Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xtn napisał:

Mam pytanie odnośnie Nicehasha. Na aplikacji na smartfonie pokazuje mi przewidywalny przychód w 24h na poziomie 6,11 euro, a minerze na kompie w 5,8$ w tym samym czasie. 

Edit: Ok, to chyba po prostu ma inne opóźnienia, bo teraz w apce mam 4,25 Euro, a w minerze 6,5$.

Ta apka to zepsuta jest. Są te opóźnienia jak piszesz. Ataku paniki dostałem na przerwie w pracy jak pokazało mi, że moja koparka stoi. Szybki telefon do żony by wybadała sytuację :E 

Okazało się, że wszystko działa jak należy :)

Edytowane przez pablo-8511
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Martinique napisał:

Panowie, przede wszystkim chciałbym przywitać się na tym forum.

Zwracam się z pytaniem: mam już kartę ASUS RTX 3070 ROG Strix OC (61-62 MH/s). Ostatnio na Amazonie udało mi się upolować ASRock AMD Radeon RX 5700XT Phantom Gamer OC (przewidywany hashrate 55-56 MH/s, na kartę muszę jeszcze chwilę poczekać - nie mam jeszcze daty dostawy).

1. Czy można bez większych problemów łączyć te karty w jednym komputerze przy kopaniu na Ethermine?

2. A jeżeli chciałbym skorzystać z kompa (przeglądanie sieci, Netflix, gry etc.) - czy nie będzie z tym problemów?

3. Co trzeba wówczas zrobić, aby karty się "nie gryzły" i system działał stabilnie?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Raczej nie praktykuje się łączenia AMD i Nvidii. Niektóre minery pracują albo z AMd albo z Nvidia. Są takie co pracują z oboma ale nie wiem czy na raz z AMd i Nvidia. Poza tym Nvidia daje większe możliwości kopania innych coinów niż AMd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dinozaur50 napisał:

Raczej nie praktykuje się łączenia AMD i Nvidii. Niektóre minery pracują albo z AMd albo z Nvidia. Są takie co pracują z oboma ale nie wiem czy na raz z AMd i Nvidia. Poza tym Nvidia daje większe możliwości kopania innych coinów niż AMd. 

Znalazłem coś takiego - chyba jednak da się połączyć dwa różne typy kart: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, księżyc zaliczony, 2.5k$ było, to teraz wracamy do bazy? ? Ponad miesiąc kopania, ok 0.13 eth wykopane, czas to chyba opchnąć...

Choc celowo nie weryfikowałem konta, nie robiłem całej ścieżki do przelewania na 'normalne' waluty, by nie móc impulsywnie sprzedać ukopanego urobku. Więc pewnie dalej mi się nie bedzie chciało i będe trzymał urobek licząc, że kiedyś  kurs jeszcze wzrośnie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Vorathiel napisał:

To co, księżyc zaliczony, 2.5k$ było, to teraz wracamy do bazy? ? Ponad miesiąc kopania, ok 0.13 eth wykopane, czas to chyba opchnąć...

Choc celowo nie weryfikowałem konta, nie robiłem całej ścieżki do przelewania na 'normalne' waluty, by nie móc impulsywnie sprzedać ukopanego urobku. Więc pewnie dalej mi się nie bedzie chciało i będe trzymał urobek licząc, że kiedyś  kurs jeszcze wzrośnie. :E

Ja kopię dopóki za prad się będzie pylić i nic nie wydaje. Z RTX3060ti chodzacym 24h mam rachunek może o 70 zl wyzszy to sram to wydawac poki co. Wszystko w BTC zostawiam.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie wam ethereum normalnie? Mi dziś w nocy coś wywaliło i kopie tylko ethereum classic, nie działa na cudominer ani na nicehash wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 15:25, leven napisał:

 

Leven po jakim czasie dostałeś przelew na konto walutowe ze SWAPU na MEW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dosyć fajnie ustawić rx5700xt. PL -45% co daje pobór ok. 118W, 52,5mh/s, vram +5%, temp 88-90st, wentylatory na 48%, efektywność 444 K.

Edytowane przez xtn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dinozaur50 napisał:

Raczej nie praktykuje się łączenia AMD i Nvidii. Niektóre minery pracują albo z AMd albo z Nvidia. Są takie co pracują z oboma ale nie wiem czy na raz z AMd i Nvidia. Poza tym Nvidia daje większe możliwości kopania innych coinów niż AMd. 

