Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zirtz

TV 65 CALI DO PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Z napisami jest wszystko ok :).. Ja też nie kumam o co mu chodzi..

 

Powodzenia życzę osobom, które mają 65-80 calowe tv i siedzą ponad 2.5m-4m od tv. Wtedy jestem ciekaw jak czytają napisy w grach :), które są przeważnie małe. No chyba, że mają sokoli wzrok.. Ale to jest ogólnie bardzo niezdrowe gdy wytężamy wzrok by przeczytać tak małe napisy - to bardzo niezdrowe.

 

samozaoranie level hard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram jakieś 2 metry od 65" i nie mam żadnych problemów z czcionką, odbiorem, kręceniem głową czy rozbieganymi oczami. Jakieś herezje się tu tworzy i jak zawsze z tą samą osobą w roli głównej, której opinie nieraz porażają.

Zwracam uwagę, że różnicę pomiędzy rozdzielczością fHD a 4K widać właśnie z bliska, tj. przy tej wielkości z odległości 2 - 2,5m. Przy 4m różnice są praktycznie niezauważalne i można zacząć się zastanawiać czy faktycznie będziemy się cieszyć wyższą rozdziałką.

Do tego udowodnione jest, że ekran się kurczy z miesiąca na miesiąc i to, co swoją wielkością robi wrażenie po kupnie, za kilka tygodni będzie niczym nadzwyczajnym aż po jakimś czasie zupełnie spowszednieje. Mam taki TV prawie rok i zaczynam się zastanawiać, czemu jest taki mały i czy czasem nie powinienem zacząć rozglądać się za większym...

 

W gry 1080p tez raz w odległości 2 metrów od 65 CALI?

Przecież to istna pikseloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W gry 1080p tez raz w odległości 2 metrów od 65 CALI?

Przecież to istna pikseloza

 

na 65 calowym? tego nie wiedziałem, dobrze ze wybrałem inne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napisami jest wszystko ok :).. Ja też nie kumam o co mu chodzi..

Co? Przecież Ty w tym momencie podważasz swoje własne słowa, czytasz w ogóle posty przed ich dodaniem? :rotfl: Najpierw twierdzisz, że potrzebny jest sokoli wzrok, teraz nagle wszystko w porządku. Czeski film. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, poczytałem na internecie o tym TV Samsung 65mu7002 i jestem na niego zdecydowany, dzięki. Dalej mam tylko wątpliwości czy przy 2.50m od twarzy do tv 65 cali nie będzie za duże? czy grając na konsoli mój wzrok nie będzie rozbiegany?

KS7500 z tamtego roku jest lepszym modelem od noweg mu7002 :E Radzę poczytać testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 65 calowym? tego nie wiedziałem, dobrze ze wybrałem inne rozwiązanie

 

Im większy TV tym większe poczucie "bycia" w środku akcji, 55 cali dzisiaj to naprawdę niewiele, bardzo szybko człowiek się do wielkości przyzwyczaja. Dzisiaj jak miałbym fundusze to bym celował w 75-77 cali bo wielkość robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy TV tym większe poczucie "bycia" w środku akcji, 55 cali dzisiaj to naprawdę niewiele, bardzo szybko człowiek się do wielkości przyzwyczaja. Dzisiaj jak miałbym fundusze to bym celował w 75-77 cali bo wielkość robi różnicę.

 

Im większy tv tym wypadało by grać w wyższej rozdzielczości na telewizorach 4k 55, 65 calowych materiał 108p wygląda niezbyt ciekawie.

A materiał 4k jak wiemy jest towarem deficyt owym chyba że ktoś ma mocnego pc ta.

Ps4 pro i xbox x (tutaj lepiej) to sztuczki skalowanie(skalowanie szachownicowe) natywne 1440p, 1800p, zadko kiedy 4k czyste.

 

Jedynie filmy w 4k wyglądają zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze to szachownicowe pseudo 4k wygląda, nawet z 1.5 metra na 65 calach. Na X praktycznie nie do odróżnienia od natywnego 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy TV tym większe poczucie "bycia" w środku akcji, 55 cali dzisiaj to naprawdę niewiele, bardzo szybko człowiek się do wielkości przyzwyczaja. Dzisiaj jak miałbym fundusze to bym celował w 75-77 cali bo wielkość robi różnicę.

