Skocz do zawartości
Lopez_92

Grafika do filmów 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie taki sprzęt:

Procesor i3-7100 (non k),

Zasilacz SFX Power 2 300W BN226,

8GB DDR4,

Płyta główna MSI H110I PRO AC.

 

Poszukuję niewielkiej karty graficznej o niewygórowanej cenie (obudowa to Silverstone ML08b) zdolnej obsłużyć telewizor 4k poprzez złącze HDMI.

(Brak gier, zastosowanie to głównie filmy). Proszę o propozycje.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Lopez_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra najlepiej. 7generacja iCore ma pełne wsparcie dla np Netflixa 4K.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja sterowników w windowsie i nic więcej. Powinno wszystko działać.

Najnowsze procesory mogą w pełni sprzętowo kodować i dekodować wideo w formacie VP9 i H.265 (HEVC, 10 bitów) w rozdzielczościach do 4K, przy płynności 24 klatek na sekundę. Zapewniono też obsługę najnowszych rozwiązań z zakresu DRM (Digital Rights Management), tak aby nie było problemów z obsługą niektórych usług strumieniowania wideo (np. Netflix w 4K).

http://pclab.pl/news72509.html

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/netflix-ultrahd-4k-na-komputerze-wymagania-ustawienia.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że Netflix w 4K wymaga HDMI 2.0. Twoja płyta wspiera tylko 4k @ 24 hz, więc nie jest to HDMI 2.0. Pytanie skąd zamierzasz oglądać materiały w 4k. Jeśli netflix to rozwiązaniem jest GTX 1050 Ti (650 zł), wymiana płyty głównej na taką która ma HDMI 2.0 lub kupno Android TV np. Xiaomi Mi Box 4K (300 zł).

Edytowane przez PolskiSteveJobs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K @ 24Hz dla mnie jest wystarczające, jak wrócę z pracy to spróbuję zrobić to na integrze.

Edytowane przez Lopez_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania - co obecnie można kupić najtaniej żeby pociągnęło pełne 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo może ktoś to potwierdzic, u mnie straszna lipa w filmach 4k + HDR. Samo 4k lub 1080p+ hdr jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K @ 24Hz dla mnie jest wystarczające, jak wrócę z pracy to spróbuję zrobić to na integrze.

Powodzenia, przekonasz się ze to męczarnią i zrezygnujesz po chwili. Płyty ze złączem HDMI 2.0 są zwykle dość drogie i tańszym rozwiązaniem będzie kupno dedykowanej grafiki.

 

Podłącze się do pytania - co obecnie można kupić najtaniej żeby pociągnęło pełne 4K ?

Sama rozdzielczość w 60Hz czy netflixa na PC? Bo jak to 1 to każda karta z displayport 1.2 sobie powinna poradzić, a tym bardziej te z HDMI 2.0 np. wspominany GT1030. Natomiast jak chodzi ci o netflixa to co innego.

 

1030 ciągnie na luzie 4k z hdr.

Netflixa już nie pociągnie.

 

Do Netflixa na PC w 4k potrzebna:

Winodws 10 i aplikacje Netflix (działa wyłącznie z opcją nr. 1) ze sklepu microsoftu lub przeglądarkę Edge oraz monitor/TV 4k z obsługą HDCP 2.2 i do tego jedną z dwóch konfiguracji:

opcja nr. 1) procesor Core 7'gen lub nowszy z płytą główną ze złączem HDMI 2.0

opcja nr. 2) jakakolwiek konfiguracja PC z kartą graficzną minimum GTX 1050 z 3GB VRAM lub wyższym modelem

 

Do jako takiej prawidłowej obsługi HDR trzeba mieć Windows 10 najlepiej w wersji Fall Creators Update (1709) lub nowszej, więcej szczegółów na https://help.netflix.com/en/node/55763

Edytowane przez R4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację. Mam sprzęt na którym netflix w 4K bezproblemowo powininen się odtwarzać, ale tego nie robi bo mój ekran nie wspiera HDCP 2.2.

-Windows 10 w EDGE lub macOS 10.11 z Safari

-Procesor Intela 7 generacji (HDMI 2.0 co daje te HDCP)

-Nvidia z serii GTX1000 (chyba dopiero 1050Ti ma opcję dekodowania HEVC i całej reszty wymaganej)

-Telewizor/monitor wspierający HDCP 2.2 (HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4)

Edytowane przez M@dnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację. Mam sprzęt na którym netflix w 4K bezproblemowo powininen się odtwarzać, ale tego nie robi bo mój ekran nie wspiera HDCP 2.2.

