asrokach, i właśnie przegrzewających MSI. Nie zmuszam oczywiście do pójścia moją drogą (słabszy proc ale lepsza mobo), jednak dla mnie to wydaje się rozsądniejsze zagranie - procka znacznie łatwiej zmienić niż mobacza. Psychicznie też - bo potem jest tak "eeee no kurde średnia ta płytka ale nie chce mi się grzebać z całym kompem, kabelków układać itd." (że np o LC już w ogóle nie wspomnę...)

 

EDYD

 

Czeryboj zawsze w formie :E Mój link 

 

Aaaaa, chyba że chodziło Ci o to że 8400 jest lepszy niż mój 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypowiedzieli się posiadacze Ryzenów.

Owszem, całkiem niezłe procki, ale na łeb bije je i5 8400.

W grach owszem, ale gdy wykorzystywane sa wszystkie rdzenie to Ryzen odskakuje o jakieś 30% na tych samych taktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiam się nad zmianą procesora obecnie 3570k, myślę nad zmianą na ryzena 5 1600 i podkręceniu go do 3.8-4.0 Ghz. Ewentualnie coś z Intela (tylko co ??). (płytę mam już upatrzoną MSI b350 tomahawk). Przeznaczenie głównie do gier. Grafika 1060 6GB.

 

i5 8400, najlepiej z tańszą płytą.

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDYD

 

Czeryboj zawsze w formie :E Mój link 

 

Aaaaa, chyba że chodziło Ci o to że 8400 jest lepszy niż mój 1400

 

No i co wynika z Twojego linku? To, że i5 w grach jest szybszy, zatem potwierdzasz?

Wybór i3 8100 vs R5 1600, to można by się zastanowić, i5 8400 > wszystko od AMD do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier to i5 8400, ale przy GTX 1060 różnicy między Ryzenem nie będzie widać, za to w codziennym użytkowaniu na pewno ;)

 

Nie wspominam o tym, że LGA 1151 to martwa podstawka na tą chwilę, a nie ma na nią tanich płyt (póki co).

 

Dobrze, że dałeś link to testu z Fallouta 4 korzystającego w głównej mierze z 2 rdzeni.

 

Mój link

 

Test z Crysisa 3, korzystającego z większej ilosci wątków.

 

Pomijam, że na Reddicie zarzucano tym testom brak rzetelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier to i5 8400, ale przy GTX 1060 różnicy między Ryzenem nie będzie widać, za to w codziennym użytkowaniu na pewno ;)

 

Co masz na myśli "codzienne użytkowanie?" Będzie Ci się szybciej "Mój komputer" otwierał? :E

 

E: Zaraz się zacznie szczątkowe wyciąganie testów pod ryzena. Crysis 3 - nie mogę 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czery, zupełnie mnie nie zrozumiałeś. W sensie chociażby wykresów. Już nie mówię żebyś tekst przeczytał. Ale Ci się nie chciało nawet na słupki spojrzeć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czery, zupełnie mnie nie zrozumiałeś. W sensie chociażby wykresów. Już nie mówię żebyś tekst przeczytał. Ale Ci się nie chciało nawet na słupki spojrzeć :E

 

No widzę, i w dalszym ciąu w ogólnym rozrachunku i5 wypada lepiej, poza tym ten test jest mooooooooooocno pod amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli "codzienne użytkowanie?" Będzie Ci się szybciej "Mój komputer" otwiera? :E

Nie lubię słabych trolli, ale wyjątkowo Ci odpowiem ;)

Ryzen pozwoli robić na kompie wiecęj czynności jednocześnie, (bez zamulania) niż i5 8400.

 

Edit: poza tym widzę, że nie załapałeś ironii z testem Crysis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię słabych trolli, ale wyjątkowo Ci odpowiem ;)

Ryzen pozwoli robić na kompie wiecęj czynności jednocześnie, (bez zamulania) niż i5 8400.

 

:rotfl:

 

Tzn jakich czynności? i5 8400 ma również 6 rdzeni i to znacznie mocniejszych.

 

Co do gier, to sobie popatrz: Hitman, RoTR, W3, WD2, DeusEX - różnice na poziomie 20+fps, gdzie Ryzen 1600 spada poniżej 60fps.

