Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zirtz

TV 65 CALI DO PS4

Rekomendowane odpowiedzi

^^ Nie patrz na maksymalną wartość HDR tylko jak długo jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom jasności, a ten w nowych LG wypada zdecydowanie lepiej bo dopiero gdy 75% pikseli jest jasnych w danej scenie, wtedy tv sciemnia się, OLED z 2016 sciemniał się już przy 25% wypełnienia jasnymi pikselami.

 

Tutaj test,w którym jest to dobrze wyjaśnione i pokazane.

 

Tam masz dwie tabelki, Peak oraz Susteined.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wszystkie inne testy w tym wyżej Vincenta, potwierdzają, że te z 2017, są w stanie dłużej potrzymać jasność na całej matrycy. To o czym mówię nazywa się współczynnikiem ABL i o tym Rtings też pisze i ma to wpływ na jakośc HDR jak i SDR.

 

i jeszcze tutaj

 

Reduced ABL (Automatic Brightness Limiter) is another area where LG’s 2017 OLED TVs outperformed their predecessors, and perhaps even competing models from other TV makers this year. If peak white was calibrated to 150 cd/m2 in SDR (standard dynamic range), ABL wouldn’t kick in at all, and was generally less aggressive throughout the luminance range so bright scenes would look brighter. Since all OLED displays can produce 0 cd/m2 blacks anyway, it’s the top end of the picture that would determine the final perceived contrast, and less ABL would help in this regard.

 

abl.jpg

Po lewej model 2016 po prawej 2017 na tych samych ustawieniach.

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/oled55b7v-201705074461.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Pewnie tylko rozjaśnili specjalnie a nic się tak naprawde nie zmieniło :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 piksel 108p zajmuje 4 piksele telewizora 4k jakim cudem ma to wyglądać jak natywne 108p na natywnym panelu 108p gdzie 1 piksel materiału 1080p odpowiada 1 pikselowi natywnemu na screenie

to nie do końca tak musi być - w TV Sony, np. w xe850, xe900 na matrycy 4K w niektórych trybach, materiał 1080p też jest wyświetlany piksel do piksela. Po prostu wyświetlany jest 1 piksel na 4.

 

When in the graphics picture mode 1080p is displayed with very basic upscaling, just mapping one pixel to four. This is the same behavior as seen on the xe900 (...) This kind of upscaling looks more jagged but it retains all the sharpness of the original image, unlike the softer upscaling from the other picture modes. However 1080p @ 120 Hz does not show the same behavior; in both game and graphics modes it uses a different jagged upscaling that is a little softer, but is still more jagged than normal.

źródło: rtings.com (recenzja sony xe85)

Tak czy siak, porządny skaler obrazu w porządnym a nie budżetowym TV i naprawdę materiał 1080p wygląda świetnie na 4K. Choć przyznaję rację, że wyświetlanie materiałów w natywnej rozdzielczości odbiornika jest najlepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko rozjaśnili specjalnie a nic się tak naprawde nie zmieniło :))

 

