Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Patrzyłeś na "Invalid shares"? Może używałeś minera pod Nvidię?

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kopie cały czas w okolicach 63.2MH przy 159W core 1500MHz napięcie 930mv pamięci 2100 fast timing na nicehashu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 inwalidów, wszystko wygląda tak jakby była jakaś blokada. Próbowałem najnowszego phoenixa z cfg pod amd,  nbminer i claymore. Start do sprawdzenia dag na stock karcie, uv w trakcie kopania dopiero robilem. Chyba, że najnowszy sterownik graficzny robi takie figle w kopaniu. Innego nie próbowałem :)

4 minuty temu, Czaroo128 napisał:

U mnie kopie cały czas w okolicach 63.2MH przy 159W core 1500MHz napięcie 930mv pamięci 2100 fast timing na nicehashu

Ale jak Ci efektownie kopie i jaki ukop kopalnia wylicza ? Bo moc kopania mam bez przerwy ponad 63mh :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 21:17, y68 napisał:

Tak, potwierdzam - gównopady - ale szacun tej temperatury, masz ok ~10stopni na GPU i VRAM mniej niż ja - magia, mi sie ustrzeliła mega sztuka jeśli chodzi o OC pamięci, a Tobie jeśli chodzi o chłodzenie - chociaż nie wiem na czym miała by polegać różnica (niby Gaming to praktycznie to samo co Vision).

Przypilnuj, bo za kilka tygodni temperatura na VRAM znowu może zacząć Ci rosnąć - ale nie stresuj się wtedy - tylko dokręć kartę jeszcze raz - gelidy się "ściskają" i powstają luzy.

Swoją drogą, wolę gigaszrota, w którym mogę (prawdopodobnie) legalnie bez utraty gwarancji wymienić pady od tych wszystkich strixów, suprimów, aorusów, które mają plomby. Może i są ciut lepsze te pady, ale i tak temperatury na VRAM > 100C i kolejno potem throttling przy 110. W miningu teraz żadna inna topowa karta innego producenta nie umywa się do naszych gigusiów :)

Gig ciągle pracuje 90MH/s, 207W.  37* - 66/68*C na BP dmucha wiatraczek i temp. skacze 66-68 w pomieszczeniu teraz 19*C ale przy 20*C było tak samo. Po wymianie thermalp. BP jest gorący. Przed wymianą ledwo letni. To jest ta magia! Dodatkowy wiatraczek pomaga ;)

gig_wentylatorek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

0 inwalidów, wszystko wygląda tak jakby była jakaś blokada. Próbowałem najnowszego phoenixa z cfg pod amd,  nbminer i claymore. Start do sprawdzenia dag na stock karcie, uv w trakcie kopania dopiero robilem. Chyba, że najnowszy sterownik graficzny robi takie figle w kopaniu. Innego nie próbowałem :)

Ale jak Ci efektownie kopie i jaki ukop kopalnia wylicza ? Bo moc kopania mam bez przerwy ponad 63mh :). 

Efektywne kopanie pokazuje na poziomie 61MH a urobek kopania 0.00010091 BTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Kaczorex26 napisał:

Aorus Master 3080 przeszedł operację zmiany termopadów pomyślnie. Zmiana dotyczyła jedynie termopadów vramu i przesmarowanie Kryonautem rdzenia. 

Spadek temperatury vram 30'C(!!!!!) (76'C vs 106'C przy PL 58 i vram +900).

Rdzeń w furmarku/Q2RTX: utrzymuje taką samą temperaturę jak przed dodaniem Kryonauta (65'C)

Udało mi się na szybko zrobić +1350MHz na vram i PL65%(240W) [To jeszcze do dalszego dopracowania :) ]. Karta robi 103MH/s przy vram 82'C i 85% obrotów wentyli :D Temperatura w pokoju 23'C 

Zbiłem do 78% obroty wentyli, +1400MHz, 65% power limit, dalej 82'C na vram. W pokoju 22'C. Dalej nie mogę wyjść z szoku ile te termopady zmieniły w kwestii temperatur. To jest naprawdę sprawa do nagłośnienia. 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się tą wiadomością z Gigabyte.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Doamdor napisał:

Podziel się tą wiadomością z Gigabyte.

Myślisz, że oni o tym nie wiedzą? Po prostu tak im im się bardziej opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A niech mnie... mam już 0.024 ETH ukopane i GWEI na 50 w portfelu ustawione.

Wracam na Ethermine.

1.jpg

Jeszcze jakieś 200 lat i kupię sobie RTX3080 :E

Edytowane przez leven
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kacpi278 napisał:

gdzie obecnie kopiecie? 2miners?
na ethermine po 24h =0,00343   rtx 3070 61mh/s jest okej czy to mało?

Po 3 godzinach na Ethermine mam 0.00023 ETH.

Ty masz na 4 razy szybszej karcie 0.0032 ETH po 24 godzinach.

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

A niech mnie... mam już 0.024 ETH ukopane i GWEI na 50 w portfelu ustawione.

Wracam na Ethermine.

1.jpg

Jeszcze jakieś 200 lat i kupię sobie RTX3080 :E

Czyli kopiesz hobbistycznie prawie miesiąc i ukopałeś 130zł??  :D 

Na puszkach byś lepiej wyszedł xd

Masz fotowoltaikę, czy ze słupa pobierasz prąd? 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Krzkra napisał:

Czyli kopiesz hobbistycznie prawie miesiąc i ukopałeś 130zł??  :D 

Na puszkach byś lepiej wyszedł xd

Masz fotowoltaikę, czy ze słupa pobierasz prąd? 

Jak by to uruchomić na 24h/dobę to w dwa tygodnie by tyle było.

