Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Arxemi

Karta graficzna do 240hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zmieniłem swój monitor 144hz na 240hz, niestety okazało się, że moja obecna karta GTX760 nie jest w stanie obsłużyć takiego odświeżania. Jedyne co udało mi się uzyskać stosując rozdzielczość dostosowaną to 1080@230hz, niestety jest to uciążliwe, ponieważ wtedy działa mi to tylko w 1080p, co odpada. Chciałbym po prostu by po podpięciu karty można było od razu wybrać 240hz, więc planuję dzisiaj zakupić nową kartę. Wyczytałem, że 1050ti ma już DP 1.4, więc powinno spokojnie działać, lecz myślę jeszcze nad kupnem używanego gtxa 970 w podobnej cenie który ma DP 1.2, dokładnie model Strix jest w moim mieście w cenie 1050ti. Teraz pytanie czy ktoś odpalał 240hz na 970? Widziałem filmik na yt gdzie gość spokojnie odpalił na 960 bez kombinowania.

 

Uprzedzam pytania, gram tylko w csgo, na moim setupie miałem stałe 300fps na 5v5 bez dropów i gdyby nie ta sytuacja dalej używałbym archiwalnej 760tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - jaki budżet? 240Hz powinieneś osiągnąć na GTX1050. Potrzebujesz HDMI 2.0 lub DP1.2

Edytowane przez Mateusz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 800zł, więc 1060 3gb odpada. Kwestia tego by obsługiwała i nie była słabsza od obecnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX760 powinien mieć DP1.2 ;) Podłączałeś DP czy ciśniesz HDMI?

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem wszystkie :D Obecnie lecę na DP jednak oferuje on max 144hz do wyboru, na panelu nvidii da się zrobić 230hz przy dostosowanej, jednak to nie to samo i nie działa mi w csie przy mojej @1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach na początku tygodnia były gigabyte 1060 3gb za 799zł w promocji. Więc mając 800zł możesz jutro polować od rana na 1060 3gb. Bo od rana startuje czarny piąteczek w x-kom i al.to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem się trochę i mój monitor i tak ma frameskipping na kartach zielonych przy 240hz, więc zakupiłem profukt AMD. Niestety nie jestem ich zwollenikiem, ale tak to jest jak człowiek coś zmienia pod wpływem chwili, jakby kogoś interesowało to AOC AG251FZ ma takie problemy. Dziękuję za odpowiedzi i temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD 240hz ma podobne wymagania, jak 4K 60hz.

 

1080Ti więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD 240hz ma podobne wymagania, jak 4K 60hz.

 

1080Ti więc.

Kolega potrzebuje karty do CSa dodatkowo nie gra w 1080p a niższej rozdzielczości. Więc jakiś RX 460 powinien mu wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MSI RX 560 bo byl akurat w sklepie obok mnie, dodatkowo na miejscu zastała mnie niespodzianka i cena niższa o 100zł, więc dałem za niego 400 z groszami. FPS więcej niż miałem i mega fajna płynność, stałe 300 i czuć różnicę względem 144hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

wiem ze to bylo 3 lata temu ale mam pytanie czy ci dziala?

jesli tak to jaka karta graficzna jest potrzebna?

Edytowane przez Jokiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...