Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja trzymam głównie w funduszach inwestycyjnych obligacji korporacyjnych. To daje ok. 5% rocznie. Jak potrzebuję większej kasy na ROR, to muszę to zaplanować z tygodniowym wyprzedzeniem, bo tyle trwa przelanie pieniędzy z funduszu na ROR. Na ROR trzymam tyle na miesięczne wydatki.

Na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 0,01% niech się wypchają: 1zł z 10000zł po roku.

Edytowane przez wamak
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś wspomnieć, że jeszcze od tych śmiesznych % jest naliczany podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie powiedzieć, że robiąc sobie np. przelew z CoinbasePro na Revoluta podatku nie trzeba odprowadzać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używał karty Binance. 

Korzystasz z karty i płatnosci kartą są rozliczane z krypto na koncie po pkursie z danej chwili

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Czyli chcecie powiedzieć, że robiąc sobie np. przelew z CoinbasePro na Revoluta podatku nie trzeba odprowadzać? :D

Płatność podatku nie zależy od tego, na co wypłacasz. Obowiązek podatkowy pojawia się przy wymianie z crypto na fiat, więc jeśli wymienisz ethereum na euro na giełdzie, to jesteś zobligowany zapłacić podatek. Nie ma znaczenia, czy Ty te pieniądze w euro trzymasz dalej na giełdzie, czy gdziekolwiek je wypłacasz. Zgodnie z polskim prawem podatkowym (jest kilka fajnych filmów na ten temat, tak swoją drogą), nawet wymiana z crypto na towar (czyli zakup za krypto w sklepie) podlega opodatkowaniu dokładnie takiemu samemu, jak konwersja na fiat. 

Otwartą kwestią jest to, czy Ty chcesz ten podatek zapłacić, czy nie :E 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

Płatność podatku nie zależy od tego, na co wypłacasz. Obowiązek podatkowy pojawia się przy wymianie z crypto na fiat, więc jeśli wymienisz ethereum na euro na giełdzie, to jesteś zobligowany zapłacić podatek. Nie ma znaczenia, czy Ty te pieniądze w euro trzymasz dalej na giełdzie, czy gdziekolwiek je wypłacasz. Zgodnie z polskim prawem podatkowym (jest kilka fajnych filmów na ten temat, tak swoją drogą), nawet wymiana z crypto na towar (czyli zakup za krypto w sklepie) podlega opodatkowaniu dokładnie takiemu samemu, jak konwersja na fiat. 

Otwartą kwestią jest to, czy Ty chcesz ten podatek zapłacić, czy nie :E 

Dokładnie, też tak wcześniej czytałem i chciałem zobaczyć jak inni na forum to rozwiązują. Dzięki za odpowiedź - czyli po wymianie np. BTC na EUR tak czy tak pit-38 trzeba rozliczyć :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milion razy powtarzane

chcesz kupic auto/ruchosci rjeestrowane/ chcecz miec to na koncie - płac podatek

 

placisz w gotowce czyli komputery/telewizory/remonty/koks/dziwki - wyplacasz w biurze za gotowke i wydajesz i nikt nigdy nie dojdzie gdzie i jak

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny obywatel i tak nie ma oszczędności i kupuje wszystko na kredyt.

Aby zapłacić raty kredytu, bierze nadgodziny.

Potem jest taki zmęczony, że chce wypocząć na wczasach, oczywiście na kredyt.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, duniek napisał:

milion razy powtarzane

chcesz kupic auto/ruchosci rjeestrowane/ chcecz miec to na koncie - płac podatek

 

placisz w gotowce czyli komputery/telewizory/remonty/koks/dziwki - wyplacasz w biurze za gotowke i wydajesz i nikt nigdy nie dojdzie gdzie i jak

Jest jeszcze pewnie efekt skali. Ty masz, jak na to forum, dużą kopalnię. I obracasz przez to dużymi pieniędzmi. Jak ktoś kopie na kilku kartach i jego dzienny urobek to kilkadziesiąt zł, to nie sądzę, by US nawet ogarnął, że on jakieś dodatkowe siano miał. Auta sobie za to nie kupi :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Vorathiel napisał:

Skad takie wahania current hashrate sie biorą? Bo reported mam ladny, staly. I jeszcze - który jest ten faktyczny, ktory sie liczy do urobku?

