Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, PT_TP napisał:

To ja dzisiaj w nocy 00:30 tak od niechcenia klik i kupiłem to samo. Wczoraj ileś razy klikałem i ciągle mnie wywalało - tak jakby było a nie było. Chyba pełno ludzi tam naparza f-piątkę.

Dobrze, że brat mieszka w DE dałem 650€+15€ kurier. Na owocowym ta karta 4600 - masakra jaka przebitka.

U "złego Niemca" 3 karty kupiłem w PL tylko 2 i dużo drożej.

Jak Ci sprawuje się ta karta w grach i kopaniu?

Stery do kopania ktoś tu kiedyś udostępniał na dysku googla. Trzeba przesiać trochę stron nie pamiętasz kiedy to było?

 

 

Karta poszła do kumpla. Leci ~47 MH/s

Stery były tutaj

W dniu 16.03.2021 o 17:35, JF5ebastian napisał:

Na moim Dropboxie, ściągnięte przeze mnie:

470.05_gameready_win10-dch_64bit_international

https://www.dropbox.com/sh/8eoatrpc2u81gtc/AAAHEdm2b4txxMWC4gfGR2Uva?dl=0

Ja niestety zrobię zwrot mojej 3060 (której jeszcze nie mam ?)

Do budy z 3080 jej nie wsadzę, bo bym musiał jechać już na stałe na beta sterownikach...

A na drugim kompie mam tylko PCI 2.0 x16........ ☹️

 

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2021 o 12:12, duniek napisał:

w koncu jest
kabel wygładzający megahashe

img_75019zke2.jpg

img_7499o1kjj.jpg

 

img_749772kew.jpg

 

img_7496ztkld.jpg

 

img_7495s5jv7.jpg

Jaka końcówka tego kabla? Czy to nie C15?

bo u siebie w zasilaczu mam C19

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 19:49, dinozaur50 napisał:

Dziwne dla RTX 2080  na whatomine ETH dopiero na 6 miejscu  Dla pozostałych RTX 30... na 1 Czyli na starszych kartach lepiej kopać Firo

Wcale nie jest tak pięknie z FIRO. Sprawdziłem to na 2070 Super.

Przy 3,8 MH/s i poborze 205W daje przychód lepszy od ETH, ale że jest pobór 205W (a przy ETH jest 108W), to zysk jest taki sam, jak przy ETH, a karta bardziej się męczy i jest hałas.

Można ustawić 2,8MH/s 120W, ale wtedy zysk jest mniejszy, niż przy kopaniu ETH.

Kopanie tych innych coinów jest prądożerne: bazuje na wydajności rdzenia.

edit

Dla FIRO(MTP) taktowanie pamięci nie ma znaczenia, jak się skręci pamięć, można uzyskać 2,8 MH/s 113W zamiast 120W.

Kopanie tego coina ma sens na kartach z relatywnie słabymi pamięciami, np. GTX 1660 (nie super) lub RTX 2060 albo GTX 1070.

Edytowane przez wamak
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.84275a597dd13b800c13a61ea6b0a2cb.png

Pytanko bo zglupialem, wszystkie evgi pracowaly na ponad 61Mhs a nagle po resecie zaczely robic mniej, any ideas?

--edit-

Dobra, palit po prostu cos steka i chyba trzeba sie pozbyc gnoja

Edytowane przez Summoned
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jak to jest z kopaniem eth na 3060? Z tego co gdzieś mi się obiło o uszy, trzeba użyć odpowiedniej wersji sterowników, ale tylko jedna taka karta działa z full prędkością na koparce?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, leven napisał:

Czyli jedna taka karta na koparkę może śmigać z pełną prędkością pod warunkiem zainstalowania odpowiednich sterowników? Czy w takim razie można złożyć koparkę z  1x3060ti + 1x3060 + 1x2060 i one wszystkie na tym sterowniku będą kopać dobrze?

Edytowane przez pdlugi10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pdlugi10 napisał:

Siemka, jak to jest z kopaniem eth na 3060? Z tego co gdzieś mi się obiło o uszy, trzeba użyć odpowiedniej wersji sterowników, ale tylko jedna taka karta działa z full prędkością na koparce?

po raz setny to pytanie pada, zeby kopac ETH  na RTX3060 (bez ti), musisz spełnić wszystkie warunki ktore są poniżej:

1. uzywac windowsa prawdopodobnie tylko win10
2. sterowniki developerskie 470.05 dostepne na roznych stronach (nvidia je juz usunęła)

3. karty muszą pracowac w slotach o predkosci x8 minimum i prawdopodobnie GEN3 czyli 3.0 przy czym

