Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Do kopiących RTX30x0 na Windows i używających MSI Afterburner - poruszałem już ten temat wcześniej, ale bez większego odzewu - czy też macie problem ze sterowaniem wiatrakami w AB?

Manual u mnie nie działa - karta na chwilę wchodzi na docelowe obroty i obniża do minimum. Jedyne co udało mi się ustawić to ta ręcznie skonfigurowana krzywa - z tym, że obroty fluktuują - podnoszą się i spadają.

 

@Minciu podawał jakiś program, na którym można ustawić wyższe obroty dla środkowego zakresu temperatur i niższe dla wyższych - np. dla gier, ale nie udało mi się dojść do tego jaki to konkretnie program. Możecie coś podpowiedzieć/poradzić? 

W mojej ocenie AB słabo obsługuje Ampere.

 

PS. u mnie na Palit temperatura pamięci to 88-89 st C - na ustawieniu +1000

Edytowane przez Boger
info o temperaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowsza wersję beta AB? U mnie ustawiał obroty niższe niż niż mu podawałem np przy 65% - realnie 50%, ja skonfigurowałem sobie w końcu Phoenix minera żeby mi sterował wentylatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Boger napisał:

Do kopiących RTX30x0 na Windows i używających MSI Afterburner - poruszałem już ten temat wcześniej, ale bez większego odzewu - czy też macie problem ze sterowaniem wiatrakami w AB?

Manual u mnie nie działa - karta na chwilę wchodzi na docelowe obroty i obniża do minimum. Jedyne co udało mi się ustawić to ta ręcznie skonfigurowana krzywa - z tym, że obroty fluktuują - podnoszą się i spadają.

 

@Minciu podawał jakiś program, na którym można ustawić wyższe obroty dla środkowego zakresu temperatur i niższe dla wyższych - np. dla gier, ale nie udało mi się dojść do tego jaki to konkretnie program. Możecie coś podpowiedzieć/poradzić? 

W mojej ocenie AB słabo obsługuje Ampere.

 

PS. u mnie na Palit temperatura pamięci to 88-89 st C - na ustawieniu +1000

Mam najnowsza wersje ab i karty sie go sluchaja. Wczesniejsze miały faktycznie problemy. Ale cos slyszalem, że w jakimś kopaczu, można zarządzać wentylatorami, moze tam się gryzie ? 

Tez mam ten program na końcu języka, ale będę wiedział niebawem.

Edit. Program sie zwie fanControl 

https://linustechtips.com/topic/1099996-fancontrol-my-take-on-a-speedfan-replacement/

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Boger napisał:

Do kopiących RTX30x0 na Windows i używających MSI Afterburner - poruszałem już ten temat wcześniej, ale bez większego odzewu - czy też macie problem ze sterowaniem wiatrakami w AB?

Nie mam takiego problemu. Windows 10, najnowszy Afterburner (nie beta), Phoenix Miner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Afterburner 4.6.3 beta 4 i dziwnie to działa - pierwszy raz mam Palita - zawsze miałem MSI/Asus i nigdy nie było problemów.

Ten Palit cały czas podnosi i obniża obroty. Może to kwestia jakiejś kompatybilnością z AB. Jakie macie ustawienia we właściwościach, zakładka "ogólne"? 

@novi Nazwę znałem ale google nie wypluwał. Znalazłem jakieś screeny Mincia i w wyszukaniu pomogło dopisanie wersji Fan Control v62 (aktualnie jest już v64) - https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, duniek napisał:

gosc ma chyba strixa na bloku bysksji i panika bo ma 85mhash 
temp rdzenia 53 stopnie :E

chlodnica chyba 2x120 albo 2x140 wiec sie w sumie nie dziwie - ja zapodam MORE 360 albo dwie :E


edit - jak bedzie lipa z temp to jeszcze poloze płaski blok na backplate (mam takie do chlodzenia hdd z dawnych czasow) 