Problem w tym, że już między 55 a 65 cali, mamy naprawdę sporą różnicę w cenie. Też celowałem w 65 cali, ale jak zobaczyłem że musiałbym dopłacić ~2200 zł względem 55, dałem sobie spokój. Z mojego punktu widzenia koszt nadal jest zbyt wysoki względem zysku na przekątnej. Jeśli ktoś uważa inaczej, nie ma się co wahać - TV za duży wydawać się może tylko przez kilka pierwszych dni lub wręcz na pierwszy rzut oka w sklepie.

 

na telewizorach 4k 55, 65 calowych materiał 108p wygląda niezbyt ciekawie.

Wygląda normalnie. Od kilku dni mam właśnie 4K 55 cali i na zwykłej PS4 nie widzę praktycznie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Im większy TV tym większe poczucie "bycia" w środku akcji, 55 cali dzisiaj to naprawdę niewiele, bardzo szybko człowiek się do wielkości przyzwyczaja. Dzisiaj jak miałbym fundusze to bym celował w 75-77 cali bo wielkość robi różnicę.

 

Czy ja wiem? No to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. W moim pokoju nie wyobrażam sobie większego telewizora niż 50 cali. Baa nawet 42 był duży. Siedzę blisko TV i 55 cali jest przeogromny. Jak się przeprowadzę do swojego mieszkania to pewnie załatwię sobie 75 calowy lub 80, które za jakieś 2-3 lata będą duzo tansze.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma sensu pakować się w 65 cale.. bo różnica w forsie jest przeogromna! I tu się całkowicie zgadzam z "Vulc`iem". :thumbup: Jeśli ktoś jest przy forsie to mu nie stanowi różnicy.

 

Im większy tv tym wypadało by grać w wyższej rozdzielczości na telewizorach 4k 55, 65 calowych materiał 108p wygląda niezbyt ciekawie.

 

Chyba masz tu na myśli 1080p na swoim OLED? OLED nie radzi sobie z wyświetlaniem rozdzielczości 1080. Nawet o tym piszą na polskim forum poświęconym HDTV. OLED to telewizory pod minimum 2K/4K lub 8k? Dlatego ja nie kupowałem OLED bo nie ma sensu przepłacać, gdzie dziś i tak nadal FULLHD to podstawowa rozdziałka, którą najczęściej się wykorzystuje. Oczywiście może są OLED`y które jakościowo bardzo płynnie wyświetlają fullhd.

 

Ja mam 55 calowy tv i już jak wspominałem. Filmy FullHD wyświetlane są tak samo a nawet może i lepiej niż przy zwykłym tv fullhd. Baaa wspominałem nawet ze oglądam teraz stare seriale np Supernatural które są tylko w 720p i jestem niesamowicie podjarany jak TV wyświetla filmy w takiej jakości! Wiadomo nie jest to 2k/4k ale kurcze jestem mile zaskoczony. W salonie mam Samsung FullHD 50calowy i tam np 720p material jest gorzej wyświetlany niż na tym nowym który jest natywnie 4K. ALe już zresztą chyba to tobie JamesSeth pisałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy TV tym większe poczucie "bycia" w środku akcji, 55 cali dzisiaj to naprawdę niewiele, bardzo szybko człowiek się do wielkości przyzwyczaja. Dzisiaj jak miałbym fundusze to bym celował w 75-77 cali bo wielkość robi różnicę.

To już lepiej jakiś projektor 4k. Taniej wyjdzie od TV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? No to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. W moim pokoju nie wyobrażam sobie większego telewizora niż 50 cali. Baa nawet 42 był duży. Siedzę blisko TV i 55 cali jest przeogromny. Jak się przeprowadzę do swojego mieszkania to pewnie załatwię sobie 75 calowy lub 80, które za jakieś 2-3 lata będą duzo tansze.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma sensu pakować się w 65 cale.. bo różnica w forsie jest przeogromna! I tu się całkowicie zgadzam z "Vulc`iem". :thumbup: Jeśli ktoś jest przy forsie to mu nie stanowi różnicy.

 

 

 

Chyba masz tu na myśli 1080p na swoim OLED? OLED nie radzi sobie z wyświetlaniem rozdzielczości 1080. Nawet o tym piszą na polskim forum poświęconym HDTV. OLED to telewizory pod minimum 2K/4K lub 8k? Dlatego ja nie kupowałem OLED bo nie ma sensu przepłacać, gdzie dziś i tak nadal FULLHD to podstawowa rozdziałka, którą najczęściej się wykorzystuje. Oczywiście może są OLED`y które jakościowo bardzo płynnie wyświetlają fullhd.

