Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
12 minut temu, Vullcan napisał:

Cene gazu masz np tu https://etherscan.io/gastracker#historicaldata

Nie wiem jakie sa prowizje dodatkowe na Coinbase ale tutaj na MEW na dzien dzisiejszy to średnio 5 dolcow

ta opłata jest rozumiem przy każdej wypłacie tak? czyli generalnie najoszczędniej byłoby zbierać cały czas ETH i większą sume wypłacić płacąc tylko raz fee (gwei) ale wtedy jest tez ryzyko ze cena eth spadnie i w sumie wyjdzie na to samo albo jeszcze gorzej -dobrze rozumiem??

te obecne ~140 gwei (~5 dolców) to raczej wysoka/czy niska cena? bo rozumiem że to sie zmienia? w sensie czy da sie dorwać niższą czy ta obecna to jest np juz bardzo niska?

 

 

edit konto walutowe najlepsze to revolut?

Edytowane przez samsungs6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, samsungs6 napisał:

ta opłata jest rozumiem przy każdej wypłacie tak? czyli generalnie najoszczędniej byłoby zbierać cały czas ETH i większą sume wypłacić płacąc tylko raz fee (gwei) ale wtedy jest tez ryzyko ze cena eth spadnie i w sumie wyjdzie na to samo albo jeszcze gorzej -dobrze rozumiem??

te obecne ~140 gwei (~5 dolców) to raczej wysoka/czy niska cena? bo rozumiem że to się zmienia? w sensie czy da sie dorwać niższą czy ta obecna to jest np juz bardzo niska?

Cena sie zmienia ciągle. Bywało drożej, bywało taniej. Dlatego tez lepiej zapłacić raz i więcej wymienić niż małymi porcjami bo prowizja zje ci zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał wrzucić urobek do Coinbase i z Coinbase do CoinbasePro (dawny GDAX), z którego przelew na Revoluta (bardzo niskie opłaty przelewu - dla 45 euro jest to 20 eurocentów). Tak robię z BTC z nicehash (Nicehash->Coinbase->CoinbasePro->Revolut).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

Najlepiej zaczac od sprawdzenia checksum u siebie zanim zacznie sie panikowac. U mnie sie zgadza, mam zanim sie "zmienilo".

Jak masz zip file to tak. Gorzej jak korzystałeś z nicehash i masz tylko rozpakowanego gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, andriejek69 napisał:

Jak masz zip file to tak. Gorzej jak korzystałeś z nicehash i masz tylko rozpakowanego gotowca.

Ja mam ze strony z phenixem jak jeszcze byl tam z przed miesiaca.

 Ale ten checksum i tak robisz na exe minera a nie na zipie.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma trochę wolnego czasu to polecam wykłady z MIT profesora Gary'ego Genslera. Są dostępne za darmo na YT. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andriejek69 napisał:

Jak masz zip file to tak. Gorzej jak korzystałeś z nicehash i masz tylko rozpakowanego gotowca.

Mozna checsum zipa i rozpakowane exe 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2647654.msg56505302#msg56505302 tu zip

Here's the SHA512 for 15.8 for the lazy:

CF78D162EF4ECF88BBFD4A460471D2DDD8FAA505D24CC7C671AD27BA482C9B82B256FB5E5C2C44A8A666A2ACBDFE78DEF303636AA1A92CAB29718CE265A536DB

ten dla pliku exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, samsungs6 napisał:

Witam

po 13 dniach od startu kopania na rtx 3070 dostałem "wypłate" z ethermine na portfel MEW wallet
mam 0.0457 ETH  co mogę z tym dalej zrobić? od tego etapu juz moge to spieniężyć?> jak tak to w jaki sposób?

trzymaj za kilka lat to bedzie dużo wiecej warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Drodzy minerzy... pożyczyłem RX580 8GB Red Devil od kumpla i właśnie uruchomiłem minera.

Jest aż 7mh/s :E

1.jpg

Kopie w tym momencie programem teamredminer-v0.8.1-win

https://github.com/todxx/teamredminer/releases

Proszę o podpowiedź odnośnie programu, którym wydobywać na RX580 8GB, konfiguracji pliku wykonawczego i jaki sterownik grafiki zainstalować, bo 7 mh/s to chyba za mało :P

Z internetu wyczytałem, że tak ma być ustawiony program do kopania dlateamredminera:

2.jpg

Aktualnie sterownik dla RX to: non-whql-radeon-software-adrenalin-2020-21.2.3-win10-64bit-feb22

Na razie nie dotykałem taktowań i napięć dla tej karty.

Na czas sprawdzenia RX580 moja 1060 jest wyjęta z komputera.

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bez modu biosa nic nie zrobisz, luknij na yt, raczej dalej aktualne np. albo spróbuj to 

 

 

Edytowane przez hsv77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś temat wymieniania termopadów i pasty w Warszawie i mógłby mi to wymienić? mam kartę Zotaca GeForce RTX 3080 Gaming Trinity 10GB i jakoś trochę boje się sam to robić. Oczywiście usługa odpłatnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, leven napisał:

Drodzy minerzy... pożyczyłem RX580 8GB Red Devil od kumpla i właśnie uruchomiłem minera.

