Skocz do zawartości
Pulpit

Steam - Temat Główny + FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

I co masz już? Jak wrażenia?

No mam, ale nie było czasu bo grałem w Death Stranding :E

 

Teraz podłączyłem na jakieś 40minut czy może nawet godzinkę, więc na szybko bez ładu i składu :E.

 

Pad działa out of box w windzie. Podłączasz pod USB i latasz po całej windzie jak chcesz i gdzie chcesz.

 

Pod TV Samsunga również, podłączam i działa, wszystkie apki z smart TV bezproblemowo i wygodnie śmigają, netflixy, youtube, przeglądarka przełączanie się itd.

 

 

Gry:

Takie gry jak strategie np. Heroes 3 to bajka, pięknie można grać z fotela, kanapy jak kto woli.

 

Odpaliłem również starego dooma 3, już po 3-4 minutach jakieś headshoty wchodziły, ale żeby to dobrze szło to tutaj potrzeba na pewno sporo treningu, ale ja osobiście do gier z elementami strzelania jak RDR2 na ten moment zostanę przy padzie xbox one/DS4, mam je już wytrenowane.

 

 

Jakość wykonania i działanie:

Pad jest częściowo wykonany(ma takie wstawki na froncie, nie wiem po co :E) z świecącego plastiku co wygląda nieco tandetnie względem bardziej matowych ps4/xbox

 

Głośność przycisków:

Triggery są porównywalnie głośne jak pad xbox one, mają trochę mniejszy skok i mają swojego rodzaju martwy punkt, gdy go przekraczamy(podczas mocniejszego naciśnięcia) to słyszymy głośniejszy klik, służy to np. do klikania jak myszką. W grach nie wiem jeszcze czy i jakie może mieć zastosowanie oprócz klikania myszką.

 

Bumpery też mają wyraźny klik, trochę podobny do pada od x one, ale trochę głośniejszy.

 

Przyciski ABYX są ciche, minimalnie cichsze jak w padzie x one.

 

Touchpady bardzo przyjemne, fajnie mruczą przy smyraniu :E ten symulujący myszkę całkiem precyzyjny, ale jak nim klikamy to już słychać bardzo wyraźny klik.

 

Gałka jak w xbox one.

 

Podsumowując:

Coś więcej być może napiszę jak siądę do jakiejś dłuższej partyjki, ale jak na razie to ogólnie widzę zalety, na pewno przyda się do kanapowych strategi, RPG etc. nie wspierających natywnie pada. Do gier z elementami strzelania nie wiem, zobaczymy jak go wytrenuję. No i na pewno od czasu do czasu zastąpię pilota w TV tym padem. No i jeszcze ergonomia, pad leży dobrze w dłoniach, w sumie od pierwszego wzięcia w łapy nie miałem praktycznie żadnych problemów, aby się nim wygodnie i instynktownie posługiwać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że branie czegoś tylko, żeby to potem sprzedać wali cebulą. :thumbdown:

 

I to zgniłą cebulą, co niektórzy to poszaleli, pada dało się za ~70 dyszek kupić, a tu wystawiają za 200 zł :lol2:

Dobrze że mi wystarcza pad od Xone nie musiałem się z cebulą bić o zakup :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mi wystarcza pad od Xone nie musiałem się z cebulą bić o zakup :E

Ja to już powoli się czaję na jakieś promo na Xbox Elite 2 :E, teraz na biurku leży 3 pady :lol2:, a trzy zapasowe na półce przy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Brawo! Zawsze byłeś i będziesz cebulą, żal mi cię...

Jeszcze się tym chwali, co za łeb...

 

Dlaczego mnie nazywasz cebulą? Wiesz w ogóle kto jest cebulą? Gościu nie znasz mnie i piszesz takie dziecinne rzeczy. .. Pewnie żal du..pe ściska, co :). Przykre to jest..Jakbyś nie wiedział to ja jestem przeciwieństwiem cebulowania :). Kupowałem dla siebie, ale nie przypadł mi do gustu to sprzedałem. W czym problem? I nie życzę sobie byś mnie wyzywał i krytykował publicznie.

 

 

Pod TV Samsunga również, podłączam i działa, wszystkie apki z smart TV bezproblemowo i wygodnie śmigają, netflixy, youtube, przeglądarka przełączanie się itd.