- dlugi fizyczny slot x16 nie gwarantuje predkosci x16/x8 - w 95% płytach "zwykłych" czyli nie HEDT nawet jesli bedą 3 sloty x16 to ten trzeci bedzie działal z x4, a jak płyta nie ma wsparcia sli to duza szansa ze sloty bedą dzialac x8/x4/x4 - wyjatkami sa jakies płyty WS lub topowe wersje ze wsparciem np 4-way SLI wtedy bedzie tam dzialac x8/x8/x8/x8
- jesli mamy płyte x79/x99/x299 to do 3-4-5 gpu wymagany jest procesor z 40ma liniami pci-e czyli te low endowe 5820k/6800k/na x299 pewnie te nisko budzetowce nie beda miały wsparcia na wiecej jak 3 gpu

- sloty o predkosci x8 oznaczaja to ze zwykle risery USB czy tasiemki stare x1 @ x16 nie beda dzialac - trzeba karte dac bezposrednio do slotu lub na pełnym riserze x8/x16 lub x16/x16

- przy wkładaniu kart bezposrednio w sloty lub risery bez dodatkowego zasilania, przy 3-4 lub wiecej sztukach nalezy podłaczyc dodatkowe zasilanie płyty, jesli takowego nie ma, to cały prad na zasilanie slotow idzie przez głowną wiązke atx24pin - prawdopodobnie te 3060 biora bardzo mało ze slotu podczas kopania, wiec pewnie i tak daloby rade bez tego ale lepiej sprawdzic 
4. do kazdej karty musi byc podłaczony monitor lub adapter dummy ktory go imituje
 

Edytowane przez duniek
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, duniek napisał:

po raz setny to pytanie pada, zeby kopac ETH  na RTX3060 (bez ti), musisz:

1. uzywac windowsa prawdopodobnie tylko win10
2. sterowniki developerskie 470.05 dostepne na roznych stronach (nvidia je juz usunęła)

3. karty muszą pracowac w slotach o predkosci x8 minimum i prawdopodobnie GEN3 czyli 3.0 przy czym

- dlugi fizyczny slot x16 nie gwarantuje predkosci x16/x8 - w 95% płytach "zwykłych" czyli nie HEDT nawet jesli bedą 3 sloty x16 to ten trzeci bedzie działal z x4, a jak płyta nie ma wsparcia sli to duza szansa ze sloty bedą dzialac x8/x4/x4 - wyjatkami sa jakies płyty WS lub topowe wersje ze wsparciem np 4-way SLI wtedy bedzie tam dzialac x8/x8/x8/x8
- jesli mamy płyte x79/x99/x299 to do 3-4-5 gpu wymagany jest procesor z 40ma liniami pci-e czyli te low endowe 5820k/6800k/na x299 pewnie te nisko budzetowce nie beda miały wsparcia na wiecej jak 3 gpu

- sloty o predkosci x8 oznaczaja to ze zwykle risery USB czy tasiemki stare x1 @ x16 nie beda dzialac - trzeba karte dac bezposrednio do slotu lub na pełnym riserze x8/x16 lub x16/x16

- przy wkładaniu kart bezposrednio w sloty lub risery bez dodatkowego zasilania, przy 3-4 lub wiecej sztukach nalezy podłaczyc dodatkowe zasilanie płyty, jesli takowego nie ma, to cały prad na zasilanie slotow idzie przez głowną wiązke atx24pin - prawdopodobnie te 3060 biora bardzo mało ze slotu podczas kopania, wiec pewnie i tak daloby rade bez tego ale lepiej sprawdzic 
4. do kazdej karty musi byc podłaczony monitor lub adapter dummy ktory go imituje
 

Dzięki za obszerne informacje, czyli raczej więcej zachodu z tym niż pożytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pdlugi10 napisał:

Dzięki za obszerne informacje, czyli raczej więcej zachodu z tym niż pożytku

dlaczemu?

koparka 240mhash

- pod 4 gpu 3060ti/3070 - mobo 200, cpu 20, ram 30, pen 20, risery 120

- pod 5 gpu 3060 - mobo 900, cpu 100, ram 50, ssd 50, risery 500,


roznice masz 1200 sprzetową

a roznice w GPU masz 7000-8000zł

z tym ze nie musisz wszystkich gpu na riserach robic, bo przy 5 gpu 2 mozesz dac w skrajne sloty, do tego licze na 5gpu, a przy 4gpu moc moze i mniejsza ale koszt tez spada bo na 4 gpu mozna i mobo kupic za 400-500zł jak sie poszuka, risery tez mogą byc tansze jesli szukasz oszczednosci

 

 

Edytowane przez duniek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, duniek napisał:

dlaczemu?

