Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ML MODS

Green Overlord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny :)

Tym razem czas na coś można by rzec unikalnego, udało mi się dorwać obudowę białą IN WIN S-Frame (pewnie domyślacie się od kogo :) ).

Na początku chciałem usunąć z niej ten biały lakier żeby odzyskać ten czarno złoty kolor, aczkolwiek postanowiłem dać szansę temu co jest, gdyż zawsze istnieje ryzyko że po sodowaniu szlak trafi oryginalne anodowane na czarno aluminum.

 

No ale do rzeczy :) Projekt będzie w kolorystyce biało zielonej (coś ala acid green reagujący na UV). Problem jedna stanowiła na dzień dobry sama obudowa, która ma miejsce tylko na jedną chłodnicę 360, ale tutaj z pomocą i pomysłem przyszedł projekt MetalicAdicta Origami i 2 chłodnice 360 wylądują na "plecach" obudowy.

 

DSC02146_zpsizct0zpa.jpg

 

Dalej to już wyjdzie w praniu, na pewno na spód w miejsce gdzie oryginalnie montowana była chłodnica 360 trafi tafla z plexi ze ścieżkami w którą będą schodzi prostopadle rurki (prawdopodobnie szklane).

 

Co do specu to ten wygląda następująco:

CPU: i9 7920x

Mobo: MSI x299 Tomahawk Arctic

GPU: MSI 1080 Ti Trio

RAM: 32GB Dominator Platinum

PSU: Seasonic Prime 850 Titanium

SSD: Corsair MP500 480GB + 2x Klevv 480GB

 

Wkrótce więcej info i fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, pora kliknąć suba :D.

 

BTW: Powodzenia z OC tego i9 na Tomahawk Arctic - to mobo ma chyba najgorzej chłodzoną sekcję zasilania z wszystkiego co jest dostępne na X299 :E. O ile oczywiście będzie OC :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie aż tak źle to wyleci bo w drodze jest prawdopodobnie X299 Xpower Gaming AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XPower, to już konkretna płytka :D. Lepiej ją szybko ściągaj, bo wedle testów ten Tomahawk da 175W zanim się przegrzeje i zacznie się VRM throttling. Tyle to i9 weźmie na stocku :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w miejswce 360 na dole chciałem dać 3 wentyle podświetlane i na nich 400mm rezerwuar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś patent na dokładne wymierzenie miejsc w których mają być otwory pod złączki? Zastanawiam się czy da się to w ogóle wyznaczyć, czy lepiej zrobić gięcie rurek i zaznaczyć w których miejscach na bloku pleksi powinny być otwory pod złączki? Lekki błąd i albo pogodzimy się z tym, że nie jest idealnie prosto albo trzeba zamawiać nową taflę i robić drugi raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem takich "linijek" które da się skręcać razem i można różne kąty osiągnąć (coś jak daje moonson w zestawie do gięcia rurek bodajże) ale najdokładniej mi wychodziło zawsze jak już robiłem gięcia rurek i tak się trzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecisz z tymi projektami jak szalony :)

 

Ciekawa buda,choc osobiscie nie jestem fanem tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie :thumbup:

Arctic pod względem sekcji to jest porażka, więc lepiej wcale nie kombinuj tylko ładuj to i9 do XPower.

Swoją drogą, bardzo ładna płytka za 1,2k, więc też nie tania, a taki crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę z nią kombinować bo porównywałem pcb sekcji zasilania z tym co jest na Carbonie i wydaje się identyczna więc, a nóż blok od Carbona na nią siądzie ;) Chociaż znając życie jest coś inaczej czego nie widać na pierwszy rzut oka i nie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monoblok niewiele Ci da w przypadku tej płyty, ponieważ połowa sekcji zasilania jest... po drugiej stronie PCB :P. Design tej płyty jest po prostu kiepski.

 

Carbon miał chyba tylko podwajacze faz po drugiej stronie PCB, Tomahawk ma część MOSFETów jak i driverów, które mocno się grzeją. Trzeba by zamontować jakiś radiator od strony wewnętrznej poza tą małą płytka, która niewiele robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to się sprawdzi ogólnie jak będzie źle to w oko wpadła mi jeszcze Asus Prime Delux :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to się sprawdzi ogólnie jak będzie źle to w oko wpadła mi jeszcze Asus Prime Delux :)

 

Bardzo fajna plyta...tzn wizualnie,nie wiem jak reszta,ale pewnie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak jednak do S-Frame władować Asusa R6E ? :)

 

9Xvspwz.jpg

 

Gj5HsLb.jpg

 

7vsqazp.jpg

 

wkRaZSU.jpg

 

8rGQDA1.jpg

 

ZdABkyS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna :heartpump:

Kiedyś wpadnie też w moje ręce mam nadzieję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...