 

 

Ale chyba każdy pad - na przykład Dualshock lub pad od Xbox działają na każdym TV który ma bluetooth? U mnie na Sony one działały bez problemów. Więc to żadna nowość jeśli chodzi o kontroler Steam :)

 

Jeśli chodzi o przyciski oraz ich głośność to dualshocki są najlepej zaprojektowane.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już powoli się czaję na jakieś promo na Xbox Elite 2 :E, teraz na biurku leży 3 pady :lol2:, a trzy zapasowe na półce przy TV.

 

Elitkami się interesowałem, ale ich awaryjność to spory problem, nawet poprawione wersje nadal mają sporo przypadłości. Myślę że warto poczekać na 2020 rok i nowe konsole, być może M$ zaskoczy i pady o funkcjonalności elitek trafią wreszcie do standardowego sektora co pozwoli na ich spopularyzowanie, obniżenie kosztów i poprawienie konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie nazywasz cebulą? Wiesz w ogóle kto jest cebulą? Gościu nie znasz mnie i piszesz takie dziecinne rzeczy. .. Pewnie żal du..pe ściska, co :). Przykre to jest..Jakbyś nie wiedział to ja jestem przeciwieństwiem cebulowania :). Kupowałem dla siebie, ale nie przypadł mi do gustu to sprzedałem. W czym problem? I nie życzę sobie byś mnie wyzywał i krytykował publicznie.

 

 

 

Ale chyba każdy pad - na przykład Dualshock lub pad od Xbox działają na każdym TV który ma bluetooth? U mnie na Sony one działały bez problemów. Więc to żadna nowość jeśli chodzi o kontroler Steam :)

 

Jeśli chodzi o przyciski oraz ich głośność to dualshocki są najlepej zaprojektowane.

 

Jesteś przeciwieństwiem cebuli? To jak to nazwiesz, kupię coś za 70 zł, a później sprzedam za 200? To jest właśnie cebula, wyszukasz oferty po taniości i sprzedasz z 60% zyskiem? Okazja nie, cebula 100 %...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jesteś przeciwieństwiem cebuli? To jak to nazwiesz, kupię coś za 70 zł, a później sprzedam za 200? To jest właśnie cebula, wyszukasz oferty po taniości i sprzedasz z 60% zyskiem? Okazja nie, cebula 100 %...

 

Cebula? Jezu jak na nienawidzę takich określeń - to takie dziecinne i zarazem żałosne.. A w ogóle wiesz co oznacza ten slang? Połowa z was pewnie nie wie. pozwole sobie wkleić definicje.

Cebula w większości przypadków jest określeniem negatywnym i jest wyrazem opinii, że ktoś jest prostakiem, kombinatorem i nie potrafi się stosownie zachować. Osoba, którą określa się mianem „cebulaka” wszędzie próbuje znaleźć sposoby, żeby zaoszczędzić lub pójść na skróty. Często osoba taka próbuje osiągnąć te cele w takich sytuacjach i za pomocą takich metod, jakich bardziej obyty człowiek wstydziłby się użyć. Typowymi przykładami „cebulactwa” jest chociażby wykradanie rzeczy, które i tak udostępnione są za darmo, jak np. darmowe cukierki podczas promocji w sklepie itp.

 

Dodatkowy przykład prawdziwego cebulaka to na przykład osoby. OStatnio byłem w restauracji i paru klientów oszukało kelnera. Nie bede pisał tego szczegółow. Ale jak wyszedłem na fajke to smiali sie ze oszukali go w ten sposób aby się najeść i nie zapłacić.

 

I to co podkreśliłem to jest przeciwieństwo mojej osoby. A to, że raz sprzedałem sprzet przy którym zarobiłem nie oznacza iż jestem kombinatorem i jakimś cebulakiem. Dodatkowo użytkownik Scratix Sratix pisał powyżej bzdury, określając mnie że zawsze byłem cebulakiem. Chamskie i nieładne zachowanie tego użytkownika. Zgłosiłem to by zrobili z postem porządek ale jak widać na forum brakuje porządku - ale mi to tam zwisa.

