Skocz do zawartości
waalzer88

Allegro raty 0% - jak to jest rzeczywiście?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem właśnie na allegro zamawiać smartfona z firmy x-kom. Ale zauważyłem że znowu jest akcja 0% - raty.

Czy ktoś z Was korzystał z tego?

Jak to jest z tymi ratami? faktycznie zero?

 

W regulaminie jest wszystko 0% RSO, ubezpieczenie, odsetki itd. itd. wszystko 0%.

Dałem do porównywarki cenę smartfona 1899 zł na 12 miesiecy - to wyszło mi na miesiąc 158,25 zł - czyli razy 12 miesięcy równe 1899 zł i ani 1 grosza więcej.

 

Gdzie jest haczyk?

Lepiej od razu zapłacić całość? Czy warto wziąć te raty 0% i "nie dawać kasy od razu"? Tylko na raty, jak i tyle samo mnie to wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, realnie 0 %, brałem tak kilka rzeczy, dobra opcja, polecam. Zawsze możesz wcześniej spłacić jakbyś chciał również bez żadnych kosztów.

 

takie raty 0% są spoko jak coś droższego kupujesz i nie chcesz się od razu takiej kwoty gotówki pozbywac, dzięki braniu czegokolwiek na raty (kredyt) wyrabiasz sobie zdolność kredytową która jest bardzo ważna kiedy zamierzasz kupić np mieszkanie i wziąć kredyt hipoteczny.

Edytowane przez brzooza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny haczyk jest taki, że ceny na Żallegro zaczynają być zauważalnie mniej atrakcyjne niż w zwykłym sklepie online - wysokie marże dla monopolisty, które każdy musi po prostu dodać do ceny i tyle

 

ale w samych ratach haka nie ma

 

brałem już w ten sposób z 4-5 gratów i spoko

 

jeden raz tylko miałem ofertę z bodajże Alioru (ale skasowałem wniosek i złożyłem jeszcze raz), a poza tym wszystko z Mbanku; specjalnie nawet założyłem tam konto, żeby łatwiej nad tym zapanować i fajnie to działa

 

zauważ, że przy rozłożeniu większego zakupu na 20 rat (to chyba maks ile można, ale czasem dają tylko do 10 rat), faktycznie zyskujesz bo inflacja za półtora roku sprawi, że spłacana wtedy kwota (taka sama jak przy pierwszej racie) będzie faktycznie ciutkę "niższa"

 

jak składasz wniosek to propozycję kredytu dostajesz od losowo wybranego banku - sugeruję Mbank bo sam proces mają dość prosty, a czytałem że w przypadku właśnie innych potrafią być cyrki typu wpłata 1 zł jako potwierdzenia danych nie przechodzi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Alior czy mBank to loooz. 2 x z Alior i zero problemów.

 

Jedynie jak ten śmieszny Kreditech wybierze to bym zrobił jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Alior czy mBank to loooz. 2 x z Alior i zero problemów.

 

Jedynie jak ten śmieszny Kreditech wybierze to bym zrobił jeszcze raz.

A to kiedy wiadomo kto udziela pożyczki? W trakcie wypełniania dokumentów już widzę kto jest pożyczkobiorcą?

 

PS. Właśnie chciałem kupić sprzęt jak autor tematu. Ale widzę że na stronie allegro jest dokładnie ten sam sprzęt w tej samej cenie - tej samej firmy u której chciałem zakupić sprzęt.

Chciałem kupić u nich stacjonarnie, ale widzę że mają swoje oficjalne konto na allegro z tymi samymi cenami 1:1.

 

Proponujecie wziąć raty 0% na allegro od nich i zakup z allegro? Czy mogę zapłacić więcej (raty, dodatkowe opłaty, ubezpieczenie etc.)?

 

Czytając ten temat kusi mnie aby nie płacić całości i "dawać" im tą kasę na raty, ale boję się trochę że zapłacę finalnie drożej :hmm: i lepiej iść i zapłacić całość.

 

PS. Spłatę rat wysyłają poczta na adres z allegro? Czy można samemu wskazać adres dostarczenia listownie dat spłaty rat?

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widzisz kto udziela pożyczki, chyba można zmienić, nie pamiętam już.

 

Afaik jedyna sytuacja, w której możesz zapłacić więcej, to nie spłacenie raty w terminie, albo rzeczy typu przelanie za dużo np. za ostatnią ratę i kłócenie się o zwrot (w systemie mbanku chyba nie ma możliwości zrobienia przelewu z rachunku technicznego, nie wiem jak wyglądałaby kwestia zwrotu kasy).

