Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ZiomeX napisał:

A coś bardziej konkretnego? Możesz śmiało założyć, że zbyt wiele o temacie nie wiem.

Jeśli chcesz kopać na swoim pc to po prostu zakładasz portfel eth np. na myetherwallet lub walisz prosto na giełde, pobierasz minera np. phoenixminer podpinasz portfel w configu i kopiesz. 

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Boger napisał:

Nie wiem ile masz tej PV i ile z tego "luźne" ale tak na szybko licząc - dla 2x 3080 pobór to 500-550W co daje +/- 12k,5Wh/dobę = 375kWh miesięcznie = 4500kWh rocznie.

Przyjmując, że autokonsumpcja to +/-30% to musisz rocznie na ten cel wyprodukować 5287,5kWh, czyli powiedzmy 5,3 MWh więc musiałbyś mieć instalację przewymiarowaną o 5,3 kW, czyli w zależności od użytych modułów - dodatkowe 16 paneli :) To dużo. Dodatkowo, co najmniej drugie tyle potrzebujesz na dom więc wychodzisz ponad 10 kW więc wpadasz w potrącanie 30% prądu za magazynowanie i okazuje się, że musisz wyprodukować prawie 6 MWh rocznie więc trzeba dołożyć nie 16, tylko 18 modułów :) 

Widzę, że masz je na gruncie więc może masz gdzie dostawiać bo na dachu byłoby to ciężko zmieścić. U mnie nie do zrobienia, a to wszystko tylko dla stałego poboru 500W :) 

W sumie majątku wielkiego taka instalacja nie będzie kosztowała ale biznes średnio pewny - jeżeli szlak trafi krypto to zostajesz z dużą instalacją i z taką ilością prądu nie będzie co zrobić - chyba tylko kocioł elektryczny/pompę zamontować i grzać prądem (jeżeli jeszcze takiej instalacji nie masz) :)

trzba myslec z wyprzedzeniem - ja znam pare osob ktore kopią prywatnie po 60groszy za kWh, oferujesz im 45-50gr i chetnie dadzą ci swoje koparki - o czywiscie nie 10kW ale 1-2kW

w zimie masz grzanie za free, w lecie zarabiasz na prądzie i nie musisz sam wogole kopac i masz problem z glowy - realny zwrot wychodzi po 3 latach, a przy 30kWp instalacji zarabiasz rocznie jakeis 15k (1000 miesiecznie spokojnie) i biorąc po uwage to ze prad nie bedzie drozał, a drozał bedzie napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci - co jest takiego zlego w Nicehashu?

Kopalem tam w 2018, zostawilem grosze tam i po 3 latach wciaz tam byly. 

W dodatku w zasadzie zarabiam dziennie tyle ile wychodzi z kalkulatora, moge wymienic btc na eur i bezposrednio od nich wyplacic na revolut. Kopiac bezposrednio eth tez zaplace fee przy wymianie czy przelewie, czasem duze, wiec czy jest sens sie w to bawic, skoro Nicehash zalatwia wszystko za mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, srekal34 napisał:

Z ciekawosci - co jest takiego zlego w Nicehashu?

Kopalem tam w 2018, zostawilem grosze tam i po 3 latach wciaz tam byly. 

W dodatku w zasadzie zarabiam dziennie tyle ile wychodzi z kalkulatora, moge wymienic btc na eur i bezposrednio od nich wyplacic na revolut. Kopiac bezposrednio eth tez zaplace fee przy wymianie czy przelewie, czasem duze, wiec czy jest sens sie w to bawic, skoro Nicehash zalatwia wszystko za mnie?

nicehash jest dobry jak chcesz zapomniec i tyle -jednak czasami oplacalonosci są mniejsze i np eth na czysto wykopac potrafi 5-10-15% wiecej - na nicehash wykopiesz wiecej czasami tylko ale zdarza sie to tylko pare/kilka razy na miesiac