Ja praktykuję ;) Obecnie mam RX470, 1x Titan Xp, 1x RX VEGA i 1x GTX 1070 (dwa ostatnie na LC) :E

Ale faktycznie jest lepiej, aby na jednym minerze (programie) działały karty tego samego producenta, a jeszcze lepiej ten sam model. Inaczej nie zawsze da się osiągnąć maximum perf/wat (zwłaszcza ustawić optymalne timingi na każdej z kart). U mnie np. RX470 kopie na lolminerze (bo tylko on pozwala sensownie wykorzystać kartę 4GB), Vega na Pheonix (alternatywnie można zamienić na Team Red Miner) i Geforce'y na T-Rex (można zmaienić na Phoenix jeśli Radeon działa na czymś innym). Pewnie da się też oddalić kilka instancji tego samego minera, ale nie ogarnąłem tego pod Linuksem i w sumie nie widzę potrzeby by to robić.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xtn napisał:

Udało mi się dosyć fajnie ustawić rx5700xt. PL -45% co daje pobór ok. 118W, 52,5mh/s, vram +5%, temp 88-90st, wentylatory na 48%.

Takie temperatury? A ja sie martwilem o moje karty jak sie do siebie przytulaly w obudowie. Taka przyjemnosc rozgrzewala je do okolo 59 stopni :E

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, konkuter napisał:

Działa. Może pool zdechł? Na jakim kopiesz?

Próbowałem na cudominer i nicehash

https://ibb.co/9HX5qT1 w logach takie dziwne rzeczy

Edytowane przez pdlugi10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym są spowodowane "stale shares"?

I dlaczego jeden worker (1x3080) ma 0.8%, kiedy drugi (1x3070+1x3060) ma 0.0%?

Oba podpięte pod ten sam LAN, połączenie stabilne (ping do poola ok 25ms).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pablo-8511 napisał:

Takie temperatury? A ja sie martwilem o moje karty jak sie do siebie przytulaly w obudowie. Taka przyjemnosc rozgrzewala je do okolo 59 stopni :E

 

 

 

Podaje temp na vRAM, a nie na rdzeniu. Na rdzeniu mam 47st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Podaje temp na vRAM, a nie na rdzeniu. Na rdzeniu mam 47st.

A to przepraszam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Martinique napisał:

1. Czy można bez większych problemów łączyć te karty w jednym komputerze przy kopaniu na Ethermine?

Phoenixminer bez problemu to ogarnia, screen z mojego kompa, są dostępne przełączniki -amd -nvidia do wyboru kart co jest przydatne jak chce pograć na rtx a rx mają kopać w tym czasie ciągle ;)

miner.png

Edytowane przez MisiuF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy działa u niego kopalnia Cruxpool ?

U mnie coś dzisiaj się popsuło i nie mogę kopać na Cruxpoolu:

1.jpg

Na Ethermine normalnie mogę wydobywać ETH.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robicie jakieś przerwy swoim kartom/koparkom w ciągu 24h kopania?

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, xtn napisał:

Czy robicie jakieś przerwy swoim kartom/koparkom w ciągu 24h kopania?

Absolutnie NIE! Chyba, że serwisowe.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mój Strix Scar 15 zakończył swój żywot po miesiącu kopania. Jeszcze rano działał, a teraz się nie uruchamia.

Edytowane przez indexinfio
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xtn napisał:

Czy robicie jakieś przerwy swoim kartom/koparkom w ciągu 24h kopania?

moja "kopara" od 3,5 miesiaća 24/7.
Przerwy raz na kilka tyg na aktualizacje windy, raz nie było prądu, 2 razy neta (raz z mojej winy). Czasem na kilka minut żeby z grubsza kurz z otwartej budy wygarnąć ;-)

Początkowo bałem się, że komp klęknie(większość gratów poza kartami już go gwarce), teraz jakoś tak na luzie to odbieram.

Edytowane przez Tomcat
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xtn napisał:

Czy robicie jakieś przerwy swoim kartom/koparkom w ciągu 24h kopania?

Raz na 2-3 dni filtry przeciw kurzowe czyszczę a tak to sprężone powietrze środek bo zawsze coś się zbiera w środku. Nawet nie wyłączam sprzętu.  

Ostatnio mi w windzie defender ubił apkę nicehash na żywca w piatek o 14. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, xtn napisał:

Czy robicie jakieś przerwy swoim kartom/koparkom w ciągu 24h kopania?

Tak. Czasem w cos pogram, czasem wylacze kompa do czyszczenia (raz na tydzien), ale ja mam jedna karte w normalnej budzie :E srednio powiedzialbym bym ze ok 23h/7 mi kopie ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mozonekSerio? Sprężone powietrze na działający pod napięciem sprzęt? To jest ta słynna Górnicza dbałość o podzespoły? ;)

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...