 

W takiej sytuacji imho lepiej wziąc na raty, bo zawsze o tą odrobinę mniej płacisz (bo inflacja plus inwestujesz kasę, która byś wydał).

 

Wszystko wysyłają na adres email, nie dostajesz żadnego papieru (przynajmniej z Mbanku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest haczyk?

1. Raz weźmiesz za 0%, jest szansa, że potem weźmiesz już za większy %

2. Oddajesz dane firmie trzeciej i zgadzasz się na oferty, marketing itp.

3. Co któraś osoba pewnie nie dopilnuje terminu spłaty raty, to sobie jeszcze zarobią na nocie odsetkowej czy czymś podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Raz weźmiesz za 0%, jest szansa, że potem weźmiesz już za większy %

2. Oddajesz dane firmie trzeciej i zgadzasz się na oferty, marketing itp.

3. Co któraś osoba pewnie nie dopilnuje terminu spłaty raty, to sobie jeszcze zarobią na nocie odsetkowej czy czymś podobnym.

 

Ad2 bzdura, od kilku lat korzystam z tych rat, jeszcze nikt do mnie nigdy nie zadzwonil ani nie przysłał reklamy

Ad3 kolejna bzdura, kilka razy zapomniałem o terminie spłaty, oprócz przypomnienia smsem nie było żadnych not

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałem raty na rower w maju tego roku i dostałem w mbanku - szybko, sprawnie, żadnych reklam, maili czy telefonów, mam zlecenie stałe ustawione, więc nie muszę pamiętać. Kwota rozłożona dokładnie na 20 rat, RRSO 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Raz weźmiesz za 0%, jest szansa, że potem weźmiesz już za większy %

2. Oddajesz dane firmie trzeciej i zgadzasz się na oferty, marketing itp.

3. Co któraś osoba pewnie nie dopilnuje terminu spłaty raty, to sobie jeszcze zarobią na nocie odsetkowej czy czymś podobnym.

Nie przesadzaj oni już te dane mają. Od wejścia w życie RODO będę skrupulatnie badał jak krążą moje dane, bo teraz to nie ma większego sensu. W aliorze zapomniałem zapłacić raty o jeden dzień. Przysłali SMS, że nie wpłynęło. Zapłaciłem ratę o 10 gr większą i tyle, a i zadzwoniła robo sekretarka z windykacji to w połowie weryfikacji zaśmiałem się i się rozłączyłem. Na drugi dzień przyszła oferta kredytu od alioru xD Natomiast czas w jakim rozpatrywali kwity trwał kilkanaście sekund. 10/10 would use again

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten zakup, to prawdziwe 0% bez ściemy, wziąłem tak kilka rzeczy i kilka już jakiś rok temu, za które szkoda było mi płacić z góry (m.in. odkurzacz automatyczny, inna droga elektronika). Nigdy nie miałem problemu, większość rzeczy spłaciłem wcześniej, aby mieć z je "z głowy".

 

W tej chwili planuje zakup TV Sony 65" za 18k i tutaj mam pewien problem, ponieważ nie dam tyle kasy za dowiezienie tv kurierem, a potem wieszanie go samodzielnie - chce kupić pakiet z przywozem i zamontowanem na gotowo, czego na Allegro nie oferują. A szkoda mi się rozstawać z 18k jednorazowo, przyjemniej byłoby z tego zrobic 10-20 rat 0%.

 

Z problemów - korzystam tylko z mBanku, bo mam tam konto od lat i całość działa automatycznie, pobierają te drobne opłaty z konta głównego, nie muszą się więc martwić, że zapomnę zapłacić. Niestety mBank schodzi na psy i 2 dni temu miałem spory problem: kupiłem po powrocie z delegacji zagranicznej, wieczorem w niedziele 4 prezenty (xboxa x dla mnie, ps vr z ps4 pro dla syna, iphone dla zony i zegarek apple dla mnie) - niestety całość po przeprocesowaniu 1szego zakupu zawisła i dopiero dziś udało mi się na help desku znaleźć kompetentną osobę, która wyjaśniła, że wniosku przez błąd blokują się nazwzajem (jednocześnie może być procesowany tylko jeden) i trzeba anulować je tak, aby został jeden, po czym po jego przejściu ewentualnie zrobić nowy zakup. Tak więc trochę to mbank ma złożone na gumie do żucia, ale potem proces dziala sprawnie.