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, duniek napisał:

trzba myslec z wyprzedzeniem - ja znam pare osob ktore kopią prywatnie po 60groszy za kWh, oferujesz im 45-50gr i chetnie dadzą ci swoje koparki - o czywiscie nie 10kW ale 1-2kW

w zimie masz grzanie za free, w lecie zarabiasz na prądzie i nie musisz sam wogole kopac i masz problem z glowy - realny zwrot wychodzi po 3 latach, a przy 30kWp instalacji zarabiasz rocznie jakeis 15k (1000 miesiecznie spokojnie) i biorąc po uwage to ze prad nie bedzie drozał, a drozał bedzie napewno

 

Oczywiście masz rację - jest tylko jeden warunek - musisz mieć miejsce na zainstalowanie tych 30 kW. Nie każdy mieszka na wsi i ma kawał pola przy domu ;) Jakbym miał kupić sąsiednią działkę tylko po to żeby zrobić na niej farmę PV to by mi sąsiedzi żyć nie dali (zresztą bym się im nie dziwił). Pomijam kwestię kosztu takiego terenu - taniej by mi było kupić hektar od rolnika kilka km dalej i tam wybudować coś dedykowanego tylko w tym celu :D 

Ogrzewanie koparkami to moim zdaniem średni pomysł - nie wyobrażam sobie rozrzucania gratów po całym domu a nawet rekuperatorem nie da rady tego rozprowadzić w sensowny sposób. Pozostaje jakieś dedykowane pomieszczenie z odciągiem ciepłego powietrza i jego nadmuchem na inne pomieszczenia - z tym, że to kolejna dedykowana instalacja w domu - do tego albo dmuchająca kurzem i niosąca szum wentylatorów, albo wymagająca filtrów, tłumików dźwięku jak w rekuperacji, itd. co znowu przedraża temat.

Moim zdaniem oczywiście się da, ale jeżeli chciałoby się to zrobić porządnie to znowu kupa kasy + dostosowywanie budynku do tego celu.

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Boger napisał:

 

Oczywiście masz rację - jest tylko jeden warunek - musisz mieć miejsce na zainstalowanie tych 30 kW. Nie każdy mieszka na wsi i ma kawał pola przy domu ;) Jakbym miał kupić sąsiednią działkę tylko po to żeby zrobić na niej farmę PV to by mi sąsiedzi żyć nie dali (zresztą bym się im nie dziwił). Pomijam kwestię kosztu takiego terenu - taniej by mi było kupić hektar od rolnika kilka km dalej i tam wybudować coś dedykowanego tylko w tym celu :D 

Ogrzewanie koparkami to moim zdaniem średni pomysł - nie wyobrażam sobie rozrzucania gratów po całym domu a nawet rekuperatorem nie da rady tego rozprowadzić w sensowny sposób. Pozostaje jakieś dedykowane pomieszczenie z odciągiem ciepłego powietrza i jego nadmuchem na inne pomieszczenia - z tym, że to kolejna dedykowana instalacja w domu - do tego albo dmuchająca kurzem i niosąca szum wentylatorów, albo wymagająca filtrów, tłumików dźwięku jak w rekuperacji, itd. co znowu przedraża temat.

Moim zdaniem oczywiście się da, ale jeżeli chciałoby się to zrobić porządnie to znowu kupa kasy + dostosowywanie budynku do tego celu.

40arow na wsi kupilem ;) mam miejsce i na 100KWp 
te 30kWp wejdzie na dach budynku gospodarczego spokojnie, wiec nawet widoczne nie bedzie

ja do 10 stycznia grzałem łacznie paroma koparkami i bylo ciepło w domu, mrozy przyszly -20*C i poprsotu te 3kW to juz bylo za malo - i grzalem tylko dlatego bo ten cholerny piec na ekogroszek mnie drazni i jest glosny (podajnik) - ale tym sezonie bedzie juz pompa ciepła wiec juz nie bede mial tego problemu

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheEnter napisał:

Kopie ktos na 3060ti? jaka macie wydajnosc MH/s ?

 

MC+1196

59-60 Asus dual 124W , 62PL

53-54 na 112W 

58 118W

61 126 W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TheEnter napisał:

Kopie ktos na 3060ti? jaka macie wydajnosc MH/s ?