-Windows 10 w EDGE lub macOS 10.11 z Safari

-Procesor Intela 7 generacji (HDMI 2.0 co daje te HDCP)

-Nvidia z serii GTX1000 (chyba dopiero 1050Ti ma opcję dekodowania HEVC i całej reszty wymaganej)

-Telewizor/monitor wspierający HDCP 2.2 (HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4)

Procesor 7-gen core lub nowszej gen. i mobo z HDMI 2.0 albo jakikolwiek procesor i kartę Nvidii minimum GTX 1050 3GB VRAM, nie musi być Ti.

Edytowane przez R4zen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem GT 1030 DDR5 na GTX 1050Ti wszystko śmiga z HDR, jak by ktoś chciał to GT 1030 na sprzedaż karta prawie nowa ok 200zł+KW 533-687-267

Na GT 1030 4k smiga ale bez HDR, jeśli ktoś potrzebuje tylko 4k nie ma lepszej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Odkopie temat.

Wpadło mi coś (i3 2120) tanio w ręce na micro-itx i zrobiłem sobie mikro peceta. W budzie Colermaster Elite 110

Generalnie nie chce przepłacać i wiem, że potrzebuje karty 4 gb do Netflixa przez Edge`a

 

Stąd moje pytanie - czy karty od AMD coś pokroji RX 460 4GB da rade z 4K netflixowym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix 4K - wymagania

Warto dodać, że do korzystania z treści 4K konieczne jest wykorzystanie ekranu z obsługą HDCP 2.2 oraz komputera działającego pod obsługą systemu Windows 10 (w wersji Anniversary Update lub nowszej) i przeglądarki Microsoft Edge lub dedykowanej aplikacji Netflix. Niezbędne będzie też posiadanie subskrypcji Premium i łącza internetowego o przepustowości co najmniej 25 Mb/s.

Jeżeli jesteście zainteresowani oglądaniem Netflixa w 4K, nie musicie koniecznie kupować nowego Radeona. Obsługę trybu 4K zapewniają również starsze karty graficzne Radeon RX 400 i RX 500, GeForce od GTX 1050 oraz zintegrowane układy graficzne z procesorów Intel Core 7. Gen lub nowsze. 

Dekodowaniem treści zajmuje się chyba też CPU, nie samo GPU. Nie jestem pewien, czy i3 2120 to ogarnie ;) 

Obstawiam, że będzie gubić klatki taki sprzęt. Stare i pewnie podstawowych instrukcji do sprzętowego wsparcia dekodowania zabraknie. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisali że zapewniają obsługę rx 400, to chyba mieli na myśli dekodowanie, bo wyświetlać 4K można też na starszych kartach. Jak by były wymagania co do procka to też powinni o tym wspomnieć, więc skoro nie wspomnieli to według mnie to nie CPU dekoduje, tylko właśnie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Swoją drogą, zamiast kupować do tego i3 kartę za ok 400pln wolałbym wymienić po prostu proce i płytę na nowe ze wsparciem już z iGPU.

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asus-h110t-mini-itx-celeron-g3900-9137828853 - 220zl płyta lub 330pln z celeronem

https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-pentium-g4560-lga-1151-i5x - lub pentium 2c/4w 140+220+KW. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby to był procek przynajmniej 7 generacji z intergrą, bo ten celeron z pierwszego linku to chyba 6ta generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie orientuje sie w celeronach. Pentium z 7gen jest spoko, bo to 2c+4W czyli jak i3 prawie. Coś tam mu do i3 brakowało, ale nie pamietam juz co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem, że mam już tą płytę.

Komputer pod Netflix więć 3 GB vram musi posiadać karta graficzna minimum. 

Nie potrzebuje super nowego procka i kitowatą integrę tylko lepiej średniego procka i średnią grafikę co to i Minecrafta pociągnie jak się mi zachce :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra w takim pentiumie minecrafta popcha.

i3 2120 to beznadziejne CPU a nie średnie ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to mam na podstawce 1155 ;)

A żeby wcisnąć coś z 7 gen musiałbym zmienić całą płytę główną na 1151. A kupisz tak jak ja kupiłem płyte z prockiem i pamięcią 4 GB za 100 zł ? Hmm… 

PS. Wiem że to słaby procek, a komputer ma służyć jak Android BOX + podstawowe funkcje windowsa i jakaś gierka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...