 

Dodam jeszcze, że kupuję na Allegro tylko oferty, które sa na prawde konkurencyjne i tego warte, np:

1. Bundle PS VR + kamera + 2 gry (w tym Grand Turismo Sport) za 1375 zl od autoryzowanego dealera Sony, w Saturnie ten sam był za ok 1700 zł.

2. iPhone SE 32GB za 1405 zł (jeden z marketow, nie pamietam czy wzialem z Electro.pl czy z Media Expertu) z dostawą darmową, w iSpotach jest po ok 1700 również.

 

Nie mam zamiaru przepłacać dla rat 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2 bzdura, od kilku lat korzystam z tych rat, jeszcze nikt do mnie nigdy nie zadzwonil ani nie przysłał reklamy

A do mnie przychodzą reklamy kredytu. Ale teraz zacząłem wczytywać się w stopki i rzeczywiście, wygląda na to, że adres mailowy kupili od Gadu-Gadu. Zbiegło się w czasie z moim testowaniem rat, ale wygląda na przypadek, który mnie zmylił.

 

Ad3 kolejna bzdura, kilka razy zapomniałem o terminie spłaty, oprócz przypomnienia smsem nie było żadnych not

Ale to przecież nie musi być faks czy posłaniec. Ustawiłem spłacanie z karty, więc nie zdarzy mi się zapomnieć, ale np. Netia traktuje powiadomienie SMS-owe jako noty i liczy sobie złotówkę za każde (choć pewnie realnie kosztuje ich kilka groszy w hurcie).

 

Nie przesadzaj oni już te dane mają.

W sensie twierdzisz, że np. Alior zna moje deklarowane miesięczne dochody, wydatki, liczbę członków gospodarstwa domowego itp.? mBank wie większość z tych rzeczy, bo tam moja wypłata wpływa, ale myślałem, że nielegalny handel danymi to tylko szemrani obdzwaniacze od "komputer wylosował", a nie duże "szanowane" instytucje typu banki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sensie twierdzisz, że np. Alior zna moje deklarowane miesięczne dochody, wydatki, liczbę członków gospodarstwa domowego itp.? mBank wie większość z tych rzeczy, bo tam moja wypłata wpływa, ale myślałem, że nielegalny handel danymi to tylko szemrani obdzwaniacze od "komputer wylosował", a nie duże "szanowane" instytucje typu banki.

Jest coś takiego jak historia kredytowa w BIK. Korzystają z tego wszystkie banki przed udzieleniem kredytu. Czy są tam przechowywane dane takie jak numer buta i ile kieszonkowego miesięcznie dostaje twoje dziecko to nie wiem, ale na pewno są podstawowe dane, skan dowodu osobistego i przede wszystkim cała historia kredytowa. Także wiedzą całkiem dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem i problemu nie było.

 

W sumie jestem w trakcie spłacania takiego kredyty i to nie pierwszego :P. Wszystko dzięki niskim stopom procentowym, jak wrócą do stanu sprzed 10 lat to zapomnijcie o ratach 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak historia kredytowa w BIK. Korzystają z tego wszystkie banki przed udzieleniem kredytu. Czy są tam przechowywane dane takie jak numer buta i ile kieszonkowego miesięcznie dostaje twoje dziecko to nie wiem, ale na pewno są podstawowe dane, skan dowodu osobistego i przede wszystkim cała historia kredytowa. Także wiedzą całkiem dużo ;)

A ja wiem jakie dane sa w moim BIK, bo kiedyś raport zamawiałem. Są tam wszystkie kredyty i karty kredytowe łącznie z historią spłat + ratingi punktowe, ale danych podawanych we wnioskach kredytowych nie ma.

--- edit ---

No i dowolny bank nie może sobie od tak odpytywać BIK o losowych ludzi. Jak wnioskujesz o kredyt, to wyrażasz zgodę na odpytanie BIK.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wiem jakie dane sa w moim BIK, bo kiedyś raport zamawiałem. Są tam wszystkie kredyty i karty kredytowe łącznie z historią spłat + ratingi punktowe, ale danych podawanych we wnioskach kredytowych nie ma.

Starając się o kredyt i tak podajesz w banku swoje dane, razem z dowodem osobistym i numerem pesel, więc BIK jest uzupełnieniem "teczki".

