Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, konkuter napisał:

2x 3060ti, pamięć + 1100, krzywa jak widać niżej. Na obu.

Jedna karta ok 60 stopni bierze 133w, druga 45 stopni 112w. Ukop na obu taki sam, ~60.
Aż taka różnica w poborze prądu może wynikać z temperatury? Różnica w temperaturze wynika z umiejscowienia w obudowie
 

 

jakie karty, jakie napięcie na gpu, jakie takty rdzenia ?
Tutaj pewnie tkwi róznica.

ps. miałem jutro przelewać te swoje 0,005btc na coinbase , ale jak widzę aktualny kurs to ?

Mam nadzieję że jakoś to odbije, a nie np korekta na 20tysi $.

Swoje "kokosy" będę trzymać, nie oddam za grosze ?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomcat napisał:

jakie karty, jakie napięcie na gpu, jakie takty rdzenia ?
Tutaj pewnie tkwi róznica

Potężny Zotac Twin Edge OC ? Są drobne różnice, ale nie wiem skąd wynikają, ustawienia w afterburnerze mają te same
image.png.5c0a975ae1b0519562701ef8329523a9.png
 

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mar_S napisał:

Jeżeli masz 580 8GB za eurasków sztuka to na dziś to jest rewelacyjna oferta, za rewelacyjna moim zdaniem.  ;)
No ale mogę się mylić, w końcu okazje się zdarzają.

Troche wałem śmierdzi.

Druga sprawa kolega się rzuca na cokolwiek , a nie bardzo wie jak to się je.
Słyszał można się dorobić to, idę kopać - bez łopaty, mapy i jakiegokolwiek planu ...

Zwykle jak jest taka sytuacja na rynku to zarobki się kończą, bo jest już po ptokach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie kupiłem 2x50xł kupon na allegro na https://www.bitrefill.com

Skorzystałem z Lightning network i wtedy nie ma limitów minimum wypłaty(jest max 0.150 btc, jakbym miał tyle to bym się nie martwił), w sumie za 110 zł w btc kupiłem kupony za 100zł, czyli mniej więcej tyle jak tu ktoś pisał ile procent (10) jakby się chciało gotówkę wypłacić i nie ma śladu na koncie, nie chce mi się dla tych paru groszy tłumaczyć w US np. W ten sam sposób można kupić gierki np. na https://joltfun.com/

Nie wiem czy to miało sens ale pisze jakby ktoś się zastanawiał jak spieniężyć jednym ruchem, jak ktoś ma lepszy sposób to proszę mnie poprawić

Chodzi oczywiście o NiceHash gdzie się wpakowałem, ale jak jeszcze nakopie na witchera 3 GOTY i się wyniosę stąd

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, konkuter napisał:

Potężny Zotac Twin Edge OC ? Są drobne różnice, ale nie wiem skąd wynikają, ustawienia w afterburnerze mają te same

 

0,738 vs 0,769 robi różnicę  w poborze. U mnie między 0,725 a 0,736 jest różnica ok 6w według softu.

Druga sprawa to te obroty 2200rpm to neizła suszara- ja trzyma swojego Ventusa 2x na 1380 i mam ok 51-53 stopnie przy otwartej budzie.

Przy drugiej karcie czuję że będzie ciepło i pewnie będę musiał w rieser zainwestować.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomcat napisał:

0,738 vs 0,769 robi różnicę  w poborze. U mnie między 0,725 a 0,736 jest różnica ok 6w według softu.

Druga sprawa to te obroty 2200rpm to neizła suszara- ja trzyma swojego Ventusa 2x na 1380 i mam ok 51-53 stopnie przy otwartej budzie.

Przy drugiej karcie czuję że będzie ciepło i pewnie będę musiał w rieser zainwestować.

hałas mi nie przeszkadza bo z tym nie siedzę w pokoju, ciekawi mnie skąd ta różnica napięć skoro są ustawione tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o HiveOS.

Pobrałem, zainstalowałęm na czystym dysku  SSD, który aktualnie jest podpięty do płyty przez SATĘ. Skopiowałem  swoje ustawienia RIG do folderu.

Wchodzę w bios i co bym nie wybrał do bootowania nie widzi  tego dysku HIVE ....wiecie co może być przyczyną ?.

