Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Minciu napisał:

Przydałby się ktoś z kompletem 12W do zdania relacji :) 

Kupiłem komplet 12w 1.5mm i 15w 1mm, bo nie pamiętam jakie były, a nie chcę jeszcze drenować systemu. Najwyzej 12w polecą na BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś parametr cvddc w Phoenix Miner, ten do ustawiania napięcia? Bo u mnie nie ma bata, by po ustawieniu power limitu zejść poniżej 150 W, a myślałem, że może da się go użyć zamiast Afterburnera.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afterburner wyłączony w tej chwili. Wszystko było zresetowane zresztą. Po prostu nie łyka tego cvddc jako jedynego parametru z wpisanych.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywala wszystko z programów kopaczy aby Afterburner mógł kontrolować wentyle.

W Claymore miałem tak, że po wyłączeniu kopary MSI nie wracało do kontroli wentyli. I potrafiły w skrajnym wypadku wentyle zostać w StopFan :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenix Miner musi być uruchomiony przez administratora żeby działało wszystko

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Boger napisał:

Niby działa, chociaż tak nie do końca... Odinstalowałem razem z profilami żeby nic nie śmieciło i zainstalowałem stable 4.6.2.

Po włączeniu i ustawieniu manual 100% pięknie trzymało obroty bez żadnego skakania. Ustawiłem więc krzywe, zapisałem profile, ustawiłem krzywą wentylatorów i jak teraz próbuję wymusić manual - wyłączam "auto" i "trybik" obok to znowu to samo - wkręca się na zdefiniowane obroty i spada na 30%. Nie wiem o co chodzi.

Jak ustawię samo "auto" bez mojej krzywej to wentylatory trzymają 30% - pomimo, że GPU łapie >60 st C.

Na plus to, że na mojej krzywej trzyma stałe obroty - nie skacze tak jak było na nowszej becie - ale to zasługa tego, że "częstotliwość aktualizacji prędkości wentylatora (w ms)" zmieniłem na 100 (wcześniej miałem 1000 - jak tutaj tyle ustawię to też fluktuuje). Dodatkowo muszę mieć zaznaczone "Force fan speed update on each period". Bez tego wentyle latają na 30%.

A po  zmianie przycisku  z auto  to  sałe obroty wciskasz apply ?.

Wiem,  że prosta rzecz -  wielu zapomina.

Do  kopania tylko  HiveOS -  coś idzie nie tak wskakuje restart masyny i  po  problemie.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj strix 3080 zamkniety w budzie, rdzen ma 50 C wiatraki 75% mem +800 to temperatura pamieci 100C, przy otwartej budzie 94 do 96... Ale problem moze byc ze tuz nad karta mam radiator dark rock od proca ktory prawie dotyka backplate.... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, aureumchaos napisał:

Moj strix 3080 zamkniety w budzie, rdzen ma 50 C wiatraki 75% mem +800 to temperatura pamieci 100C, przy otwartej budzie 94 do 96... Ale problem moze byc ze tuz nad karta mam radiator dark rock od proca ktory prawie dotyka backplate.... 

Czyli przy kopaniu RTX 3080 90-100C to norma , ciekawe jak w dłuższej perspektywie trzymanie takich temp. wpłynie na żywotność kart.
Kupując za jakiś czas używki RTX 3080 trzeba będzie wykazać się "odwagą" szczególnie bez papierów. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie najlepiej xD Mam nadzieje, ze gwarancja obejmuje takie uszkodzenia :F

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zozolek napisał:

Do  kopania tylko  HiveOS -  coś idzie nie tak wskakuje restart masyny i  po  problemie.

Lepszy Ryzen 5 1600, czy i3 10100F do koparki ?

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Griszah napisał:

Czyli przy kopaniu RTX 3080 90-100C to norma , ciekawe jak w dłuższej perspektywie trzymanie takich temp. wpłynie na żywotność kart.
Kupując za jakiś czas używki RTX 3080 trzeba będzie wykazać się "odwagą" szczególnie bez papierów. 

Tymczasem w grach:

6 godzin temu, Kaczorex26 napisał:

Aorus Master 3080 przy 0.925V i 1995MHz na rdzeniu; +500 na pamięciach, po 30 minutach w CP2077 utrzymuje 92'C na VRAM (sztywne ustawienia: fan1 1820RPM, fan2[środkowy wentyl karty] 1431RPM oraz 63'C na rdzeniu.

W Quake2RTX te same ustawienia, po 15 minutach (tylko tutaj wiadomo, zegar skacze, bo w tej grze karta się odbija od PL :P) VRAM dobija do 106'C (można wodę gotować na backplacie karty, cały parzy), rdzeń 72'C. Po zminimalizowaniu - VRAM w 5 sekund spada do 72'C.
Wbiłem więc w Q2RTX wszystkie trzy wentylatory karty równo na 2000RPM i po 15 minutach VRAM i rdzeń odpowiednio: 100'C i 65'C.
Jeszcze dla testów ustawiłem wentylatory na 100% tj. fan1 3200RPM, fan2 [środkowy] 2636RPM, po 15 minutach VRAM i rdzeń odpowiednio: 94'C i 59'C. 

Obudowa p600s, 3x140mm front, 2x140mm aio top, 1x140mm tył (obudowa 820rpm, aio 860rpm).

Wnioski? GDDR6X grzeją jak szalone :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Tymczasem w grach:

Czyli te moje 100C na vram na Suprim w Metro Exods to nic nadzwyczajnego. 