 

Ja mam 55 calowy tv i już jak wspominałem. Filmy FullHD wyświetlane są tak samo a nawet może i lepiej niż przy zwykłym tv fullhd. Baaa wspominałem nawet ze oglądam teraz stare seriale np Supernatural które są tylko w 720p i jestem niesamowicie podjarany jak TV wyświetla filmy w takiej jakości! Wiadomo nie jest to 2k/4k ale kurcze jestem mile zaskoczony. W salonie mam Samsung FullHD 50calowy i tam np 720p material jest gorzej wyświetlany niż na tym nowym który jest natywnie 4K. ALe już zresztą chyba to tobie JamesSeth pisałem :).

 

Tłumacz sobie dalej, tłumacz jak byś zobaczył oleda w akcji byś juz nie wrócił do lcd leda nigdy w życiu.

 

Btw mam też w drugim pokoju sonego 55 829 jeden z lepszych tv 1080p z 2014 roku, i uwięziony mi różnica jest spora.

Materiał 108p nigdy nie będzie wyglądał na matrycy 4k tak jak na matrycy 108p natywnie.

 

W gry takie jak np gta v które nie dostały patcha 4k dużo lepiej wyglądają na sonyym z natywne matryca 108p

Matryca 4k robi za to wrażenie w wszystkim co wspiera pro.

Np taki horizon, gran turismo wygląda zacnie, do tego hdr.

 

A same zalety oleda jak kontrast itd robią wrażenie we wszystkim nawet jakiś materiałach w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gry 1080p tez raz w odległości 2 metrów od 65 CALI?

Przecież to istna pikseloza

Ja gram i oglądam filmy z 3,5m na 100". Nie widzę pikselozy :D

 

Tak to wygląda za 3,5m w przypadku filmów. Gears of War 4 wcale nie gorzej :D

DSC06712.jpg

 

DSC06318.jpg

 

IMG_1971.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tłumacz sobie dalej, tłumacz jak byś zobaczył oleda w akcji byś juz nie wrócił do lcd leda nigdy w życiu.

 

Btw mam też w drugim pokoju sonego 55 829 jeden z lepszych tv 1080p z 2014 roku, i uwięziony mi różnica jest spora.

Materiał 108p nigdy nie będzie wyglądał na matrycy 4k tak jak na matrycy 108p natywnie.

 

W gry takie jak np gta v które nie dostały patcha 4k dużo lepiej wyglądają na sonyym z natywne matryca 108p

Matryca 4k robi za to wrażenie w wszystkim co wspiera pro.

Np taki horizon, gran turismo wygląda zacnie, do tego hdr.

 

A same zalety oleda jak kontrast itd robią wrażenie we wszystkim nawet jakiś materiałach w 720p.

 

Poczytaj sobie .. wystarczy wpisać w google np "OLED i jakość materiałów 1080". Niemal wszędzie krytykują materiały FUllHD na Oledzie. Więc nie wiem dlaczego tak bronisz OLedy? Oledy mają super jakośc obrazu. ALE ze względu na pikseloze w FullHD Są na dzień dzisiejszy zbędnym i nieprzydatnym urządzeniem jeśli ktoś ogląda dużo materiałów w 1080/720p. Za jakieś parę ładnych lat można zakupić OLED gdy materiały w Fullhd odejdą do lamusa.

 

Mojej kuzynki mąż ma Oleda i to wydał sporą sumke. I ogląda na nim minimum materiałuy w 4K. Do FullHD ma drugi TV. U niego własnie oglądałem sporo na oledzie i widziałem porównanie. Ja już prawie kupowałem OlEDa ale jednak zrezygnowałem bo nie chcę mieć gorszego obrazu.

 

Oczywiście too było gdzieś pół roku temu.. Może teraz wyszły OLEDy które zapewniają doskonałą jakość w FullHD. Tego już nie wiem. Ale raczej nie sądze by tak było.