nic nie rozjaśnili, testowali w takich samych ustawieniach i model z 2016 po kilku sekundach przyciemnia obraz jak jest dużo bieli, a ten z 2017 utrzymuje stała iluminację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go dopiero 7 miesięcy nic się nie wypalilo narazie, ale używam go ze tak powiem rozsądnie ( tv tylko bbc 1, 2,3 a tak to netflix 4k, bluray filmy 3d, zwykle no i ps4 pro. I nie zostawiam nigdy włączonej jednolitej planszy.Tv ma wbudowany wygaszacz co ma zapobiec powidoka ( do wypalenia bardzo daleko droga są testy na rtigs ile potrzeba wyświetlać jednolite tło żeby pojawiły się pierwsze wypalenia), oraz ma również wbudowany odszumiacz który włącza się samoczynnie jak tv jest w trybie spoczynań(podobno nigdy nie zaobserwowalem)Serię z tego roku c7 b7, e7 w7 mają niestety wycięty tryb 3d który jest istna petarda. Pasywne 3d w końcu w natywnym 108p co nigdy nie było możliwe bez matrycy 4k (na każde oko 1080p, gdzie na tv 108p projektora 108p nie było technicznie takich mozliwosci) Jeśli chodzi o jakośc obrazu to różnice są znikome, zapowiadali 20% wyższa jasność w trybie hdr ale nic z tego nie wyszło według testów jasność wypada praktycznie tak samo jak modele zeszłoroczne. Natomiast dużym plusem są dodatkowe możliwości kalibracji trybu hdr i podobno lepsze zabezpieczenia anty wypalenie.Ogromnym minusem jednak jest wycięcie trybu 3d.Na pewno jak się zastanawiasz nad kupnem i masz kasę to bierz w ciemno jakość obrazu powala, nigdy nie wrócisz do topowych ledow plazma itd.Ja czekam na modele 2019 e8 i planuje przesiadki na 65" liczę ze po licznych protestach powoli tryb 3d.Btw od 2.5 roku używam codziennie minimum 2,3 czasem nawet z 5 h tableta tab s 10.5 c na matrycy oled i tutaj wypalenia nie mam w ogóle, wiec jakość nie martwię się wypełniamy na oledzie z 2016 roku którego używam tylko do filmów i gier.A tablet praktycznie cały czas statyczne obrazy net itd.Wiadomo czas pokaże czy tak samo będzie z tv .http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2601785-more-impressed-1080p-3d-than-4k-hdr-oled.htmlNaprawdę chciałbym żeby każdy miał okazję zobaczyć try 3d na panelu oled 4k nie do opisania ( nigdy nie byłem mega fanem 3d a teraz mam kolekcje 20 najlepszych filmów i kupuje dalej)Szkoda ze nie wymyślili czegoś takiego jak projektor oled z nieskończonym kontrastem to by było coś :D120"jakość oled :oOled 77 cali tv to jednak spory wydatek

3D jest kompletnie nie dla mnie. Taka bzdura do wycięcia co właśnie LG zrobiło :D Nowe serie są poprawione, w tym to co wspomina kolega w postach powyżej. To robi różnicę w niektórych scenach. Co do rozmiaru to 55" jest, aż za duży. Chcę go postawić na biurku i grać na konsoli. Do filmów mam 100" ekran i żaden OLED nie da mi takich wrażeń. W przyszłości wymienię tylko projektor na jakiś JVC z HDR i będzie miazga ;)

 

Pewnie nawet materiały na YT wyglądają koszmarnie na OLED :( a tam wiekszość to max fullhd :(. Dlatego tym bardziej dla mnie to minus. Sam OLED jest superancki ale na dzien dzisiejszy kompletnie nie warty zakupu - dla przeciętnego obywatela - bo bogacze to chlastają banknotami na lewo i prawo :) wiec im to tam wsio rybka.Netflix 4k filmy 4k - strasznie mało tego w 4k. Chyba, że tv oglądasz raz na miesiąc :).Eee? Ja oglądam fullhd oraz często bardzo 4k :) np teraz serial Iron Fist, czy inne na netflixie w Ultra 4K. Nie wspominając o grach :) .. Szczena mi ciągle opada jak ogladam seriale 4K + HDR. Coś pięknego .. HDR to ewolucja!Jedynie ciężko z filmami na bluray 4k :( Są drogie a tak to nie wiem skąd brać..

Bez przesady. 55" OLED z roku 2017 kosztuje poniżej 7 tysięcy złotych. Jeszcze nie tak dawno temu dawałem tyle za LCD...

 

Pewnie tylko rozjaśnili specjalnie a nic się tak naprawde nie zmieniło :))

Taa... Widzę wiesz lepiej, a nawet nie widziałeś tych telewizorów na żywo (obok siebie), nie mówiąc o testowaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Nie patrz na maksymalną wartość HDR tylko jak długo jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom jasności, a ten w nowych LG wypada zdecydowanie lepiej bo dopiero gdy 75% pikseli jest jasnych w danej scenie, wtedy tv sciemnia się, OLED z 2016 sciemniał się już przy 25% wypełnienia jasnymi pikselami.

 

Tutaj test,w którym jest to dobrze wyjaśnione i pokazane.

