Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

 

5 minut temu, wamak napisał:

Ja mam taki: https://allegro.pl/oferta/adapter-rozgaleziacz-usb3-0-riser-pci-e-1x-na-4x-7184764035

i działa. Kupowałem go z Chin jeszcze przy poprzednim kopaniu, ale teraz dopiero mi się 

 

A masz moze dwa takie? Da rade rozdzielic 1 na 4 a nastepnie 4 na 16 ? XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Griszah napisał:

Wpinasz to potem bezpośrednio do Risera? 

Jakie masz risery? 006, 007, 008, a może 009?

Rozgałęziacz mam podpięty do PCI-E x1 w płycie: GIGABYTE GA-H61M-DS2V (kompletna taniocha)

Do płyty mam też podpiętą jedną kartę w slocie x16 i jedną przez riser w slocie x1.

Do rozgałęziacza mam podpięte dwa risery na razie, więc w sumie jeszcze jest miejsce na dwie karty.

Modeli riserów nie pamiętam. Takie niebieskie z zasilaniem PCI-E 6 pin. W zestawie były przejściówki 2x molex -> PCIE 6 pin.

Przy czterech kartach pod Win 10 sterowniki bardzo długo już się instalowały. Pentium G620 się dusił.

Edytowane przez wamak
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Testowaliście może taki rozdzielacz, zadziała to przy kopaniu?

https://allegro.pl/oferta/adapter-riser-pci-e-splitter-1x-na-3x-usb-3-0-fv-9766078573

 

 

do mnie idzie ale inny typ 

 

 

dzisiaj mały upgrade koparki 
Screenshot-11.png

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Targaryen napisał:

dzisiaj mały upgrade koparki 

Mieszanka Nvidii i AMD w jednej koparce? Jaki OS?

Widzę, że też masz głównie Turingi. Poza jedną RTX 3070 nie mogę żadnego Ampere korzystnie złapać.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wamak napisał:

Mieszanka Nvidii i AMD w jednej koparce? Jaki OS?

Widzę, że też masz głównie Turingi. Poza jedną RTX 3070 nie mogę żadnego Ampere korzystnie złapać.

HiveOs, moim zdaniem najlepszy system do kopania niezależnie czy sie miksuje gpu czy nie. 
Tak kupowałem to co mi sie udało trafić w sensownej cenie. Najpierw trafiłem dwie 580, pozniej te trzy 1660 super, i ostatnio złapałem dropa 3060 Ti z xkomu, jedna już siedzi w koparce druga jest w drodze, powinan być jutro :) Jeszcze czekam na 5500 xt więc będzie coś nowego do mixu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie o Wasze podejście i strategię - systematycznie realizujecie zyski wymieniając zarobione eth na usd/pln czy trzymacie z myślą o lepszym kursie? Dolar obecnie również słabiutki więc chyba lepiej potrzymać USD z myślą o lepszym kursie - po zmianie warty w WH może rynki wzmocnią trochę ich walutę.

Jakieś przemyślenia jaki może być horyzont czasowy obecnej hossy na krypto? Obecnie ładnie można sprzęt sfinansować ale pozostaje pytanie czy za tydzień bańka nie pęknie i dupa ;)

Wiem, że wszystko to gdybania ale ciekaw jestem Waszych przemyśleń i podejścia do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test SF750 Platyna vs RM850x Gold - Różnica w poborze ze ściany 275wat vs 285wat na korzyść platyny oczywiście. GPU w tym czasie obciążone wg hwinfo na 220wat, CPU 10wat.

Reszta to komponenty z mojego podpisu. ( ram 4300 @1.5V, 3xNVME, 1xSATA, 1xHDD, karta dźwiekowa zasilana z molexa 5-6 wat wciąga, Arctic 280mm + 3x120mm LED ).

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Targaryen napisał:

dzisiaj mały upgrade koparki 
Screenshot-11.png

Jakie ustawienia oc masz na 1660s na Micronie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Boger napisał:

Panowie, szybkie pytanie o Wasze podejście i strategię - systematycznie realizujecie zyski wymieniając zarobione eth na usd/pln czy trzymacie z myślą o lepszym kursie? Dolar obecnie również słabiutki więc chyba lepiej potrzymać USD z myślą o lepszym kursie - po zmianie warty w WH może rynki wzmocnią trochę ich walutę.

Sezon Altów dopiero się zaczyna, wiec raczej nie warto kapitalizować teraz w Fiaty. Jednak czasy mamy teraz niepewne, wiec trzeba trzymać rękę na pulsie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większosć przewiduje wzrosty BTC i ETH a że gospodarki kuleją to jest bardzo prawdopodobny kierunek. 

W końcu tak czy owak spadnie ale kiedy i jak nisko to cieżko powiedzieć. 