 

E: Ułatwię Wam patrzenie na wykresy:

i5 8400 vs R5 1600

BF1 - 147 vs 112

Dishonored- 2 - 73 vs 50

DeusEX- 71 vs 53

Fallout 4- 49 vs 35

Hitman- 65 vs 38

RoTR- 80 vs 60

WD2- 67 vs 54

W3- 101 vs 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. odpal sobie streama na takim komputerze z jakiejś procesorolubnej gry. Do tego podgląd w przeglądarce i parę innych prgramów do obróbki dźwięku w loocie i zobaczysz co miałem na myśli.

 

Od siebie polecam Ryzena 1600, i5 8400nie odradzam - nie użytkowałem, więc nie mogę obiektywnie się wypowiedzieć na temat tego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żenujące Czeryboj, serio. Ale OK. Pokaż mi tylko bicie na głowę - bo o biciu na głowę mówiłeś.

 

Avg_1080.png

 

 

 

Avg_1440.png

 

 

 

W FHD przewaga kilku %. W WQHD żadnych różnic.

 

Co miałeś na myśli test mocno pod AMD? Dobór gier?

 

Już nawet nie wspominam o aktualnych cenach 8400 i Z370. 8400 to b fajny proc i słusznie zyskuje mega popularność. Ale z podkręconym 1600 idzie praktycznie łeb w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. odpal sobie streama na takim komputerze z jakiejś procesorolubnej gry. Do tego podgląd w przeglądarce i parę innych prgramów do obróbki dźwięku w loocie i zobaczysz co miałem na myśli.

 

Od siebie polecam Ryzena 1600, i5 8400nie odradzam - nie użytkowałem, więc nie mogę obiektywnie się wypowiedzieć na temat tego CPU.

 

Weź wyjdź człowieku, już nie wiesz co masz wymyślić aby obronić Ryzenka.

 

Przypomnę Ci post autora:

 

Witam, zastanawiam się nad zmianą procesora obecnie 3570k, myślę nad zmianą na ryzena 5 1600 i podkręceniu go do 3.8-4.0 Ghz. Ewentualnie coś z Intela (tylko co ??). (płytę mam już upatrzoną MSI b350 tomahawk). Przeznaczenie głównie do gier. Grafika 1060 6GB.

 

Coś jeszcze? Może niech kupi Ryzena, bo lepiej wypakowuje RaRy? :E

 

To jest żenujące Czeryboj, serio. Ale OK. Pokaż mi tylko bicie na głowę - bo o biciu na głowę mówiłeś.

 

Avg_1080.png

 

 

 

Avg_1440.png

 

 

 

W FHD przewaga kilku %. W WQHD żadnych różnic.

 

Co miałeś na myśli test mocno pod AMD? Dobór gier?

 

Już nawet nie wspominam o aktualnych cenach 8400 i Z370. 8400 to b fajny proc i słusznie zyskuje mega popularność. Ale z podkręconym 1600 idzie praktycznie łeb w łeb.

 

i5 8400 vs R5 1600

BF1 - 147 vs 112

Dishonored- 2 - 73 vs 50

DeusEX- 71 vs 53

Fallout 4- 49 vs 35

Hitman- 65 vs 38

RoTR- 80 vs 60

WD2- 67 vs 54

W3- 101 vs 80

 

Źródło:

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_8400_vs_amd_ryzen_5_1600_wojna_szesciu_rdzeni?page=0,19

 

Twoj link to AMDlubne forum, poza tym test na Vega64 i dobrane gry, gdzie AMD jakoś tam intela podgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zupełnie przypadkowo wybrałeś testy w FHD i bez OC Ryzena.

 

I ty masz czelność zarzucać innym stronniczość.

 

Nara trolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wyjdź człowieku, już nie wiesz co masz wymyślić aby obronić Ryzenka.

 

Przypomnę Ci post autora:

 

 

 

Coś jeszcze? Może niech kupi Ryzena, bo lepiej wypakowuje RaRy? :E

 

 

Ja tylko stwierdzam fakty, pokaż mi gdzie napisałem, że Ryzen jest lepszy do pure gamingu od i5 8400?

Natomiast Ty przyszedłeś tu tylko trollować i psioczyć na Ryzena.