 

Podejrzewam, że ty i wielu innych którzy mieliby podobna sytuację do mnie czyli - nie spodobał sie sprzet to go sprzedać z zyskiem. I każdy by tak zrobił. Tylko akurat dziwie sie, czemu wolą akurat krytykować zamiast siedzieć cicho.. No ale to jest własnie wada internetu. w Realu siedzieli by jak ciche baranki :D

 

Elitkami się interesowałem, ale ich awaryjność to spory problem, nawet poprawione wersje nadal mają sporo przypadłości. Myślę że warto poczekać na 2020 rok i nowe konsole, być może M$ zaskoczy i pady o funkcjonalności elitek trafią wreszcie do standardowego sektora co pozwoli na ich spopularyzowanie, obniżenie kosztów i poprawienie konstrukcji.

 

A ja własnie planowałem kupić Elitke do PC.. skąd wiesz o tych awaryjności? Niby są to drozsze modele od zwykłych padów - sądziłem, że są lepsze.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba każdy pad - na przykład Dualshock lub pad od Xbox działają na każdym TV który ma bluetooth? U mnie na Sony one działały bez problemów. Więc to żadna nowość jeśli chodzi o kontroler Steam :)

 

Jeśli chodzi o przyciski oraz ich głośność to dualshocki są najlepej zaprojektowane.

 

Nie ma porównania i nie działa plug&play. SC symuluję działanie klawiatury i myszy, więc podłączasz i jak na myszy wszystkie apki sobie wygodnie ogarniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie ma porównania i nie działa plug&play. SC symuluję działanie klawiatury i myszy, więc podłączasz i jak na myszy wszystkie apki sobie wygodnie ogarniasz.

 

Może Dualshocki maja jakas wspołprace z TV Sony. Dlatego .. Bo wiem ze bawiłem sie z padem na TV i działa super tak jak mówisz.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Dualshocki maja jakas wspołprace z TV Sony. Dlatego .. Bo wiem ze bawiłem sie z padem na TV i działa super tak jak mówisz.

 

Dualshock działa z każdym TV co obsługuję pada i jak go sparujesz.

 

Nie czytasz co wyżej napisałem. Nie ma porównania. Większość TV obsługuję klawe i myche. SC podłączasz, nic nie parujesz plug&play i lecisz, za pomocą jego myszkowego touchpada możesz sobie obsługiwać apki jak myszką/kursorem, youtube, netflix przeglądarka, cały smart TV itd. Znacznie wygodniej i szybciej.

 

Podłączenie zwykłego pada niczym się nie różni jakbyś korzystał z pilota po prostu zamiast strzałkami na pilocie, przeskakujesz strzałkami na padzie po okienkach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce ktoś skina na tego SC? CSGO Grey, oddam za KW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dualshock działa z każdym TV co obsługuję pada i jak go sparujesz.

 

Nie czytasz co wyżej napisałem. Nie ma porównania. Większość TV obsługuję klawe i myche. SC podłączasz, nic nie parujesz plug&play i lecisz, za pomocą jego myszkowego touchpada możesz sobie obsługiwać apki jak myszką/kursorem, youtube, netflix przeglądarka, cały smart TV itd. Znacznie wygodniej i szybciej.

 

Podłączenie zwykłego pada niczym się nie różni jakbyś korzystał z pilota po prostu zamiast strzałkami na pilocie, przeskakujesz strzałkami na padzie po okienkach.

 

W sumie tak ale po co myszka w TV?:> Zwykły pad np dualshock oferuje to samo co pilot czyli tak jak piszesz. I po co wiecej rzeczy? No chyba, ze ktoś gra w gry na Smart TV / Android TV. Bo tak to przeciez np obsługa netflixa czy innych apek nie ma znaczenia czy robisz to przyciskami czy touchpadem.