 

 

Hehe

Jak ktoś ma Oleda i robi seanse w warunkach dziennych w nasłonecznionych pomieszczeniu to rzeczywiście luminacje obrazu w modelach 2017 roku jest lepsza w sdr w porównaniu do 2016 roku(bo hdr tak jak mówią testy jest praktycznie ten sam poziom co modele z 2016 roku)

 

Powtarzam różnica jest w trybie SDR, hdr miał być jaśniejszy więcej kandeli ale coś poszło nie tak czekamy na modele na przyszły rok.

 

Tak jak napisałem realna przewaga są większe możliwości kalibracji trybu hdr nowszy system operacyjny i obsługa dźwięku dolby atmos. Choć wiadomo ze głośnik w tv nie jest jakiś wysokich lotów, ten z serii E 2017 2016, ładnie wygląda i jest lepszy niż 90% głośników prosto z tv, ale sporo trzeba dopłacić do serii E i wiadomo do osobnego kina domowego jakość dźwięku się nie umywa.

 

Design jest jednak bardzo spoko matryca na szkle picture on glass bardzo cieniutka robi wrażenie., filtr antyrefleksyjna tez jest troszku lepszy. Jednak sama jakoś obrazu pomiędzy seriami b c e g jest porównywalna z małymi niuansami, tak więc nawet jak ktoś kupi serię B to będzie zadowolony, dopłacać w głównej mierze za design, lepszego pilota (potencjometr wymiata)i, materiały, obraz na szkle itd, soundbar itd.

 

Pewnie nawet materiały na YT wyglądają koszmarnie na OLED :( a tam wiekszość to max fullhd :(. Dlatego tym bardziej dla mnie to minus. Sam OLED jest superancki ale na dzien dzisiejszy kompletnie nie warty zakupu - dla przeciętnego obywatela - bo bogacze to chlastają banknotami na lewo i prawo :) wiec im to tam wsio rybka.

 

Netflix 4k filmy 4k - strasznie mało tego w 4k. Chyba, że tv oglądasz raz na miesiąc :).

 

 

 

Eee? Ja oglądam fullhd oraz często bardzo 4k :) np teraz serial Iron Fist, czy inne na netflixie w Ultra 4K. Nie wspominając o grach :) .. Szczena mi ciągle opada jak ogladam seriale 4K + HDR. Coś pięknego .. HDR to ewolucja!

 

Jedynie ciężko z filmami na bluray 4k :( Są drogie a tak to nie wiem skąd brać..

 

 

Ja oglądam netflixa uk tam biblioteka filmów seriali 4k jest bardzo duza (nie wiem czy w polsce są roznice)

 

You tubę wspiera 4k od bardzo dawna sporo meterialow.

Jeśli hdr robi na tobie wrażenie na tv led to wyobraź sobie jak to musi wyglądać na oledzie z nieskończonym kontraście, pomimo niższej luminacje jakieś chyba coś lekko ponad 700 kandeli połączenie tego z zaletami oleda daje fajne rezultaty zwłaszcza w warunkach kinowych, nie bez powodu oledy od lg mają obsługę wszystkich możliwych formatów hdr włącznie z najlepszych dolby vision i cala resztę certyfikatów.

 

Oledy są juz w zasięgu większości ceny nie są kosmiczne jak kilka lat temu, a ze za najlepszą jakość i tak trzeba zapłacić to chyba normalne, ale tak jak mówię seria b juz można za 8 tysi wyrwać może taniej nawet za model 55" nie wydaje mi się to cena zaporowa za taką jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

 

Oledy są juz w zasięgu większości ceny nie są kosmiczne jak kilka lat temu, a ze za najlepszą jakość i tak trzeba zapłacić to chyba normalne, ale tak jak mówię seria b juz można za 8 tysi wyrwać może taniej nawet za model 55" nie wydaje mi się to cena zaporowa za taką jakość obrazu.

 

Oled kupie ale jak mówiłem gdy będą łądnie wyświetlały FullHD albo gdy już Fullhd odejdzie do lamusa. W innym wypadku nie ma kompletnie sensu. Za 5koła mamy super tv i nie widzę powodu by dopłacać niemal drugie tyle - gdzie jeszcze tracimy bo oglądamy fullhd w gorszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś chyba zbytnio inteligentny prawda?