Kopanie dorywczo i dopiero się uczę.

A pobór prądu jest mniejszy, niż betoniarka 49cali pobiera :E

No ale pisuary podnieśli z 61 na 78 groszy KW/h.

A ze słupem będzie problem, bo na 4 piętrze mieszkam :E

No chyba, że Duniek kable mi zrobi 8:E

Edytowane przez leven
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, leven napisał:

No chyba, że Duniek kable mi zrobi 8:E

Polecam serdecznie tego użytkownika :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko musi wyjść i dać się kupić żeby ktoś to odczuł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja... Może komuś się przyda.. 

Od samego początku kopania miałem restarty kompa (BSOD), czasami po 8 h czasami po 2 h czasami raz za razem i znów... Kombinowałem ze wszystkim co mogłem, inne minery, inne OC, usługi w kompie wł/wył, aktualizacje Windowsa, antywiry, kombinowałem z OC pamięci i CPU... Ręce opadały.. Czasami nawet chodził bez restartu 12 h... Nawet analizowałem minidumpy w których wszystko było powodem, każdy inny, myszka, klawiatura, stery karty dwiekowej, ntldr.dll i inn...  Wkurzało mnie to bo szkoda mi HDD, SSD i innych części w końcu to komp do gier... Już miałem tego dość aż w końcu wygooglowałem jakiś post starszy na reddit, żeby nie ustawiać usypiania monitora tylko zostawić na never... Nie wiem jak to działa ale teraz działa... 5 Dni bez ani jednego restartu... OC na maxa aby nie gotować pamięci, Windows z usługami wszystkimi gotowy do grania z OC ramu i CPU... Jedynie trace 0,5Mh/s jak ekran sie nie wygasza przez windows... W postach tez znalazłem info zeby zostawiac HDMI np w integrze ale juz mie si enie chce jej włączać w biosie... Generalnie działa i gdybym tego nie wyczytał to pewnie bym na to nie wpadł... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, marek7536 napisał:

Łoo Paniee, i tak będzie zagwozdka w ME, Euro itd - czy aby 12k to nie za tanio?!?

Sprzeda sklep taką jedną kartę to z samej marży ma przez miesiąc trzech pracowników opłaconych :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do kumpla po RX580 8GB.

Ciekawe jakie macie wydobycie na tej karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leven napisał:

Po 3 godzinach na Ethermine mam 0.00023 ETH.

Ty masz na 4 razy szybszej karcie 0.0032 ETH po 24 godzinach.

1.jpg

daj znac ile CI wyjdzie po 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, aureumchaos napisał:

Taka sytuacja... Może komuś się przyda.. 

Od samego początku kopania miałem restarty kompa (BSOD), czasami po 8 h czasami po 2 h czasami raz za razem i znów... Kombinowałem ze wszystkim co mogłem, inne minery, inne OC, usługi w kompie wł/wył, aktualizacje Windowsa, antywiry, kombinowałem z OC pamięci i CPU... Ręce opadały.. Czasami nawet chodził bez restartu 12 h... Nawet analizowałem minidumpy w których wszystko było powodem, każdy inny, myszka, klawiatura, stery karty dwiekowej, ntldr.dll i inn...  Wkurzało mnie to bo szkoda mi HDD, SSD i innych części w końcu to komp do gier... Już miałem tego dość aż w końcu wygooglowałem jakiś post starszy na reddit, żeby nie ustawiać usypiania monitora tylko zostawić na never... Nie wiem jak to działa ale teraz działa... 5 Dni bez ani jednego restartu... OC na maxa aby nie gotować pamięci, Windows z usługami wszystkimi gotowy do grania z OC ramu i CPU... Jedynie trace 0,5Mh/s jak ekran sie nie wygasza przez windows... W postach tez znalazłem info zeby zostawiac HDMI np w integrze ale juz mie si enie chce jej włączać w biosie... Generalnie działa i gdybym tego nie wyczytał to pewnie bym na to nie wpadł... 

Nie żeby coś, ale prawie każde 'how to' o kopaniu pod Windowsem mówi żeby wyłaczyć wygaszanie ekranu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, leven napisał:

Jadę do kumpla po RX580 8GB.

Ciekawe jakie macie wydobycie na tej karcie ?

Można zdecydowanie powyżej 30MH/S wycisnąć. Masz poradnik

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, konkuter napisał:

Nie żeby coś, ale prawie każde 'how to' o kopaniu pod Windowsem mówi żeby wyłaczyć wygaszanie ekranu :D

A to ciekawe bo dość sporo czytam i raczej widziałem odwrotnie, ze wygaszanie zwiększa HAsh co rzeczywiście tak to działa... Natomiast nie kombinowałem z integra bo mam wyłączoną w biosie... Wtedy pewnie hash wyższy bo nie wygaszało by integry... Tak czy owak człowiek uczy się całe życie...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie ktoś na nicehash? Czym kopiecie quickminerem czy apką? Ja do tej pory apką ale spróbowałem quickminer i wydaje mi się, że większy ukop. Z drugiej strony na ich WWW pisze, że na apce mogę ukopać 10 proc więcej :D.

W sumie podejrzewam, że to jeden wał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

Jadę do kumpla po RX580 8GB.

Ciekawe jakie macie wydobycie na tej karcie ?

Karta ze zrobionym biosem i dobrym minerem powinna robić ok. 31

Godzinę temu, aureumchaos napisał:

A to ciekawe bo dość sporo czytam i raczej widziałem odwrotnie, ze wygaszanie zwiększa HAsh co rzeczywiście tak to działa..

Mi wyłączenie monitora zwiększa hasharte, więc zgadzałoby się z tym co piszesz. Co innego na laptopie, tam jest na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...