Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, RENMEi napisał:

Ja chyba w swojej Suprim 3080 też się skuszę na wymianę, mimo iż już nie kopię to w takim Quake 2 RTX i tak pamięci dobijają do 100 stopni. Teraz dostałem odpowiedź od MSI (po tym jak im odpisałem: "w takim razie następnym razem kupię kartę graficzną producenta który pozwala na ingerencję w chłodzenie", bo mi pajace odpisali, że gwara papa po zerwaniu pomby), że no problemo, mogę zrywać, bo to dla nich tylko info, że było ruszane :E. Ale w razie czego, postaram się plombę ładnie odkleić, jak będę chciał kiedyś gafę sprzedaż, żeby nikt się nie czepiał, że bez gwary jest :).

suszarka i ostry nożyk i bez problemu odkleisz i nic nie bedzie widac

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kaczorex26 napisał:

Aorus Master 3080 przeszedł operację zmiany termopadów pomyślnie. Zmiana dotyczyła jedynie termopadów vramu i przesmarowanie Kryonautem rdzenia. 

Spadek temperatury vram 30'C(!!!!!) (76'C vs 106'C przy PL 58 i vram +900).

Rdzeń w furmarku/Q2RTX: utrzymuje taką samą temperaturę jak przed dodaniem Kryonauta (65'C)

Udało mi się na szybko zrobić +1350MHz na vram i PL65%(240W) [To jeszcze do dalszego dopracowania :) ]. Karta robi 103MH/s przy vram 82'C i 85% obrotów wentyli :D Temperatura w pokoju 23'C 

Potrzebne wymiary termopadów na vram dla potomności: 2 razy 50mm x 15mm; 1 raz 15mm x 15mm oraz 1 raz 30mm x 15mm

 

Też przymierzam się do zmiany. rozumiem że białe termopady po bokach zostawiłeś. na pamięci dałeś grubość 2mm i wymiary jakie podałeś. Mam jeszcze takie pytanie związanene ze zdjęciem poniżej . Widziałem filmy i kilką obrazów kart przy wymianie termopadów. I nie wiem czy tak ma być ale czy jak posmaruję Kryonautem i zamknę kartę i in wycieknie na te styki jak na poniższym filmie to zwarcia nie będzie?. Czy trzeba dać tej pasty bardzo mało żeby nie wyciekła. A rdzeń myłeś alkoholem izopropylowym czy czymś innym?

 

 

img_7030gnk3a2.jpg

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, dinozaur50 napisał:

Też przymierzam się do zmiany. rozumiem że białe termopady po bokach zostawiłeś. na pamięci dałeś grubość 2mm i wymiary jakie podałeś. Mam jeszcze takie pytanie związanene ze zdjęciem poniżej . Widziałem filmy i kilką obrazów kart przy wymianie termopadów. I nie wiem czy tak ma być ale czy jak posmaruję Kryonautem i zamknę kartę i in wycieknie na te styki jak na poniższym filmie to zwarcia nie będzie?. Czy trzeba dać tej pasty bardzo mało żeby nie wyciekła. A rdzeń myłeś alkoholem izopropylowym czy czymś innym?

 

 

img_7030gnk3a2.jpg

Tak, zmieniłem tylko termopady na pamięciach od strony rdzenia, backplate nie ruszałem. Termopady jakie użyłem: https://allegro.pl/oferta/gelid-gp-extreme-thermal-pad-2mm-80x40mm-12w-mk-8588485704

Co do pasty - kryonaut to nie ciekły metal, jak trochę wyjdzie poza chip to się nic nie stanie. Co do rozsmarowywania - polecam szpatułką dołączoną do pasty - to nie CPU, że wystarczy ziarnko grochu (poza tym Kryonaut jest mocno zbity) :) Jeżeli chodzi o czyszczenie pamięci i radiatora z syfu olejowego to użyłem alkoholu izopropylowego, to samo do czyszczenia chipu i odpowiednio radiatora. 

Co do Mastera - trzeba bardzo ostrożnie i powoli wypinać styki (siedzą bardzo mocno, więc metodycznie trzeba je powoli wyciągać trzymając za plastik - broń boże za kable). 