Czy  dysk musi  być unplug i plug ? Czy może trzeba dysk SSD przez kabel USB podłączyć ?.

 

Edit.

OK dokształciłem się adapter  sata - usb i powinno zadziałać ;)

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Tomcat napisał:

Troche wałem śmierdzi.
Druga sprawa kolega się rzuca na cokolwiek , a nie bardzo wie jak to się je.

No to jest współczesna gorączka złota, a że nawet nie musisz do Jukonu na kobyle zasuwać tylko z chaty sobie kopiesz... :E 
Sam się zastanawiam czy Vegi nie puścić, ale żal taką sztukę do kopania oddać, pamięci Samsunga i super podatność na UV, ale kusi.  :/  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zozolek napisał:

Pytanie o HiveOS.

Pobrałem, zainstalowałęm na czystym dysku  SSD, który aktualnie jest podpięty do płyty przez SATĘ. Skopiowałem  swoje ustawienia RIG do folderu.

Wchodzę w bios i co bym nie wybrał do bootowania nie widzi  tego dysku HIVE ....wiecie co może być przyczyną ?.

Czy  dysk musi  być unplug i plug ? Czy może trzeba dysk SSD przez kabel USB podłączyć ?.

 

Edit.

OK dokształciłem się adapter  sata - usb i powinno zadziałać ;)

 

powinno dzialac od reki, ja nigdy nie zmienialem nic w biosie nawet a jak mialem windowsa i hive to zawsze hive mi wchodził jako pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mar_S napisał:

Bez sensu takie gówno kupować, 1660 Ti kopie tyle co 570 8GB, a jak trafisz RX na Samsungu to wyciągniesz 30+, więc 1660 nie ma startu nawet i kupowanie go w tak paskarskiej cenie jest głupotą.  :)
Generalnie najlepszy stosunek cena/urobek mają/miały karty AMD, 2x 570 8GB kopie tyle co RTX 3070 biorąc niewiele więcej prądu, kluczem zresztą przy każdej karcie jest umiejętne jej ustawienie, więc za około 1500 zł można mieć 2x 570 i wydajność RTX 3070 za którego już teraz chyba pod 4 koła wołają.  ;) 

Tutaj macie Vegę 56 na pamięciach Samsung, która właśnie spuszcza wpier*ol Amperowi.  :E  

vega 56 samsung eth mining 63+ - YouTube

właśnie bierze się to co jest a szczególności jeśli chce się mieć na kartę gwarancje i odsprzedać bez dużej straty

używane RX 570 8GB zaczynają dochodzić do 900 - 1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mar_S napisał:

Generalnie najlepszy stosunek cena/urobek mają/miały karty AMD, 2x 570 8GB kopie tyle co RTX 3070 biorąc niewiele więcej prądu

 

musisz się douczyć niestety

570 i 580 kopią tyle samo co 470 480 czyli około 30MH/s przy poborze prądu około 110W sztuka (to co pokazuje miner, czyli np. 70W to w przypadku tych kart nie jest prawda !)

3060ti i 3070 kopią 60 przy poborze prądu 120W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli goście co sprzedawali modyfikowane biosy z poborem w okolicach 75-90W i hashem w okolicy 30, więc nie do końca.
Faktem jest że to gorsze parametry niż 3070, ale za jedną 3070 można mieć spokojnie 4 RX 570 które zrobią nam 120 MH/s, więc zysk i tak będzie wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wamak napisał:

Tylko że jak trudność wzrośnie, a cena eth spadnie, RX 470/570 nie zarobi na prąd, a RTX 3060TI/3070 zarobi.

ASIC ETH:

https://www.innosilicon.com/html/a10pro-miner/index.html

500MH/s 950W, więc opłacalność podobna, jak Ampere.

tak tylko 

rtx3060ti  nowy kosztuje 2700    

rtx 2060 nowy 1600

 

uzywane sa drozsze niz nowe hehh  albo zle patrze    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultimate flashbacks z 2011 roku

18x hd5830 kopało chyba 10 BTC dziennie

pozkjmm.jpg

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wiedział ile to będzie warte dzisiaj i przetrzymał, to nie musiał byś już pracować do końca życia ?