Ten żar bijący z obudów po włażeniu 3080, o którym piszą ludzie nie bierze się znikąd. 

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żar się bierze z tych 400w, cale to ciepło gdzieś się produkuje, na rdzeniu inna pamięciach, trochę w vrm ale cudów nie ma, z ciekawości zobaczcie jak bez OC memory jest a jak po OC;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Boger napisał:

Ustaw ręcznie krzywą napięcia - ctrl+f i ustawiasz wszystkie punkty byle jak - byle poniżej 0.7v. Jak ustawisz to zatwierdzasz "ptaszkiem" w AB. Rdzeń powinien się ustawić na sztywno w okolicach 1200-1300 MHz i 0.725V.

Chłodzenie u mnie na 50-60% w Palicie co daje około 2200 obrotów - temperatura gpu 55 st C. Pamięci około 88 st C - backplate bardzo ciepły/gorący.

Na Palicie z tymi ustawieniami mam około 245W i niżej już chyba nie da rady zejść.

 

https://ibb.co/yyQ1LgB

którego masz palita ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wrobel_krk napisał:

Żar się bierze z tych 400w, cale to ciepło gdzieś się produkuje, na rdzeniu inna pamięciach, trochę w vrm ale cudów nie ma, z ciekawości zobaczcie jak bez OC memory jest a jak po OC;)

Przy kopaniu to jest ultra mocny UV na 0,725V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

 

 

SUPRIM:

piekło zamarzło, Vision OC lepsze temepratury pamięci niż suprim xD :D 102 stopnie. 

Jakie temperatury mogą zabić kartę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

102*C w jakich warunkach masz na Visionie?

Temperatura w pokoju, rpm na wentylach i ile w plusie ram, +1000/+1200 ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Minciu napisał:

102*C w jakich warunkach masz na Visionie?

Temperatura w pokoju, rpm na wentylach i ile w plusie ram, +1000/+1200 ? :) 

Kiedyś już tu wrzucałem - 800 na pamięciach i wentylatory na 85%. RPM na pewno ponad 2000. Tyle że odpaliłem koparkę na 20 minut,  jedynie żeby sprawdzic z ciekawości tempy i porównać, a dodatkowo wentylatory w budzie miałem przykręcone. Więc test niemiarodajny, raczej w celach humorystycznych ten mój komentarz ;)

Idzie do mnie suprim 3080 i myślałem, że na nim coś pokopię, ale te temperatury są dla mnie przegięte. 
edit. W pokoju ciepło, komp stoi w samym rogu. Wiec nie ma za bardzo jak oddychać.

Czy temperatury powyżej 100 stopni 24h/7 nie są zabójcze dla karty? 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

Kiedyś już tu wrzucałem - 800 na pamięciach i wentylatory na 85%. RPM na pewno ponad 2000. Tyle że odpaliłem koparkę na 20 minut,  jedynie żeby sprawdzic z ciekawości tempy i porównać, a dodatkowo wentylatory w budzie miałem przykręcone. Więc test niemiarodajny, raczej w celach humorystycznych ten mój komentarz ;)

Idzie do mnie suprim 3080 i myślałem, że na nim coś pokopię, ale te temperatury są dla mnie przegięte. 

Czy temperatury powyżej 100 stopni 24h/7 nie są zabójcze dla karty? 

nie dla pierwszego właściciela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

Czy temperatury powyżej 100 stopni 24h/7 nie są zabójcze dla karty? 

życie zweryfikuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

Kiedyś już tu wrzucałem - 800 na pamięciach i wentylatory na 85%. RPM na pewno ponad 2000. Tyle że odpaliłem koparkę na 20 minut,  jedynie żeby sprawdzic z ciekawości tempy i porównać, a dodatkowo wentylatory w budzie miałem przykręcone. Więc test niemiarodajny, raczej w celach humorystycznych ten mój komentarz ;)

Idzie do mnie suprim 3080 i myślałem, że na nim coś pokopię, ale te temperatury są dla mnie przegięte. 

Czy temperatury powyżej 100 stopni 24h/7 nie są zabójcze dla karty? 

Czas pokaże bo to chyba pierwsze karty z pamięcią gddr6x... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to widział (kuzyn mi podesłał), czy zna, tematu nie śledzę, bo nie kopię i nie zamierzam. Filmik wydaje się w porządku, akurat koparka :P
https://vm.tiktok.com/ZMJEfnXQg/

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma termopadów i pamięci nie przylegają do radiatora w tych kartach czy jak ? Nienormalne takie temperatury.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kowallosu napisał:

Kiedyś już tu wrzucałem - 800 na pamięciach i wentylatory na 85%. RPM na pewno ponad 2000. Tyle że odpaliłem koparkę na 20 minut,  jedynie żeby sprawdzic z ciekawości tempy i porównać, a dodatkowo wentylatory w budzie miałem przykręcone. Więc test niemiarodajny, raczej w celach humorystycznych ten mój komentarz ;)

Idzie do mnie suprim 3080 i myślałem, że na nim coś pokopię, ale te temperatury są dla mnie przegięte. 
edit. W pokoju ciepło, komp stoi w samym rogu. Wiec nie ma za bardzo jak oddychać.

Czy temperatury powyżej 100 stopni 24h/7 nie są zabójcze dla karty? 

to całkiem fajnie wypadł ten Vision. Ale już ktoś kiedyś pisał o visionie że daje rade kopać bez throtlingu.

Ja miałem GB 3080 Gaming OC to max RPM sam wrzucał w kilka chwil. A hasz leciał na pysk z 85 na 65-75. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...