60.20 na 119W -502 +1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5A (60W) rtx3090 z risera (PL 296W pod hiveos)

z jednego 8pin 10,3A, z drugiego 9,6A
napiecie 12,2V load


img_6941mgj29.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duniek napisał:

nicehash jest dobry jak chcesz zapomniec i tyle -jednak czasami oplacalonosci są mniejsze i np eth na czysto wykopac potrafi 5-10-15% wiecej - na nicehash wykopiesz wiecej czasami tylko ale zdarza sie to tylko pare/kilka razy na miesiac

Hmm zastanawiam się czy dla kogoś kto robi to tak mocno dorywczo, a nie konkretnie, to czy te 5-10% robi aż taką różnicę.

A z ciekawości - wy trzymacie w Bitcoinach, Ethereum, czymś innym czy wymieniacie regularnie na złotówki?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie 10-15% nie ma znaczenia to nie ma co zmieniać minera xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie zasilaczy bo ładnie tu widzę wszystko wyliczacie :D Jaki zasilacz bardziej sie opłaca Gold czy Platinum biorą pod uwagę powiedzmy minimum rok użytkowania 24/7 ?  Ta sama firma i model różni się tylko certyfikatem 

1000W 80Gold kosztuje 950zł 

1000W 80Platinum kosztuje 1100zł

1200W 80Platinum kosztuje 1200zł

5 godzin temu, Boger napisał:

Nie wiem ile masz tej PV i ile z tego "luźne" ale tak na szybko licząc - dla 2x 3080 pobór to 500-550W co daje +/- 12k,5Wh/dobę = 375kWh miesięcznie = 4500kWh rocznie.

 

To jest instalacja pod pompę ciepła oraz będzie jeszcze powiększana o "kilka" paneli ponieważ planowałem podłączyć drugi budynek " techniczny" ale zamiast tego może pójdzie moc na koparki  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@War_MachinE

W ciągu roku przy poborze 1000W na zasilaczu platinum zaoszczędzisz na rachunkach około 100zł względem zasilacza gold. Przy poborze 500W zaoszczędzisz około 50zł.

W ciągu jednego roku dopłata do platinum nie zwróci się.

Gold ma sprawność 92%, Platinum 94%.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Boger napisał:

Zmieniając temat - prośba o poradę - po dołożeniu drugiej karty co kilka godzin mam zwiechę i restart kompa. Zrobiłem logowanie do pliku w phoenixminer i jest jak niżej - najpierw wypada GPU2 a później GPU1 i koniec logów. Dopiero teraz włączyłem zbieranie logów w MSI AB więc dopiero sprawdzę co po tej stronie widać.

Na tą chwilę obniżyłem OC pamięci na GPU2 z 800 do 700 i puściłem jeszcze raz. Co dziwne Palit lata na + 1200 na pamięciach a jak ustawiłem na MSI +1000 to praktycznie od razu wywala. MSI tak mają?

 

 

Raczej temperatury pamięci je walą. Ostatnio miałem tak u siebie, że nagle mi się zaczął komp wywalać podczas kopania, po tym jak skręciłem wentylatory na przodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, War_MachinE napisał:

eszcze pytanie odnośnie zasilaczy bo ładnie tu widzę wszystko wyliczacie :D Jaki zasilacz bardziej sie opłaca Gold czy Platinum biorą pod uwagę powiedzmy minimum rok użytkowania 24/7 ?  Ta sama firma i model różni się tylko certyfikatem 

Ja kopię na tym co mam w configu, nie kupuje specjalnie (w jednym kompie bronze, w drugim gold). Do koparki kupiłem platinium, ale kupno nowych to porażka.

 

Generalnie zasilacze używane według mnie, tracą najbardziej na wartości z część komputerowych używanych. Wiadomo, teraz nie ma na rynku, to ceny poszły w górę ale idzie upolować:

https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-lepa-g1000m-uzywany-1000w-CID99-IDI7uZH.html#3675d7f2b1

No i to moje upolowane:
 

image.thumb.png.5e1b19fbafc00717673c029e7ea16a2b.png

 

Ja wiem, że on był pewnie naprawiany bo plomby nie ma. Ale do koparki na co mi lepszy? Trzeba jeszcze na aliexpress dokupić kable i w 400zł zmieszczę.

