Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Tomcat napisał:

Btc też spadło. Już nic z tego nie bedzie, bańka pęka.  Mogę odkupić jakieś grafy po cenie sugerowanej niech stracę....

BTC ma się bardzo dobrze

 

comment_8E8z3yD7caLZs7qvoZhfVL98eBBJr4Ci

 

?

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zozolek napisał:

Wie ktoś jaki jest czas na doładowanie konta Hiveos ?

PRzychodzi jakiś termin  na zapłątę, czy  na bieżąco  trzeba mieć doładowane konto ?

Chciałbym tam przelać te 10 USDT ale koszt przelewu  to  dziś 15 :D

Przelej równowartość 10 usd w LTC - znikome koszty, nie mając nic na koncie prawdopodobnie wyłączy Ci koparki - nigdy nie sprawdzałem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, LJ19 napisał:

Już widzę jak domorośli ciułacze kupują domy i jachty za krypto. Wystarczy parę tweetów i po tych wirtualnych kokosach zostaną jedynie wysokie rachunki za prąd. To jest większa spekulacja niż gra na giełdzie, także dla zabawy i jako coś dodatkowego można, ale tu na forum widzę, że niektórzy przepłacają na GPU i myślą, że dzięki kopaniu zrobią karierę niczym wilka z Wall Street. :D

Za wirtualne pieniądze też nic nie kupują jak pisałeś ? A jednak świat się kręci ? Kupiłeś ostatnio OLEDa, czym płaciłeś? Złotem? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETH do BTC trzyma sie stabilnie a nawet chyba lekko na plus

btc spadlo przez tesle teraz, jak sie wybroni to moze wyzej polecimy po tej korekcie, jak nie to drop do btc moze byc nawet ponizej 40k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Lurdyfeld napisał:

Przelej równowartość 10 usd w LTC - znikome koszty, nie mając nic na koncie prawdopodobnie wyłączy Ci koparki - nigdy nie sprawdzałem

Dziękuje - poszło  bez FEE ;)

Było  blisko do wyłączenia koparek :D

@duniek  Elon pierdnie że ETH jest super za chwilę. Teraz chcą jak najbardziej osłabić BTC lub doprowadzić ETH w jego rejony . . .

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zozolek napisał:

Dziękuje - poszło  bez FEE ;)

Było  blisko do wyłączenia koparek :D

 

bez paniki - mialem na minusie ponad tydzien, nie moglem nic edytowac ale kopało samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

. Co ten elon zrobił? W ogóle nie siedzę w temacie, i jakby można było wytłumaczyć w prostych słowach.

W sumie to wrzuci tweeta ze tesla juz nie przyjmuje BTC jako platnosci :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie Palit Gaming 3080 zakupiony w październiku. Z tego co udało mi się wyczytać (nie miałem z kopaniem nigdy nic do czynienia) to przy kopaniu np. ETH trzeba zjechać z rdzenia, podkręcić pamięci i zrobić UV. Dodatkowo wymienić termopady aby pamięci się nie grzały, wsadzić to do jakiejś budy i kopać ile wlezie... a później pytać się jak zamienić krypto na złotówki :D

Niestety nie mam za bardzo czasu przez najbliższe dwa tygodnie na research. Jeśli chodzi o rozłożenie potencjalnego zysku w czasie to kompletnie mi to nie przeszkadza. Po prostu się zastanawiam czy warto kopać czy próbować sprzedać kartę. Ryzyko zawsze istnieje, jestem tego świadom natomiast raczej nie mam nic do stracenia o ile karta nie padnie - albo krypto :) Jeśli chodzi o cenę prądu to pewnie będę płacił budowlany...

W temacie wyczytałem, że potrzebne są adaptery do symulacji włączonego ekranu aby nie spadała wartość MH/s. Czy macie jakieś pro tipy dla laika? Cos o czym nie mówi się głośno a trzeba wziąć poprawkę?

Czy takie wyniki jak na screenie są możliwe na dzień dzisiejszy? Wiecie również jaka może być żywotność karty podczas kopania?

eth.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, MefistoFX napisał:

Przyjechał do mnie Palit Gaming 3080 zakupiony w październiku. Z tego co udało mi się wyczytać (nie miałem z kopaniem nigdy nic do czynienia) to przy kopaniu np. ETH trzeba zjechać z rdzenia, podkręcić pamięci i zrobić UV. Dodatkowo wymienić termopady aby pamięci się nie grzały, wsadzić to do jakiejś budy i kopać ile wlezie... a później pytać się jak zamienić krypto na złotówki :D

Niestety nie mam za bardzo czasu przez najbliższe dwa tygodnie na research. Jeśli chodzi o rozłożenie potencjalnego zysku w czasie to kompletnie mi to nie przeszkadza. Po prostu się zastanawiam czy warto kopać czy próbować sprzedać kartę. Ryzyko zawsze istnieje, jestem tego świadom natomiast raczej nie mam nic do stracenia o ile karta nie padnie - albo krypto :) Jeśli chodzi o cenę prądu to pewnie będę płacił budowlany...