koparka 240mhash

- pod 4 gpu 3060ti/3070 - mobo 200, cpu 20, ram 30, pen 20, risery 120

- pod 5 gpu 3060 - mobo 900, cpu 100, ram 50, ssd 50, risery 500,


roznice masz 1200 sprzetową

a roznice w GPU masz 7000-8000zł

z tym ze nie musisz wszystkich gpu na riserach robic, bo przy 5 gpu 2 mozesz dac w skrajne sloty, do tego licze na 5gpu, a przy 4gpu moc moze i mniejsza ale koszt tez spada bo na 4 gpu mozna i mobo kupic za 400-500zł jak sie poszuka, risery tez mogą byc tansze jesli szukasz oszczednosci

 

 

Aaa da rade to ogarnąć na Asus prime z490-p plus procek Pentium 6400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pdlugi10 napisał:

Aaa da rade to ogarnąć na Asus prime z490-p plus procek Pentium 6400?

masz napisane wszystko w poscie

to jest zwykla plyta w dodatku bez SLI wiec pojdzie pewnie 1 karta max bo drugi slot moze dzialac z x4 


 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, duniek napisał:

masz napisane wszystko w poscie

to jest zwykla plyta w dodatku bez SLI wiec pojdzie pewnie 1 karta max bo drugi slot moze dzialac z x4 


 

Wiem, że otrzymałem dużo informacji za co serdecznie dziękuję, jestem natomiast tylko hobbystom i nie znam się na tym aż tak dobrze i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe, czy w przypadku mojej konfiguracji mogę użyć raz 3060 raz 3060ti i 2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pdlugi10 napisał:

Wiem, że otrzymałem dużo informacji za co serdecznie dziękuję, jestem natomiast tylko hobbystom i nie znam się na tym aż tak dobrze i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe, czy w przypadku mojej konfiguracji mogę użyć raz 3060 raz 3060ti i 2060?

tak
 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, duniek napisał:

tak
 

Oki, dzięki, przy czym muszę pamiętać że 3060 będzie odpowiednio kopać na porcie pcie x16? Reszta powinna działać z portami x1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pdlugi10 napisał:

Oki, dzięki, przy czym muszę pamiętać że 3060 będzie odpowiednio kopać na porcie pcie x16? Reszta powinna działać z portami x1?

Z tego co Duniek napisał wynika, że 3060 podpinasz bezpośrednio pod slot PCI-E x16 3.0 tego najbliżej procesora, 3060ti pod drugi slot PCI-E i 2060 pod risera, który pójdzie na mały slot PCI-E x1.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, leven napisał:

Z tego co Duniek napisał wynika, że 3060 podpinasz bezpośrednio pod slot PCI-E x16 3.0 tego najbliżej procesora, 3060ti pod drugi slot PCI-E i 2060 pod risera, który pójdzie na mały slot PCI-E x1.

Wszystko jasne, bardzo dziękuję za odpowiedzi. 

 

Edit: w przypadku setu który podawałem monitor też jest konieczny żeby karta odpowiednio działała?

Edytowane przez pdlugi10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pdlugi10 napisał:

Wszystko jasne, bardzo dziękuję za odpowiedzi. 

 

Edit: w przypadku setu który podawałem monitor też jest konieczny żeby karta odpowiednio działała?

Monitor podłącz pod 3060, reszta bez monitora.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, duniek napisał:

po raz setny to pytanie pada, zeby kopac ETH  na RTX3060 (bez ti), musisz spełnić wszystkie warunki ktore są poniżej:

1. uzywac windowsa prawdopodobnie tylko win10
2. sterowniki developerskie 470.05 dostepne na roznych stronach (nvidia je juz usunęła)

3. karty muszą pracowac w slotach o predkosci x8 minimum i prawdopodobnie GEN3 czyli 3.0 przy czym

- dlugi fizyczny slot x16 nie gwarantuje predkosci x16/x8 - w 95% płytach "zwykłych" czyli nie HEDT nawet jesli bedą 3 sloty x16 to ten trzeci bedzie działal z x4, a jak płyta nie ma wsparcia sli to duza szansa ze sloty bedą dzialac x8/x4/x4 - wyjatkami sa jakies płyty WS lub topowe wersje ze wsparciem np 4-way SLI wtedy bedzie tam dzialac x8/x8/x8/x8
- jesli mamy płyte x79/x99/x299 to do 3-4-5 gpu wymagany jest procesor z 40ma liniami pci-e czyli te low endowe 5820k/6800k/na x299 pewnie te nisko budzetowce nie beda miały wsparcia na wiecej jak 3 gpu

- sloty o predkosci x8 oznaczaja to ze zwykle risery USB czy tasiemki stare x1 @ x16 nie beda dzialac - trzeba karte dac bezposrednio do slotu lub na pełnym riserze x8/x16 lub x16/x16