Jeszcze kupiłem lokalnie dla kumpla:
- enermax platimax (nowy 1200 zł chyba), 1700w za 350 zł
- bequiet dark power pro 11, 1000w 400 zł + kable 90 zł

Oba platinium.

Poluj chłopie, bo jak widzę, że ktoś chce dać na zasilacz do koparki 800 zł to słabo się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, TheEnter napisał:

Kopie ktos na 3060ti? jaka macie wydajnosc MH/s ?

 

dobra sztuka pod linuxem robi 62, słaba 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma co jakiś czas problem z błędami na GPU 1

Ważne - nie chodzi o przegrzane pamięci, tylko sytuację gdy na tych samych parametrach wywala błędy - u mnie 10%

Trzeba włączyć Minera na stockowych ustawieniach karty. Jak ustawi dagi i zacznie kopać to wtedy robimy OC. U mnie dodatkowo za każdym razem muszę uruchamiać na nowo Krzywe wentyli ( da się to ustawić żeby zawsze były włączone ?)

3070 Ventus x3, 61,5 do 62,5  Mhs na 43C , Clock  na 52% 117W,  Memory  niezależnie czy +1200 czy +1300 (dla testów) zero błędów GPU.  Dałem na chwilę memory +1500 to 63,5 robi, ale nie wiem jaki to ma wpływ na karte 

 

3060 Dual chodzi mi 59,5-59,9 na 124W (podpięty pod monitor) 48C, memory +1200 (wychodzi 0,75V) zejście w dół znacznie pogarsza mhs (bez monitora chodziła w 60,5 w dół) 

 

Off topic - wyłączyłem kiedyś wyświetlanie sygantur i nie mogę znaleźć jak je przywrócić - ktoś   poradzi?

Edytowane przez karrlosST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nbminer u mnie nie robi praktycznie bledow i odpalam koparke juz ustawiona. Phoenix, claymore waliło bledami raz na gpu1 raz na gpu2, co pare uruchomien kopacza zdarza się, że nie było bledow. Nbminer mi przez 3 doby dal 3 niepoprawne wykopy w kopaczu co jest promilem na ukopane punkciki. Ale w sumie nie wiem czy to przez vram ? Karty maja ponizej 40*, wypluł suprim na +1299mhz te błędne, a już kopalem na nim bezbłędnie nawet na +1380mhz przez naście godzin. Temperaturę w pokoju utrzymuje na poziomie 19-21*, uchylam okno jak jest więcej. Kaloryfery zakręcone i cały czas temperatura w pokoju dobra sie utrzymuje. 

Calkiem dobrze to wygląda na ventusie, podejrzewam ze trio x i suprim maja lepiej chłodzony vram, wiec moznaby bardziej zaszaleć niz mam aktualnie +1250 i + 1299mhz . Karty kopia po 62mh obie, ale do suprima mam monitor podłączony, jak on był w riserze to na tym samym ustawieniu kopal ponad 62.5mh. Na pobory nie mogę narzekać, 119w i 116 biora karty pod windowsem.

Dokladnie na ponad 9110 wykopanych pkt czy jak tam się mówi mam 3 invalid. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie RTX 2070 Super:

KFA2: https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-rtx-2070-super-ex-8gb-gddr6-27isl6mdu9ek-6130183/

Pamięci Micron, 42,3 Mh/s, 109W

Gigabyte: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-3x-8gb-gddr6-gv-n207sgaming-oc-8gd-5939558/

Pamięci Samsung, 45,1 Mh/s, 118W  Przy 46 Mh/s pamięci się przegrzewały.

1660 Super od Gigabyte też pamięci Samsung i też się dobrze kręcą, też wynik powyżej normy.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, novi napisał:

Nbminer u mnie nie robi praktycznie bledow i odpalam koparke juz ustawiona. Phoenix, claymore waliło bledami raz na gpu1 raz na gpu2, co pare uruchomien kopacza zdarza się, że nie było bledow. Nbminer mi przez 3 doby dal 3 niepoprawne wykopy w kopaczu co jest promilem na ukopane punkciki. Ale w sumie nie wiem czy to przez vram ? Karty maja ponizej 40*, wypluł suprim na +1299mhz te błędne, a już kopalem na nim bezbłędnie nawet na +1380mhz przez naście godzin. Temperaturę w pokoju utrzymuje na poziomie 19-21*, uchylam okno jak jest więcej. Kaloryfery zakręcone i cały czas temperatura w pokoju dobra sie utrzymuje. 