 

Aplikacje pokroju Netflix są tak zaprojektowane ze obsługa pilotem jest wygodna i nie potrzeba niczego więcej.. Chyba, że się myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na Steam dosyć tanio "Prince of Persia" z 2008 roku. Myslałem, że do gry będzie potrzebny odpalony Uplay, ale nie, gra się uruchomiła, wybrałem "nową grę" i czekam ... Czekam i czekam i nic. Gra się cały czas wczytuje. Wyszedłem z gry i sprawdziłem spójność plików i od tek pory jest jeszcze gorzej, bo gra nie wchodzi już nawet do menu. Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie dały, nadal to samo. Wraz z grą zainstalowały się jakieś dodatkowe programy, tylko nie pamiętam, co to było? Przy drugiej instalacji już nie wyskoczyły, może jakby je usunąć, to gra by ruszyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zakupiłem na Steam dosyć tanio "Prince of Persia" z 2008 roku. Myslałem, że do gry będzie potrzebny odpalony Uplay, ale nie, gra się uruchomiła, wybrałem "nową grę" i czekam ... Czekam i czekam i nic. Gra się cały czas wczytuje. Wyszedłem z gry i sprawdziłem spójność plików i od tek pory jest jeszcze gorzej, bo gra nie wchodzi już nawet do menu. Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie dały, nadal to samo. Wraz z grą zainstalowały się jakieś dodatkowe programy, tylko nie pamiętam, co to było? Przy drugiej instalacji już nie wyskoczyły, może jakby je usunąć, to gra by ruszyła?

 

Zmień zgodność np z Win XP/Vista lub 7. Robisz to we właściwościach .exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem grę na dysk C i dałem zgodność z win 7 i gra znowu weszła do menu ale nadal nie chce się wczytać, ciągle jest napis: Loading Into the Storm. Spróbuje jeszcze dać zgodność z vistą i z xp. Przy zgodności z XP gra się w ogole nie uruchamia, przy zgodności z Vistą gra uparcie każe mi wczytywać save, którego nie mam ... W końcu odpala niby grę ale chyba próbuje wczytać save. Nowej gry nie da się odpalić, bo od razu wychodzi prośba o wczytanie save.

Próbowałem zgodności z Windows 8, 7 , Vista i XP i nic tego. Przy zgodności z XP oraz jako administrator system pyta, czy chcę dokonać zmian, wychodzi, że wydawca gry jest nieznany, klikam, ze tak, coś tam się mieli na Steam i od nowa uruchamia cały launcher gry i nic z tego.

Gra ma zamrożone okno wczytywania, bo na początku obraca się ikonka ale po chwili nieruchomieje i gra się nie wczytuje, najdłużej czekałem pół godziny.

Znalazłem taki fragment recenzji na Steam:

 

Gra ma problem z działaniem pod Windows 10 - uruchamia się, dało się pograć kilka minut, po czym wczytanie save'a trwa w nieskończoność.
Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Steam w wymaganiach sprzętowych pisze:

 

OS: Windows® XP/Windows Vista® (only)

 

czyli gra w ogóle nie powinna działać na innym systemie? Na Uplay w ogóle nie ma wymagań sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wam ściąganie ze Steam idzie jak krew z nosa?

Czechy, Austria, Frankfurt, WArszawa... to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zakupiłem na Steam dosyć tanio "Prince of Persia" z 2008 roku. Myslałem, że do gry będzie potrzebny odpalony Uplay, ale nie, gra się uruchomiła, wybrałem "nową grę" i czekam ... Czekam i czekam i nic. Gra się cały czas wczytuje. Wyszedłem z gry i sprawdziłem spójność plików i od tek pory jest jeszcze gorzej, bo gra nie wchodzi już nawet do menu. Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie dały, nadal to samo. Wraz z grą zainstalowały się jakieś dodatkowe programy, tylko nie pamiętam, co to było? Przy drugiej instalacji już nie wyskoczyły, może jakby je usunąć, to gra by ruszyła?

 

U mnie wersja GOG normalnie chodzi na Win10.

 

Włącz vsync z launchera.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nawet nie wiedziałem, że dzisiaj świąteczna wyprzedaż na steam się zaczyna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle Realms trafiło na Steam. chyba przy żadnym RTS nie spędziłem nawet połowy czasu co przy BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, swego czasu też przegrałem w niej sporo godzin.

Działa w niej multi?

Wolałem ją od W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem ze steam'em, kupiłem FM20 zainstalowałem steam i chciałem się zalogować, niestety bez powodzenia i tak od 2 godzin:

 

 

b6eed2491c854.jpg

 

Windows 7 64 bit

 

Reinstalka nie pomaga,czyszczenie systemu też....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś współdzielone konto na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś współdzielone konto na allegro?

 

 

Wcześniej tak,teraz nowe założone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno hasło zmienione. Kup grę normalnie na Steam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...