Do urobku się liczy Current i Average.

Są wahania i to jest normalne ne jednej karcie. To zależy od ilości shares w danej jednostce czasu. Raz jest poniżej średniej, raz powyżej.

Obecnie Average masz wyższy od Reported, co oznacza, że ta karta kopie ponad normę. Dobór minera tu ma wpływ, ale i też szczęście.

Edytowane przez wamak
  • Thanks 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

milion razy powtarzane

chcesz kupic auto/ruchosci rjeestrowane/ chcecz miec to na koncie - płac podatek

 

placisz w gotowce czyli komputery/telewizory/remonty/koks/dziwki - wyplacasz w biurze za gotowke i wydajesz i nikt nigdy nie dojdzie gdzie i jak

W biurze tzn chodzi Ci o bitomaty czy są jakieś biura w Polsce, które wypłacają PLN za BTC.

2 kwestia czy warto się z tym pierdzielić jak się zarabia np 100 euro tygodniowo. Warto chodzić i wypłacać to przez bitomat czy na takie małe kwoty normalnie robić przelewy bo nikt na to nie zwróci uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PS5: 98.76 MH/s

Będzie w cenie RTX 3080, he he

A tak naprawdę nie wierzę, że tyle wyciąga, jeśli w ogóle to nie fejk.

Edytowane przez wamak
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vorathiel napisał:

https://ethermine.org/miners/886a327a2c66f5726b31ae568de1a2f5b52c9a23/dashboard

 

Skad takie wahania current hashrate sie biorą? Bo reported mam ladny, staly. I jeszcze - który jest ten faktyczny, ktory sie liczy do urobku? 

Na ethermine jest równo, jak na stole.

Zobacz co się dzieje na Cruxpool:

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsza moc koparki, tym większe fale. Im większa moc, tym równiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, RENMEi napisał:

Albo ktoś ma ułańskie fantazje, albo będzie ciekawie i długo PS5 nie zobaczymy :E

https://www.ppe.pl/news/155004/ps5-jest-wykorzystywane-do-kopania-kryptowalut-gornicy-moga-wykupowac-playstation-5.html
 

Jeszcze chwila i górnicy będą pralki, lodówki i odkurzacze wykupywać by na nich kopać krypto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wamak napisał:

PS5: 98.76 MH/s

Będzie w cenie RTX 3080, he he

A tak naprawdę nie wierzę, że tyle wyciąga, jeśli w ogóle to nie fejk.

Srogo

Btw, dzisiaj giełda się nieźle zazieleniła Tak ETH jak i BTC. Rząd Chin przyłożył do tego swą rękę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest korekta spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Btw, dzisiaj giełda się nieźle zazieleniła Tak ETH jak i BTC. Rząd Chin przyłożył do tego swą rękę ;)

Wszystko wskazuje na to, że z pękniętej bański nici.

Co konkretnie Chiny wykombinowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, duniek napisał:

a teraz sobie wyobraźcie jak by wszedł EIP1559 z BR 1.0
kurs spadnie ponizej 800 

to z 260 dni sie zrobi 900

Masz rację, ale patrząc na to co dzieje się na BTC to każde odcinanie produkcji waluty = wzrost jej kursu.

 

  

W dniu 28.02.2021 o 12:13, dinozaur50 napisał:

Przy obecnym kopaniu to raczej miałeś 1200 zł .No teraz to chyba dzienne na jednej 3070 ukopie się poniżej 4$ To zwrot przy tych cenach  zagranicą  to za jakiś chyba rok(320 dni) jak dobrze policzyłem. To wychodzi jeszcze lepiej niż inwestycja na giełdzie choć ja przypadkowo w Revolucie dla testu ich systemu giełdowego nie wiedząc co to za firma bo myślałem że jakaś od nanotechnologii po nazwie kupiłem za podobną sumę akcje Micron Technology  i mam 67% zysku bez kopania ?

ja mam 3x3060ti + rig wyszło razem 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzech1991 napisał:

Masz rację, ale patrząc na to co dzieje się na BTC to każde odcinanie produkcji waluty = wzrost jej kursu.

Jeśli rządy nie położą łapy na krypto, w co wątpię, to za 4 lata BTC osiągnie kosmiczne wartości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...