Calkiem dobrze to wygląda na ventusie, podejrzewam ze trio x i suprim maja lepiej chłodzony vram, wiec moznaby bardziej zaszaleć niz mam aktualnie +1250 i + 1299mhz . Karty kopia po 62mh obie, ale do suprima mam monitor podłączony, jak on był w riserze to na tym samym ustawieniu kopal ponad 62.5mh. Na pobory nie mogę narzekać, 119w i 116 biora karty pod windowsem.

Dokladnie na ponad 9110 wykopanych pkt czy jak tam się mówi mam 3 invalid. 

To ładnie kopią.

U mnie pod 59.50Mh/s na +1100 -  powyżej sypią błędami. Niestety mam podłączone tylko 3gpu, gdy  dorzucam 4 to wywala system, płyta nie przystosowana to tego  typu  wyzwań.

Pod Hive OS jest ok 61 i  święty spokój ... byle procek  jutro  dotarł i odpale powoli  co  by nic nie spalić 6 GPU :D

Ale ukop  pod 180 MH/s na dzienny wykopek 0.009... duża trudność.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie riserów, materiał długi i sporo gadania, ale warto się dokształcić:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zozolek napisał:

To ładnie kopią.

U mnie pod 59.50Mh/s na +1100 -  powyżej sypią błędami. Niestety mam podłączone tylko 3gpu, gdy  dorzucam 4 to wywala system, płyta nie przystosowana to tego  typu  wyzwań.

Pod Hive OS jest ok 61 i  święty spokój ... byle procek  jutro  dotarł i odpale powoli  co  by nic nie spalić 6 GPU :D

Ale ukop  pod 180 MH/s na dzienny wykopek 0.009... duża trudność.

Niestety trudnosc plywa, ale jak jest spadek ceny to się łatwiej kopie automatycznie. Kopalnia przy mojej aktualnej prędkości pokazuje 0.00630 ukopu dobowego , ostatnio w 2 dni ukopalem 0.019 eth , jak cena poleciała w dół i trudnosc sie zmniejszyła. Wedle aktualnej trudności na 2 kartach na 7 dni bede mial 0.044 eth ukopu, czyli bez szaleństwa. W pierwszym tygodniu kopania gdzie jechałem 3 dni na jedną kartę, ukopalem 0.039eth. 

Pod hive os jestem w stanie jeszcze lepsza prędkość uzyskać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, novi napisał:

Kopalnia przy mojej aktualnej prędkości pokazuje 0.00630 ukopu dobowego

A powinno być 0,068 na 2x3070.

U mnie też jest proporcjonalnie zaniżone. W praktyce na ethermine.org wychodzi niewiele lepiej, niż na nicehash.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, novi napisał:

Niestety trudnosc plywa, ale jak jest spadek ceny to się łatwiej kopie automatycznie. Kopalnia przy mojej aktualnej prędkości pokazuje 0.00630 ukopu dobowego , ostatnio w 2 dni ukopalem 0.019 eth , jak cena poleciała w dół i trudnosc sie zmniejszyła. Wedle aktualnej trudności na 2 kartach na 7 dni bede mial 0.044 eth ukopu, czyli bez szaleństwa. W pierwszym tygodniu kopania gdzie jechałem 3 dni na jedną kartę, ukopalem 0.039eth. 

Pod hive os jestem w stanie jeszcze lepsza prędkość uzyskać? 

Myślę że tak.

Odpal kompa poprzez inegrę - wtedy nie będziesz mieć spadków - o  ile masz tam DP w płycie. Ja mam tylko  hdmi  więc nie uśmiecha mi się .. zresztą kwestia dnia dwóch  jak złożę wszystko  odłożę w kąt ;)

Chciałem dodać konto  bankowe na coinbase i  zlecić przelew - spoko.......  40zł prowizji  mojego  banku przy przelewie SEPA na kwotę 1zł :E .  W sensie 1 potwierdzenia i powiązania z Coinbase.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kopać? Eth2miners jest ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...