Jest aż 7mh/s :E

Kopie raczej jak wersja 4GB, 8GB mi wyciągało bez żadnych cudów 22-24 MH/s, z Szajsungami bez problemu dawało się ukręcić 31 MH/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Kopie raczej jak wersja 4GB, 8GB mi wyciągało bez żadnych cudów 22-24 MH/s, z Szajsungami bez problemu dawało się ukręcić 31 MH/s.

A to tam sie gdeizes nie przelacza w sterownikach na compute mode zeby Mh uroslo na 8Gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, hsv77 napisał:

bez modu biosa nic nie zrobisz, luknij na yt, raczej dalej aktualne np. albo spróbuj to 

 

 

Przy kopaniu jest zaledwie 35% użycia kontrolera pamięci karty według GPU-Z.

Niestety biosu nie wolno mi ruszać, karta jest całkowicie nowa i pożyczona.

Coś pomieszam ze sterownikami, Claymora wrzucę i jak dalej będzie taka kicha, to wracam do 1060.

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aureumchaos napisał:

A to tam sie gdeizes nie przelacza w sterownikach na compute mode zeby Mh uroslo na 8Gb?

Warto włączyć Compute ale nie pamiętam czy to było absolutnie konieczne, generalnie powinna kopać powyżej 20 MH/s bez żadnego kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, podobno w Zotacu RTX 3080 termopady sa na 2mm, ale nigdzie nie ma dostepnych w Polsce jak patrze po sklepach. Jak wrzuce 1.5mm to bedzie problem?

Lub kupie 2x1mm i przykleje termopad na termopad tylko nie wiem czy to przejdzie?

+ dodatkowo jakie polecacie w miare przystepnej cenie?

Jak myslicie?

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mar_S napisał:

Warto włączyć Compute ale nie pamiętam czy to było absolutnie konieczne, generalnie powinna kopać powyżej 20 MH/s bez żadnego kombinowania.

Zgadza się... po włączeniu compute, haszysz wszedł na około 23/s

Po paru godzinach mordowaniu się z tym Crapem od AMD, doszedłem do 23mh/s przy 84 Wat i około 65 stC z wentylatorami na 1500 RPM.

Na 1060 6GB po dotknięciu palcem mam ten sam mh/s, 73 Wat i 49 stC przy niesłyszalnym chłodzeniu, nie mówiąc o kombinowaniu w sterownikach czy biosach.

Kartę oddaję i nie chcę jej widzieć.

Apropo wynalazku AMD... nie wiedziałem, że są zielone i pomarańczowe ekrany śmierci :E

33 minuty temu, Jundori napisał:

Panowie, podobno w Zotacu RTX 3080 termopady sa na 2mm, ale nigdzie nie ma dostepnych w Polsce jak patrze po sklepach. Jak wrzuce 1.5mm to bedzie problem?

Lub kupie 2x1mm i przykleje termopad na termopad tylko nie wiem czy to przejdzie?

+ dodatkowo jakie polecacie w miare przystepnej cenie?

Jak myslicie?

Nie stosuje się termopadów o tak dużej grubości, bo nie wyrobią z oddawaniem ciepła.

Kupuje się 0.3mm termopady x2 i pomiędzy nie wkłada się miedziane blaszki, tylko trzeba sobie odpowiednio dobrać grubość, aby termopad został troszkę zgnieciony - to nie pozwoli blaszce miedzianej na wypadnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wycisnąć więcej musisz już bawić się timingami, Microny wycisną 27-29 MH/s, Samsungi 30-31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jundori napisał:

Panowie, podobno w Zotacu RTX 3080 termopady sa na 2mm, ale nigdzie nie ma dostepnych w Polsce jak patrze po sklepac

W Proline maja jeszcze ostatnie sztuki Gelid x2mm. Można dodać do koszyka.

40 minut temu, leven napisał:

Nie stosuje się termopadów o tak dużej grubości, bo nie wyrobią z oddawaniem ciepła.

Kupuje się 0.3mm termopady x2 i pomiędzy nie wkłada się miedziane blaszki,

Jak tak zrobisz to musisz wszystko wymierzyć co do dziesiątych milimetra. Grubsze pady się uginają i nie wymagają zegarmistrzowskiej precyzji.

Życzę powodzenia komuś kto skorzysta z rad kolegi @leven  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jundori napisał:

Panowie, podobno w Zotacu RTX 3080 termopady sa na 2mm, ale nigdzie nie ma dostepnych w Polsce jak patrze po sklepach. Jak wrzuce 1.5mm to bedzie problem?

Lub kupie 2x1mm i przykleje termopad na termopad tylko nie wiem czy to przejdzie?

+ dodatkowo jakie polecacie w miare przystepnej cenie?

Jak myslicie?

https://allegro.pl/oferta/gelid-gp-extreme-thermal-pad-2mm-80x40mm-12w-mk-8588485704

Polecam tylko te, inne tańsze nic nie zmienią

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, JF5ebastian napisał:

Jak tak zrobisz to musisz wszystko wymierzyć co do dziesiątych milimetra. Grubsze pady się uginają i nie wymagają zegarmistrzowskiej precyzji.

Życzę powodzenia komuś kto skorzysta z rad kolegi @leven  ;)

Masz mi za złość to, że stawiam na jakość, a nie papier toaletowy grubości 2mm nasączony olejem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...