Od kilku lat są na rynku oledy 1080p. :lol2:

 

Chyba ze chcesz oleda hdr wspierającego szeroki gamut na matrycy 1080p :D:lol2:

 

Co kogo obchodzi twój przeciętny sony? Nie miałeś oleda nie widziałeś, opierasz swoją wiedzę na internecie i, znajomej babci przyjaciela co ma, i ci pokazywała :D

 

Nie wiem też skąd bierzesz te brednie ze oled 4k radzi sobie gorzej z sygnałem 1080p od np flagoca samsunga 9500 led.

 

Każda matryca 4k poradzi sobie gorzej z sygnałem 1080p

Niż matryca 1080p w jakimś tam stopniu. Juz tłumaczyłem dlaczego. Technicznie nie jest możliwe żeby obraz był równie ostry jak na natywnej matrycy, chyba że odpalisz

Materiał 1080p bez skalowania na matrycy 4k, ale wtedy jak wiadomo obraz 108p będzie 4 x mniejszy a reszta to będzie czarne tło, do tego takie rzeczy to tylko z peceta by się chyba dało, nie ma szans np gier z ps4 xbox one s puścić natywnie w 108p na matrycy 4k. No i w sumie nie widzę sensu żeby była taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy TV ma swój skaler i nawet u jednego producenta pomiędzy różnymi modelami są/mogą być różnice.

 

A co do upscalowanego 1080p to fakt jest trochę różnic w ostrości, a jakie zależy od konkretnego modelu TV i scalera. Aczkolwiek ja wolę 1080p na 4k. 4k TV ma znacznie mniejszą plamkę od FullHD, który przy większych przekątnych po prostu dla mnie jest już za bardzo "ziarnisty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled kupie ale jak mówiłem gdy będą łądnie wyświetlały FullHD albo gdy już Fullhd odejdzie do lamusa. W innym wypadku nie ma kompletnie sensu. Za 5koła mamy super tv i nie widzę powodu by dopłacać niemal drugie tyle - gdzie jeszcze tracimy bo oglądamy fullhd w gorszej jakości.

 

 

Każdy TV ma swój skaler i nawet u jednego producenta pomiędzy różnymi modelami są/mogą być różnice.A co do upscalowanego 1080p to fakt jest trochę różnic w ostrości, a jakie zależy od konkretnego modelu TV i scalera. Aczkolwiek ja wolę 1080p na 4k. 4k TV ma znacznie mniejszą plamkę od FullHD, który przy większych przekątnych po prostu dla mnie jest już za bardzo "ziarnisty".

Taki mały cytat:

"W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. Twierdzenie to znalazło potwierdzenie w moim eksperymencie, którego wyniki znajdują się pod tym adresem. Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę, jednak pod warunkiem, że widz znajduje się w odpowiedniej odległości od ekranu. Można ją wyliczyć z kalkulatora odległości.

Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-ultra-hd-hdr/"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same odczucia, HD wygląda u mnie na 4K podobnie jak HD na normalnym telewizorze HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lycone bardzo fajny artykuł. Czyli jednak różnice nie występują, a to co widzimy to kwestia nie skalera, a ustawień/kalibracji TV

 

Zatem niech każdy, kto dokonywał porównań wyświetlaczy i wyciągał wnioski na temat skalowania zada sobie teraz pytania:

– czy wyświetlacze były obok siebie?

– czy na wyświetlaczach leciał ten sam materiał?

– czy wyświetlacze miały wyłączone wszelkie funkcje obróbki obrazu?

– czy ostrość była ustawiona na zero tak by nie uwypuklać krawędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja mam takie pytanie troche offtopicowe .. Czy tez zauwazyliscie u siebie jak ogladacie filmy na netflixie w HDR to są takie jakby ziarenka widoczne na bialym tle? Głównie je widze tylko przy serialach marvelowskich. Np inne filmy są ok:) I to dziwne.. Nie wiem czy to wina może mojego łącza ?? i dlatego jakość jest pogarszana??