Ja mialem 3080fe na bloku bykski i mialem 38 stopni na rdzeniu przy 101mh/s - no ale nie wiem jaka temperatura pamieci byla, bo karte wymienilem juz(420 chlodnica)

Zamowilem blok ek na 3090fe, niby ma miec chlodzony backplate poprzez poksczenie z glownym blokiem wiec zobaczymy czy to cos da:) tylko cena smieszna - 330 eur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowo skorzystałem z tego kantoru: https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

Przelałem 0,05 ETH. Biorąc pod uwagę aktualny kurs ETH/USD i USD/PLN kosztowało to 4%. Pieniądze na koncie miałem tego samego dnia. W tytule przelewu nie ma nic o sprzedaży kryptowalut. Sprzedaż 0,05ETH nie wymagała weryfikacji KYC.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę minut temu przyjechała do mnie evga 3080, odpalilem szybko phoenixa i mam tak: 

PL 77, mem +1350, temperatura 67, hashrate 100mh/s, 260W. wentyle na auto na 95% zapierdzielają. Jak jest u was? Wczusniej mialem suprim 3070 to bez porównania ciszej było w pokoju i temperatury max 52 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sebol1488 napisał:

Wczusniej mialem suprim 3070 to bez porównania ciszej było w pokoju i temperatury max 52 stopnie

Wcześniej karta wydzielała prawie połowę ciepłą mniej. Ustawiłeś tak kartę, że bierze aż 260W, to nie dziw się, że się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wamak napisał:

Wcześniej karta wydzielała prawie połowę ciepłą mniej. Ustawiłeś tak kartę, że bierze aż 260W, to nie dziw się, że się grzeje.

Tylko słyszałem że 3080 ustawia się tak na około 260W. Jak zmniejszam to HS mi spadać zaczyna. 

Jakbym ręcznie wentyle ustawił to jaka może być maksymalna temperatura karty taka bezpieczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie krzywą napięcia - ctrl+f i ustawiasz wszystkie punkty byle jak - byle poniżej 0.7v. Jak ustawisz to zatwierdzasz "ptaszkiem" w AB. Rdzeń powinien się ustawić na sztywno w okolicach 1200-1300 MHz i 0.725V.

Chłodzenie u mnie na 50-60% w Palicie co daje około 2200 obrotów - temperatura gpu 55 st C. Pamięci około 88 st C - backplate bardzo ciepły/gorący.

Na Palicie z tymi ustawieniami mam około 245W i niżej już chyba nie da rady zejść.

 

https://ibb.co/yyQ1LgB

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki protip jeśli chodzi o oszczędność watów.

Wrzućcie sobie bios z karty z jak najniższym power limitem, i zejdzie najniżej z napięciem (wywnioskowane na podstawie trio x i suprim, pierwszy schodzi niziej z napięciem przy uv). Moze, zotac twin edge ma najnizszy powerlimit bo to chyba najgorsza suszarka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1266 days 14 hrs ago 

9 sierpien 2017

pierwsze 1,0 ETH wpłyneło na portfel 


value 295$ :E

12 dni kopania

na paru radeonach
 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, novi napisał:

Mam najnowsza wersje ab i karty sie go sluchaja. Wczesniejsze miały faktycznie problemy. Ale cos slyszalem, że w jakimś kopaczu, można zarządzać wentylatorami, moze tam się gryzie ? 

Tez mam ten program na końcu języka, ale będę wiedział niebawem.

Edit. Program sie zwie fanControl 

https://linustechtips.com/topic/1099996-fancontrol-my-take-on-a-speedfan-replacement/

 

1 godzinę temu, wamak napisał:

Nie mam takiego problemu. Windows 10, najnowszy Afterburner (nie beta), Phoenix Miner.