 

Ja gram i oglądam filmy z 3,5m na 100". Nie widzę pikselozy :D

 

Tak to wygląda za 3,5m w przypadku filmów. Gears of War 4 wcale nie gorzej :D

 

On sobie wmawia że FullHD na nowych TV pokazuje piksele.. Nie ma bata.. Porządne TV muszą wyświetlać obraz żyletę w 1080p.. Baa nawet 720p będzie wyświetlane bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram i oglądam filmy z 3,5m na 100". Nie widzę pikselozy :D

 

Tak to wygląda za 3,5m w przypadku filmów. Gears of War 4 wcale nie gorzej :D

DSC06712.jpg

 

DSC06318.jpg

 

IMG_1971.jpg

 

 

Po pierwsze to jest film bluray a nie gry po drugie to jest projektor a nie tv, i do tego jest to projektor 108p gdzie filmy bluray mają właśnie rozdziale 108p.

 

A mowa jest o materiale 1080p wyświetlany na matrycy 4k 4 x więcej pikseli niż 108p odległość ma znaczenie w tym przypadku.

 

Skoro niektórzy twierdzą że nie ma różnicy to po co mamy filmy gry 4 k ?

 

LOGIKA?

 

Może przesadzam mówiąc pikseloza, ale obraz 1080p zdecydowanie gorzej wyglAda na matrycy 4k z bliskiej odleglosci

 

1 piksel 108p zajmuje 4 piksele telewizora 4k jakim cudem ma to wyglądać jak natywne 108p na natywnym panelu 108p gdzie 1 piksel materiału 1080p odpowiada 1 pikselowi natywnemu na screenie

 

Poczytaj sobie .. wystarczy wpisać w google np "OLED i jakość materiałów 1080". Niemal wszędzie krytykują materiały FUllHD na Oledzie. Więc nie wiem dlaczego tak bronisz OLedy? Oledy mają super jakośc obrazu. ALE ze względu na pikseloze w FullHD Są na dzień dzisiejszy zbędnym i nieprzydatnym urządzeniem jeśli ktoś ogląda dużo materiałów w 1080/720p. Za jakieś parę ładnych lat można zakupić OLED gdy materiały w Fullhd odejdą do lamusa.

 

Mojej kuzynki mąż ma Oleda i to wydał sporą sumke. I ogląda na nim minimum materiałuy w 4K. Do FullHD ma drugi TV. U niego własnie oglądałem sporo na oledzie i widziałem porównanie. Ja już prawie kupowałem OlEDa ale jednak zrezygnowałem bo nie chcę mieć gorszego obrazu.

 

Oczywiście too było gdzieś pół roku temu.. Może teraz wyszły OLEDy które zapewniają doskonałą jakość w FullHD. Tego już nie wiem. Ale raczej nie sądze by tak było.

 

 

 

On sobie wmawia że FullHD na nowych TV pokazuje piksele.. Nie ma bata.. Porządne TV muszą wyświetlać obraz żyletę w 1080p.. Baa nawet 720p będzie wyświetlane bardzo ładnie.

 

To ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach ogląda materiału 720p 108P?

 

Ja kozystam tylko z netflixa 4k i ps4 pro.

 

Czasem bluray 3d bluray 108p.

 

No właśnie tak dokładnie potwierdzasz teraz to co mówię.

 

Oled 4k pokazuje każda niedoskonałość materiału.

 

Czym lepszy materiał tym lepsze wrażenia.

 

Masz rację ze nie kupiłeś oleda to nie tv dla ciebie skoro oglądasz tv 720p 108p .

Nie masz dostępu do treści 4k itd.

Nie jesteś targetem po prostu ;)

 

Może za kilka lat :))

 

Btw jeśli ktoś kupuje oleda, ogląda 720p i narzeka na jakość obrazu to jest idiota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest film bluray a nie gry po drugie to jest projektor a nie tv, i do tego jest to projektor 108p gdzie filmy bluray mają właśnie rozdziale 108p.

 

A mowa jest o materiale 1080p wyświetlany na matrycy 4k 4 x więcej pikseli niż 108p odległość ma znaczenie w tym przypadku.

 

Skoro niektórzy twierdzą że nie ma różnicy to po co mamy filmy gry 4 k ?

 

LOGIKA?