 

Jak włącze jakies inne materiały nie związane z marvelowskimi produkcjami to nie widzę tych ziarenek na białym tle (przy włączonym trybie HDR). Dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że masz na myśli efekt film grain, efekt stosuje wielu twórców filmów, ale o różnym natężeniu. W grach też to czasami znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Aa to wszystko jasne ;) dzieki. Bałem się że coś sie dzieje z moim HDR ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lycone bardzo fajny artykuł. Czyli jednak różnice nie występują, a to co widzimy to kwestia nie skalera, a ustawień/kalibracji TV

Polecam wszystkie artykuły od Macieja :) Gość jest jednym z lepszych specjalistów od obrazu wyświetlanego na świecie . Sam sprzęt do kalibracji pewnie już zbliżył się albo przekroczył 100 tyś złotych. Miałem okazję być z nim na pokazie projektorów gdzie robił krótkie seminarium o kalibracji itd. Mega profesjonalista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

dobrym pomysłem jest też kupienie sobie uchwytu na ścianę pod TV który można wypuścić do przodu. Ja mam 43" i oglądam go z odległości około 2m ale jak gram albo oglądam film 4k to wyciągam TV do przodu zyskując te 40cm. Efekt jest taki że nie muszę szurać kanapą po podłodze i przeszkadzać innym w pokoju. Dla mojej żony nawet 43" z 2m to już kosmos :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell Radzę się podszkolić w tym temacie bo posiadasz dużo błędnych informacji. OLED 4k do sygnału FHD nadaje się idealnie, a jeśli ktoś nie potrafi skalibrować swojego TV to inna bajka. Na moim B7 znajomi często mylą obraz FHD z 4k, i są w ciężkim szoku że zwykły Bluray ma tak dobrą jakość obrazu. Żeby było śmieszniej na OLEDzie FHD (model eg910) tak dobrze Bluray nie wyglądał więc bajki że na 4k FHD wygląda gorzej proszę przestać opowiadać. Są tylko dwie możliwości w których obraz na TV wygląda gorzej, albo mamy do czynienia ze słabym TV albo nie został on odpowiednio skalibrowany pod źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

a jak się kalibruje pod źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wpomagacze poprawiające obraz, wyostrzajace off

 

Kalibracja to dość złożony proces zwłaszcza w telewizorach wyżej połki bez odpowiedniego sprzętu się nie obejdzie i dla większość odpowiedniej osoby.

 

Obraz po prawidlowej kalibracji będzie powodował lekki opad szczeny każdy zauważy różnice.

 

-Kolory będą miały odpowiednie stopnie nasycenia ( bez przejaskrawienia poszczególnych, na pierwszy rzut oka takie przejaskrawione mogą się wydawać lepsze i po kalibracji będzie się dziwnie patrzył na obraz, ale gwarantuje ze po krotkim czasie oko i mozg sie zaadaptuje i jak juz się raz zasmakuje skalibrowanego obrazu powrotu nie bedzie)

 

-Obraz będzie bardziej kontrastowy po kalibracji.

-ujawnia sie detale w czerniachi bielach ( profesjonalna kalibracja oleda to imo obowiazek, bo fabrycznie sporo detali ucieka, ale to też zależy od egzemplarza żaden fabrycznie nie wyświetla obrazu tak samo)

-gamma będzie miała odpowiedni poziom w zależności od tego co chciał nam pokazać reżyser ujawni to sporo dodatkowych detali i obraz zyska na kontrastowosci

 

Jeśli chodzi o kalibracji pod źródło to inaczej się kalibru pod np konsole jak ps4 pro które obsługuje szeroki gamut full rgb a inaczej pod np.telewizję stacjonarna , a jeszcze inaczej pod bluray, lub ultra hd bluray różnice głównie w poziomie gammy.

Tv z wyższej połki mają poszczególne profile, banki pamięci na poszczególne ustawienia w zależności od źródła, wiec nie jest to zbytnio problematyczne.

 

Na oledzie czym lepsze źródło tym lepszy obraz.

 

Bluray 108p jak wiemy mają bardzo wysoki bitrate i zgadza się potrafią wyglądać oszałamiające, ale też dużo zależy od filmu i metod w których byl masterowany jakimi kamerami kręcony.