 

No właśnie u mnie problem jak opisałem - jak zrobię na 100% na manual to "wkręca się" na obroty i zaraz spada. Na wykresach wygląda to jak niżej. Teraz skonfigurowałem tego Fan Control a w AB wyłączyłem "auto" dla wentylatorów i nadal to samo.
Na obrotach (pewnie ze względu na ich bezwładność) fluktuują w zakresie 2080-2170 obr/min. Widać, że wentylatory mają "dodawany" i "odpuszczany" gaz :)

Pierwszy raz coś takiego widzę.

 

2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Masz najnowsza wersję beta AB? U mnie ustawiał obroty niższe niż niż mu podawałem np przy 65% - realnie 50%, ja skonfigurowałem sobie w końcu Phoenix minera żeby mi sterował wentylatorami

 

Możesz podać jakie masz wpisy w bat od phoenixa? Gdzie robisz w takim przypadku OC pamięci? AB włączony czy wyłączony w tym czasie? Nie gryzie się to ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Boger napisał:

 

 

 

No właśnie u mnie problem jak opisałem - jak zrobię na 100% na manual to "wkręca się" na obroty i zaraz spada. Na wykresach wygląda to jak niżej. Teraz skonfigurowałem tego Fan Control a w AB wyłączyłem "auto" dla wentylatorów i nadal to samo.
Na obrotach (pewnie ze względu na ich bezwładność) fluktuują w zakresie 2080-2170 obr/min. Widać, że wentylatory mają "dodawany" i "odpuszczany" gaz :)

Pierwszy raz coś takiego widzę.

 

 

Możesz podać jakie masz wpisy w bat od phoenixa? Gdzie robisz w takim przypadku OC pamięci? AB włączony czy wyłączony w tym czasie? Nie gryzie się to ze sobą?

 

Miałęm  to  samo, zainstaluj  starszą wersje AB 4.6.2

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

Taki protip jeśli chodzi o oszczędność watów.

Wrzućcie sobie bios z karty z jak najniższym power limitem, i zejdzie najniżej z napięciem (wywnioskowane na podstawie trio x i suprim, pierwszy schodzi niziej z napięciem przy uv). Moze, zotac twin edge ma najnizszy powerlimit bo to chyba najgorsza suszarka ...

Można zamiennie wgrywać biosy pomiędzy producentami czy tylko z tej samej serii / od tego samego producenta? Głupio byłoby uwalić kartę za 5k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trio x wrzucalem bios od suprim x w 3070 , nie było problemu. 

Znajomy z forum na palita wrzucał bios z strixa, też to działało.  Wiec podejrzewam, że nie ma problemu. Ale nie gwarantuje, bo jednak sam jeszcze się tak nie bawiłem. Karte mozna w razie w postawić, najlepiej skopiować sobie bios gpu-z gdzies na zapas, pierwotny w razie niepowodzenia mozna ożywić karte. 

Byle to byl bios do modelu jaki masz 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Boger napisał:

Możesz podać jakie masz wpisy w bat od phoenixa? Gdzie robisz w takim przypadku OC pamięci? AB włączony czy wyłączony w tym czasie? Nie gryzie się to ze sobą?

dwa gpu mam tak:

-resetoc -mcdag 1 -mclock 1:+600,2:+1300 -powlim 1:-45,2:-33 -tt 1:60,2:52 -fanmax 1:60,2:70 -fanmin 1:40,2:50 -hstats 2 -cclock 1:-300,2:-500

jedno by bylo tak -resetoc -mcdag 1 -mclock +1300 -powlim -45 -tt 52 -fanmax 65 -fanmin 50 -hstats 2 -cclock -500

gdzie

-resetoc jak właczam to mi kasuje oc,

-mcdag 1 - super opcaj nie ustawia oc memory dopukisie dag nie stworzy, mam teraz +1300 memory i zero bledow

-mclock +1300 oc memory +1300

-powlim -45  power limit -45 %

-tt 52 docelowa tempertaura, do takiej bedzie sie probowal dostosowac steruja wentami

