Skocz do zawartości
Pulpit

Steam - Temat Główny + FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

pewno hasło zmienione. Kup grę normalnie na Steam...

 

 

Kupiłem grę normalnie w pudełku.Chciałem zainstalować na PC, nie działa na laptopie śmiga,normalnie się loguje,tyle że tam nie pogram bo słaby laptop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje mozliwosc legalnego zakupu gry poza steam? sa jakies legalne sklepy z kluczami? nie mowie tu o allegro itp tylko cos w 100% legalnego gdzie nie bedzie ryzyka ze moga zablokowac konto itp ?? czy np zakup w sklepie keye.pl to w 100% legalny zakup?

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio keye nie sa do konca legalnym sklepem? Podobno to najwiekszy polski sklep tego typu. Kupowal ktos gry na steam z keye.pl i moze sie wypowiedziec czy byly jakies problemy??bo ceny maja dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio keye nie sa do konca legalnym sklepem? Podobno to najwiekszy polski sklep tego typu. Kupowal ktos gry na steam z keye.pl i moze sie wypowiedziec czy byly jakies problemy??bo ceny maja dobre

 

Działać będzie na 99.9%. Oni po prostu skupują te globalne klucze przeważnie z pudełek w różnych rejonach świata gdzie jest taniej i sprzedają drożej w Polsce.

 

Ale z tego co widzę to nie są oficjalnymi partnerami platform na które sprzedają klucze. Nie znam wszystkich sklepów autoryzowanych przez steam, ale patrząc na te keye to sprzedają np. klucze uplay, a nie ma ich na autoryzowanej liście ubi

https://support.ubisoft.com/en-gb/Faqs/000023753/Approved-digital-distributors-of-Ubisoft-games

 

Tak samo nie mogę znaleźć potwierdzenia, autoryzacji przez inne sklepy, więc na 99% działają tak jak napisałem wyżej, sprzedaż takich kluczy nie jest nie legalna, ale pochodzą z takiego źródła jak wyżej pisałem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie na 99.9%. Oni po prostu skupują te globalne klucze przeważnie z pudełek w różnych rejonach świata gdzie jest taniej i sprzedają drożej w Polsce.

 

Ale z tego co widzę to nie są oficjalnymi partnerami platform na które sprzedają klucze. Nie znam wszystkich sklepów autoryzowanych przez steam, ale patrząc na te keye to sprzedają np. klucze uplay, a nie ma ich na autoryzowanej liście ubi

https://support.ubisoft.com/en-gb/Faqs/000023753/Approved-digital-distributors-of-Ubisoft-games

 

Tak samo nie mogę znaleźć potwierdzenia, autoryzacji przez inne sklepy, więc na 99% działają tak jak napisałem wyżej, sprzedaż takich kluczy nie jest nie legalna, ale pochodzą z takiego źródła jak wyżej pisałem.

Hmmm czyli jest niby mozliwosc ze steam sie moze doczepic do klucza z keye.pl? Czytalem gdzies wywiad z gosciem z keye.pl i mowil ze sa najwiekszym sklepem w polsce kupuja duze ilosci i dlatego moga sprzedawac w dobrych cenach... sam juz nie wiem co zrobic bo roznice na grach to ok 50-100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przy niektórych kluczach tak, w praktyce to się bardzo rzadko przytrafia. Jak pisałem nie wygląda, aby byli oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem gier którejkolwiek z platform na które sprzedają klucze.

 

Takich sklepów jest cała masa np cdkeys, skupują tańsze klucze globalne często z pudełek np. z Rosji, Turcji, Indii itd. i następnie sprzedają je w Polsce/Europie, do tego często kombinują z vatem, który jest 0% i jest taniej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przy niektórych kluczach tak, w praktyce to się bardzo rzadko przytrafia. Jak pisałem nie wygląda, aby byli oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem gier którejkolwiek z platform na które sprzedają klucze.

 

Takich sklepów jest cała masa np cdkeys, skupują tańsze klucze globalne często z pudełek np. z Rosji, Turcji, Indii itd. i następnie sprzedają je w Polsce/Europie, do tego często kombinują z vatem, który jest 0% i jest taniej.

Z cdkeys kupiłem trochę gier, steam się nigdy nie doczepił do tego, mam te gry na koncie cały czas wszystko działa, co innego g2a itd z takich źródeł lepiej nie brać kluczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki klucze są z oficjalnych pudełek to się nie doczepią, sam też mam kilka gier z cdkeys, u nich chyba nigdy nie było żadnych afer, jak np. na g2a, który np. jakiś czas temu sprzedawał kradzione klucze steam do metro, które zostały szybciutko po blokowane przez steam.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto miał kupić, to już raczej kupił ;)

Sam w GTA 5 jeszcze się nie zaopatrzyłem, to trzeba będzie przed 10-rocznicą wydania dokonać zakupu, bo też zablokują :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zniknęła również z sklepu Rockstara. Oficjalnie chyba nic nie wiadomo, ludzie podejrzewają, że zdjęli tą grę, aby wywalić już nie wspierany przez microsoft Games for Windows Live i zrobić porządek z licencjami/muzyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze w to wątpię. Inna sprawa, że GTA IV ma podobno ogromne problemy z nowszymi grafikami, przez co nawet nie da się ukończyć gier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej misji nie dało się zrobić z (chyba) odblokowanym FPS - Niko nie łapał/nie wspinał się do helikoptera.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jak w grze zrobię screena to po wyjściu z gry nie otwiera mi się to okienko ze zrobionymi screenami. Ktoś coś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pozmieniali i nie ma już tego okienka, a screeny nie zapisują się na głównym profilu. Co ciekawe jednak, wszystkie się zapisują na kompie, a dodatkowo są też na naszym Steam, ale tylko jak się kliknie na wybraną grę.

 

Nie wiem czy da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji zapisywania screenów - bardziej mi ona odpowiadała gdyż po wyjściu z gry mogłem poprzeglądać i zapisać tylko te, które ostatecznie wyszły tak jak chciałem. Minusem starego rozwiązania było to, że jak gra mi scrashowała to traciłem wszystkie screeny, które zrobiłem w tej sesji (przynajmniej tak mi się wydaje bo może na dysku mi się zapisywały, w sumie nigdy tego nie sprawdziłem) gdyż nie pojawiało się okienko ich zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nic nie crashowało, a screenów robię czasem co chwila. Tak teraz nie wyskakuje okienko, ale można je wywołać samemu klikając i przeglądając screeny, można je wysłać, wejść do katalogu, czy usuwać.

 

Tutaj z prawej strony, można je przywołać się kliknie.

https://i.imgur.com/9bC7VYi.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy jak kupię grę w Steam lub GOG to jak zacznę w nią grać na Macu, będę mógł kontynuować na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No własnie u mnie też steam wariuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie o ile zalogować się da to nie łączy się z listą znajomych i Steam Cloud.

Edit: Właśnie zaskoczyło.

Edytowane przez voltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czy istnieje możliwość zresetowania naliczonych godzin przy niektórych grach na Steam? Nie chce mi się pisać do techników i prosić. Może jest szansa by samemu, ręcznie to zrobić? Bo mam jedną gre gdzie naliczono mi ponad 200h.. A tyle nie mam jakiś błąd. I troszke to wkurza.. Bo wiele osób do mnie pisze o porady itp a ja dopiero ucze się tej produkcji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę, żeby tak się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...