 

https://bluray.highdefdigest.com/reviews.html

Ja przed kupnem często sprawdzam recenzje tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell Radzę się podszkolić w tym temacie bo posiadasz dużo błędnych informacji. OLED 4k do sygnału FHD nadaje się idealnie, a jeśli ktoś nie potrafi skalibrować swojego TV to inna bajka. Na moim B7 znajomi często mylą obraz FHD z 4k, i są w ciężkim szoku że zwykły Bluray ma tak dobrą jakość obrazu. Żeby było śmieszniej na OLEDzie FHD (model eg910) tak dobrze Bluray nie wyglądał więc bajki że na 4k FHD wygląda gorzej proszę przestać opowiadać. Są tylko dwie możliwości w których obraz na TV wygląda gorzej, albo mamy do czynienia ze słabym TV albo nie został on odpowiednio skalibrowany pod źródło.

Ja mam lg C7 i to samo, czasem FullHD wygląda też bardzo dobrze. Sprzęt oczywiście też dałem do kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled kupie ale jak mówiłem gdy będą łądnie wyświetlały FullHD albo gdy już Fullhd odejdzie do lamusa. W innym wypadku nie ma kompletnie sensu. Za 5koła mamy super tv i nie widzę powodu by dopłacać niemal drugie tyle - gdzie jeszcze tracimy bo oglądamy fullhd w gorszej jakości.

Co za bzdury :D OLED ma swoje wady, ale to co piszesz nie jest jedną z nich. Poza tym mimo swoich niedoskonałości dalej daje najlepszy obraz na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

ja wiem na czym polega kalibracja, ale kalibracja pod źródło - pierwsze słyszę, w profesjonalnych materiałach też nie słyszałem o kalibracji pod źródło. Sam obraz po kalibracji jest.... inny, czy lepszy czy gorszy, - mam wrażenie że to efekt placebo, po prostu inna kolorystyka, ale to tak jak w ekranach samsunga (komórkowych) które mają wyostrzone kolory ale zdecydowanie bardziej odpowiada to ludziom (mnie też) - dla mnie kalibracja nie jest jakimś must have.

 

poza tym kadajo twierdzi że "jak ktoś nie potrafi skalibrować" - no, bez sprzętu za 30 tysięcy możesz podłubać palcem w d0pie a nie kalibrować, więc jest to raczej usługa za jaką trzeba zapłacić a nie samemu kręcić suwakami lol2.gif

 

Moje pytanie - jakiej to fachowej kalibracji dokonujecie. James rozpisujesz się o tym jak to obraz wygląda po skalibrowaniu ale samej kalibracji profesjonalnie nie zrobisz - co najwyżej ustawisz sobie kolory pod własne subiektywne preferencje a te - przepraszam bardzo ale dla kogoś innego  mogą być po prostu słabe.

 

Tv z wyższej połki mają poszczególne profile, banki pamięci na poszczególne ustawienia w zależności od źródła, 
- każdy panel konfiguruje się indywidualnie. To że wybierzesz tryb konsoli to żadne mecyje. Piję znowu do wypowiedzi kadajo jak to ludzie sobie nie potrafią ustawić TV. Myślę że na tym forum takie podstawowej rzeczy każdy sobie może zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co za bzdury :D OLED ma swoje wady, ale to co piszesz nie jest jedną z nich. Poza tym mimo swoich niedoskonałości dalej daje najlepszy obraz na rynku.

 

Niestety to prawda :).. Moze nowe oledy z przed paru miesięcy juz nie mają z tym problemów. Wystarczy wejść na jeden z najpopularniejszych zagranicznych portali odnośnie HDTV to sami użytkownicy Oledów potwierdzaja ze jakosc FullHD duzo gorsza niz na LEDach i TV FullHD. Nawet pisali ze stawiali tviki obok siebie i roznica byla na nie korzysc oledów. Tylko jak mówie ja o tym czytałem gdzies pół roku temu jak pierwszy raz rozglądałem sie za nowym tv. - a może nawet rok, juz nie pamietam bo tak ten czas leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...