-fanmax 65 - maksymalne wentow obroty w procentach (nie chce zeby bylo za glosno)

-fanmin 50 - minimalne wentow obroty w procentach (nie che tez zeby nic nie wialo)

-hstats 2 - wiecej statow w logach

-cclock -500 - obnizony zeegar 0 -500 mhz

Genralnie Ab tzreba wylaczyc auto fan, a jak bys AB profil wczytal jak chodzi miner to wtedy ustawienie z AB przejmi, weic lepiej chyba nie uzywac AB do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Boger napisał:

No właśnie u mnie problem jak opisałem - jak zrobię na 100% na manual to "wkręca się" na obroty i zaraz spada. Na wykresach wygląda to jak niżej. Teraz skonfigurowałem tego Fan Control a w AB wyłączyłem "auto" dla wentylatorów i nadal to samo.
Na obrotach (pewnie ze względu na ich bezwładność) fluktuują w zakresie 2080-2170 obr/min. Widać, że wentylatory mają "dodawany" i "odpuszczany" gaz :)

Pierwszy raz coś takiego widzę.

Jeżeli używasz Claymores, to Claymores sam steruje wentylatorami i to co ustawisz w Afterburner nie liczy się. Trzeba w Claymores usunąć ostatnich kilka komend, które odpowiadają za kontrolę temperatury i wtedy Claymores już nie wtrąca się do obrotów wentylatorów.

 

--------------------------------

jak mam pobrać NBMiner, skoro windows defender twierdzi, że to trojan i nie pozwala mi tego pobrać? Wyłączacie Windows  Defender, aby to pobrać?

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wamak napisał:

jak mam pobrać NBMiner, skoro windows defender twierdzi, że to trojan i nie pozwala mi tego pobrać? Wyłączacie Windows  Defender, aby to pobrać?

Wyłaczam na chwile, rozpakowuje do folderu, folder daje do wyjatkow i wlaczam defendera spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobojcie hiveos - jak sie pobawicie to nie wrocicie do windy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, duniek napisał:

sprobojcie hiveos - jak sie pobawicie to nie wrocicie do windy

Niestety ja muszę na PC jeszcze pracować, chyba że kupię jeszcze jakie 3 karty to złoże osobno koparkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy HWiNFO pokazuje temperaturę pamięci GDDR6X, ile wyciągacie stopni i w jakich warunkach? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zozolek napisał:

 

Miałęm  to  samo, zainstaluj  starszą wersje AB 4.6.2

Niby działa, chociaż tak nie do końca... Odinstalowałem razem z profilami żeby nic nie śmieciło i zainstalowałem stable 4.6.2.

Po włączeniu i ustawieniu manual 100% pięknie trzymało obroty bez żadnego skakania. Ustawiłem więc krzywe, zapisałem profile, ustawiłem krzywą wentylatorów i jak teraz próbuję wymusić manual - wyłączam "auto" i "trybik" obok to znowu to samo - wkręca się na zdefiniowane obroty i spada na 30%. Nie wiem o co chodzi.

Jak ustawię samo "auto" bez mojej krzywej to wentylatory trzymają 30% - pomimo, że GPU łapie >60 st C.

Na plus to, że na mojej krzywej trzyma stałe obroty - nie skacze tak jak było na nowszej becie - ale to zasługa tego, że "częstotliwość aktualizacji prędkości wentylatora (w ms)" zmieniłem na 100 (wcześniej miałem 1000 - jak tutaj tyle ustawię to też fluktuuje). Dodatkowo muszę mieć zaznaczone "Force fan speed update on each period". Bez tego wentyle latają na 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Nowy HWiNFO pokazuje temperaturę pamięci GDDR6X, ile wyciągacie stopni i w jakich warunkach? :) 

Hmmm. Idle 44, przy czym GPU 30, a przy +800MHz, kopiąc jest 98-102. Na bloku wodnym bykski. Trochu dużo. Może gdzieś mi blok nie dociska. Jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...