- przy wkładaniu kart bezposrednio w sloty lub risery bez dodatkowego zasilania, przy 3-4 lub wiecej sztukach nalezy podłaczyc dodatkowe zasilanie płyty, jesli takowego nie ma, to cały prad na zasilanie slotow idzie przez głowną wiązke atx24pin - prawdopodobnie te 3060 biora bardzo mało ze slotu podczas kopania, wiec pewnie i tak daloby rade bez tego ale lepiej sprawdzic 
4. do kazdej karty musi byc podłaczony monitor lub adapter dummy ktory go imituje
 

zapomniałeś o X399 gdzie masz 64 linie PCI-E nawet na najtańszym 1900X, no chyba, że twoja wiedza o tej platformie jest znikoma

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arcticfox napisał:

zapomniałeś o X399 gdzie masz 64 linie PCI-E nawet na najtańszym 1900X, no chyba, że twoja wiedza o tej platformie jest znikoma

nie zapomnialem, poprostu amd ma gorsze zarzadzanie energią w idle wiec do koparki tak srednio, poza tym mobo jest drogie i najtanszy cpu pod ta platforme rowniez, gdzie xeony są po 100-150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, duniek napisał:

nie zapomnialem, poprostu amd ma gorsze zarzadzanie energią w idle wiec do koparki tak srednio, poza tym mobo jest drogie i najtanszy cpu pod ta platforme rowniez, gdzie xeony są po 100-150zł

Mobo drogie? Przy cenie obecnych cenach kart graficznych to barszcz, liczbę zbędnych rdzeni w CPU można wyłączyć w ryzen master, taniość nie zawsze idzie w parze ze stabilnością, a jak lipna płyta pokroju X79 od chińczyka uwali Ci karty graficzne to co wtedy zrobisz ? Podobnie jak oszczędzanie na zasilaczu i używanie budżetowego badziewia

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arcticfox napisał:

Mobo drogie? Przy cenie obecnych cenach kart graficznych to barszcz, liczbę zbędnych rdzeni w CPU można wyłączyć w ryzen master, taniość nie zawsze idzie w parze ze stabilnością, a jak lipna płyta pokroju X79 od chińczyka uwali Ci karty graficzne to co wtedy zrobisz ? Podobnie jak oszczędzenie na zasilaczu i używanie budżetowego badziewia

a jak zajebista płyta x399 uwali ci gpu to co ty zrobisz?

bez sensu takie porownania, chinskich płyt do koparek sie nie oplaca bo maja zwykle max 3 sloty, a zwykle moba gigabyte/asus - zwykle po 4

jak ktos chce niech kupuje, ludziom szkoda 9zł za kabel do risera dac bo przeciez dziala na molexach :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, duniek napisał:

a jak zajebista płyta x399 uwali ci gpu to co ty zrobisz?

bez sensu takie porownania, chinskich płyt do koparek sie nie oplaca bo maja zwykle max 3 sloty, a zwykle moba gigabyte/asus - zwykle po 4

jak ktos chce niech kupuje, ludziom szkoda 9zł za kabel do risera dac bo przeciez dziala na molexach :E

Minimalizacja ryzyka, a nie jego eksponowanie

ktoś wcześniej wstawiał filmik z X79 właśnie z chińską mega płytą do miningu, z dwoma procesorami i duża ilością złącz PCI-E, design pod RTX 3060

mnie to ni ziębi ni grzeje, każdy miech robi po swojemu, ale potem niech nie płacze jak coś zdechnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, arcticfox napisał:

Minimalizacja ryzyka, a nie jego eksponowanie

ktoś wcześniej wstawiał filmik z X79 właśnie z chińską mega płytą do miningu, z dwoma procesorami i duża ilością złącz PCI-E, design pod RTX 3060

mnie to ni ziębi ni grzeje, każdy miech robi po swojemu, ale potem niech nie płacze jak coś zdechnie

musialbyś miech setki/tysiące płyt zeby to stwierdzic, jak kupisz 1 czy pare to jak cos padnie to mozna mowic o zwyklym pechu i  tyle

asusy mining - znajomy miał 300 sztuk - padła jedna w ciagu 3 lat, drugi znajomy kupił 6 tylko, i padły mu 3 :E w ciagu pol roku

 

tak, ta x79 jest wyjątkiem i nie ma innej takiej płyty, wszytkie inne tanie chinskie x79 maja 2- 3 sloty

PS
X79/x99 znikły z allegro - prawie nie ma plyt a czasami szło dorwac 4-way sli po 500zł - i jak ktos sie zastanawia czy straci? - raczej nie bo za 2 lata jesli nie wejdzie PoS na eth to karty 6GB przestaną kopac wiec wlozenie ich wtedy w sloty x4/x8 przedluży ich żywot

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...