Jeżeli chodzi o kolejność wkręcania śrub: najpierw 4 śruby dookoła chipu - te ze sprężynkami - na krzyż co 2 obroty dokręcamy naprzemiennie 1x3x2x4 itp. żeby równo docisnąć radiator do chipu :) 

Swoją drogą zadziwia mnie, że tak świetne chłodzenie pamięci zostało zniszczone przez tak mikrą oszczędność jaką są te pady. No ale cóż, tak to jest jak księgowi projektują karty :D 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kaczorex26 napisał:

 

Swoją drogą zadziwia mnie, że tak świetne chłodzenie pamięci zostało zniszczone przez tak mikrą oszczędność jaką są te pady. No ale cóż, tak to jest jak księgowi projektują karty :D 

wiesz, ja miesiac temu tez myslalem ze pad to pad, ale jjestem pionkiem a nie globalnym producentem gpu :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, duniek napisał:

wiesz, ja miesiac temu tez myslalem ze pad to pad, ale jjestem pionkiem a nie globalnym producentem gpu :E

Daj spokój, ja miesiąc temu myślałem że mam świetną i dopracowaną przez producenta kartę :szczerbaty: Dzięki za wskazówki dotyczące grubości padów i ich modelu - przydało się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w końcu z tymi 3060 non-Ti? Jest sens się napalać na wymianę Ti na non-Ti ze srogą dopłatą dla mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pioy napisał:

Co w końcu z tymi 3060 non-Ti? Jest sens się napalać na wymianę Ti na non-Ti ze srogą dopłatą dla mnie?

nie oplaca sie nawet ze srogą opłatą

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, duniek napisał:

nie oplaca sie nawet ze srogą opłatą

Ale mi czy potencjalnemu górnikowi? Ja nie kopię na tej Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie obecnie kopiecie? 2miners?
na ethermine po 24h =0,00343   rtx 3070 61mh/s jest okej czy to mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, kacpi278 napisał:

gdzie obecnie kopiecie? 2miners?
na ethermine po 24h =0,00343   rtx 3070 61mh/s jest okej czy to mało?

Zgadza się, urobek w najbliższym czasie jeszcze zapewne spadnie do poziomu 2-3$ dziennie na 3060ti / 3070 .

Aktualnie i tak mamy na przestrzeni kilku lat mega opłacalność.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zozolek napisał:

Zgadza się, urobek w najbliższym czasie jeszcze zapewne spadnie do poziomu 2-3$ dziennie na 3060ti / 3070 .

 

to chyba średnio z opłacalnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, kacpi278 napisał:

to chyba średnio z opłacalnością?

przy 1 karcie swojej prywatnej już średnio. Na swojej sztuce nie kopie bo mi poprostu szkoda ;)

Ktoś kto ma ich kilkadziesiąt i  tak zarobi.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Pioy napisał:

Ale mi czy potencjalnemu górnikowi? Ja nie kopię na tej Ti.

No to jest wątek o kopaniu... do grania ja bym sprzedał.

  

30 minut temu, kacpi278 napisał:

gdzie obecnie kopiecie? 2miners?
na ethermine po 24h =0,00343   rtx 3070 61mh/s jest okej czy to mało?

tylko ethermine

  

24 minuty temu, kacpi278 napisał:

to chyba średnio z opłacalnością?

dokup karty to będzie bardziej się opłacalo...

 

  

23 minuty temu, zozolek napisał:

przy 1 karcie swojej prywatnej już średnio. Na swojej sztuce nie kopie bo mi poprostu szkoda ;)

Ktoś kto ma ich kilkadziesiąt i  tak zarobi.

Stawiam, że większość tutaj i duża część ogólnie sprzeda karty przed końcem gwarancji. A właściciele zotaca to już w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, grzech1991 napisał:

No to jest wątek o kopaniu... do grania ja bym sprzedał.