 

Może przesadzam mówiąc pikseloza, ale obraz 1080p zdecydowanie gorzej wyglAda na matrycy 4k z bliskiej odleglosci

 

1 piksel 108p zajmuje 4 piksele telewizora 4k jakim cudem ma to wyglądać jak natywne 108p na natywnym panelu 108p gdzie 1 piksel materiału 1080p odpowiada 1 pikselowi natywnemu na screenie

Napisz lepiej czy Ci się OLED wypala. Sprawdzałeś na jakichś planszach? Chcę sobie kupić LG B7/C7, ale różne dziwne rzeczy się dzieją o których można poczytać na forach. Poprzednia generacja jak u Ciebie to już w ogóle kosmos :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz lepiej czy Ci się OLED wypala. Sprawdzałeś na jakichś planszach? Chcę sobie kupić LG B7/C7, ale różne dziwne rzeczy się dzieją o których można poczytać na forach. Poprzednia generacja jak u Ciebie to już w ogóle kosmos :/

Mam go dopiero 7 miesięcy nic się nie wypalilo narazie, ale używam go ze tak powiem rozsądnie ( tv tylko bbc 1, 2,3 a tak to netflix 4k, bluray filmy 3d, zwykle no i ps4 pro. I nie zostawiam nigdy włączonej jednolitej planszy.

Tv ma wbudowany wygaszacz co ma zapobiec powidoka ( do wypalenia bardzo daleko droga są testy na rtigs ile potrzeba wyświetlać jednolite tło żeby pojawiły się pierwsze wypalenia), oraz ma również wbudowany odszumiacz który włącza się samoczynnie jak tv jest w trybie spoczynań(podobno nigdy nie zaobserwowalem)

 

Serię z tego roku c7 b7, e7 w7 mają niestety wycięty tryb 3d który jest istna petarda. Pasywne 3d w końcu w natywnym 108p co nigdy nie było możliwe bez matrycy 4k (na każde oko 1080p, gdzie na tv 108p projektora 108p nie było technicznie takich mozliwosci)

Jeśli chodzi o jakośc obrazu to różnice są znikome, zapowiadali 20% wyższa jasność w trybie hdr ale nic z tego nie wyszło według testów jasność wypada praktycznie tak samo jak modele zeszłoroczne.

 

Natomiast dużym plusem są dodatkowe możliwości kalibracji trybu hdr i podobno lepsze zabezpieczenia anty wypalenie.

 

Ogromnym minusem jednak jest wycięcie trybu 3d.

 

Na pewno jak się zastanawiasz nad kupnem i masz kasę to bierz w ciemno jakość obrazu powala, nigdy nie wrócisz do topowych ledow plazma itd.

 

 

Ja czekam na modele 2019 e8 i planuje przesiadki na 65" liczę ze po licznych protestach powoli tryb 3d.

 

Btw od 2.5 roku używam codziennie minimum 2,3 czasem nawet z 5 h tableta tab s 10.5 c na matrycy oled i tutaj wypalenia nie mam w ogóle, wiec jakość nie martwię się wypełniamy na oledzie z 2016 roku którego używam tylko do filmów i gier.

 

A tablet praktycznie cały czas statyczne obrazy net itd.

 

Wiadomo czas pokaże czy tak samo będzie z tv .

http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2601785-more-impressed-1080p-3d-than-4k-hdr-oled.html

 

Naprawdę chciałbym żeby każdy miał okazję zobaczyć try 3d na panelu oled 4k nie do opisania ( nigdy nie byłem mega fanem 3d a teraz mam kolekcje 20 najlepszych filmów i kupuje dalej)

 

 

Szkoda ze nie wymyślili czegoś takiego jak projektor oled z nieskończonym kontrastem to by było coś :D

 

120"jakość oled :o

 

Oled 77 cali tv to jednak spory wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach ogląda materiału 720p 108P?

Mnóstwo ludzi? :heu: Nie wiem skąd założenie, że 4K to teraz standard, masz jakieś wiarygodne źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(

Mnóstwo ludzi? :heu: Nie wiem skąd założenie, że 4K to teraz standard, masz jakieś wiarygodne źródło?

Przecież wiem smieje się tylko :)

 

Dziwne żeby ktoś kupował oleda do takiego sygnału dla mnie osobiście.

Wiesz patrze swoją miarą, dla mnie to mega dziwne może dla ciebie innych nie :)

 

Myślę że 90% ludzi ogląda 1080 a 4k jakieś max 10% o ile nie mniej

 

A rynek oled w porównaniu do lcd led to jakieś mniej niż 5 %

 

Jak juz ktoś się bawi w oledy to nie kupuje tego żeby oglądać TVN albo grać na ps3.

 

Swiadoma zalet osoba sięga po materiały 4k kupuje ps4 pro xbox x czeka na ps5 bo to 4k z konsol tej generacji to porazka

 

Albo składa pceta.