W temacie wyczytałem, że potrzebne są adaptery do symulacji włączonego ekranu aby nie spadała wartość MH/s. Czy macie jakieś pro tipy dla laika? Cos o czym nie mówi się głośno a trzeba wziąć poprawkę?

Czy takie wyniki jak na screenie są możliwe na dzień dzisiejszy? Wiecie również jaka może być żywotność karty podczas kopania?

eth.PNG

Wynik dla 3080 na chwilę, w której to piszę to 14-15 usd/24h minus prąd. Kopanie eth jest najbardziej opłacalne. Dla eth zbliża się bardzo ważne wydarzenie, które spowoduje obniżenie urobku o ok 30-40%. Natomiast może to zostać zrekompensowane wzrostem ceny samego eth - tak aby utrzymać średni zysk dzienny - są to natomiast czyste spekulacje. 

Jeżeli jest to Twoja główna karta i chcesz ją zatrzymać to warto przy okazji pokopać. Jeżeli chcesz na tym zarobić i fundamentalnie nie wierzysz w krypto to raczej handel. Niestety nie ma gotowych rozwiązań i jak zwykle najtrafniejszą odpowiedzią jest "to zależy".

 

Ps. Pality i Ganwardy miały jedne z najlepszych temperatur na bazowych padach, jak się zdecydujesz kopać to wpierw może poobserwuj.

Edytowane przez Lurdyfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest moja druga karta, w domowym użytkowaniu mam jeszcze 3080 TUF. Jeśli chodzi o kopanie to tak jak napisałem wcześniej - jak karta nie padnie to nie mam w sumie nic do stracenia, a może coś się z tym uda :)

Jako buda da rade jakiś poleasingowy sprzęt czy warto jednak wybrać coś sensowniejszego? Zasilacz zapasowy mam

Przy okazji z jakiego portfela korzystać? Wybaczcie za pewnie powtarzające się pytania ale może dobra dusza podpowie co i jak aby nie popełnić większych błędów. Chociaż szukajka nie pomogła :E 

Edytowane przez MefistoFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie górnicy,

Śledzicie jakieś kanały na YT odnośnie miningu?
Z mojej strony mogę polecić anglojęzyczne:

Son of a Tech

Red Panda Mining

Bits be trippin

Z polskojęzycznych obczaiłem tylko Fox Baksik ale przy powyższych mam wrażenie, że jest nieco mniej profesjonalny i nie tak zaawansowany. 
Ogólnie na YT jest mnóstwo poradników odnośnie tego jak zacząć kopać, jak zrobić OC itd. więc wszyscy, którzy są nowi mogą sobie to łatwo przejrzeć i zastosować. Tak zrobiłem ja i wszystko jak na razie działa :D
Jedno pytanie do Was:

Na kanale Red Panda Mining jest coś takiego jak Rig Showcase, gdzie użytkownicy pokazują swoje koparki i dyskutują o ich użyteczności itd. Bylibyście zainteresowani czymś takim? Jeśli ktoś w to wejdzie to ja mogę na pierwszy ogień swojego shitriga pokazać wraz z OC oraz wynikami :) Może komuś to pomoże a może Wy doradzicie co robię źle. Co Wy na to?
Jestem tutaj noobem na forum i aż głupio wołać na szczyt Olimpu, ale byłbym bardzo zainteresowany wkładem @zozolek czy @duniek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MefistoFX napisał:

To jest moja druga karta, w domowym użytkowaniu mam jeszcze 3080 TUF. Jeśli chodzi o kopanie to tak jak napisałem wcześniej - jak karta nie padnie to nie mam w sumie nic do stracenia, a może coś się z tym uda :)

Jako buda da rade jakiś poleasingowy sprzęt czy warto jednak wybrać coś sensowniejszego? Zasilacz zapasowy mam

Przy okazji z jakiego portfela korzystać? Wybaczcie za pewnie powtarzające się pytania ale może dobra dusza podpowie co i jak aby nie popełnić większych błędów. Chociaż szukajka nie pomogła :E 

Sam korzystam z Jaxx Liberty

https://www.jaxx.io/downloads

Bardzo intuicyjny portfel. Przelewy urobku ETH z Ethermine docierają bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie, kopiąc na Nicehash lepiej trzymać w BTC, czy od razu wymieniać na ETH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepiej mieć to i to, nie wiadomo która waluta jak będzie szła. Jak chcesz eth to kop eth na np. Ethermine. 