Swoja drogą były artykuły jak ktoś kupował monitor za btc czy pizze zamawiał i był przelicznik na dzisiejszą wartość ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomcat napisał:

Jakbyś wiedział ile to będzie warte dzisiaj i przetrzymał, to nie musiał byś już pracować do końca życia ?

Swoja drogą były artykuły jak ktoś kupował monitor za btc czy pizze zamawiał i był przelicznik na dzisiejszą wartość ...

jakbylem biednym studentem to kupilem 180 btc za 10k PLN z czego 25% chyba pozyczylem od mamy, wchodzilem w piramide bo bylem podatny - młody i głupi  po 2 tygodniach sprzedalem je za 35000 i zylem jak król - jakbym sprzedal wtedy tlko polowe albo 2/3 to dzis juz emereytura no ale kto mogl wiedziec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

oczywiście o NiceHash gdzie się wpakowałem, ale jak jeszcze nakopie na witchera 3 GOTY i się wyniosę stąd

A o co chodzi z tym NiceHashem ? Bo też nim kopie, ale póki mam mało nakopane to się nie zastawiałem jak spieniężyć ten mój majątek 0.00097825 BTC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda dobre, ale te ceny :D ja w 2017 kupiłem 100 riserów za jakies 750zł 
mogłem je trzymać do dzisiaj to bym na riserach zarobił kokosy hahahah

3 godziny temu, Auberon napisał:

właśnie bierze się to co jest a szczególności jeśli chce się mieć na kartę gwarancje i odsprzedać bez dużej straty

używane RX 570 8GB zaczynają dochodzić do 900 - 1000 

kopałem w 2017 i z doswiadczenia wiem ze nie idzie sie w uzywane karty do kopania, teraz kupuje tylko nowki w sklepach. uzywka padnie po 5mc i jest sie na 0, jak padnie wczesniej to na minusie. Nowka nie dosc ze na gw to jeszcze sie sprzeda taka kiedy nadal bedzie miala kilka mc gwarancji 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak większy problem mam, prośba o pomoc z HIVEOS.

1. Podłączyłem dysk poprzez usb -sata

2. Odpalam Etchera / RUFUSA -  wgrywam  obraz na dysk dostaje infromacje że skuces -

2.1 pod odpięciu dysku  i  wpięciu  już go nie rozpoznaje

2.2 przez menadzera dysków go aktywuję i ma 20 mb...

SjLqX0p.png

 

3. Stworzy  mi  dysk o pojemności  20mb a reszty nie rozpoznaje... w menażerze dysków mam często że są offline będać w konflikcie,

4. żadna próba uruchomienia botowania nie wykrywa systemu Hive OS

 

Pomysły się skończyły, w necie nie znajduje odpowiedzi. Na pendrive jest to  samo ....

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zozolek napisał:

Jednak większy problem mam, prośba o pomoc z HIVEOS.

1. Podłączyłem dysk poprzez usb -sata

2. Odpalam Etchera / RUFUSA -  wgrywam  obraz na dysk dostaje infromacje że skuces -

2.1 pod odpięciu dysku  i  wpięciu  już go nie rozpoznaje

2.2 przez menadzera dysków go aktywuję i ma 20 mb...

SjLqX0p.png

 

3. Stworzy  mi  dysk o pojemności  20mb a reszty nie rozpoznaje... w menażerze dysków mam często że są offline będać w konflikcie,

4. żadna próba uruchomienia botowania nie wykrywa systemu Hive OS

 

Pomysły się skończyły, w necie nie znajduje odpowiedzi. Na pendrive jest to  samo ....

sciagnij taki program BALENA ETHER i rob obraz nim

co do wykrywania w widnowsie ja tez tak mam czasami - nie widzi systemu pod windowem dlatego odpalam kopanie z monitorem i wpisuje za pierwszym razem rig ID i hasło recznie bo nie chce mi sie juz  z tym bawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dario+ napisał:

A o co chodzi z tym NiceHashem ? Bo też nim kopie, ale póki mam mało nakopane to się nie zastawiałem jak spieniężyć ten mój majątek 0.00097825 BTC ?

0.001 musisz mieć żeby przelać na np coinbase, a podobno lepiej kopać samemu na własny rachunek, na razie mam jedną kartę 3060ti, jak coś zdobędę więcej będę kombinować, no a nie wiedziałem że można prze lighting network bez tego limitu kupić coś

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...