Dziękuję za rade, postoję ;) Co innego kupię? Za ile? :)

Ale wiesz deal w stylu non-Ti + sporo cebulionów mógłbym zrobić, w teorii górnicy zainteresowani tymi kartami w ostatniej kolejności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioy napisał:

Ale mi czy potencjalnemu górnikowi? Ja nie kopię na tej Ti.

pytasz, odpowiadam, i tak zrobisz co chcesz a nie bedziesz sugerował sie opinią jakiegos pionka z forum :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przejściówka 2x molex na 8pin jest bezpieczna czy np. sata czy jeszcze coś innego potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, duniek napisał:

pytasz, odpowiadam, i tak zrobisz co chcesz a nie bedziesz sugerował sie opinią jakiegos pionka z forum :E 

Ale nie zrozumieliśmy się chyba. Czyli wg Ciebie dla mnie jest to nie opłacalne wymienić ti na non Ti + hajs, tak? Również biorąc poprawkę że i tak nie będę kopał "nie bo nie"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz w wątku miningowym, ale i tak podtrzymuje bo  3060ti to obciety lekko 3070, a 3060 bez ti to nowy core wykastrowany i widac jak to sie przeklada na wydajnosc, 12gb tej karty nie ratuje

tak tak obiektywnie, ale z drugiej strony jesli na 3060 wszytko ci bedzie chodzic, a wolisz miec wiecej kasy w rece lub cos innego kupic to wymieniaj

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioy
Ja tam myślałem nad tym ale to zależy za jakie siano. Jak mam za mojego bieda RTX3060Ti dostać ze 4,5k, a później kupować RTX3060 za 3200 to sram taki biznes szczerze mówiąc. Tym bardziej, że w głowie mam to, że moja Ti kosztowała tylko 2250.

Chyba, że po prostu inkasujesz sos i czekasz do stabilizacji cen, zawsze  można na GeForce Now pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Pioy napisał:

Ale nie zrozumieliśmy się chyba. Czyli wg Ciebie dla mnie jest to nie opłacalne wymienić ti na non Ti + hajs, tak? Również biorąc poprawkę że i tak nie będę kopał "nie bo nie"? 

Albo klikaj na premiere 6700xt, wstępne tabelki pokazują, że będzie to karta podobnie wydajna do 3060ti, niby msrp okolice 500 dolarów. 

A najprawdopodobniej ta 6700xt bedzie beznadziejna w kopaniu. Z resztą jak większość big navi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kopaniu ETH będzie lepsza od RTX 3060 12GB. Szacuję około 45MH/s. A 6800XT z 60MH/s 150W jest gorsza od RTX 3060TI/3070 i tylko od nich.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem 3 podejścia kopania na różnych minerach, po całym dniu praktycznie, po godzinie efektowny ukop spada do 30mh/ i nizej, karta sie nie przegrzewa, z zegarami schodziłem w dół nic nie daje. 2 dolary po paru h na dobę mi kopalnia wyliczala zarobku przy 170w poboru przez karte :E . Darowałem sobie ta zabawę na 6800xt. Moc obliczeniową karty 63.4mh niby. Do godziny efektowny ukop jest sporo wyższy od mocy. Nie chce mi się kombinować. Karta swiezynka, chyba nie ma blokady kopania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Robiłem 3 podejścia kopania na różnych minerach, po całym dniu praktycznie, po godzinie efektowny ukop spada do 30mh/ i nizej, karta sie nie przegrzewa, z zegarami schodziłem w dół nic nie daje. 2 dolary po paru h na dobę mi kopalnia wyliczala zarobku przy 170w poboru przez karte :E . Darowałem sobie ta zabawę na 6800xt. Moc obliczeniową karty 63.4mh niby. Do godziny efektowny ukop jest sporo wyższy od mocy. Nie chce mi się kombinować. Karta swiezynka, chyba nie ma blokady kopania :E

Ukop po godzinie tak sobie spada ? I karta się nie przegrzewa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo godzinę idzie efektownie nawet pod 100mh, po czym nagle spada stopniowo az do 25-30mh efektownego . 55* gpu, memory 70*, hot spot 6x* , vrm tez cos w okolicach 60*. Memory ostatnim rzutem zostawiłem na stock nawet, bo myślałem że momory przekręcone, ale nic to nie dało, po paru godzinach chciałem iść pograc, spojrzałem na ukop w minerze, po chwili w kopalni na stronie i się rozczarowałem mocno :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...