Niemniej najbliższe mce powinno rosnąć wiec warto ETH potrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założę solary i będę kopał w zimie nawet jak spadnie, w końcu kiedyś znowu wzrośnie, pewnie jak padnie to będzie można nakupić tanio sprżetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo szmuglowac na giełdzie, kupic po 1000-1100 dolców eth i sprzedawac jak dobije do 1400, zastanawiam się czy tak nie zrobić. Z tych ukopanych 120 dolców moze by zrobil więcej :p. Zobaczymy, może się uda strzelić 3080tke w dobrej kasie, jestem chyba drugi w kolejce. Jak pierwsza osoba się nie zdecyduje to będę miał możliwość zakupu. Wiec bede miał wymarzona kartę do gier a przy okazji pokopie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel kopał przez kilka lat i powiedział że najwięcej zarobił na handlu walutą. Teraz powinno być lepiej bo sprzęt mega drogi wiec jeszcze troche sie odkuje czlowiek przy sprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję sprzedawać na bieżąco co 0,1 ETH, a jak opłacalność kopania będzie na granicy, to będę czekał ze sprzedażą na lepszy kurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego jeszcze nie miałem. Dotychczas miałem ustawiony adres do wpłat bezpośrednio na giełdzie Kraken. Tym razem pokusiłem się o założenie portfela Coinomi. Z portfela Coinomi wysłałem 0,056ETH, a na giełdę trafiło tylko 0,048ETH, z czego fee wynosiło znacznie mniej, niż ta różnica. Dziwne.

Następnym razem takiej drobnicy nie będę wysyłał na giełdę. Następnym razem zobaczę przez kantor.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wamak napisał:

Czegoś takiego jeszcze nie miałem. Dotychczas miałem ustawiony adres do wpłat bezpośrednio na giełdzie Kraken. Tym razem pokusiłem się o założenie portfela Coinomi. Z portfela Coinomi wysłałem 0,056ETH, a na giełdę trafiło tylko 0,048ETH, z czego fee wynosiło znacznie mniej, niż ta różnica. Dziwne.

Następnym razem takiej drobnicy nie będę wysyłał na giełdę. Następnym razem zobaczę przez kantor.

brzmi nierealnie aby cos takiego sie stało, pokaż dane transakcji ile wyszło i ile weszło wg blockchaina

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Targaryen napisał:

pokaż dane transakcji ile wyszło i ile weszło wg blockchaina

Zobacz to:

https://etherscan.io/tx/0x25af0c89df3f5087a97d08618ff80db7a2a0fcf8ebd7d2e6df87d38922835ad3

a potem to:

https://etherscan.io/address/0x8b1d411848b246eab28c2ce38e40110aac36d94b

TXn fee: 0.005682434625 To jest fee giełdy od wpłaty?

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wamak napisał:

https://etherscan.io/tx/0x19b17c01610e2f8b714288768bae7bb69d41b6e7cad8d6eff3a5ec56e5a3c126

tu masz reszte, ktoś ci zabrał w prowizji ponad 6$ :D 

 

Mi sie to nigdy nie zdarzylo ale ja przelewam z legitnego portfela na legitne giełdy 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portfele nie biorą fee? Ja mam MEW i jak chciałbym wysłać, to mam 3 różne opłaty w zależności od tego jak szybko przelew na dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Targaryen napisał:

Mi sie to nigdy nie zdarzylo ale ja przelewam z legitnego portfela na legitne giełdy

Zobacz, że wcześniej na tej giełdzie nie miałem takich cyrków przy wpłatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mckarmi napisał:

Portfele nie biorą fee? Ja mam MEW i jak chciałbym wysłać, to mam 3 różne opłaty w zależności od tego jak szybko przelew na dojść.

to nie fee portfela tylko paliwo GWEI dla górników sieci eth, wlaśnie na tym zarabia się kopiąc eth, validuje sie transakcje w zamian za to paliwo ;)  Im bardziej przeciążona transakcjami sieć tym więcej trzeba dać aby górnicy priorytetowo wykopali twoją transakcję 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Czy Asus strix 3080 nada się do kopania?? bo ztego co wiem np gigabyte 3080 mają jakieś tam problemy z układem chłodzenia, nw własnie jak wygląda sprawa Asusa 

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Panowie, Czy Asus strix 3080 nada się do kopania?? bo ztego co wiem np gigabyte 3080 mają jakieś tam problemy z układem chłodzenia, nw własnie jak wygląda sprawa Asusa 

Jak najbardziej, z tego co widziałem do 100Mh/s za 225W czyli mniej opłacalne od 3060 Ti która robi 62 Mh/s za 125W 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Panowie, Czy Asus strix 3080 nada się do kopania?? bo ztego co wiem np gigabyte 3080 mają jakieś tam problemy z układem chłodzenia, nw własnie jak wygląda sprawa Asusa 

Moj kopie juz ponad tydzien. Rdzen -500, pamiec +1000, TDP69 i mi wychodzi 97 Mh/s... Ale waty stanely na 250, wszystko ponizej zbija MH... Wiatraki na sztywno mam 75% bo gddr6x grzeje sie na potege a koparki widza tylko temp rdzenia ktora jest nisko na 50 C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

Moj kopie juz ponad tydzien. Rdzen -500, pamiec +1000, TDP69 i mi wychodzi 97 Mh/s... Ale waty stanely na 250, wszystko ponizej zbija MH... Wiatraki na sztywno mam 75% bo gddr6x grzeje sie na potege a koparki widza tylko temp rdzenia ktora jest nisko na 50 C...

chłop dał na -200 + 2400 czyli windowsowskie + 1200 na 225W power limit i leci mu ladnie kilka sztuk, ale może windows tego nie ogarnie. do kopania to jest hiveos :) 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...