 

No i dowolny bank nie może sobie od tak odpytywać BIK o losowych ludzi. Jak wnioskujesz o kredyt, to wyrażasz zgodę na odpytanie BIK.

Nigdzie nie napisałem, że bank może sobie żonglować BIK-iem na prawo i lewo.

 

W każdym razie, wystarczy przeczytać umowę o kredyt na 0%. Jedynymi kosztami są ewentualne odsetki za brak wpłat w podanym terminie. Mi się chyba raz zdarzyło taki kredyt wziąć, z czego 3/4 spłaciłem od razu. Żadnych problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że bank może sobie żonglować BIK-iem na prawo i lewo.

Napisałeś, że "wiedzą całkiem dużo" sugerując BIK. To wynikało pośrednio. Bo moja teza jest taka, że bank (dajmy na to Alior) dzięki ratom 0% zdobywa dużo danych o nowej osobie, która allegro skusi na kredyt darmowymi ratami. Np. o mnie Alior nie powinien nic wiedzieć, bo nigdy nie miałem u nich konta ani innego produktu, a jak wezmę raty 0% i trafią mi się oni to te dane dostaną. I to jest jeden z ukrytych zysków banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że "wiedzą całkiem dużo" sugerując BIK. To wynikało pośrednio. Bo moja teza jest taka, że bank (dajmy na to Alior) dzięki ratom 0% zdobywa dużo danych o nowej osobie, która allegro skusi na kredyt darmowymi ratami. Np. o mnie Alior nie powinien nic wiedzieć, bo nigdy nie miałem u nich konta ani innego produktu, a jak wezmę raty 0% i trafią mi się oni to te dane dostaną. I to jest jeden z ukrytych zysków banku.

To jest standardowe łapanie jeleni. Ktoś spłaci jeden kredyt to może i weźmie kolejny, nękać będą, bo dane kontaktowe mają. Jednak zdrowo myśląca osoba to zleje, zablokuje na poczcie, zablokuje w telefonie i po problemie. Ja raty spłaciłem, dostałem z dwa maile na skrzynkę, a po zablokowaniu cisza. Dane mają, i co z tego? Kto w tych czasach nie ma twoich danych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu , robiąc na zleceniu można dostać te raty ? nie pamiętam czy mam miesięczną umowę przedłużaną co miesiąc czy zlecenie na czas nie określony ale raczej ta druga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu , robiąc na zleceniu można dostać te raty ? nie pamiętam czy mam miesięczną umowę przedłużaną co miesiąc czy zlecenie na czas nie określony ale raczej ta druga

Mi kreditech przyznał nawet jak podałem zarobki 0 bo tyle miałem, tylko dałem plik z historią konta z 3 ostatnich miesiecy, historie mam dobrą to i raty dostałem.

 

Mimo że mam aktualnie spłacane, to czaje się na coś dodatkowego bo to faktycznie raty 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wszystko przebiegło prawidłowo , pytanie (łosia który nic nigdy nie brał na raty :E ) czy trzeba coś jeszcze dosyłać ? na stronie monedo po logowaniu widnieją normalnie moje raty itd czyli czekać na meila ze sklepu z wiadomością o wysyłce towaru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wszystko przebiegło prawidłowo , pytanie (łosia który nic nigdy nie brał na raty :E ) czy trzeba coś jeszcze dosyłać ? na stronie monedo po logowaniu widnieją normalnie moje raty itd czyli czekać na meila ze sklepu z wiadomością o wysyłce towaru ?

 

 

nie wiem jak w tym mondeo, ale ja przełączyłem na mbank :E

Jak kredyt zostanie udzielony faktycznie, odrazu otrzymasz wiadomość, że zakupiłeś przedmiot i pieniądze zostały przelane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wszystko przebiegło prawidłowo , pytanie (łosia który nic nigdy nie brał na raty :E ) czy trzeba coś jeszcze dosyłać ? na stronie monedo po logowaniu widnieją normalnie moje raty itd czyli czekać na meila ze sklepu z wiadomością o wysyłce towaru ?

 

Tak, teraz musisz czekać na wiadomość ze sklepu o wysyłce towaru. (też mam raty w momendo)

Jak wejdziesz na moje allegro i w towary zakupione to będzie tez informacja że sprzedający otrzymał pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zrobiłem sobie kolejne prezenty na raty 0%

 

wszystko 0% wszystko tak jak ma być bez ukrytych kosztów, jedyna rada to trzymaj się daty spłaty (najlepiej trochę wcześniej) i tyle ;p

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...