Na nicehash teraz się może opłacać kopać bo kurs btc trochę zleciał i dostajemy go więcej niż normalnie. 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, MefistoFX napisał:

To jest moja druga karta, w domowym użytkowaniu mam jeszcze 3080 TUF. Jeśli chodzi o kopanie to tak jak napisałem wcześniej - jak karta nie padnie to nie mam w sumie nic do stracenia, a może coś się z tym uda :)

Jako buda da rade jakiś poleasingowy sprzęt czy warto jednak wybrać coś sensowniejszego? Zasilacz zapasowy mam

Przy okazji z jakiego portfela korzystać? Wybaczcie za pewnie powtarzające się pytania ale może dobra dusza podpowie co i jak aby nie popełnić większych błędów. Chociaż szukajka nie pomogła :E 

Najtańsze poszukaj posta Duńka w tym temacie kupił jakiegoś poleasingowego HP za 200 zł o ile pamietam dobrze to Z230 . Tylko dodatkowo musial kupic spliter usb i risery. To bardzo tania opcja To jest niedawny post sprzed tyogdnia lub kilku dni nie pamietam.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, shoque88 napisał:

Szanowni Panowie górnicy,

Śledzicie jakieś kanały na YT odnośnie miningu?
Z mojej strony mogę polecić anglojęzyczne:

Son of a Tech

Red Panda Mining

Bits be trippin

Z polskojęzycznych obczaiłem tylko Fox Baksik ale przy powyższych mam wrażenie, że jest nieco mniej profesjonalny i nie tak zaawansowany. 
Ogólnie na YT jest mnóstwo poradników odnośnie tego jak zacząć kopać, jak zrobić OC itd. więc wszyscy, którzy są nowi mogą sobie to łatwo przejrzeć i zastosować. Tak zrobiłem ja i wszystko jak na razie działa :D
Jedno pytanie do Was:

Na kanale Red Panda Mining jest coś takiego jak Rig Showcase, gdzie użytkownicy pokazują swoje koparki i dyskutują o ich użyteczności itd. Bylibyście zainteresowani czymś takim? Jeśli ktoś w to wejdzie to ja mogę na pierwszy ogień swojego shitriga pokazać wraz z OC oraz wynikami :) Może komuś to pomoże a może Wy doradzicie co robię źle. Co Wy na to?
Jestem tutaj noobem na forum i aż głupio wołać na szczyt Olimpu, ale byłbym bardzo zainteresowany wkładem @zozolek czy @duniek

 

Tajemnic nie ma,  teraz tworze monstera aby dogonić @duniek z MHs'ami :D

e40zpIB.jpg

image.thumb.png.a0bb11da8d0add211f9e3e19f4bed963.png

Ogólnie z 3080 / 3090 jest roboty z termopadami -  ale 100 - 150zł i jest super ;) Karty kupuje w dalszym ciągu - ale warunek to  MSRP i ani grosza więcej.

Edytowane przez zozolek
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zozolek napisał:

 Karty kupuje w dalszym ciągu - ale warunek to  MSRP i ani grosza więcej.

Zaraz, kupujesz karty w dzisiejszych czasach? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pt090 napisał:

Zaraz, kupujesz karty w dzisiejszych czasach? Jak?

Podepnę się pod pytanie, jeszcze w cenie MSRP, Panie gdzie :D ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zienio napisał:

Podepnę się pod pytanie, jeszcze w cenie MSRP, Panie gdzie :D ????

 

18 minut temu, pt090 napisał:

Zaraz, kupujesz karty w dzisiejszych czasach? Jak?

Gdybym  wam powiedział, musiałbym was . . . nie wiecie sami co :D
Ale tak, kupuje te są sprzed kilku dni.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da kupic ale wymaga duzych nakładów czasowych i to bez gwarancji ze sie uda, a kazdy by chciał miec na tacy podane ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, duniek napisał:

wszystko sie da kupic ale wymaga duzych nakładów czasowych i to bez gwarancji ze sie uda, a kazdy by chciał miec na tacy podane ;)

 

Czas jest ale rezultatów brak, znaczy kart brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zienio napisał:

Czas jest ale rezultatów brak, znaczy kart brak :)

ja kupilem 3080 w listopadzie za 3900 przepłacajac (wtedy po 3500-3600 byly), a znajomy nie chciał przepłacac i czekał na zamowienie z xkoma, w koncu zrealizowali w kwietniu no i kupił taniej

z tym ze w ciagu 4 miesiecy ja wykopałem rownowartosc karty ;) albo i wiecej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...