 

 

I5 8400:

Bardzo dobra wydajność w większości gier

Dobra wydajność w programach

Martwa podstawka LGA 1151

Wymaga drogiej płyty, (brak tańszych)

 

R5 1600:

Dobra wydajność w grach

Bardzo dobra wydajność w programach

Podstawka AM4 ze wsparciem nowych generacji procesorów do 2020r.

Można podkręcać na dość tanich płytach (ok 350 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, prawda w oczy kole.

Dorzuć sobie te 2-4fpsy do wyniku Ryzena po OC- dalej pogrom i5.

 

Niestety podjąłeś dyskusję, polecając Ryzena do gier, co jest błędem - zobacz sobie dział "zestawy komputerowe", jakoś tam nikt nie poleca R5 1600 do gier w budżecie, gdzie zmieści się i5 8400.

 

Ale czego się spodziewać po gościu, co paruję Ryzena 1400 z GTXem 1070.

 

Ja tylko stwierdzam fakty, pokaż mi gdzie napisałem, że Ryzen jest lepszy do pure gamingu od i5 8400?

Natomiast Ty przyszedłeś tu tylko trollować i psioczyć na Ryzena.

 

 

I5 8400:

Bardzo dobra wydajność w większości gier

Dobra wydajność w programach

Martwa podstawka LGA 1151

Wymaga drogiej płyty, (brak tańszych)

 

R5 1600:

Dobra wydajność w grach

Bardzo dobra wydajność w programach

Podstawka AM4 ze wsparciem nowych generacji procesorów do 2020r.

Można podkręcać na dość tanich płytach (ok 350 zł)

 

1. Zgadza się Ryzen radzi sobie jakoś w grach, ale GRACZ wybierający PC do gier wybierze i5, bo jest 30% wydajniejsza.

2. Autor nie korzysta z programów, a jak skorzysta, to nie zauważy różnicy między ich działaniem. Żadne PRO nie wchodzi tu w grę, zatem wywalamy.

3. Płytka Z370 pod i5 8400 jest martwa? Potem może wsadzić sobie i7 8700K(a może i nextgen?), który miażdży na dzień dzisiejszy wszystko od AMD.(w grach)

Ponadto - Daj namiar na wróżkę Skąd wiesz, że AM4 będzie kompatybilne z Ryzenem refresh/II? Może będzie AM4, ale tak jak w w nowych Core'ach 8gen, trzeba będzie kupić mobo z nowym chipsetem? Nie jest pewne, czy kupując teraz płytę na AM4 nie czeka Cię jej wymiana przy nowym Gen. Ryzenów. Zatem kolejny argument z pupy trochę.

4. Co z tego, że można podkręcić? No można, aby zmniejszyć przewagę i5 w grach o kilka %, co nie zmienia faktu, że i5 8400 dalej gniecie R5 1600.

 

Od siebie polecam Ryzena 1600, i5 8400nie odradzam - nie użytkowałem, więc nie mogę obiektywnie się wypowiedzieć na temat tego CPU.

 

Tu napisałeś, że polecasz do gamingu ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, prawda w oczy kole.

Dorzuć sobie te 2-4fpsy do wyniku Ryzena - dalej pogrom i5.

 

Niestety podjąłeś dyskusję, polecając Ryzena do gier, co jest błędem - zobacz sobie dział "zestawy komputerowe", jakoś tam nikt nie poleca R5 1600 do gier w budżecie, gdzie zmieści się i5 8400.

 

Ale czego się spodziewać po gości, co paruję Ryzena 1400 z GTXem 1070.

Większość gości co tam doradza, dostaje profity z odpowiednich sklepów, teraz mamy "podatek od nowości"w sklepach w przypadku nowych Inteli, więc nie ma się co dziwić, że procki 8 generacji są cały czas polecane. Generalnie Ryzen wypada znacznie lepiej pod względem wskaźnika CENA/WYDAJNOŚĆ, do tego masz jeszcze możliwość OC w duuużo niższej cenie. Intel jest lepszy wydajnościowo w grach, ale cena nie usprawiedliwia moim zdaniem jego wyboru, nie wspominając o monopolistycznej polityce/ złej polityce względem klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...