 

Ja osobiście głównie korzystam z netflixa 4k masa materiałów juz dostępnych w porównaniu do zeszłego roku to jest gigantyczny skok. Do tego dolby vision ( ulepszony hdr, netflix jest promotorem tej technologii robi wrażenie )

 

No i czasem coś pogram, ale że względu na ograniczony czas, zmęczenie materialu raczej rzadziej niż częściej.

 

Zastanawiam się nad xbox x ale tylko ze względu na odtwarzacz 4k bo do gier mnie zbytnio nie ciagnie ( ze tez ps4 pro nie ma napędu uhd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Ty oglądasz tylko 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam tv 4k t 4k 95% materiały 4k, głównie netflix.

 

Choć nie ukrywam ze czasem film 3d w 1080p ogladne, oraz oglądam czasem wiadomości na bbc który nadawany jest w 1080p, innych kanałów nie używam. Szkoda mi czasu i zycia na telewizję.

 

Gram tylko w tytułu które mają wsparcie ps pro ostatnimi czasy każdy nowy tytuł dostaje, niektóre nawet wsparcie hdr.

 

Polskiej telewizji nie oglądam od 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Pewnie nawet materiały na YT wyglądają koszmarnie na OLED :( a tam wiekszość to max fullhd :(. Dlatego tym bardziej dla mnie to minus. Sam OLED jest superancki ale na dzien dzisiejszy kompletnie nie warty zakupu - dla przeciętnego obywatela - bo bogacze to chlastają banknotami na lewo i prawo :) wiec im to tam wsio rybka.

 

Netflix 4k filmy 4k - strasznie mało tego w 4k. Chyba, że tv oglądasz raz na miesiąc :).

 

Masz rację ze nie kupiłeś oleda to nie tv dla ciebie skoro oglądasz tv 720p 108p .

Nie masz dostępu do treści 4k itd.

Nie jesteś targetem po prostu ;)

 

 

 

Eee? Ja oglądam fullhd oraz często bardzo 4k :) np teraz serial Iron Fist, czy inne na netflixie w Ultra 4K. Nie wspominając o grach :) .. Szczena mi ciągle opada jak ogladam seriale 4K + HDR. Coś pięknego .. HDR to ewolucja!

 

Jedynie ciężko z filmami na bluray 4k :( Są drogie a tak to nie wiem skąd brać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HDR w tegorocznych OLEDach LG jest wyraźnie lepszy, nie chodzi o maksymalną wartość bo ta się dużo nie zmieniła, ale w końcu utrzymuję tą wartość bo na tych z 2016 roku było z tym słabo i obraz szybko przygasał.

 

z HDTV Polska o B7 2017

 

Łatwo za to zauważyć znacznie wyższą jasność matrycy, a raczej utrzymywanie parametru jasności w większej ilości scenariuszy. To jeszcze bardziej ułatwia stosowanie telewizora OLED w trudnych warunkach oświetleniowych (np. salonach z dużymi oknami). Nikt już nie powinien dalej mówić, że jest ciemny!

 

Mocno popracowano nad utrzymywaniem wysokich parametrów luminancji w zależności od sceny. Jasność telewizora OLED uwarunkowana jest stopniem wypełnienia matrycy. Biel na całym ekranie jest ciemniejsza, niż np. mały biały prostokąt na środku ekranu. Jest to więc nieco bardziej złożone zagadnienie niż w przypadku telewizorów LCD, które bez względu na to co jest na ekranie, oferują taką samą jasność. Modele 2017 potrafią utrzymać swą maksymalną jasność, nawet przy wypełnieniu ekranu bielą równym 70%! To ogromny postęp względem 25% z ubiegłego roku.

 

LG_E7V_21.jpg?x59998

 

więcej..

 

https://hdtvpolska.com/czym-roznia-sie-telewizory-lg-oled-2017-wzgledem-modeli-2016/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Nie patrz na maksymalną wartość HDR tylko jak długo jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom jasności, a ten w nowych LG wypada zdecydowanie lepiej bo dopiero gdy 75% pikseli jest jasnych w danej scenie, wtedy tv sciemnia się, OLED z 2016 sciemniał się już przy 25% wypełnienia jasnymi pikselami.

 

Tutaj test,w którym jest to dobrze wyjaśnione i pokazane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...